بهترین مارکت های وردپرسی در دنیا

بهترین مارکت های وردپرسی در دنیا بهترین مارکت های وردپرسی در دنیا

با گذشت سالیان سال ایجاد فروشگاه‌ اینترنتی از طریق وردپرس بسیار آسان‌تر شده است. اما در مورد ایجاد بازار چند فروشنده مانند ThemeForest یا Etsy چه می‌توان گفت؟ خوب، هم اکنون به لطف وجود قالب‌های وردپرس، راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی دارای چندین فروشنده، بسیار ساده‌تر شده است. با استفاده از یکی از این قالب‌ها و افزونه‌های کاربردی وردپرس، می‌توانید فروشگاهی بسازید که در آن فروشندگان و سازندگان می‌توانند ثبت نام کنند، محصولات خود را برای فروش لیست کرده و حساب‌های خود را مدیریت کنند. همگی این امکانات از درون وبسایت وردپرس شما امکان‌پذیر است. به این مدل سایت‌ها مارکت می‌گویند. بهترین مارکت‌های وردپرسی در دنیا مجموعه‌ای از قالب‌ها ارائه می‌دهند که با نرخ تبدیل بالا طراحی شده‌اند و باعث فروش بیشتر فروشگاه شما خواهند شد.

بهترین مارکت‌های وردپرسی در دنیا

مارکت‌ها دارای فرم‌های فرانت‌اند و الگوهای لازم برای مواردی مانند ثبت نام، حساب کاربری و صفحات گزارش هستند و به شما کمک می‌کنند تا تجارت الکترونیکی خود را با ظاهری حرفه‌ای ارائه کنید.
به لطف این قالب‌ها، هر آنچه که وب‌سایت شما نیاز دارد تا فروشندگان بتوانند در آن محصولات فیزیکی یا دیجیتالی خود را بصورت آنلاین لیست کرده و بفروشند، برآورده خواهد شد، بنابراین مشکلی در ارائه طراحی حرفه‌ای مارکت خود نخواهید داشت. ایجاد مارکتی موفق همان نکته‌ی اصلی برای جذب فروشندگان و مشتریان مناسب است و مطمئناً استفاده از این قالب‌ها و افزونه‌های وردپرس می‌تواند به شما در انجام این امر کمک بسزایی کند.
در ادامه با ذکر چند آمار بیان می‌کنیم که چرا استفاده از وردپرس، افزونه‌ها و قالب‌های ارائه شده در بهترین مارکت‌های وردپرسی در دنیا می‌تواند منجر به موفقیت مارکت یا وب ‌سایت شما شود. در حال حاضر مارکت فروش افزونه و مارکت فروش قالب بیش از هر چیز دیگری مدنظر ماست. یعنی مارکتی مشابه با ژاکت که نزدیک‌ترین مثال به ماست.

غافلگیر کننده‌ترین آمار وردپرس در سال 2019

وردپرس پدیده‌ای‌ جهانی است که از زمان انتشار اولین نسخه در سال 2003 راه بسیار طولانی پیموده است. جامعه‌ی وردپرس رشد چشم‌گیری داشته و به نظر نمی‌رسد که این روند کند شده باشد. هم اکنون وردپرس غالب‌ترین CMS در بازار بوده و یک سر و گردن بالاتر از رقبای خود ایستاده است.
تصور اندازه و دامنه‌ی تأثیری که وردپرس در اینترنت داشته است، دشوار نیست. به همین دلیل است که برخی از آمارهای تکان دهنده وردپرس را جمع‌آوری کرده‌ایم تا چشم‌انداز ویژه‌ای از تاثیر وردپرس ارائه کنیم.

ساخت وردپرس بیش از 112 سال زمان برده است

بدیهی است که این حقیقت ندارد زیرا وردپرس از سال 2003 شروع به کار کرده و می‌دانید که کامپیوترها مدت طولانی نیست که ساخته شده‌اند. دشوار است که بگوییم چند ساعت کار انسانی زمان صرف شده است تا هسته وردپرس ایجاد شود اما این باعث نمی‌شود که افراد در Open Hub تلاش نکنند تا زمان را تخمین بزنند.
طبق محاسبه‌گر هزینه‌ی پروژه Open Hub، زمان استفاده شده برای وردپرس بیش از 112 نفر سال تخمین زده شده است. این بر پایه‌ی 423.759 ردیف کد استفاده شده و با هزینه تقریبی 6 میلیون دلار تخمین زده شد.

وردپرس سیستم مدیریت محتوای برتر

شرکت‌هایی مانند W3Tech و Builtwith با استفاده از داده‌های بزرگ، گزارش‌های مفیدی در مورد استفاده از اینترنت ارائه می‌دهند. این اعداد ممکن است دقیق نباشد، اما نگاهی ارزشمند به روند وب امروز ارائه می‌دهند.
براساس  W3Tech، وردپرس ۶۱/۸٪ از سهم بازار CMS را در اختیار دارد؛ بیشتر از سایر سیستم‌های دیگر (به عنوان مثال، دروپال، جوملا).

35٪ اینترنت توسط وردپرس پشتیبانی می‌شود

طبق نظرسنجی منتشر شده توسط Netcraft تعداد کل وبسایت‌های فعال، بیش از 1.3 میلیارد تخمین زده می‌شود، یعنی هم اکنون در حدود 455.000.000 وبسایت از وردپرس استفاده می‌کنند، این بدان معنی است که حدود 20٪ از کل وبسایت‌های دنیا از وردپرس استفاده می‌کنند و این عدد رو به رشد است.

وردپرس  بیش از 7 میلیون مرتبه دانلود شده است

این رقم فقط برای آخرین نسخه وردپرس، “Kirk” است. می توانید پیشخوان دانلود در WordPress.org را بررسی کنید تا ببینید آخرین نسخه چند مرتبه دانلود شده است. به خاطر داشته باشید که این آمار مربوط به دانلود هستند، نه تعداد وبسایت‌های فعال در وردپرس و همچنین این آمار شامل تعداد دانلودهای نسخه‌ی قبلی وردپرس نیز نیست.

وردپرس ” هنوز” در حال رشد است

بستر وردپرس به لطف جامعه قدرتمند و رو به رشد آن، به ماشینی قدرتمند تبدیل شده است. جوامع محلی، WordCamps را برای کاربران در تمام سطوح مهارت سازماندهی می‌کنند. تاکنون 1.063 WordCamps در 76 شهر در سراسر جهان وجود دارد؛ بیشتر در ایالات متحده، کانادا، ایرلند، پرتغال، اسپانیا، اتریش، ایتالیا، مکزیک و آفریقای جنوبی. رشد سهم بازار وردپرس رو به افزایش است. از 58.8٪ در سال 2016، به 61.8٪ تا نوامبر 2019 رسیده است.

increase wordpress- بهترین مارکت های وردپرسی در دنیا
بررسی آمار رشد وردپرس در جهان

آمار زیادی مربوط به وردپرس موجود است که از حوصله این مقاله خارج بوده و اگر دوست دارید بیشتر در مورد این آمار و ارقام بدانید پیشنهاد می‌کنم مقاله وردپرس چیست را مطالعه کنید. ما هم از اینجا به بعد به سراغ اصل موضوع یعنی بهترین مارکت های وردپرسی در دنیا می‌رویم.

بهترین مارکت‌های وردپرسی جهان

در اینجا ۶ مارکت از بهترین مارکت های وردپرسی در دنیا که مربوط به مارکت فروش افزونه و مارکت فروش قالب است، ارائه می‌شود:

۱- مارکت بزرگ WordPress.org

wordpress.org- مارکت فروش افزونه
مخزن وردپرس برای قالب و افزونه های رایگان

اگر به دنبال قالب وردپرس رایگان هستید، WordPress.org بهترین مکان برای شروع جستجو است. این مجموعه با 4800+ قالب رایگان، بزرگترین مجموعه تم رایگان وردپرس و جزء بهترین مارکت های وردپرسی است.
مزیت انتخاب قالب از WordPress.org، این است که آن‌ها پس از یک فرآیند بررسی دقیق به مارکت اضافه می‌شوند. این بدان معنی است که این قالب‌ها کاملاً به رهنمودهای فهرست دایرکتوری وردپرس پایبند هستند.

  آنچه در وردپرس 6.5 اتفاق می افتد!

بسیاری از این قالب‌های رایگان فاقد ویژگی‌هایی هستند که در قالب‌های پرمیوم مشاهده می‌کنید. با این حال، اگر تازه کار را شروع کرده‌اید و به ویژگی‌های زیادی احتیاج ندارید، می‌توانید چندین قالب جالب را در آنجا پیدا کنید.
به کمک نیاز دارید؟ پیشنهاد ما این است که بهترین قالب‌های رایگان وردپرس را بررسی کنید یا به قالب‌های تجاری رایگان وردپرس نگاهی بیندازید.

وبسایت wordpress.org

۲- مارکت وردپرسی MOJO

mojo theme- مارکت فروش قالب
مارکت فروش قالب و افزونه وردپرس

مارکت  وردپرسی MOJO بازار بزرگی برای تم‌ها، افزونه‌ها و خدمات وردپرس است. در زمان نوشتن این مقاله‌، بیش از 7900 محصول از جمله بیش از 900 تم با کیفیت برای فروش دارند. همچنین خدمات وردپرسی ارائه شده توسط شرکت‌های برتر میزبان وردپرس مانند Bluehost را خواهید یافت.
هر قالب و تم در MOJO  یک فرایند بررسی دستی را طی می‌کند. تیم بررسی آن‌ها، برای اطمینان از استانداردهای کدگذاری با کیفیت بالا، هر قالب را به دقت بررسی می‌کند.

قالب‌ها و افزونه‌های این مارکت را می‌توان با استفاده از جستجوی فیلتر دار در دسته بندی‌ها با ویژگی‌های مختلف تقسیم کرد. این ویژگی به شما امکان می‌دهد تا  قالب‌های طراحی شده برای صنعت یا ویژگی خاصی را به سرعت پیدا کنید.
پشتیبانی از کلیه قالب‌های شخص ثالث، توسط فروشندگان آنها ارائه می‌شود. هر مورد دارای انجمن پشتیبانی خاص خود است که می‌توانید موضوعات گذشته را مرور کرده یا از آنها درخواست پشتیبانی کنید.

وبسایت MOJO

۳- مارکت بزرگ Themeforest

themeforest- بهترین مارکت های وردپرسی
یکی از بهترین مارکت های وردپرسی

Themeforest بخشی از خانواده Envato، شبکه بزرگی از مارکت‌، طراحی، گرافیک، صدا و فیلم است. Themeforest مجموعه بزرگی از قالب‌های برتر وردپرس را به صورت مرتب در دسته‌های مختلف سازماندهی کرده‌است و به راحتی قابل جستجو هستند.
برخی از قالب های موجود در Themeforest از پرفروش ترین قالب‌های وردپرس در همه‌ی زمان‌ها است. هر توسعه دهنده‌ی تم، مسئول ارائه پشتیبانی کامل برای محصولات خود است. بیشتر موارد با یک گواهی‌نامه‌ی 6 ماهه شامل پشتیبانی و بروزرسانی‌ها ارائه می‌شود.
شما می توانید به راحتی نظرات کاربران، رتبه بندی قالب مورد نظر خود را مشاهده کرده و قبل از خرید، نمونه کارها مربوط به توسعه‌دهنده را ببینید.
کلیه موارد موجود در Themeforest برای کیفیت کد به طور کامل بررسی و آزمایش می‌شوند. با توجه به رقابت زیاد در بازار قالب‌های پرمیوم، این وبسایت که یکی از بهترین مارکت های وردپرسی در دنیا است، برای جذب مشتری بیشتر، قالب‌های رایگان با تنوع و ویژگی‌های محتلفی را ارائه می‌دهد.

وبسایت Themeforest

۴- مارکت Elegant Themes

elegant theme- مارکت منحصر به فرد
مارکتی با محصولات منحصر به فرد

Elegant Themes یکی از قدیمی‌ترین و بهترین مارکت های وردپرسی در دنیا است. Elegant Themes، تم‌ها و افزونه‌های پرمیوم وردپرس را ارائه می‌کند.
برخلاف مارکت‌های وردپرسی ذکر شده در این لیست، Elegant themes قالب‌های خاص خود را توسعه داده و به فروش می‌رساند. این امر تضمین می‌کند که شما از کد با کیفیت، بهینه سازی سرعت و کارایی، سازگاری با طیف گسترده‌ای از افزونه‌ها و ابزارهای وردپرس بهره مند خواهید شد.

شاید بهترین قسمت در مورد Elegant Themes مدل قیمت گذاری آن باشد. فقط با 89 دلار، به کلیه محصولات آنها با پشتیبانی و بروزرسانی به مدت یک سال، دسترسی خواهید یافت. فقط با 249 دلار، می‌توانید مجوز برای تمام طول عمر خود را خریداری کنید. هر دو مجوز به شما امکان می‌دهند از تمام محصولات آنها به تعداد نامحدودی در وب‌سایت‌های خود استفاده کنید.

وبسایت Elegant Themes

۵- مارکت CSSIgniter

CSSIgniter- مارکت فروش قالب و افزونه
مارکتی برای فروش قالب و افزونه وردپرسی

CSSIgniter تقریباً برای هر نوع وبسایت مجموعه بزرگی از قالب‌های پرمیوم وردپرس را ارائه می‌دهد. مارکت CSSIgniter از سال 2010 با بیش از 80 قالب پرمیوم، نیازهای توسعه دهندگان وردپرس و دارندگان وب‌سایت را تأمین می‌کند.
این مارکت یکی ازبهترین مارکت های وردپرسی در دنیا است که قالب‌های رستوران‌ها، هتل، مجله و قالب‌های تجاری را در بازار دارد. همه قالب‌های آن متناسب با مهارت افراد مبتدی هستند، زیرا دارای ویژگی‌های انعطاف‌پذیر و گزینه‌های سفارشی‌سازی آسان‌تر می‌باشند.

در این مارکت قالب‌ها به طور مرتب در دسته‌هایی با تصاویر تفصیلی، توضیحات و نمایش‌های زنده سازماندهی شده‌اند. از آنجا که این مارکت در واقع یک مارکت فروش قالب است، برای هر قالب مستندات مفصلی را در زیر برگه پشتیبانی خواهید یافت.

وبسایت CSSIgniter

۶- مارکت StudioPress

StudioPress- بهترین مارکت های وردپرسی در دنیا
مارکت فروش محصولات وردپرسی

StudioPress یکی از شناخته‌شده‌ترین نام‌ها در صنعت قالب‌های وردپرس است. آن‌ها سازندگان چارچوب تم Genesis هستند که پایه‌ای محکم را برای توسعه تم‌های با کیفیت بالا در وردپرس فراهم می‌کنند.
StudioPress قالب‌های وردپرسی را ارائه می‌دهد که توسط توسعه‌دهندگان شخص ثالث تهیه شده‌اند. تمام قالب‌های موجود در مارکت آن‌ها قالب‌های زاده شده توسط Genesis هستند.

برخلاف بسیاری از فروشندگان قالب‌های پرمیوم، قالب‌های ارائه شده در StudioPress ویژگی‌های ساده‌تری  که در واقعیت به آن‌ها نیاز خواهید داشت و در وبسایت‌های خود استفاده می‌کنید را ارائه می‌دهند. تنظیم قالب ارائه شده توسط StudioPress معمولاً آسان‌تر از بسیاری دیگر از قالب‌های پرمیوم است.

سیاست قیمت‌گذاری آنها شامل پرداخت یک بار هزینه برای بروزرسانی‌ها و پشتیبانی نامحدود است. شما می‌توانید یک قالب یا برنامه عضویت آن‌ها را با قیمت 499.95 دلار خریداری کرده که این امکان را به شما می‌دهد تا به تمام قالب‌های مختص آن‌ها به علاوه همه‌ی قالب‌های ارائه شده توسط شخص ثالث دسترسی پیدا کنید.

وبسایت StudioPress

ما در این مقاله سعی کردیم بهترین مارکت های وردپرسی در دنیا مورد بررسی قرار دهیم. البته باید خدمت شما عرض کنم دقیقا دست روی تخصص خود گذاشتیم و بهترین‌ها را در مارکت فروش افزونه و مارکت فروش قالب مورد بررسی قرار دادیم. شما که یک ایرانی هستید و قصد فارسی‌سازی افزونه و قالب‌ها را دارید می‌توانید خیلی راحت از این مارکت‌ها دیدن کرده و بهترین محصولات آن را تهیه کنید تا پس از مراحل بومی‌سازی در مارکت‌های ایرانی برای فروش قرار دهید.

منابع:

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.