دریافت اعلان برای تغییرات پست در وردپرس با Better Notifications for WP

آیا می‌خواهید برای تغییرات پست در وردپرس مانند ویرایش، انتشار پست و… ایمیلی جهت اعلان یا نوتیفیکیشن دریافت کنید؟ به‌طور پیش‌فرض، وردپرس اعلان‌هایی را هنگام تغییر پست‌ها ارسال نمی‌کند. اگر چند نویسنده بر روی سایت شما فعالیت می‌کنند، ممکن است بخواهید از تغییرات پست‌ها در وبسایت خود مطلع شوید. بنابراین در این مقاله نحوه دریافت اعلان در وردپرس بابت پست‌ها را آموزش می‌دهیم.

دریافت اعلان در وردپرس

چرا اعلان‌های ایمیلی را برای تغییرات پست در وردپرس ایجاد کنیم؟
اگر شما تنها کسی هستید که بر روی وبسایت وردپرسی خود کار می‌کنید، پس از همه اعمال باخبرید و دیگر نیازی به این آموزش ندارید اما اگر نویسندگان دیگری دارید که پست‌های وبلاگ را می‌نویسند، متخصصان سئو که پست‌ها را بهینه سازی می‌کنند، بهتر است فعالیت‌های آن‌ها را کنترل یا مدیریت کنید.

به عنوان مثال، از انتشار یک پست جدید باخبر شوید. یا از ویرایش پست‌های قدیمی مطلع شوید! این مسئله به کاهش خطا کمک می‌کند. اینکه اگر مشکلی ایجاد شد حتما شخص خطاکار شناسایی شده و تصحیح صورت گیرد.

دریافت اعلان‌ها برای تغییرات پست با Better Notifications for WP

استفاده از این روش برای دریافت اعلان در وردپرس آسان است، اما با قالب‌های آماده همراه نیست. در حالی که این روش هنگام تغییر یک پست یک اعلان ایمیل ارسال می‌کند، شما باید ایمیل را خودتان وارد کرده و فعالیت خود را بررسی کنید. در قدم اول باید افزونه را نصب و فعال سازید.
پس از فعال‌سازی به قسمت Notifications » Add New بروید تا اولین نوتیفیکیشن خود را بسازید:

ایجاد نوتیفیکیشن

ابتدا باید عنوانی برای اعلان ارائه کنید. پس از آن، می‌توانید گزینه «Notification For» را از منوی کشویی انتخاب کنید. این رویدادی است که باعث ایجاد این اعلان می‌شود، مانند “بروزرسانی پست” در تصویر بالا.
بعلاوه شما برای هر منظور دیگری که بخواهید می‌توانید امکان دریافت اعلان را فعال کنید. مثلا برای ثبت نام کاربر جدید!

اگر دوست دارید، می‌توانید کادر «Additional Email Fields» را علامت بزنید تا بتوانید آدرس‌های ایمیل سفارشی برای فرستنده، cc و موارد دیگر را وارد کنید. اگر تیک این گزینه را بردارید، افزونه به سادگی از تنظیمات ایمیل پیش فرض وردپرس شما استفاده می‌کند.
در مرحله بعد، باید کاربران یا نقش‌های کاربری را که این اعلان را دریافت می‌کنند، در گزینه «Send To» انتخاب کنید. در زیر آن می‌توانید موضوع ایمیل و خود پیام در قالب دریافت اعلان در وردپرس را بنویسید.

  آموزش نحوه فعال سازی gzip در وردپرس

تنظیمات و متن ارسالی برای ادمین

افزونه Better Notifications for WP دارای تمپلیت‌های مشخصی نیست. این بدان معناست که شما باید پیام ایمیل خود را بنویسید. این افزونه دارای یک سری کد کوتاه است که می‌توانید از آنها برای سفارشی کردن اعلان‌های خود استفاده کنید. با کلیک بر روی دکمه “find shortcode” می‌توانید همه آنها را مشاهده کنید.

در آخر، باید روی دکمه «Save» کلیک کنید تا اعلان ایمیل شما ذخیره شود. پس از انجام این کار، می‌توانید روی دکمه «Send Me a Test Email» کلیک کنید تا ببینید آیا دریافت اعلان در وردپرس انجام می‌شود یا خیر!

ارسال نوتیفیکیشن تستی

Better Notifications for WP یک افزونه نظارت بر فعالیت نیست. این بدان معنی است که شما باید چندین اعلانی را برای پوشش انواع مختلف تغییرات محتوا در وردپرس تنظیم کنید. به عنوان مثال، می‌توانید یک اعلان «پست منتشر شده» یا اعلان دیگری برای زمانی که یک دسته یا برچسب تغییر می‌کند تنظیم کنید. این افزونه همچنین به شما امکان می دهد اعلان های سفارشی ایجاد کرده یا اعلان های پیش‌فرض وردپرس را نیز تغییر دهید.

بازبینی و لغو تغییرات پست در وردپرس

هنگامی که یک اعلان ایمیل برای تغییرات پست دریافت کردید، ممکن است ببینید چه تغییراتی ایجاد شده، چه کسی آنها را ایجاد کرده و چه زمانی آنها را انجام داده است. وردپرس دارای یک سیستم مدیریت بازبینی داخلی است که تمام تغییرات ایجاد شده در یک مقاله را پیگیری می‌کند.
به سادگی پست یا صفحه‌ای را که می‌خواهید بررسی کنید، به حالت ویرایش درآورید و سپس بر روی زبانه «بازبینی‌ها» در زیر تنظیمات «پست» از ستون سمت راست کلیک کنید.

بازبینی‌ها

دریافت اعلان در وردپرس

زمانی که تعداد نویسندگان و کارمندان ما در یک سایت زیاد می‌شود باید به گونه‌ای نظارت درستی بر اعمال آن‌ها داشت وگرنه هر کدام ممکن است خطاهای خود را ندیده یا بر گردن دیگری بیندازند. برای این منظور شما می‌توانید از یک افزونه کاملا کاربردی به نام Better Notifications for WP استفاده کنید و امکان مدیریت و نظارت کامل را در سایت محیا سازید.

دریافت افزونه

سوالات متداول

به‌طور پیش‌فرض، وردپرس اعلان‌هایی را هنگام تغییر پست‌ها ارسال نمی‌کند. اگر چند نویسنده بر روی سایت شما فعالیت می‌کنند، ممکن است بخواهید از تغییرات پست‌ها در وبسایت خود مطلع شوید.اگر نویسندگان دیگری دارید که پست‌های وبلاگ را می‌نویسند، متخصصان سئو که پست‌ها را بهینه سازی می‌کنند، بهتر است فعالیت‌های آن‌ها را کنترل یا مدیریت کنید. به عنوان مثال، از انتشار یک پست جدید باخبر شوید. یا از ویرایش پست‌های قدیمی مطلع شوید! این مسئله به کاهش خطا کمک می‌کند. اینکه اگر مشکلی ایجاد شد حتما شخص خطاکار شناسایی شده و تصحیح صورت گیرد. با کمک افزونه Better Notifications for WP می توان اینکار را انجام داد.
زیرا کارمندان و نویسندگان سایت هر کدام محتوایی منتشر کرده یا بروزرسانی میکنند که ممکن است دارای خطا باشد. اینگونه شما از شرایط مطلع خواهید شد.
هنگامی که یک اعلان ایمیل برای تغییرات پست دریافت کردید، ممکن است ببینید چه تغییراتی ایجاد شده، چه کسی آنها را ایجاد کرده و چه زمانی آنها را انجام داده است. وردپرس دارای یک سیستم مدیریت بازبینی داخلی است که تمام تغییرات ایجاد شده در یک مقاله را پیگیری می‌کند. به سادگی پست یا صفحه‌ای را که می‌خواهید بررسی کنید، به حالت ویرایش درآورید و سپس بر روی زبانه «بازبینی‌ها» در زیر تنظیمات «پست» از ستون سمت راست کلیک کنید.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.