مصاحبه‌ای جذاب با متیو نلسون درباره افزایش سرعت و فروش بیشتر در ووکامرس

افزایش سرعت و فروش بیشتر در ووکامرس

ووکامرس ابزار قدرتمندی در تجارت الکترونیک و راه اندازی یک کسب و کار حرفه‌ای است، که به راحتی با کمک آن می‌­توان یک فروشگاه اینترنتی راه­اندازی کرد. مهم‌ترین نکته‌ای که در اینجا وجود دارد افزایش سرعت و فروش بیشتر در ووکامرس است. یعنی اگر قرار ما غیر از این باشد، دلیلی هم برای طراحی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی و کسب و کار نداریم. به همین دلیل بارها در همیار وردپرس درباره روش‌های افزایش فروش در ووکامرس صحبت کردیم و امروز در قالب مصاحبه‌ای با متیو نلسون (Matthew Nelson) مدیر استراتژی‌های FirstTracks Marketing، برای شما آماده کرده‌­ایم.

افزایش سرعت و فروش بیشتر در ووکامرس

متیو نلسون مدیر استراتژی‌های FirstTracks Marketing است، که در سال ۲۰۰۹ توسط متیو تاسیس شد.  FirstTracks Marketing بر پایه وردپرس بنا شده و با تخصص ووکامرس، یکی از هفده وبسایت تجاری آمریکاست.
در ادامه متیو به سوالاتی درخصوص افزایش سرعت و فروش بیشتر در ووکامرس، رشد لیست ایمیل و پیگیری داده‌­ها پاسخ می­‌دهد. 

nelson-افزایش سرعت و فروش بیشتر در ووکامرس

چه کنیم تا فروشگاه ووکامرسی مناسبی داشته باشیم؟ شما چه چیزهایی را جستجو می­‌کنید؟

یکی از مواردی که از دیدگاه فنی به دنبال آن هستیم، پیاده سازی قالب وردپرس مطلوب است… اینکه بهینه است؟ سریع بارگذاری می‌شود؟ کدهای استانداردی دارد؟ و…

مورد مهمی که باید بررسی کنیم این است که چطور سفارشی‌­سازی قالب ووکامرس با بروزرسانی‌ها تغییر می‌کند. پس از بروز رسانی، چه مواردی به قالب اضافه شده است؟ آیا قالب ووکامرس به درستی کار می­‌کند؟
ما سعی می‌­کنیم تا جایی که امکان دارد برای سفارش سازی از هوک‌­ها و فیلترها در ووکامرس استفاده کنیم، تا هرگاه نسخه جدید منتشر می­‌شود، تغییراتی که باید به صورت دستی وارد شود، به حداقل برسد.

روش­‌های موثری که درآمد فروشگاه­‌های ووکامرس را زیاد می‌­کند، چیست؟

onlibe sale- افزایش سرعت و فروش بیشتر در ووکامرس

از نظر تکنیکی، مورد شماره یک برای افزایش درآمد فروشگاه، افزایش سرعت بارگذاری وبسایت شما است. پس از آن، باید مشکلات دسترسی کاربران و میزان رضایت آن‌ها از تماس با شما را بررسی کنید. همچنین کاتالوگ‌­های سازماندهی شده و مناسبی داشته باشید، تا به خریداران خود در کم‏ترین زمان ممکن، آنچه که می‌­خواهند را ارائه دهید.

علاوه بر استراتژی­‌های تکنیکی، یکی از دلایل رشد لیست ایمیل مشتریان ما، برگزاری رقابت‏‌های اجتماعی، ابزارهای pop-up سرگرم کننده و افزایش اعتماد مشتریان با تایید و پیگیری خریدشان توسط ما است. در این شرایط، افراد بیشتری با سایت در تعامل هستند و میزان خریداران بطور منظم رشد می­‌کند و باعث می‌شوند که محتوا، توسط کاربران بیشتری خوانده شود.
این استراتژی‌­ها، سالانه به طور متوسط، میزان مشتریان فروشگاه اینترنتی ما را حدود ۲۰% افزایش می­‌دهد. درصد کمی نیست!

  راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی: کاربرد ابزارک‌‌ها در ووکامرس

درباره استفاده از داده­‌ها برای بهبود فروشگاه ووکامرس خود، چه مثالی می‌زنید؟

sales-افزایش سرعت و فروش بیشتر در ووکامرس

 ما داده‌­های فروشگاه اینترنتی خود را هر روز مدیریت می‌کنیم و بطور منظم حداقل هر هفته، داده‌­ها را بررسی می‌کنیم… از جمله عملکرد مشتریان و مدت حضورشان در سایت، میانگین سفارشات، سهم درآمد، میزان کارایی تبلیغات ایمیلی و نرخ تبدیل و… مواردی هستند که همیشه مورد بررسی قرار می‏گیرند.

پیوسته داده‌­ها را بررسی می­‌کنیم تا میزان پیشرفت خود در مسیر هدف را بهتر قضاوت کنیم. با این روش می­‌توان عملکرد و روند سایت را بهتر دید، تا اگر نیاز است فعالیت اضافه‌­ای برای رسیدن به هدف و افزایش سرعت و فروش بیشتر در ووکامرس انجام دهیم، یا ممکن است تصمیم بگیریم که فقط صبر کنیم تا ببینیم که روند چگونه پیش خواهد رفت.
در هر صورت، ما همیشه سعی می­‌کنیم برای بهبود تمام شاخص­‌های موفقیت فروشگاه، بهترین تصمیم را بگیریم.

آینده تجارت الکترونیک را چگونه می­‌بینید؟ چه چیزی در چشم­‌اندازتان می­‌بینید؟

آینده تجارت الکترونیک بسیار روشن است… همه چیز به سرعت در حال پیشرفت است. هدف ما پیشرفت ووکامرس است، تا عملکردش را بهبود دهیم تا ووکامرس کارهای بسیاری که هم اکنون گفتن یا حتی تصورشان هم سخت است را انجام دهد. همانطور که در مقایسه با پنج سال گذشته بسیار پیشرفت کرده‌­ایم، پس انتظار پیشرفت بیشتری در آینده را برای افزایش سرعت و فروش بیشتر در ووکامرس داریم.
هدف ما این است که پلتفرم‌­های ووکامرس به بالندگی برسند و باعث رونق کسب و کارهای اینترنتی شوند.

آینده‌ای که من برای ووکامرس دوست دارم اتفاق بیفتد، یک Amazon integration واقعی است که بی­‌وقفه کار کند. آمازون یک تجارت الکترونیک بسیار بزرگ است که روز به روز در حال گسترش است. هدف آمازون تسلط کامل بر فضای تجارت الکترونیک است. با استفاده از محصولات ووکامرس، صاحبان فروشگاه‌­ها می‌­توانند فهرست موجودی فروشگاه آمازون خود را مدیریت کنند. آمازون سایتی است که اگر به افزایش مشتری و درآمد فکر می­‌کنید، نمی­توان آن را نادیده گرفت. تا به امروز در این زمینه کارهایی ارائه شده است؛ اما متاسفانه زیاد قابل اطمینان نیستند و باعث افزایش سرعت و فروش بیشتر در ووکامرس نمی­‌شوند. چه کسی می­‌داند، شاید در سال آینده درباره موفقیت در این زمینه بنویسیم. فقط زمان به ما می­‌گوید، چه خواهد شد.

تهیه شده توسط سمیه زارع

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.