7 عاملی که باید در ساخت وبسایت تجاری وردپرس در نظر بگیرید

ساخت وبسایت تجاری وردپرس

این روزها همه به دنبال ساخت وبسایت تجاری وردپرس هستند. یک نفر تمایل به ساخت وبسایت فروشگاهی دارد تا محصولات فیزیکی یا مجازی را به فروش برساند. شخصی دیگر می‌خواهد یک سایت شرکتی برای کارگاه و سازمان خود داشته باشد و…
اما ایجاد یک سایت به همین راحتی‌ هم نیست یعنی شاید شما وبسایتتان را ایجاد کرده باشید اما تا عواملی را برای آن در نظر نگیرید به نتایج مطلوبی نخواهید رسید. بدین منظور طبق تحقیقاتی که صورت گرفت 7 عامل اساسی بدست آمد که با رعایت آن‌ها می‌توانیم موفقیت خود را تضمین کنیم.

ساخت وبسایت تجاری وردپرس

گفتیم 7 عامل اساسی! این 7 مورد از بین موارد زیادی که تحت تحقیق و بررسی بودند بدست آمد که واقعا کارآمد است. اگر شما هم می‌خواهید در ساخت وبسایت تجاری وردپرس خود موفق باشید لطفا این 7 مورد را رعایت کنید.

1- تنظیم اکانت تجاری

money account- ساخت وبسایت تجاری وردپرس

اولین چیزی که باید در ساخت وبسایت تجاری وردپرس به آن دقت کنید، اکانت‌های مالی است. شما قرار است در وبسایت خود خرید و فروش داشته باشید پس حتما نیازمند درگاه‌های پرداختی هستید. باید همین‌ ابتدای کار تصمیم خود را بگیرید. آیا می‌خواهید از درگاه‌های مستقیم بانک‌ها استفاده کنید یا درگاه واسطه؟
برای استفاده از درگاه مستقیم باید مرچنت بانک مربوطه را از بانک دریافت کرده و افزونه مربوط به درگاه را در وبسایت خود نصب کنید. اما چنانچه می‌خواهید از درگاه‌های واسطه استفاده کنید می‌توانید در وبسایت آن‌ها مانند زرین پال ثبت نام کرده و مرچنت مربوطه را دریافت کنید.

2- انتخاب قالب مناسب

choose theme- ساخت وبسایت تجاری وردپرس

راه دیگری که در ساخت وبسایت تجاری وردپرس پیش روی شماست انتخاب یک قالب مناسب با فعالیت‌هایتان است. برای این منظور نیز باید اطلاعات کاملی درباره نوع فعالیت داشته باشید و سپس انتخاب کنید. برای این کار ما قبلا بهترین قالب‌های شرکتی و فروشگاهی را برایتان مجزا کردیم که می‌توانید با کمک آن‌ها حتما قالب مورد نظر خود را انتخاب کنید.

3- بک‌آپ گرفتن منظم

updraft- ساخت وبسایت تجاری وردپرس

نوع فعالیت شما حساس است. وبسایتتان همیشه باید بروز باشد و آماده خدمات‌رسانی. یکی از بهترین راه‌ها برای این منظور تهیه نسخه پشتیبان در وردپرس است. لطفا بنا به فعالیت خود همیشه بک آپ بگیرید تا در مواقعی که با مشکل مواجه می‌شوید، وبسایت و اطلاعات آن را به یک‌باره از دست ندهید. برای این منظور افزونه‌های زیادی در همیار وردپرس موجود است که یکی از بهترین گزینه‌ها افزونه UpdraftPlus است.

  تست روی لوکال هاست بهتر است یا هاست اصلی؟

4- انتخاب هاست مناسب برای وبسایت تجاری

یکی دیگر از مواردی که باید در ساخت وبسایت تجاری وردپرس رعایت شود، انتخاب هاست مناسب است. اگر کارتان جدی است پس لطفا شما هم جدی باشید. انتخاب هاستی که قدرت مناسبی ندارد به هیچ درد شما نمی‌خورد و از طرفی مشتریان را نیز فراری می‌دهد. پس لطفا در اینجا دقت خود را به کار بگیرید و بهترین انتخاب را داشته باشید. برای این منظور ما راهنمایی را برایتان در نظر گرفتیم که پیشنهاد می‌کنم حتما قبل از انتخاب، آن را مطالعه بفرمایید.

5- تشکیل یک تیم

team- ساخت وبسایت تجاری وردپرس

شاید در ابتدای مسیر احساس کنید که می‌خواهید به تنهایی فعالیت‌های خود را انجام دهید و نیاز به شخص دیگری ندارید! اما با گذر زمان و رشد کسب و کارتان کم کم متوجه می‌شود که نمی‌توان تمامی کارها را به تنهایی انجام داد و باید روی کمک اشخاص دیگری نیز حساب کنید.
پیشنهاد من است است بعد از گذشت مدتی و کسب درآمد متوسطی سعی کنید یکی دو نفر را در نظر گرفته تا به شما در وبسایت کمک کنند. اینگونه موفقیت کارتان نیز بیشتر می‌شود.

6- وفاداری مشتریان

اینکه مشتریانتان به شما وفادار بمانند عملکرد شما را نشان می‌دهد. یعنی شما باید کاری کنید که آن‌ها را همیشگی کنید. با اقدامات متفاوتی مانند ارائه خدمات رایگان، محصولات با کیفیت عالی، تخفیفات مناسبتی، سطوح دسترسی آسان و… می‌توانید مشتریان را وفادار به خود سازید.

7- ساخت لیست ایمیلی

email list- ساخت وبسایت تجاری وردپرس

باور کنید یا نه ساخت لیست ایمیلی و ارسال خبرنامه همچنان قدرتمندترین ابزار بازاریابی است. پس حتما از یک افزونه برای اتصال به خبرنامه مانند Mailchimp در ساخت وبسایت تجاری وردپرس استفاده کنید. فرم عضویت در خبرنامه را نیز در وبسایت خود قرار دهید تا کاربران ایمیل خود را وارد کنند تا یک لیست ایمیلی داشته باشید و برای ارسال ایمیل از آن استفاده کنید.

نتیجه گیری

برای اینکه بتوانیم در ساخت وبسایت تجاری وردپرس موفق باشیم و به درآمد خوبی دست یابیم باید عواملی را رعایت کنیم و در نظر بگیریم. 7 عامل مهم و کاربردی را امروز با هم بررسی کردیم که اگر به کار ببرید مطمئنا به نتایج خوبی خواهید رسید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.