راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی: فروشگاه محصولات مجازی در ووکامرس

محصولات مجازی در ووکامرس
محصولات مجازی در ووکامرس

خیلی‌ها تصور می‌کنند یک فروشگاه اینترنتی فقط می‌تواند محصولات فیزیکی را بفروشد؛ مثلا کیف، لباس، تلفن همراه و … . اما باید توجه داشت که در فروشگاه اینترنتی می‌توان محصولات مجازی نیز فروخت. این محصولات می‌توانند کتاب الکترونیکی (PDF)، آهنگ، عکس، فیلم و هر چیزی که در دنیای واقعی وجود ندارد، باشند. با فروش محصولات مجازی بسیاری از هزینه‌های شما از جمله حمل و نقل کاسته خواهد شد؛ چرا که تحویل محصول به مشتری نیز به صورت خودکار توسط سایت انجام می‌شود و شما نیازی نیست در این روند کار خاصی انجام دهید. در این سری از آموزش ووکامرس، به شما آموزش خواهیم داد که چگونه محصولات مجازی در ووکامرس ایجاد کرده و به فروش برسانید.

محصولات مجازی در ووکامرس

فرض کنید شما یک گرافیست هستید. پس می‌توانید با ساخت چند محصول گرافیکی با نرم افزارهایی که به آن ها تسلط دارید یک فروشگاه محصولات مجازی در ووکامرس ایجاد کنید. مثلا چند نمونه کارت ویزیت درست کنید و به جای اینکه آن را صرفا برای یک نفر طراحی کنید، طرح مورد نظر را به هزاران نفر بفروشید. کافیست یک فروشگاه فروش محصولات مجازی داشته باشید تا خود سایت به صورت تمام خودکار فرآیند فروش را انجام دهد؛ کاربر محصول مورد علاقه خود را به سبد خرید اضافه می‌کند، حساب خود را پرداخت می‌کند و در نهایت لینک دانلود برایش ارسال می‌شود.

دقت کنید که محصولات در ووکامرس فقط اینها نیستند. فروش دوره‌های مجازی، کارت شارژ، بلیط وسایل نقلیه و … نیز جزء محصولات مجازی به شمار می‌روند. چرا که نیاز به ارسال در دنیای واقعی ندارند و کاربر می‌تواند از آن در کامپیوتر شخصی‌اش استفاده کند.

فروش محصولات مجازی در ووکامرس

فروشگاه‌ساز قدرتمند ووکامرس به ما این امکان را می‌دهد تا علاوه بر فروش محصولات فیزیکی، بتوانیم محصولات مجازی در ووکامرس نیز به فروش برسانیم. برای این کار، طبق روال معمول اضافه کردن محصول، به قسمت اضافه کردن محصول جدید در سربرگ ووکارس وارد می شویم. همانند قبل عنوان محصول و توضیحات آن را وارد کرده و تصویر شاخص، دسته‌بندی و برچسب‌ها را نیز مشخص کنید. اکنون در جعبه اطلاعات محصول دو گزینه مجازی و دانلودی را مشاهده می‌کنید که به شرح هر یک می‌پردازیم.

virtual product- محصولات مجازی در ووکامرس
انتخاب حالت مجازی و دانلودی

مجازی: محصولی است که ماهیت مجازی دارد اما قابل دانلود هم نیست؛ فرض کنید می‌خواهید یک سمینار برگزار کنید و قصد دارید بلیط‌های این سمینار را به صورت اینترنتی در سایت خود بفروشید. بلیط‌های شما مجازی هستند و برای فروش آن‌ها فقط باید از گزینه مجازی استفاده کنید.

دانلودی: محصولاتی هستند که بعد از خرید باید چیزی به دست مشتری برسد؛ مثلا کتاب الکترونیکی خود را فروخته‌اید و فایل آن باید به صورت اینترنتی به دست خریدار رسیده و از آن استفاده کند. در این صورت محصول شما هم مجازی است و هم دانلودی و باید تیک هر دو را بزنید. با زدن تیک گزینه دانلودی، تنظیمات دیگری نمایش داده خواهد شد که به شرح زیر است:

file download-محصولات مجازی در ووکامرس
وارد کردن فایل های مورد نظر

قیمت عادی: قیمت اصلی محصول را وارد کنید. دقت داشته باشید که اگر می خواهید محصولتان را رایگان در فروشگاه خود قرار دهید، قیمت آن را 0 تومان تعیین کنید. اما ممکن است بپرسید وقتی می‌خواهیم محصولی را به صورت رایگان به مشتریان ارائه کنیم، چرا باید آن را از طریق ووکامرس بفروشیم و چرا لینک دانلود مستقیم را قرار ندادیم؟

یکی از دلایل عمده آن جمع آوری اطلاعات کاربران مشتاق به محصولات و سایت شماست که با این کار، مشتریان اطلاعات خود را اعم از تلفن و ایمیل در اختیار شما می‌گذارند و پس از آن می‌توانند محصول را دریافت کنند. شما بعدا می‌توانید این افراد را از تخفیف‌های خود مطلع سازید تا به مشتری واقعی شما تبدیل شوند. این در صورتی است که اگر لینک دانلود مستقیم را قرار می‌دادیم، هیچ اطلاعاتی از افرادی که آن را دانلود کرده‌اند نداشتیم. خود این می‌تواند در افزایش فروش سایر محصولات مجازی در ووکامرس بسیار موثر باشد.

سایر بخش‌ها

قیمت فروش ویژه: قیمت بعد از تخفیف محصولات مجازی در ووکامرس را در صورت تمایل وارد نمایید.

فایل‌های دانلودی: در این قسمت، تمامی فایل‌هایی که بعد از خرید، مشتری می‌تواند دانلود نماید را قرار دهید. می‌توانید آن‌ها را توسط خود وردپرس با زدن گزینه “انتخاب فایل” آپلود کنید، یا اینکه اگر قبلا فایل خود را در هاست دیگری آپلود کرده‌اید، لینک فایل را در قسمت لینک فایل قرار دهید. نام فایل‌های خود نیز که قرار است به خریداران نمایش داده شود را در قسمت “نام” بنویسید. با زدن گزینه “افزودن فایل” یک ردیف دیگر برای قرار دادن فایل‌های شما ایجاد می‌شود که می‌توانید فایل‌های دیگر را اضافه کنید.

محدودیت دانلود: تعداد دفعاتی را که کاربر، از لینک دانلودی که برایش ایجاد می‌شود می‌تواند استفاده کند، وارد نمایید.
انقضای دانلود: در این قسمت تعیین می‌کنید پس از چند روز بعد از خرید، لینک دانلود محصول قابل دسترس باشد.

البته این دو بخش آخر اختیاری هستند و می‌توانید محدودیتی برای کاربران اعمال نکنید تا هر زمان که دوست داشته باشند، بتوانند محصول مورد نظر را دانلود کنند.

فرآیند انتشار

بعد از اینکه اطلاعات محصول را وارد کردید، دکمه “انتشار” را بزنید تا محصولات مجازی در ووکامرس منتشر شوند. اکنون وقتی کاربر فرایند پرداخت را انجام دهد، در صفحه نهایی می‌تواند فایل‌های خریداری شده را دانلود کند. لینک دانلود به ایمیل کاربر نیز ارسال خواهد شد.

download product- محصولات مجازی در ووکامرس
دریافت فایل

بسیار خوب، تا اینجا محصول مجازی در ووکامرس را ساختیم و آن را برای فروش در فروشگاه قرار دادیم. در ووکامرس تنظیماتی هم برای پیکربندی این نوع فروش وجود دارد. برای دسترسی به آن‌ها از سربرگ ووکامرس در پیشخوان وردپرس، گزینه پیکربندی را انتخاب کنید و در ادامه در سربرگ محصولات، وارد تنظیمات محصولات دانلودی شوید.

downloadable- محصولات مجازی در ووکامرس
تنظیمات محصولات دانلودی

روش دانلود فایل: با این گزینه می‌توانید 3 نوع تنظیم برای دانلود شدن محصول مجازی در ووکامرس، اعمال کنید که به شرح هر یک می‌پردازیم:

اجبار به دانلودها: در این حالت وقتی کاربر روی لینک دانلود محصولات مجازی در ووکامرس ، کلیک کند، فایل از طریق دانلودر یا مرورگر کاربر دانلود خواهد شد. در این روش کاربران لینک اصلی فایل را نمی‌بینند و یک لینک ساختگی توسط ووکامرس را مشاهده می‌کنند که روش امنی است و مستقیما بدون دیدن لینک اصلی فایل، آن را دانلود می‌کنند.

X-Accel-Redirect/X-Sendfile: این روش امن‌ترین روش دانلود محصولات است. زیرا این روش لینک مستقیم فایل‌های شما را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد و آن‌ها را از طریق یک فایل htaccess. محافظت می‌کند. البته لازمه استفاده از این روش، نصب بودن ماژول X-Accel-Redirect/X-Sendfile بر روی سرور شما (nginx-apache) است.

فقط انتقال (ریدایرکت): در این روش وقتی کاربر روی گزینه دانلود کلیک می‌کند، لینک دانلود آن در یک تب جدید در مرورگر کاربر باز می‌شود که اصلا این روش توصیه نمی‌شود. زیرا لینک اصلی فایل را در اختیار کاربر می‌گذارد که ممکن است لینک آن پخش شده و از آن سوء استفاده شود.

پیشنهاد می‌شود از همان روش اجبار به دانلود برای محصولات مجازی در ووکامرس استفاده کنید.

دانلود‌ها نیازمند ورود هستند: با تیک زدن این گزینه کاربران را برای خرید مجبور به عضویت یا ورود به سایت می‌کنید.

دسترسی به محصولات دانلود شدنی بعد از پرداخت: اگر تیک این گزینه را بردارید، کاربران نمی‌توانند تا زمانی که وضعیت سفارش آن‌ها به “تکمیل شده” تغییر نکرده است محصول خود را دانلود کنند. چون اکثر فایل‌های دانلودی توسط درگاه‌های اینترنتی خریداری می‌شوند، پس از پرداخت به صورت خودکار، وضعیت سفارش به تکمیل شده تغییر خواهد کرد و نیازی به برداشتن تیک این گزینه نیست. این گزینه بیشتر زمانی کاربرد دارد که شما یک محصول دانلودی را می‌فروشید اما کاربر هنوز مبلغ آن را پرداخت نکرده است و اصولا نباید به لینک دانلود دسترسی داشته باشد که با برداشتن تیک این گزینه، این امکان فراهم می‌شود. زمانی که مبلغ را برای شما واریز کرد، باید به صورت دستی وضعیت سفارش ایشان را به تکمیل شده تغییر دهید تا به لینک دانلود دسترسی داشته باشد.

نتیجه گیری

در ووکامرس می‌توانید علاوه بر محصولات فیزیکی، محصولات مجازی مثل کتاب‌های الکترونیکی، دوره‌های آنلاین، بلیط‌های سمینار، فیلم و … به فروش برسانید. این یکی از امکانات فوق العاده ووکامرس است که برای کاربران وردپرس فراهم کرده است. حال برای اینکه بتوانید فرآیند ایجاد و فروش محصولات مجازی در ووکامرس را انجام دهید باید مراحلی را طی کنید. در این مقاله آموزشی تمامی مسیر را برایتان ترسیم کردیم تا بتوانید محصول مجازی در ووکامرس بفروشید.

ویدئوی آموزشی

سایتت رو خیلی راحت دوزبانه کن
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

443,690 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید درگاه های پرداخت فارسی تو ووکامرس هست ایا؟

 2. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید درگاه های پرداخت فارسی تو ووکامرس هست؟

 3. آیا این امکان هست که کاربران هم محصولات دانلودی خودشون رو تو سایت ما بفروشن؟؟؟
  اگه میشه چجوری ؟؟؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   باید امکان همکاری در فروش فراهم کنید.
   این امکان با افزونه دکان فراهم میشه.

 4. با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
  اسم سایت من kharidekhas.com میباشد.

  سایت من در یک سرور و لینک دانلود فایلهای من به دلیل حجم بالایشان در سرور دیگری میزبانی میشوند و بنابراین طی مسیر cdn.kharidekhas.com به سرور میزبان فایل منتقل و فایل دانلود میشود. اما متاسفانه اسم فایل بر نمیگردد. یعنی فایل ها به این صورت دانلود میشوند . download (و حتی بدون پسوند برای عکس ها)
  میزبان فایلهایم به من گفت باید از این دستور استفاده کنی

  woocommerce_file_download_filename

  اما من چون هیچ علم کد نویسی ندارم نمیدونم این چیه و کجا باید بذارم

  ممنون میشم لطف کنید و راهنمایی کنید

 5. گزینه ی دوم “دسترسی به محصولات دانلود شدنی بعد از پرداخت” می توانید تعیین کنید که محصولات پس از پرداخت در دسترس قرار گیرد. اما پیشنهاد نمی کنمزیرا ممکن است لینک دانلود در زمان مشخص قرار نگیرد و قبل از پرداخت در اختیار کاربران قرار گیرد.
  پس باید چیکار کرد که بعد از پرداخت لینک دانلود نمایش داده بشه >؟

 6. سلام من در وکامرس فایل رو برای دانلود گذاشتم، ولی بعد از پرداخت با کلیک روی لینک دانلود این خطا رو بهم میده:
  قادر به وارد کردن داده های لاگ دانلود در دیتابیس نیست

  ممنوم میشم اگه کسی راهنمایی کنه

 7. ممنون بابت پست خوبتون….
  یه سوال آیا میشه محصول مجازی مثل عنوان ” شارژ ماهیانه مهر ماه” رو تعریف کرد و فقط یه بار هر مشتری بتونه اون رو بخره ؟

  تو تنظیماتی هست یا افزونه می خواد ؟ وجود داره چنین چیزی ؟

 8. سلام چه جوری هر مشتری فقط یکبار بتونه محصول رو بخره؟ مثل خرید بلیط همایش هرکسی یکبار خرید کنه

  • دقیقا من هم چنین نیازی دارم و دوست دارم با ووکامرس این کار انجام بشه

  • جوابم رو اینجا یافتم :
   یه کم کد نویسی می خواد که سخت نیست انجام میدم 🙂

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   موفق باشید
   من تازه دیدم سوالتونو. شرمنده

 9. با سلام و خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم و اونم اینه که برای کالای دانلودی محدودیت دانلود گذاشتم و به هر دلیلی مشتری نتونست دانلود کنه چطور میتونم دوباره لینکای دانلودو تازه سازی کنم و برای مشتری بفرستم
  توی سفارشات هر چی روی گزینه بازسازی مجوز دانلود می زنم عملی انجام نمیشه

 10. سلام وقت بخیر وقتی کاربر محصول دانلودی من رو میخره و روی لینک دانلود کلیک میکنه فایل ناقص دانلود میشه تو قسمت پیکربندی هم رفتم وقتی روی حالت اجبار به دانلود و حالت X-accel-Redirect/X-sendfile هست ناقص دانلود میشه ولی وقتی روی ریدایرکت میزارم دانلود میکنه و مشکلی نداره اما نمیخوام آدرس اصلی فایل رو به کاربر نشون بده چیکار کنم این مشکل حل بشه؟

  • منم همین مشکل رو دارم
   لطفا اگر کسی راه حلی داره بگه
   خیلی ضرویه

 11. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید
  این افزونه نصب کردم بعد از اینکه مشتری خرید انجام میده کد لایسنس تولید نمیشه، و تو صفحه رسیدی که بهش رسید نمایش داده میشه و یا ارسال میشه کد لایسنس که تو قسمت لایسنس منیجر وارد کردم ،نمایش نمیده.

 12. یک در دنیا 100 در آخرت خیر ببینی! مرسی:)

 13. با سلام
  اگر یک محصول هم به صورت مجازی قابل خرید باشه هم به صورت فیزیکی باید چه کار کنیم؟ مثلا یک فیلم رو یک نفر بتونه هم به صورت مجازی خرید کنه و اگر امکان دانلود نداشته باشه بتونه به صورت فیزیکی در خواست بده، برای مثال نواري باشه که خریدار مشخص کنه قصد خرید به صورت مجازی رو داره یا قصد خرید به صورت فیزیکی و ارسال پستي…

 14. سلام.
  محصولات من دانلودی هست و نیاز ی به تکمیل اطلاعات کدپستی و آدرس نیست و می خواهم این قیسمت برای مشتری ظاهر نشه . چیکار باید بکنم ؟
  ممنون

  • من هم این مشکل رو دارم ولی جوابی ندادند

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوستان عزیز این بخش ها رو باید از صفحه صورتحساب یا پرداخت حذف و اضافه کنید. این کار به کمک افزونه woo checkout field editor امکان‌پذیر است.

 15. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت به خیر ببخشید من وقتی میخوام یک محصول دانلودی ایجاد کنم و بعد از مدتی آپدیت هایی رو قرار بدم این اتفاق نمیافته مثلا الان من محصولی رو که کلا ویدیو هست رو با 4تا فایل قرار میدم، بعد 2 ماه میخوام 2 تا فایل به محصول اضافه کنم و کاربرایی که تهیه اش کردن به فایل های جدید دسترسی داشته باشن ولی این اتفاق نمیافته و فقط فایل های قدیمی نشون داده میشه براشون!! و فقط کاربرای جدید به همه فایل ها دسترسی دارن یعنی محصول آپدیت نمیشه میشه راهنمایی بفرمایید ممنون

 16. سلام من وقتی که میخوام محصول مجازی وارد کنم تو باکس اطلاعات محصول چک باکس مجازی رو برا من نمیاره چیکار کنم؟ ممنون

 17. سلام
  وقتتون بخیر باشه
  از این مورد فایل مجازی استفاده کردم داخل سایتم
  میسر دانلود رو داخل قسمت آدرس فایل قراردادم
  مشتری خریدش رو میکنه و لینک دانلود داده میشه به مشتری ولی فقط 136KB دانلود میشه و فایل ناقص دانلود میشه مشکل از کجاست ؟
  ممنون بابت پاسخگویی سریع و بموقعتون

  • مشکل ایشون رو کسی نمیدونه؟
   چون منم همین مشکل رو دارم
   لطفا راهنمایی کنید

 18. سلام/ اگه یک محصول هم به صورت مجازی قابل خرید باشه هم به صورت فیزیکی باید چه کار کنیم؟ مثلا یک فیلم رو یک نفر بتونه هم به صورت مجازی خرید کنه و اگر امکان دانلود نداشته باشه بتونه به صورت فیزیکی در خواست بده، برای مثال یک دکمه باشه که خریدار مشخص کنه قصد خرید به صورت مجازی رو داره یا قصد خرید به صورت فیزیکی

 19. من هم همین مشکل رو پیدا کردم
  Fatal error: Call to undefined method stdClass::get_user_id() in /home/jhjmghj/public_html/wp-content/plugins/woocommerce/includes/wc-user-functions.php on line 299

  آخرین نسخه پایدار ووکامرس نسخه چنده ؟

 20. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و عرض ادب
  بنده یک محصول مجازی دانلود در فروشگاه ساز ووکامرس گذاشتم بعد از خرید محصول هنگام دانلود کردن این پیام ظاهر میشه و محصول دانلد نمیشه:
  Fatal error: Call to undefined method stdClass::get_user_id() in /home/jhjmghj/public_html/wp-content/plugins/woocommerce/includes/wc-user-functions.php on line 299

  محتوای این خط این هست:
  if ( $download && $user_id == $download->get_user_id() ) {

  از افزونه userpro برای عضوگیری استفاده می کنم
  ووکامرس رو پاک کردم دوباره نضب گردم اما تاثیری نداشت
  ممنون میشم راهنماییم کنید ‘گرفتارم کرده…

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   فکر نکنم با user pro تداخلی داشته باشه. اما برای اطمینان افزونه رو غیر فعال کنید تا ببینیم چطوری کار میکنه.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام و تشکر
   این کار رو هم کردم اما مشکل حل نشد

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   ووکامرس 3.0 رو در حال حاضر استفاده می کنید؟
   این نسخه کمی مشکل داره شاید این هم یکی دیگه از مشکلاتش باشه

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   بله…
   آیا میشه نسخه های قبلی رو نصب کرد؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله جستجو کنید در گوگل فکر میکنم در سایت مرجع ووکامرس هم موجود باشه.

 21. چرا من وقتی افزودن محصول رو میزنم باکس مربوط به انتخاب محصول مجازی و دانلودی نمیاد؟؟!!

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   کلا بخش اطلاعات محصول براتون نمایش داده میشه؟
   لطفا اسکرین شات از این بخش برام ارسال کنید. متشکرم

  • اطلاعات میاد ولی گزینه های دانلودی و مجازی نمیاد ، فقط یه مورد من افزونه رو نصب نکردم و خودم دستی پوشه اش رو تو پلاگین ها گذاشتم و بعد فعالش کردم
   http://omranshop24.ir/wp-content/uploads/2017/04/Capture.png

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله دیدم. بهتره ووکامرس رو کلا از هاست حذف و از خود وردپرس نصب و فعال کنید.
   انشاالله مشکل برطرف میشه

  • حل شد ، مسیر زیر رو رفتم
   wp-content plugins woocommerce includes admin meta-boxes views
   و فایل
   html-product-data-panel.php
   رو باز کردم عبارت

   رو پیدا کردم hidden رو پاک کردم مشکل حل شد.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   موفق باشید دوست عزیز

 22. با سلام
  سوالی داشتم در مورد فروش یوزر نیم و پسورد ، قصد دارم تا در فروشگاه این امکان را قرار دهم که یوزر نیم و پسوردی را کاربر بعد از خرید دریافت کند مثلا شماره سریال یا شماره بیمه ، در هر صورت کاربر یوزر نیم و پسورد را خریداری کند آیا این امکان با ووکامرس قابل انجام است؟
  با تشکر از همیار وردپرس پرس

 23. سلام و خدات قوت .
  من دنبال افزونه ای میگردم که کاربر بتواند با آن اشتراک دوره ای خریداری کند و تعداد معینی فایل را در روز در مدت یک دوره دانلود کند و هم در صورت نیاز فقط به یک فایل را بعد از پرداخت آن فایل را دانلود کند و هم بتواند محصولات فیزیکی بعد از تحویل گرفتن درب منزل پرداخت نمایید.
  پیشاپیش از راهنمایی تون ممنونم.

 24. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام آقای رحیمی
  ببخشید یک سوال داشتم که هیچ جایی جوابشو پیدانکردم به همین دلیل مزاحمتون شدم
  جناب رحیمی من درسایتم محصولی وقتی میفروشم صورتحسابش به ایمیل خریدار ارسال نمیشه رفتم در قسمت ووکامرس<پیکربندی<ایمیل روی قسمت صورتحساب نوشته ارسال دستی ووقتی واردش میشم تیک فعال کردن ارسال از طریق ایمیل هم نداره تا فعالش کنم.
  آقای رحیمی لطفا کمک کنید.

 25. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  ببخشید بنده میخواستم در ووکامرس یک امکان را ایجاد کنم که مشتری با انتخاب خود بتواند محصول را به صورت پستی یا دانلودی دریافت کند
  لطفا راهنما یی کنید
  اگر بخواهم واضع تر بگویم یعنی اینکه مشتری ای که توانایی دانلود محصول رادارد دانلود واگر خواست به صورت پستی دریافت کند وقیمت محصول پستی با قیمت محصول دانلودی متفاوت باشد.

 26. من هاست دانلود دارم وقتی لینک های هاست دانلود میزارم متاسفانه ووکامرس لینک های مستقیم رو بدون تغییر نشون میده چی کار باید بکنم .

  • بهترین کاری میشه کرد استفاده از دراپ باکسه چون لینکا رو رمزنگاری میکنه

  • سلام
   یعنی بعد از اپلود فایل در دراپ باکس لینکی که بهمون میده در ووکامرس قرار دهیم کاربر نمی تونه اون رو پخش کنه؟ و لینک مستقیم نیست؟

  • جناب رستمی عزیز خیلی ممنون از راهنمایی تون
   فقط یک مشکل وجود داره که وقتی لینک های دراپ باکس که در ووکامرس میزاریم و با دانلود منیجر دانلود میشن حجمشون غیر واقعی نشون داده میشه و بعد از دانلود هم باز نمیشه یعنی فایل خراب میشه در حالی که همون فایل وقتی با خود دراپ باکس و مرورگر دانلود می کنیم درسته؟
   راه حل این مشکل چیه؟
   سپاس از توجهتون

  • در نسخه 3 ووکامرس لینک های دراپ باکس وقتی کاربر روش کلیک می کنه اصلا نه حجمی در IDM نشون میده و نه اون نوار سبز رنگ میزان پیشرفت دانلود رو نشون میده!!.
   آیا این مشکل از ووکامرس 3 هست اینکه افزونه دراپ باکس با ووکامرس 3 سازگاری کامل نداره
   در ووکامرس ورژن قبلی ووکامرس این مشکل نبود و حجم فایل ها در IDM نشون میداد
   ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   البته ووکامرس 3 کامل نیست و یک سری نقص هایی داره برای همین اعلام کردند که نسخه ی جدیدتر آن به زودی عرضه میشه. ولی اینکه با این موضوع مشکل داره یا خیر اطلاع دقیقی ندارم و تست نکردم. دوستان اگه چنین با چنین مشکلی مواجه شدند اطلاع رسانی کنند.
   متشکرم

  • سلام
   سپاس از توجه شما سرکار خانم کوهستانی
   ممنون میشم دوستان افزونه دراپ باکس رو روی وردپرس 4.7 و ووکامرس 3.0.4 تست کنند ببینند که موقع کلیک روی لینک دانلود محصول حجم فایل در IDM نشون داده میشه؟
   همین طور همین تست رو روی ورژن 2.6.14 هم انجام بدن
   سپاس از همگی

  • آیا میشه از دو اکانت دراپ باکس روی ووکامرس استفاده کرد؟
   حجم یکیش پرشده می خواستم ببینم میشه اکانت دیگه رو اضافه کرد به طوری که فایل های قبلی هم قابل دانلود باشه

 27. با سلام . وبسایت من یه مشکل داره .
  قبلا به محصول اضافه میکردم ولی الان نمیشه و فقط میزنه قراردادن لینک خارجی و نمیشه به اون عکس و قیمت داد. باید چیکار کنم ؟

 28. سلام
  توی توضیحات این مطلب نوشتین میشه “ثبت نام در کلاس های آموزشی یک مجتمع به صورت غیر حضوری” ایجاد کرد. میشه بگید چطور و یک راهنمایی بکنید؟ ممنون میشم.

 29. سلام
  بعد از پرداخت و گرفتن لینک دانلود سرعت دانلود خیلی کمه ..
  چطو میتونم لینک دانلودی به مشتریان بدم که بتونن با سرعت بالا دانلود کنند..

 30. سلام ممنون از سایت خوبتون من یه سوال دارم برای این که بخام اموزشات چند بخش تو وردکامرس بفرشوم مثلا جنسی که اپدیت می شه و یا هر دفه یه فایل به فایل هایش اضافه می شه رو چیکار باید کنم ؟

 31. سلام و شبتون بخیر
  من در سایتم یه بخش فروشگاهی راه اندازی کردم که تا الان محصولاتم فقط فیلم های آموزشی بوده که به صورت مجازی و دانلودی قرار میدادم اما الان میخوام یه فروشگاه دیگه هم تو همین سایت داشته باشم که یه سری محصولات فیزیکی رو برای فروش بذارم. چه طور میتونم این دو فروشگاه رو از هم تفکیک کنم به طوری که مشتری هنگام جستجو کردن در هر کدام از فروشگاه ها، محصولات فروشگاه دیگری رو مشاهده نکنه.
  با تشکر

 32. 6 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام بنده فروشگاه فایل کتاب دارم. هنگام انتشار یک کتاب میخوام در همین پست که انتشار میکنم تک تک سرفصل هاش راکه جداگانه اپلود میکنم و وقتی یک قیمت مشخص میکنم. خریدار وقتی مبلغ را واریز میکند فقط قادر باشد یکی از لینک های سر فصل هارو دانلود کند و برایدانلود بقیه فصل های همین کتاب دوباره پرداخت کند.چه جوری امان داره. من نمیخام فصل های یک متاب را به عنوان محصول جداگانه منتشر کنم ولی چه جوری دی یک محصول خریدار بعد ازپرداخت قادر باشه فقط یک سرفص و یک لینک دانلود براش فعال بشهو برای بقیه دوباره باید هزینه بپردازه؟؟؟

 33. سلام
  برای فروش پین کد مثل کارت شارژ و گیفت کارت و… افزونه ای هست؟

 34. سلام.
  خسته نباشید.
  راهی هست که محصول دانلودی ووکامرس رو در نوشته سایت قرار داد تا کاربر از آنجا بتواند خرید را انجام بدهد؟
  یعنی لینک خرید یک فایل یا آی دی مربوط به اون رو برای دانلود مثل افزونه easy digital download قرار داد؟

  متشکرم

 35. سلام چرا ووکامرس این خطا را میدهد
  نمی توان فایل دانلودی (لینک مستقیم از هاست دانلود) را بکار برد، زیرا بر روی سرور پیدا نمی شود.
  چگونه میتوان مشکل را حل کرد؟

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   این مشکل به تازگی برای من هم به وجود آمده. شما تونستین برطرف کنید؟

  • 1 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   منم این مشکل رو دارم.شما حلش کردین؟

  • 1 سال عضو همیار وردپرس

   پوشه ی آپلود در هاست دانلود رو تغییر بدید

 36. بنده مشکلی در قرار دادن فایل ندارم. فقط چون هاستم فضا نداره مجبورم فایلو تو یه سایت دیگه مثلpicofile آپلود کنم و آدرس اون رو به ووکامرس بدم. مشکل اینه موقع دانلود یه صفحه html دانلود میشه. چیکار کنم که مشتری بعد از پرداخت به اون صفحه picofile منتقل بشه نه اینکه اون صفحه رو دانلود کنم؟ ممنون میشم زود جواب بدین

 37. سلام ممنون ازمطالبتون
  سایت من هست اش امیدوارم از برنامه های شما استفاده کنم

 38. سلام.
  خسته نباشید.
  راهی هست که محصول دانلودی ووکامرس رو در نوشته سایت قرار داد تا کاربر از آنجا بتواند خرید را انجام بدهد؟
  یعنی لینک خرید یک فایل یا آی دی مربوط به اون رو برای دانلود مثل افزونه easy digital download قرار داد؟

  متشکرم

 39. موردی هست ممنون میشم راهنمایی کنید چون چند وقتی هست که حسابی ذهنم رو مشغول کرده. پلاگین یا روشی رو می خوام که بتونم موقع تعریف محصول، یک قسمت باشه اطلاعات خاصی رو وارد کنم و وقتی یوزر پرداخت کرد به سایت برگشت، اون اطلاعات محصول نمایش داده بشه. حالا استایل و نحوه نمایش رو بعدا خودم تغییر میدم که خوانا و تو چشم باشه.

 40. سلام
  من انجام دادم مشکلی نداشتم …. اما کاربرایی که ایمیل یاهو دارن لینک دانلود میره به سایت یاهو….فقط همین افراد مشکل دارن
  چی کارباید کنم؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   این مشکل مربوط به اینترنت ایران است و احتمالا به‌زودی برای همه رفع شود

 41. سلام و خسته نباشید

  من تو سایت خودم از افزونه ووکامرس استفاده کردم و محصولات دانلودی خودم رو در یک سرور جداگانه آپلود کردم و لینکشو تو قسمت آدرس فایل گذاشتم. ولی بعد از پرداخت لینک دانلودی که میده به من مشکل داره و کار نمیکنه. مشکل از چی میتونه باشه؟
  ممنون

 42. مشکل عجیبی دارم
  وقتی یک محصول به صورت دانلودی تعریف می شه و فایل دانلود هم انتخاب میشه، اگر فردی که فرم پر کرده ایمیلش با یاهو باشه، لینک دانلود به جای لینک دانلود فایل مربوطه، میره به سایت یاهو. ولی با بقیه سرویشهای ایمیل مشکلی نداره

 43. سلام.
  من تیک محصول مجازی و دانلودی رو فعال میکنم. اما بازهم وقتی به بخش تسویه حساب میرم فیلدهای آدرس پستی و … که برای این مدل محصول نیاز نیست پرسیده میشه.
  چطور میتونم این فیلدها رو برای محصولات مجازی و دانلودی غیر فعال کنم ؟
  با تشکر.

 44. در زمینه بازاریابی کد کوپن را که به طور اختصاصی به هر بازاریاب بدی جایی نشون میده که با هر کوپن چند تا فروش انجام شده تا بتونیم با بازاریابها حساب کنیم. ممنون .. موفق باشید

 45. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و خسته نباشید.
  میخواستم بدونم علت این که من فایل دانلود رو قرار میدم ولی وقتی وارد صفحه سایتم میشم اصلا فایل دانلود قرا نمیگیره چیست؟همونطوریکه در تصاویر میبینید
  http://uupload.ir/files/59n4_1.png
  اول اصلا باید اضافه بهش به سبدخرید
  http://uupload.ir/files/xk5u_2.png
  بعد از این که اضافه میکنم وارد صفحه سبد خرید میشم
  http://uupload.ir/files/6si9_3.png
  بازم میبینید فایل قرار نداره
  http://uupload.ir/files/c814_4.png
  وارد صفحه پرداختم میشم بازم قرار نداره و اصلا نمیدونم چرا قسمت ثبت سفارشم اصلا باز نمیشه؟
  http://uupload.ir/files/hrii_5.png
  ووکاس و پیکربندی کردم درست و با غیر ادمین هم وارد شدم درگاه قرار دادم و اصلا من این فایلو رایگان گذاشتم ولی نمیشه ممنون میشه کمکم کنید و راهنماییم کنید.

 46. سلام
  امکانی هست که برای محصولات مجازی، گزینه پرداخت در محل قابل انتخاب نباشد؟

 47. برای مشکل حذف گزینه محصول مجازی، الان یک آپدیت روی ووکامرس فارسی اومد و درست شد

 48. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام.
  مهندس ان شا ا.. کی مشکلش حل میشد؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز باید ووکامرس فارسی رسیدگی کنند، اطلاع داده شد
   شما هم در مخزن اعلام کنید.

 49. من ووکامرس را به روز کردم. حالا می بینم اون گزینه محصول ساده و مجازی و دانلودی دیگه نیست در قسمت ویرایش و اضافه کردن. چه کنم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله مثل اینکه نسخه ی جدید مشکلاتی داره
   بررسی میشه

 50. 6 سال عضو همیار وردپرس

  ممنون
  فکر کنم نگارش 2.6.1 باشد
  در پنل مدیریت گزینه به روز رسانی آمد ومنم کلیک کردم وقتی به روز شد دیدم این گزینه ها حذف شدند.
  چگونه باید پیکربندی کنم؟
  چون مهندس تازه کار هستیم و خودم دارم کار میکنم تا یاد بگیرم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 51. 6 سال عضو همیار وردپرس

  اصلا گزینه ایی به عنوان محصول مجازی و دانلودی برای من وجود نداره ولی تو تصویر بالا برا شما وجود داشت -چجوری باید این رو فعال کنم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   نسخه ی جدید ووکامرس چنین مشکلی رو داره، باید بررسی بشه

  • سلام
   در ووکامرس وقتی تنظیمات محصولات رو به دانلود فایل های مجازی تغیر میدم.توی بخش فرایند فروش بازهم اطلاعات کدپستی و این جور چیزها که مربوط به محصولات حقیق هستش رو نشون میده.چطور اونهارو حذف کنم؟البته من هنوز درگاه رو به بانک خاصی اتصال ندادم.

 52. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام.
  مهندس در بخش اطلاعات محصول گزینه مجازی و دانلود را قبل به روزرسانی ووکامرس داشت ولی الان ندارد باید چکار کنم.ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به چه نسخه ای دوست عزیز ؟
   پیکربندی رو دوباره انجام بدید و تست کنید

  • نسخه 2.6.1 اینجوریه

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بررسی میشه

  • درود بر شما واسه منم همین مشکل وجود داره نمیدونم باید چیکار کنم از ووکامرس نگارش 2.6.1 استفاده میکنم

 53. سلام.
  من گزینه های مجازی و دانلود را در ووکامرس داشتم ولی از وقتی ووکامرس را به روزرسانی کردم این گزینه ها حذف شدند باید چکار کنم.ممنون

 54. با سلام. متاسفانه بعد از بروز رسانی آخر اتفاق جالبی برای فروشگاه من افتاده و اون اینکه در قسمت اطلاعات محصول نوار بالایی که در شکل شما هم مشخص هست جایی که تیک محصولات میخوردند و نوع محصول مشخص میشود الان وجود ندارد.

 55. سلام
  چند روزی میشه که قسمت توی ویرایش محصول قسمت همگانی باز نمیشه و نمیشه نوع محصول رو تغیر داد . مشکل از کجاست؟

 56. 6 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  برای من اون دوتا تیک دانلودی و مجازی وجود نداره
  نسخه ووکامرسم 2.6.1 میباشد

 57. سلام وقت بخیر؛
  من امروز ووکامرس رو نصب کردم اما هنگام ثبت محصول جدید در بخش تنظیمات محصول که شما هم اسکرین اش رو قرار داید اطلاعات محصول نیست اصلا گزینه های مجازی و دانلودی نیست !!
  اما وقتی به پیکربندی میرم اونجا تو بخش محصولات دقیقا همین تنظیمات رو داره که انجام بدم اما برای ثبت محصول نداره !!
  ممنون میشم راهنمایی کنید باید چیکار کنم و مشکل از کجاست ؟؟؟
  موفق باشید

 58. سلام.گزینه های مجازی و دانلودی در ووکامرس من وجود نداره-چندبار حذف و دوباره نصب کردم ولی گزینه ها نیومد.چه کار کنم؟

 59. سلام من بازم به یه مشکل برخوردم (شرمنده)،،،، وقتی میخوام محصول رو اضافه کنم اون قسمت که تعیین میکنه محصول مجازی و دانلودی نیست،یه اسکرین شات گرفتم خواهشا کمک کنید
  http://8pic.ir/images/adqjiwq3dzy9o2gxsegf.jpg

 60. سلام من برای اینکه بخوام محصول دانلودی یا همون مجازی انتخاب کنم وقتی وارد افزودن محصول میشم اصلا در قسمت اطلاعات محصول اون گزینه ها نیست که بتونم تیک بزنم و نوع محصول رو عوض کنم قالبم هم markey هستش ، چیکار باید بکنم . . .. ؟؟؟