Call To Action چیست و چطور به وبسایت وردپرسی اضافه می‌شود؟

Call To Action در وردپرس Call To Action در وردپرس

در دنیای امروزی اینکه شما بتوانید کاربران و مخاطبین هدف خود را برای به انجام رساندن یک conversion و هدف ترغیب کنید کار سختی ست. به این دلیل که در گذشته، این کار با تعداد زیادی از صفحات پاپ آپ و تبلیغات بی ربط همراه بود. اما امروز ماجرا کمی متفاوت است. یکی از اهداف وبمسترها و تولید کنندگان محتوا این است تا محتوای ارزشمندی تولید کنند. از طرفی برای اینکه اهداف وبسایت خود را عملی کنند به مخاطبین خود نیاز دارند. چطور می‌توانید توجه کاربران را به انجام کاری جلب کنید؟ برای این منظور یکی از راه‌ها استفاده از دکمه‌هایی با عنوان Call to action است. چطور می‌توان امکان Call To Action در وردپرس اضافه کرد؟ در ادامه این مطلب به بیشتر این سوالات پاسخ می‌دهیم. فقط کافیست همراه ما باشید.

Call To Action در وردپرس

call to action چیست؟
Call to action که مخفف آن CTA است به دکمه‌های متنی و تصویری گفته می‌شود که کاربران را به یک صفحه جدید هدایت می‌کنند که در نتیجه آن یک هدف (Goal) عملی می‌شود. بدون شک همه‌ی ما تجربه روبه رو شدن با همچین دکمه‌هایی را داشته‌ایم. برای مثال، بارها اتفاق افتاده که در ازای  دانلود و دسترسی به یک فایل، اطلاعاتی همچون آدرس ایمیل، نام و نام خانوادگی خود را در اختیار وبسایت‌های گوناگونی قرار داده‌ایم. اما دکمه call to action در وردپرس فراتر از این‌هاست. فراموش نکنید که CTA قرار گرفته در وبسایت وردپرسی شما باید به یک لینک و محتوای ارزشمند هدایت شود. CALL TO ACTION فراتر از یک دکمه است که کاربران بر روی آن کلیک می‌کنند. در نتیجه با جلب توجه کاربران به این دکمه، شما می‌توانید به اهداف مختلفی که برای وبسایت خود تعریف کرده‌اید دست پیدا کنید که این اهداف می‌تواند شامل فروش محصول، ثبت نام، بازدید از یک پست خاص و … باشد.

Call To Action در وردپرس
Call To Action در وردپرس

مزایای (CTA (Call to action

CTA هم برای کاربران و هم برای صاحبان وبسایت‌ها مزایایی را به همراه دارد:

برای وبسایت‌ها: از مزیت‌های این دکمه برای وبسایت‌ها می‌توان به ترغیب کاربران و تعامل بیشتر آن‌ها با وبسایت و اهداف آن اشاره کرد. برای مثال به ازای کلیک بر روی Call To Action در وردپرس، کاربران اقدام به خرید محصول می‌کنند یا به آخرین پست وبسایت شما لینک داده می‌شوند و یا حتی در یک خیریه شرکت می‌کنند. این اعمال با توجه به کسب و کار و حوزه‌ای که در آن مشغول به کار هستید، متفاوت خواهد بود.

برای کاربران: Call to action برای کاربران همانند یک نقشه راهنماست. همان طور که XML برای موتورهای جستجو مثل یک نقشه راهنماست. با وجود دکمه call to action در وردپرس برای کاربران، یک مسیر معین برای طی کردن در وبسایت شما دارند. بدون حضور Call to action ممکن است فقط یک بازدید سطحی از مطالب شما بکنند و بعد از مدت کوتاهی وبسایت شما را ترک کنند. اما با وجود کال تو اکشن قدم بعدی برای آن‌ها مشخص خواهد بود. ثبت نام در وبسایت، دیدن آخرین مطالب، شرکت در یک نظر سنجی، دریافت هدیه، اشتراک رایگان یا ….

وجود CTA در وردپرس یک رابطه برد برد و کاملا دو طرفه است. هم شما به خواسته‌های خود خواهید رسید و هم کاربران زمان مفیدی در وبسایت شما سپری می‌کنند و در نتیجه جزء مخاطبین دائمی شما لیست می‌شوند. همین مخاطبین بعدها به مشتریان دائمی تبدیل می‌شوند.

قبل از اینکه به موضوع اضافه کردن دکمه call to action در وردپرس اشاره کنیم، اجازه دهید یک‌سری باید و نباید را در رابطه با این دکمه حیاتی بررسی کنیم. چه بایدها و نبایدهایی را باید در نظر داشته باشید و چه فاکتورهایی CTA موثرتری ایجاد می‌کنند؟

استفاده از اشکال و رنگ‌های مناسب

CTA- دکمه call to action
CTA در وردپرس

فراموش نکنید که برگ برنده شما بهبود شرایط بصری برای کاربران است. از رنگ‌های تاکید کننده استفاده کنید برای مثال رنگ‌های قرمز، سبز و نارنجی. اگر که دقت کرده باشید بیشتر Call To Action در وردپرس قرار گرفته در وردپرس، مستطیل شکل هستند. فراتر از سنت‌ها عمل کنید. شکل‌ها و فرم‌های متفاوت را امتحان کنید و از لحاظ بصری کاربران را جذب کنید.

Call to action را بولد کنید

به یاد داشته باشید که شلوغ کردن محیطی که Call to action در آن قرار گرفته، فقط کاربران را از کلیک بر روی این دکمه فراری می‌دهند و حواس کاربر پرت خواهد شد. به همین خاطر بهتر است، فضای خالی کافی برای CTA در نظر بگیرید و با رنگ‌ها و شکل‌های مناسب بر روی آن تاکید کنید.

اشتراک گذاری در فضای مجازی را در نظر بگیرید

سعی کنید در کنار CTA دکمه‌های جانبی برای به اشتراک گذاری مطالب خود در شبکه‌های اجتماعی در اختیار کاربران قرار دهید. این احتمال وجود دارد که شانس بازدید شما بیشتر شود و ترافیک سایت افزایش پیدا کند.

کاربران را مجبور به انجام کاری نکنید

در نظر داشته باشید که قرار نیست شما کاربران را مجبور به انجام کاری کنید. احترام به کاربران باید در الویت کار شما قرار داشته باشد. این تعامل باید کاملا برد برد و دو طرفه باشد.

به سراغ عبارات طولانی نروید

برای انتخاب متن درون این دکمه‌ها به سراغ عبارات طولانی نروید. حداکثر از 5 کلمه استفاده کنید. انتخاب درست باعث می‌شود که از عبارات longtail دوری کنید. همچنین قرار نیست شما در یک دکمه با ابعاد کوچک تمام اهداف و موضوع کاری خود را توضیح دهید.

کاربران را ترغیب کنید

عباراتی که استفاده می‌کنید ترغیب کننده باشند. برای مثال اگر که صاحب یک فروشگاه اینترنتی و آنلاین هستید می‌توانید خبر پایان حراج و یا فروش فوق العاده را در قالب یک تایمر در CTA قرار دهید.

چطور دکمه call to action در وردپرس اضافه کنیم؟

حال نوبت آن رسیده تا به این سوال پاسخ دهیم که چطور دکمه call to action در وردپرس اضافه کنیم؟ دو راه برای اضافه کردن Call To Action در وردپرس وجود دارد، روش دستی (نوشتن کدهای CSS) و روشی که در آن نیازی به کدنویسی نیست. در روش دوم به راحتی با پلاگین‌های رایگانی که این سیستم مدیریت محتوا در اختیار کاربران قرار داده است می‌توانید CTA به وبسایت خود اضافه کنید.
در اینجا ما به تعدادی از این افزونه‌های رایگانی که سیستم مدیریت محتوای وردپرس در اختیار کاربران قرار داده است، اشاره می‌کنیم:

Elementor

المنتور برای ساخت دکمه call to action
ایجاد دکمه call to action با المنتور

یکی از قابلیت‌های افزونه المنتور، اضافه کردن CTA به وبسایت است. با نصب این پلاگین در واقع یک page builder در اختیار دارید و می‌توانید بدون حتی دسترسی مستقیم به سورس کد، با استفاده از رابط کاربری UI تغییراتی که قصد دارید را در وبسایت خود ایجاد کنید.

افزونه Elementor

Shortcodes Ultimate

استفاده از شورت کدها برای اضافه کردن call to action
افزونه شورتکدها برای ساخت call to action

این افزونه مجموعه‌ای بی نهایت از شورت کدها را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید بدون نیاز به کدنویسی خطوط طولانی و فقط با چند کلیک به آن‌ چه که نیاز دارید دسترسی داشته باشید. از مزیت‌های این افزونه می‌توان آپشن‌های مفید در طراحی، صرفه جویی در وقت و همچنین کارایی آسان اشاره کرد.

افزونه Shortcodes Ultimate

WPForms

wpforms- اضافه کردن دکمه call to action
استفاده از افزونه wpform برای اضافه کردن دکمه call to action

اگر که قصد دارید محاطبین وبسایت با شما در ارتباط باشند، می‌توانید از یک فرم مختصر و مفید به همراه دکمه Call To Action در وردپرس استفاده کنید. از دلایلی که کاربران قصد دارند با مالک و مدیر وبسایت در ارتباط باشند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارائه پیشنهاد و انتقاد
  • قصد همکاری با شما
  • بر طرف کردن سوالات
  • و …

اگر که به دنبال همچین چیزی هستید، افزونه WPForms انتخاب مناسبی است.

افزونه WPForms

جمع‌بندی

چنانچه می‌خواهید اطلاعاتی را به کاربران خود بصورت جذاب‌تر نشان دهید بد نیست به دکمه call to action در وردپرس فکر کنید. این دکمه‌ها نظر کاربر را جلب کرده و برای کلیک کردن و انتقال به یک اتفاق جذاب مانند فروش استثنائی محصول، تخفیف ویژه، عضویت در خبرنامه و… گزینه فوق‌العاده‌ایست.
در این مقاله پیرامون این دکمه‌ها صحبت کردیم و افزونه‌هایی را برای این منظور خدمت شما معرفی کردیم تا بتوانید در ساخت Call To Action در وردپرس موفق باشید.

نویسنده: الهه معتمدی

منابع: 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.