کامل‌ترین آموزش المنتور + آموزش ویدیویی به زبان فارسی

آموزش المنتور
آموزش المنتور

در هر سایتی با موضوع مشخص، از قالبی متناسب با آن موضوع استفاده می‌شود و چنین قالبی باید توانایی رفع نیازهای سایت را داشته باشد. در سایت‌های مختلف، صفحات متعددی نیز طراحی می‌شوند که هر یک از آن‌ها می‌تواند کارآیی گوناگونی داشته باشد. یکی از مواردی که ممکن است برای شما نیز اتفاق افتاده باشد، استفاده از قالبی جداگانه یا صفحات فرود (Landing Page) در وردپرس است که ایجاد چنین صفحاتی با استفاده از کدنویسی کار آسانی نیست و نیازمند دانش کدنویسی دارد. افزونه‌های مختلفی در زمینه ساخت صفحات گرافیکی در وردپرس موجود است که هریک از آن‌ها مزیت‌ها و معایبی دارند. در این مقاله قصد داریم با آموزش المنتور که یک صفحه‌ساز حرفه‌ایست در خدمت شما دوستان باشیم.

آموزش المنتور

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • معرفی افزونه المنتور
 • نصب و راه‌اندازی افزونه المنتور
 • آموزش طراحی صفحات با افزونه المنتور
 • نمونه صفحه ساخته شده با المنتور
 • افزودنی‌های المنتور
 • ویدیوی آموزش المنتور فارسی

معرفی افزونه المنتور

افزونه Elementor Page Builder یک افزونه حرفه‌ای و کاربردی در زمینه ساخت صفحات گرافیکی در وردپرس مشابه صفحه‌ساز visual composer است که با استفاده از آن قادر به قرار دادن المان‌ها و اجزای مختلف یک صفحه در کنار هم خواهید بود. این افزونه توانسته است از میان بیش از 5 میلیون نصب فعال خود، امتیاز 5 از 5 را به خود اختصاص دهد. در آموزش المنتور به شما یاد می‌دهیم چگونه صفحات زیبا و جذابی بسازید.

برخی از ویژگی‌های افزونه

 • قابلیت طراحی و ایجاد انواع صفحات در وردپرس
 • قابلیت ایجاد صفحه موردنظر در وردپرس به صورت حرفه‌ای
 • بهینه بودن افزونه و سرعت بالای آن
 • قابلیت طراحی به صورت زنده
 • وجود چندین قالب آماده‌ی حرفه‌ای
 • قابلیت ایجاد انواع صفحات واکنش‌گرا و ریسپانسیو
 • قابلیت تهیه نسخه‌ پشتیبان از ویرایش‌های قبلی
 • قابلیت ایجاد صفحه در دست ساخت
 • سازگار با ووکامرس
 • پشتیبانی از زبان فارسی
 • وجود 30 آیتم مختلف برای استفاده در صفحات
 • و…

نصب و راه‌اندازی افزونه المنتور

elementor plugin- ساخت صفحات گرافیگی در وردپرس
افزونه Elementor

در ابتدای آموزش المنتور می‌توانید افزونه را از انتهای این مقاله دانلود کنید. پس از ورود به پیشخوان وردپرس، از قسمت افزونه‌ها، روی “افزودن” کلیک کنید. سپس دکمه “بارگذاری افزونه را بزنید و فایل دانلود شده را انتخاب کنید. سپس دکمه “نصب افزونه” را بزنید و پس از نصب کمی صبر کنید تا ترجمه فارسی این افزونه نیز بروزرسانی شود. پس از بروزرسانی ترجمه، دکمه “فعال کردن افزونه” را بزنید.

پس از نصب بخشی به نام “المنتور” در پیشخوان وردپرس ظاهر می‌شود که تنظیمات مربوط به این افزونه از طریق آن در دسترس است.

elementor menu- فهرست تنظیمات المنتور
فهرست تنظیمات المنتور

منوی تنظیمات

این بخش مربوط به تنظیمات اصلی افزونه بوده که دارای 3 سربرگ مختلف است که به بررسی هر یک از آنها در آموزش المنتور فارسی می‌پردازیم.

سربرگ کلی
general heading- بررسی تنظیمات سربرگ اصلی
بررسی تنظیمات سربرگ اصلی در المنتور

انواع نوشته: در این بخش از می‌توانید افزونه را برای نوشته‌ها، برگه‌ها یا صفحه محصولات ووکامرس فعال کنید.
غیر فعال کردن رنگ‌های پیش‌فرض: با استفاده از این گزینه رنگ‌بندی‌های مورد استفاده در افزونه غیرفعال می‌شوند و رنگ‌بندی‌ها از قالب وردپرس شما فراخوانی خواهند شد.
غیر فعال کردن فونت‌های پیش‌فرض: با استفاده از این گزینه فونت‌های پیش‌فرض موجود در افزونه غیرفعال می‌شوند و فونت‌های مورد استفاده از قالب وردپرس شما فراخوانی خواهند شد.

رهگیری استفاده از داده‌ها: با استفاده از این بخش می‌توانید به پیشرفت و بهبود افزونه کمک کنید. در صورتی که این گزینه را تیک بزنید، افزونه به صورت خودکار داده‌هایی را از سمت شما به تیم توسعه دهنده افزونه می‌فرستد تا اگر اشکالی در اجرای افزونه وجود داشته باشد، فورا به دست تیم توسعه دهنده برسد تا آن ها بتوانند افزونه را بهبود دهند. نگران نباشید داده‌های حساس از طرف شما ارسال نخواهند شد.

سربرگ استایل
style setting - تنظیمات مربوط به ظاهر المنتور
تنظیمات مربوط به ظاهر المنتور

در ان قسمت از آموزش المنتور فارسی به سراق سربرگ استایل در قسمت تنظیمات می‌رویم. شما با استفاده از این بخش می‌توانید تنظیمات مربوط به استایل‌دهی را برای ساخت صفحات گرافیکی در وردپرس اعمال کنید.

فونت های پیشفرض کلی: در این بخش باید نام فونت مورد استفاده خود برای ساخت صفحات گرافیکی در وردپرس را مشخص کنید.
عرض محتوا: در این بخش می‌توانید عرض محتوای خود در صفحات را مشخص کنید. مقدار پیشفرض 1140 پیکسل است که اگر در نمایش محتوای خود به مشکل خوردید، می‌توانید این مقدار را تغییر دهید. در غیر این صورت از مقدار پیش فرض استفاده کنید.
فاصله بین ابزارک ها: با استفاده از این بخش می‌توانید فاصله میان اجزا و ابزارک‌های مورد استفاده در صفحات خود را تعیین کنید. مقدار 20 پیکسل برای تمامی ابزارک‌های صفحه اعمال می‌شود و بعدا می‌توانید این فاصله را برای ابزارکی خاص تغییر دهید.
اندازه شدن بخش کشیده: با استفاده از این گزینه می‌توانید عرض صفحات خود را به اندازه بخش Body قالب خود تعیین کنید.
سلکتور عنوان برگه: با استفاده از این گزینه می‌توانید استایلی را برای عنوان صفحه ایجاد شده خود بنویسید.

نقطه شکست تبلت: حداقل سایز نمایش دسکتاپ که کمتر از آن، سایز تبلت محسوب می‌شود را به پیکسل وارد کنید. می‌توانید از مقدار استاندارد 1025 پیکسل استفاده کنید.

نقطه شکست موبایل: حداقل سایز نمایش تبلت که کمتر از آن، سایز موبایل محسوب می‌شود را به پیکسل وارد کنید. می‌توانید از مقدار استاندارد 768 پیکسل استفاده کنید.
لایت باکس تصویر: با انتخاب این گزینه می‌توانید برای تصاویر موجود در سایت وردپرسی خود Lightbox فعال کنید. یعنی اگر کاربران روی تصویری کلیک کنند، آن تصویر در قالب یک جعبه نمایش داده خواهد شد.

سربرگ پیشرفته

این بخش مربوط به تنظیمات پیشرفته و حرفه‌ای افزونه المنتور است که در ادامه آموزش المنتور تمام گزینه‌های آن را بررسی خواهیم کرد.

advanced- تنظیمات پیشرفته المنتور
تنظیمات پیشرفته مربوط به المنتور

روش پرینت CSS: در این بخش می‌توانید نحوه فراخوانی CSS را انتخاب کنید. در این بخش قادر به استفاده از فایل استایل اصلی قالب یا فایل فرعی هستید. پیشنهاد می‌شود برای عملکرد بهتر ساخت صفحات گرافیکی در وردپرس، این گزینه را روی “فایل خارجی” تنظیم کنید و صرفا برای عیب یابی از گزینه “جایگذاری درونی” استفاده کنید.
تغییر روش بارگذاری ویرایشگر: با استفاده از این گزینه می‌توانید حالت لودشونده را برای بخش ویرایش صفحه موردنظر در وردپرس فعال کنید. تنها زمانی این گزینه را روی حالت فعال قرار دهید که می‌خواهید عیب یابی انجام دهید.

در حال ویرایش دستگیره‌ها: با فعال کردن این گزینه، هنگامی که روی دکمه ویرایش عنصر قرار می‌گیرید، تنظیمات عنصر نمایش داده خواهد شد.

پس از تنظیم موارد بالا بر روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شده ذخیره شوند.

منوی مدیریت نقش‌ها

manage menu- مدیریت نقش ها در المنتور
مدیریت نقش ها در المنتور

منوی بعدی که در آموزش المنتور مورد بررسی قرار می‌دهیم، مدیریت نقش‌ها است که با استفاده از این منو می‌توانید نقش‌های مختلف وردپرس را از دسترسی به ویرایشگر المنتور محدود کنید. کافیست روی هر یک از نقش‌ها کلیک کنید و تیک گزینه “بدون دسترسی به ویرایشگر” را بزنید و در نهایت تغییرات را ذخیره نمایید.

منو ابزار‌ها

در این بخش تنظیمات بیشتری برای مدیریت و کار با افزونه وجود دارد که به بررسی هر یک از این 4 سربرگ می‌پردازیم.

  راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی: فروشگاه محصولات مجازی در ووکامرس
سربرگ کلی
general tools- سربرگ کلی در وبسایت
سربرگ کلی در وبسایت

تولید مجدد فایل CSS: به دلیل اینکه کد های CSS سفارشی افزونه در یک فایل جداگانه ذخیره می‌شوند، می‌توانید با زدن این دکمه، فایل جدید را تولید کنید.

همگام سازی کتابخانه: کتابخانه قالب‌های المنتور هر روز به صورت خودکار بروز رسانی می‌شوند. اما در صورت تمایل می توانید این کتابخانه را با کلیک کردن روی این دکمه به صورت دستی بروز رسانی کنید.

حالت ایمن: در صورتی که در استفاده از ویرایشگر به مشکل خورده‌اید، می‌توانید این گزینه را در حالت فعال قرار دهید تا فقط ویرایشگر برای شما بارگذاری شود. در این صورت اگر مشکل شما حل شد، مشکل از قالب یا یکی از افزونه‌های سایت شما است که باید بررسی شود.

نوار اشکال زدایی: در صورت فعال کردن این گزینه، یک نوار مدیریتی اضافه خواهد شد که تمامی قالب‌ها را لیست می‌کند.

سربرگ جایگزینی URL
replaces- سربرگ جایگزینی URL
سربرگ جایگزینی URL

در صورتی که آدرس سایت شما تغییر کرده است یا می‌خواهید از پروتکل HTTPS استفاده کنید، می‌توانید از این قسمت آدرس قدیمی و جدید سایت خود را بنویسید و سپس دکمه جایگزینی URL را بزنید. در این صورت داده‌های المنتور بروز رسانی خواهد شد. البته فراموش نکنید قبل از این کار حتما یک نسخه پشتیبان از سایت خود تهیه نمایید.

سربرگ کنترل نسخه
version- سربرگ کنترل نسخه
سربرگ کنترل نسخه

بازگشت نسخه رایگان: در صورتی که در استفاده از نسخه کنونی المنتور بر روی سایت خود مشکلی دارید، می‌توانید دکمه مربوطه در این قسمت را بزنید تا به صورت خودکار به نسخه قبلی افزونه بازگردید. قبل از انجام این کار، گرفتن بک آپ از دیتابیس فراموش نشود.

تست نسخه بتا: اگر این گزینه را روی حالت فعال قرار دهید، می‌توانید از نسخه بتای افزونه که هنوز به صورت رسمی ارائه نشده است استفاده کنید.

سربرگ حالت تعمیر
maintenance- سربرگ حالت تعمیر
سربرگ حالت تعمیر

انتخاب حالت: در این گزینه می‌توانید حالت تعمیر یا به زودی را انتخاب کنید. حالت تعمیر بهتر است بیشتر از 3 روز طول نکشد؛ چرا که بر رتبه سئو سایت شما تاثیر خواهد گذاشت.

چه کسی می‌تواند به سایت دسترسی داشته باشد؟: در این قسمت می‌توانید تعیین کنید در صورتی که حالت تعمیر یا به زودی فعال باشد، چه کسی قادر است به مدیریت و خود سایت دسترسی داشته باشد. اگر این گزینه را روی حالت “سفارشی” قرار دهید، می‌توانید این دسترسی را به نقش‌های مختلف وردپرس بدهید.

انتخاب قالب: در این قسمت می‌توانید قالب نمایش حالت تعمیر را تعیین کنید. برای این کار باید یک قالب برای برگه “در دست تعمیر” که توسط افزونه ساخته شده است بسازید و آن را از این قسمت انتخاب کنید.

آموزش طراحی صفحات با افزونه المنتور

اکنون برای ایجاد صفحه با المان‌های موردنظر خود وارد بخش ایجاد برگه یا نوشته در پیشخوان وردپرس شوید. در این صفحه بخشی به نام ویرایش با المنتور ظاهر می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید صفحه موردنظر در وردپرس را به صورت زنده طراحی و ایجاد کنید. پس از کلیک بر روی این بخش باید مدت زمانی را جهت آماده‌سازی ابزارهای افزونه منتظر بمانید و پس از بارگذاری آنها وارد صفحه مربوطه خواهید شد.

all elements- تمامی المان های المنتور
تمامی المان های المنتور

با ورود به این بخش در ابتدا دو گزینه به نام افزودن بخش جدید و افزودن قالب نمایش داده می‌شود. برای استفاده از قالب‌های آماده افزونه کافی است از میان قالب‌های موجود یکی را انتخاب و اقدام به ویرایش آن کنید.
همچنین با کلیک بر روی افزودن بخش جدید می‌توانید ساختار موردنظر خود را انتخاب کنید.

structure- انتخاب ساختار صفحه
انتخاب ساختار صفحه

با کلیک بر روی ساختار موردنظر خود گزینه‌هایی برای افزودن المان دلخواه خود به آن نمایان می‌شود که باید اجزای موردنیاز خود جهت استفاده در آن صفحه را از ابزارک سمت راست همین صفحه انتخاب کنید.
به طور مثال ما در این بخش ابزار سربرگ را به صورت Drag & Drop به یکی از بخش‌های مربوط به ساختار صفحه می‌کشیم و اطلاعات آن را وارد می‌کنیم. اینگونه ساخت صفحات گرافیکی در وردپرس امکان‌پذیر می‌شود.

add element- افزودن المنت ها
افزودن المنت ها

عنواندر این بخش باید متنی را که نیاز به نمایش آن در بخش ساختار دارید وارد کنید.
پیوند: اگر نیاز به لینک دادن متن خود به صفحه‌ای دیگر دارید، لینک موردنظر خود را در این بخش وارد کنید. با اینکار در صورت کلیک کاربر بر روی متن مورد استفاده، به صفحه‌ای لینک آن در این بخش وارد شده باشد منتقل می‌شود.
سایز: این بخش مربوط به سایز متن مورد استفاده شما است. با استفاده از آن می‌توانید سایز متن خود را مشخص کنید و آن در حالت کوچک، متوسط یا بزرگ قرار دهید.
تگ HTML: اگر نیاز به نمایش محتویات متن خود در تگ‌های H دارید، کافی است نوع تگ H را از طریق این بخش وارد کنید.
چیدمان: در این بخش باید راست‌چین، چپ‌چین، وسط‌چین یا حالت مساوی را برای متن خود فعال کنید.

استایل

style- استایل المنتور
استایل المنتور

در این بخش می‌توانید استایل بخش ایجاد شده را شخصی‌سازی کنید.

رنگ متن: این بخش مربوط به رنگ متن نوشته شده است.
تایپوگرافیدر این بخش می‌توانید فونت، رنگ، سایز و… متن موردنظر خود را جهت نمایش در صفحه ایجاد شده انتخاب کنید.
سایه متن: با استفاده از این گزینه می‌توانید برای متن خود سایه ایجاد کنید.
حالت ادغام: در این گزینه می‌توانید حالت نمایش و ترکیب حروف را تغییر دهید.

پیشرفته

advanced- تنظیمات پیشرفته در المنتور
تنظیمات پیشرفته در المنتور

با استفاده از تنظیمات سربرگ پیشرفته می‌توانید تنظیمات بیشتری برای نحوه نمایش المان مورد نظر خود اعمال کنید. به عنوان مثال می‌توانید فاصله‌ها را تغییر دهید، برای نمایش این المان انیمیشن بگذارید، یک پس زمینه برای حالت معمولی و هاور المان تعیین کنید و یا حتی تعیین کنید این المان در چه سایزهای صفحه نمایشی نشان داده شود.

در نهایت کافی است بر روی دکمه انتشار کلیک کنید تا صفحه موردنظر در وردپرس موردنظر شما نمایش داده شود.

نمونه صفحه ساخته شده با المنتور
نمونه صفحه ساخته شده با المنتور

دقت داشته باشید هر المانی که اضافه می‌کنید، در سمت راست صفحه دارای 3 سربرگ است که تنظیمات آن المان را در بر دارد. شما می‌توانید از بین 30 المان محتلف افزونه قدرتمند المنتور، صفحه دلخواه خود را با دست باز بسازید.

نمونه صفحه ساخته شده با المنتور

یک صفحه ساده با المنتور برایتان ایجاد کردیم که پیشنهاد می‌کنم آن را مشاهده کنید:

نمونه صفحه ساخته شده با المنتور

افزودنی‌های المنتور

المنتور افزودنی‌های مختلفی نیز دارد که شاید اول کار زیاد به آن‌ها نیازمند نشوید اما بعدها برای تکمیل پروژه خود می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

دریافت افزونه‌های حرفه‌ای المنتور

ویدیویی آموزش المنتور فارسی

دانلود افزونه Elementor

دانلود افزونه Elementor صفحه افزونه

آموزش المنتور فارسی

استفاده از صفحات گوناگون با المان‌های خاص با استفاده از کدنویسی ممکن است برای تمامی کاربران امکان‌پذیر نباشد. به همین دلیل ساخت صفحات گرافیکی در وردپرس را با المنتور ممکن می‌سازیم. در این مقاله به آموزش المنتور پرداختیم که با استفاده از آن قادر به ایجاد صفحه موردنظر در وردپرس خواهید بود. حتما تجربه خود را در مورد استفاده از افزونه صفحه ساز المنتور با ما در میان بگذارید.

مشاوره آموزشی رایگان
شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه همیار آکادمی استفاده نمائید.
 
مشاوران آموزشی
همیار آکادمی
پاسخگوی شما هستند
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 5 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام.
  من المنتور را نصب کردم و تمام پارامترهای لازم برای فعال شدن این افزونه را چک کردم. از نسخه غیرحرفه‌ای (رایگان) استفاده می‌کنم. امکان بارگذاری عکس در افزونه برای کار نمی‌کنه! هر موقع روی ویرایش تصویر یا انتخاب تصویر کلیک می‌کنم هیچ اتفاقی نمی‌افته!!! تقریباً با تمام مرورگرها امتحان کردم اما باز هم موفق نشدم!
  لطفاً راهنمایی کنید که چطور عکس را در صفحه مورد نظر بارگذاری کنم؟
  سپاس.

 2. 7 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام من یه سوال دارم من میخوام بدونم چطور میطونم روی المان های قفل بزارم که حذف نشه

 3. 1 سال عضو همیار وردپرس

  من توو سایتم از المنتور استفاده میکنم این پیامو تو صفحه اصلی بالای هدر سایتم داره نشون میده
  Warning: Declaration of Elementor\Themento_Gallery::add_lightbox_data_to_image_link($link_html) should be compatible with Elementor\Widget_Base::add_lightbox_data_to_image_link($link_html, $id) in /home3/zamphosp/public_html/wp-content/themes/karauos/inc/elements/gallery.php on line 269

  ممنونم میشم راهنماییم کنید چجوری میتونم رفعش کنم؟

 4. 11 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  چجوری میتونم تداد عکس یا نوشته هارو در هر برگه مشخص کنم
  یا بهتره بگم تعداد بخش(سکشن) در هر برگه زیاده و پایین صفحه میخوام جوری باشه که شماره صفحه اضافه بشه
  مرسی از سایت خوبتون

 5. 4 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام، وقت شما بخیر
  میخواستم نظرتون رو در مورد ساخت نوشته های وبلاگ سایتمون رو با المنتور بدونم
  از همون ویرایشگر معمولی وردپرس استفاده کنیم یا اون ها رو با المنتور بسازیم یا از گوتنبرگ استفاده کنیم؟
  قالبم هم آسترا پرو هست و از المنتور استفاده میشه
  از نظر سرعت و سئو و امکانات در دسترس مدنظر هست.

  ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.
  پیشاپیش از وقتی که میگذارید سپاسگزارم
  با تشکر

 6. 8 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام بخوام یه اسلایدر از فیلم های اپارات درست کنم باید چیکار کنم؟؟!
  با همین المنتور با افزونه دیگه؟؟

  • 3 سال عضو همیار وردپرس

   درود بر شما
   با افزونه المنتور تصویر میشه گذاشت ولی افزونه های زیادی برای ساختن اسلایدر ویدیویی وجود داره ولی اینکه بتونید ویدیو رو از آپارات بزارید ممکن نیست . البته برای یوتیوب این امکان وجود داره و افزونه هست .

  • 9 ماه عضو همیار وردپرس

   اگه افزونه المنتور پرو رو تهیه کنید در بخش قالب ها میتونید برای نوشته ها و محصولات وبسایتتون یک صفحه ثابت طراحی کنید
   یعنی با طراحی اون قالب هر پستی که با ویرایشگر وردپرس منتشر میکنید در اون قالب نمایش داده میشه!

 7. 5 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام من میخواهم موقع گذاشتن پست ها چون تمام پست هایی که میخواهم بزارم یک شکل و یک قالب دارند چجوری میشه یک بار یک قالب کلی برای نوشته ایجاد کنم و هر بار فقط با تغییراتی کوچک مثل تغییر عنوان و عکس های داخل پست و لینک های ان پست، نوشته ی جدید رو انتشار بدم و لازم نباشه کل مطالب و قالب رو همیشه دوباره اماده کنم لطفا راهنمایی کنید

  • 3 سال عضو همیار وردپرس

   سلام . حالت کلی نوشته های وبسایت رو باید با تجربه بدست بیارید و همیشه از اون استفاده کنید.

  • 9 ماه عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگه افزونه المنتور پرو رو تهیه کنید در بخش قالب ها میتونید برای نوشته ها و محصولات وبسایتتون یک صفحه ثابت طراحی کنید
   یعنی با طراحی اون قالب هر پستی که با ویرایشگر وردپرس منتشر میکنید در اون قالب نمایش داده میشه!

 8. 11 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام و خسته نباشید ببخشید بالای صفحه المنتور مینویسه #7 elementor چجوری میتونم اونو حذف کنم؟

 9. 6 ماه عضو همیار وردپرس

  اگر بخوام نسخه پریمیوم المنتور رو داشته باشیم چطور باید اقدام کنم.
  نسخه رایگان و کرک شده و اینچیزا رو نمیخوام.
  مبلغش مهم نیست. فقط میخوام همه امکانات رو داشته باشم.
  در ضمن فقط برای یک سایت

  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 10. 6 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام و ارادت
  من با المنتور کار میکنم و افزونه polylang رو هم نصب کردم برای صفحات انگلیسی
  در بخش فارسی هیچ مشکلی وجود نداره
  اما وقتی یک نوشته رو به انگلیسی ترجمه میکنم تازمانی که متن جدید انگلیسی منتشر نشده قالب صفحه چپ به راست هست و منوها هم انگلیسی هست و همه چیز عالیه. اما وقتی نوشته انگلیسی رو منتشر میکنم، به صورت قالب فارسی منتشر میشه یعنی منو فارسی میشه و راست به چپ میشه.
  این اشکال چطور برطرف میشه؟
  قالبی که استفاده میکنم باکو هست و کلا راضی هستم . المنتور هم خیلی عالیه
  ارادتمند
  شعبانی

 11. 2 سال عضو همیار وردپرس

  با همین المنتور
  فرم تماس باما
  درست کردم
  میخوام درخواست ها
  روتو
  ادمین ببینم چکار کنم؟

 12. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من فرمی درست کردم جهت ارتباط باما

  کاربرانی که فرم رو پر میکنن توی پنل ادمین کجا میتونم ببینم درخواست هاشون رو؟

 13. 7 ماه عضو همیار وردپرس

  با عرض سلام و خداقوت.
  یکی از مشکلاتی که بهش برخوردم اینه که، صفحه ای که با المنتور طراحی کردم در تمام مانیتورها، تبلت ها و موبایل ها به یک شکل بالا نمیآید.
  مثلا در بحث مانیتور رایانه: صفحه ای که تنظیم شده است در مانیتور های مختلف به طرز متفاتی نمایش داده میشود؛ در بعضی مانیتور ها گوشه های سایت پیدا نیست و در بعضی دگر پیداست.

  چطور میتوانم اینگونه مشکلات را حل کنم؟
  آیا راهی برای ریسپانسیو اتوماتیک وجود دارد؟

  تشکر فراوان

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   روی حالت واکنشگرا تنظیم می‌کنید؟

  • 9 ماه عضو همیار وردپرس

   سلام
   باید برای تبلت و موبایل و دکستاپ اندازه ها رو تغییر بدید تا برای دیوایس های مختلف سایتتون ریسپانسیو باشه
   با تغییر نمایش ویرایشگر المنتور به موبایل و تبلت میتونید اندازه ها رو برای هر کدوم سفارش سازی کنید و یا یه سکشن رو بعضی دیوایس ها نمایش ندید

 14. 12 ماه عضو همیار وردپرس

  با عرض سلام و خسته نباشید و تبریک سال جدید

  من در قسمت پیشخوان وردپرس در قسمت تنظیمات  گزینه خواندن  برگه نوشتن را برای صفحه مد نظرم ست کردم بعدش صفحه مد نظر را برای ویرایش با المنتور باز کردم خطای ” تابع the_content در پوسته فراخوانی کنید ” را میدهد .

  ممنون میشم راهنمایی ام کنید

 15. 8 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام من قالب neve رو نصب کردم و با المنتور ویرایش کردم اما روی صفحه اصلی سایتم نمیاد و فکر میکنم روی آدرس دیگه ای مثل آدرس سایت/ neve ثبت شده لطفا نحوه اصلاح لینک رو آموزش بدید و اینکه چرا اصلاحات ثبت نمیشه داخل المنتور؟وقتی به روز رسانی رو میزنم میگه سرور با خطا مواجه شد یا عدم اتصال

 16. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام

  صفحه رو با المنتور طراحی کردم فقط وقتی تو باکس متن میخوام متن چندصفحه ای رو که کپی کردم ذخیره کنم . پیام زیر رو میده : خطای سرور 413 Request Entity Too large مواجه میشمو نمیتونم بروز رسانی کنم
  از نظر منابع مشکلی ندارم و هاستم وردپرسی هست .علت چی هست ؟

 17. 12 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام وقتتون بخیر

  آیا در المنتور امکانش هست که دوتا سکشن روی همدیگه رو داشته باشیم که با کلیک روی یک دکمه جایگزین هم بشن؟

 18. 8 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام من وقتی وارد ساختن برگه جدید میشم حتی بعد از انتخاب canvas برای ساخت یک برگه کاملا اختصاصی همچنان هدر قالب (عکس)وجود داره و هرکاری میکنم نمیتونم حذفش کنم
  من میخوام یک پیج کاملا سفارشی درست کنم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 19. 9 ماه عضو همیار وردپرس

  با سلام.
  من قالب وردپرسم betheme هستش. افزونه elementor را هم نصب کردم ولی وقتی وارد قسمت ویرایش با elementor می شوم فقط نوار ابزار کناری رو می اورد و قسمتی که برای add کردن برای اضافه کردن ابزارها هست را نمی اورد.
  راهنماییم کنین.

 20. 10 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام من میخوام عکس رو بکشم بندازم تو اون باکس ها ولی اون علامت ممنوع پاک نمیشه

 21. 10 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام
  چجوری از المان لنگر در المنتور استفاده کنم تا منوی سایت تک صفحه ای بسازم؟
  من از لنگر در صفحه سایت استفاده میکنم و شناسه اونو میدم به منویی که ساختم. یعنی در فهرست، پیوند دلخواه اضافه میکنم به عنوان آدرس اون شناسه رو میزنم اما با کلیک روی منو به اون قسمت لنگر نمیره

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   وظیفه المان لنگر ساخت دکمه های سفارشی برای انتقال به جایگاه مشخصی از صفحه هستش. اول یک شناسه برای لنگر انتخاب کنید و سپس جایی که قراره با کلیک روی اون به لنگر منتقل بشه هم شناسه رو با # وارد کنید. حالا با کلیک روی دکمه مورد نظر به بخشی که لنگر براش تعریف کردید منتقل خواهید شد.

 22. 11 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام
  افزونه رو از سایتتون دانلود کردم
  ولی فارسی نیست…چیکار کنم؟
  ولی آموزشتون فارسیه

 23. 12 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام
  چجوری قالب هایی که با المنتور میسازم رو روی پوسته اصلی سایت پیاده کنم ؟؟
  قالب میسازم با المنتور و ذخبره هم میکنم اما بعدش میرم تو سایت فقط پوسته اصلی رو نمایش میده

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   قالب اصلیتون چیه؟ المنتور رو باید داخل برگه‌ها پیاده‌سازی کرده و پس از انجام مراحل طراحی اون رو ذخیره کنید تا نمایش بده.

 24. 12 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام
  لذت بردم.از فیلمی که تهیه کردید.از توضیح خوب و جامعی که داده شد و از جوابهایی که به نظرات دادید.
  برای استفاده از وردپرس از خیلی سایتها دیدن کردم ولی همیار واقعا چیز دیگه ایه
  باید گفت درود بر شما
  و البته درود بر سازندگان وردپرس و المنتور و هرچی افزونه خوب هست
  پیروز باشید

 25. 12 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام
  المنتور با قرار دادن لینک ویدیوی آپارات مشکل داره؟
  من کد اسکریپت یا آی فریم رو کپی می کنم و داخل المان ویرایشگر متن قرار می دم… اما موقع بروزرسانی و ذخیره سازی صفحه خطای سرور 403 دریافت می کنم .

 26. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر من کل سایتم با المنتور طراحی شده و صفحه سایت تو موبایل فیکس نمیشه و تکون میخوره
  وقتی هدر و و فوتر رو برمیدارم درست میشه ولی وقتی هدر و فوتر باشه فیکس نیس ممنون میشم راهنمایی کنید

 27. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من اینو نصب کردم وقتی میخوام یه صفحه ایجاد کنم یا ویرایش کنم صفحه باز میشه ولی سایتم تو همون قسمت اولی که لودر میچرخه گیر میکنه دیگه یعنی سایت کامل لود نمیشه فقز لودر سایت هست

 28. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و خسته نباشید من هنگام نصب با این خطا مواجه میشم.لطفا راهنمایی کنید
  پرونده فرستاده شده بزرگ‌تر از upload_max_filesize در php.ini است

 29. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  واقعا عالی
  دستتون درد نکنه. بهترین آموزشی که تا حالا دیدم. بدون هیچ مورد اضافه و … و کاربردی
  لطفا در صور امکان نحوه ساخت همین نمونه صفحه ساخته شده با المنتور رو هم تولید کنید
  نحوه جداسازی قسمت هاب مختلف که تو صفحه وجود داره و شکل شماره ها چطور ایجاد شده و اون خط چین های انتهای صفحه هم همینطور
  یا در صورت امکان یه توضیح ازش بذارید و یا همین صفحه رو جهت استفاده و برررسی برا دانلود بذارید
  تشکر

 30. 1 سال عضو همیار وردپرس

  دسته های سایت همیار آکادمی زیرشون صفحه بندی دایره ای داره تو تنظیمات المنتور این مورد نیست و فقط عدد ساده میاره که وسط چین هم نمیشه. چطور میشه مثل آکادمی اجراش کرد؟

 31. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام چجوری یک نفر که میاد تو سایت مثلا یه آیکن رو که میزنه تو همون برگه بیاد پایین و یه پاراگراف مربوط به اون آیکن رو ببینه

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این بخش باید برنامه‌نویسی بشه. اصطلاحا بهش میگن anchor link

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   پاراگراف رو نمیشه ولی اگر منظور شما بخشهای اون صفحه هست ویاسایت تک صفحه ای میخواهید طراحی کنید با روشهای مختلف میشه البته با المنتور و المنتور پرو

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   المان مورد نظر در المنتور (همون پاراگراف) را انتخاب کنید و از بخش پیشرفته، بخش شناسه css ، بالای کلاس css، یک کلمه بنویسید.
   مثلا: shayanp
   و بعد به آیکون مورد نظرتون، در بخش لینک، عبارت :
   #shayanp را بنویسید. یعنی اول # و بعد همان عبارت را بنویسید.
   موفق باشید

 32. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من میخوام با استفاده از المنتور باکس هایی که شامل تصویر پس زمینه و روکش پس زمینه هست ایجاد کنم و بشه این باکس هارو به صفحاتی که مد نظر دارم لینک کنم
  باکس من فقط شامل یک کلمه هستش و از آیکون یا چیزای دیگه نمیخوام استفاده کنم
  من از هدینگ استفاده میکنم اما هدینگ کل بخش باکس منو لینک نمیکنه و فقط خود متن رو لینک میکنه
  هر ردیف من شامل 3 باکس میشه و متن دو کلمه ای در وسطش
  خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

 33. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقتتون بخیر
  من میخوام با المنتور باکس هایی رو طراحی کنم که در هر ردیف 3 باکس باشه که هر کدوم رو به صفحاتی لینک کنم
  اما از خود ردیف ها کمک میگیرم و عکس پشت زمینه قرار میدم ولی رو خود اونا نمیتونم پیوند لینک ایجاد کنم و با قرار دادن یه هدینگ لینک میدم اما تما بخش باکس منو دارای لینک نمیکنه
  میشه راهنمایی کنید که چجور طراحی کنم
  باکس من فقط شامل یک کلمه هست و پشت زمینه داری کس و روکش پس زمینه هم داره
  ممنون

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام میتونید از فیلپ پاکس ویا از بنر استفاده کنید
   بنده در سایت elementorparsi.ir در حال تهیه ویدئوهای تخصصی و اختصاصی المنتور هستم. میتونید اونجا مطرح کنید تا ویدئوی آموزشیش را بسازم براتون

 34. 2 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام چرا امکان اجازه دانلود ویدیو اموزشی داده نمیشود

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   برای اینکه بهتر ویدئوها بارگذاری بشه تا شما بتونید ببینید، تمامی ویدئوها در آپارات بارگذاری شده و میتونید با مراجعه به آپارات دانلود کنید.

 35. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من از نسخه رایگان استفاده میکنم. مشکلی برخوردم اینه که تعداد آیکون های fontawesome استفاده شده در ایمنتور محدود هست. چطور میتونم فونت بیشتر اضافه کنم؟ در نسخه پرو این امکان هست؟
  نسخه های مختلفی برای فروش المنتور هست. کدوم نسخه کامل تر هست؟
  سپاس

 36. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  خیلی عالی بود
  فقط….
  چرا فیلم آموزش این افزونه دانلود نمیشه؟؟

 37. 3 سال عضو همیار وردپرس

  این نمونه پیجی که ساختین داخلش چند جا از بگ گراند های انحنا دار صورتی رنگ استفاده شده میشه راهنمایی کنید چطور اینکارو کردین ؟

 38. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام دوستان
  چه جوری میشه کاری کرد که از قالب پیروی نکنه
  مثلا سربرگ و منوهای خاص خود قالب رو نمایش نده

  • 1 سال عضو همیار وردپرس

   سلام. حالت قالب صفحه رو روی canvas بذارید. در صفحه ویرایش وردپرس (صفحه ویرایش المنتور نه) سمت چپ روی حالت قالب کلیک کنيد و انتخابش کنید
   یاعلی

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   تو قسمت ویرایش با المنتو نوشته که بدون عناصر موجود یا حالت فول واید باشه و همینکه یه قسمتی داره به نام قالب ساز، اونجا صفحات هدر و فوتر و سینگل پیج و … رو میسازی و جایگزین هدر و فوتر فعلی سایتت میشه، ینی نیازی نیست دم و دیقه برای هر صفحه بصورت دستی فوتر یا هدر اضافه کنی

 39. سلام
  ببخشید وقتی روی دکنه ذخیره میزنم کا نمیکنه و همینطور منتظر میمونه.مشکل از چی میتونه باشه؟

 40. سلام
  چرا برا من کار نمیکنه؟

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   یکمی بیشتر مشکلتون رو توضیح بدید

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   اگه تو حالت لودینگ میمونه ، یا منابع سرور ضعیفه یا ممکنه در کنارش جت المنت نصب کرده باشید که با جدیدترین نسخه وردپرس روی بعضی سایت ها مشکل داره. میتونید از تو تنظیمات المنتو یه سری تمپلت های آماده رو غیرفعال بکنی و مجدد تست بکنی.

 41. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من بعد از نصب از قسمت برگه ها که میرم روی ادیت با المنتور کلیک میکنم اما صفحه ی گرافیگی باز نمیشه همون صفحه باقی میمونه

 42. 6 سال عضو همیار وردپرس

  آقای mohammad428 ای کاش در متن کوتاه بیوگرافیتون ٬ به‌جای (به نام وردپرس) از به نام خدا یا به نام الله استفاده میکردید ٬ این برای شما بهتر است اگر بدانید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دوره‌های آموزشی