تعیین محدودیت در انتخاب دسته‌بندی با Categories Metabox Enhanced

تعیین محدودیت در انتخاب دسته‌بندی با Categories Metabox Enhanced

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

اگر نگاهی در سایت‌هایی که اقدام به جمع آوری برخی اطلاعات آماری می‌کنند کرده باشید، در بخش دسته‌بندی اطلاعات کاربر قادر خواهد بود تا صرفا یک نوع دسته بندی را انتخاب نماید. و یا اینکه در سایت‌های اشتراک فیلم اگر اقدام به انتشار فیلمی کنید می‌توانید یک دسته بندی برای آن انتخاب کنید.

در این مقاله از همیار وردپرس نیز قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای کاربردی بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا ضمن ایجاد محدودیت در تعداد دسته‌بندی مطالب مکان مورد نظر برای نمایش و انتخاب دسته‌بندی را نیز تغییر دهید.

افزونه Categories Metabox Enhanced

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با نام Categories Metabox Enhanced در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تا به امروز توانسته است تا بیش از 1.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.9 را ازآن خود نماید؛ به نظر که نسبت به تعداد بازخوردهای صورت گرفته، بازخورد تقریبا مناسبی را دریافت کرده است 😀 .

پس از نصب و فعال سازی این افزونه منویی در بخش پیشخوان تنظیمات سایت وردپرسی شما با نام Categories Metabox Enhanced افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا مشابه تصویر زیر به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

حال همانگونه که در تصویر می‌بینید مطابق توضیحات ارائه شده تنظیمات افزونه را سفارشی سازی کنید.

انتخاب نوع دسته‌بندی

مطابق تصویر در این بخش سه نوع انتخاب داریم که می‌توان با تعیین یکی از آنها نوع نمایشی دسته بندی مطالب را تعیین نمود که عبارتند از:

  • Checkbox: این نوع انتخاب مشابه نسخه پیشفرض وردپرس می‌باشد و تفاوتی با آن ندارد. همچنین کاربر قادر خواهد بود تا هر تعداد دسته‌بندی که مدنظر است را انتخاب کند.

  • Radio: این نوع همانطور که از نام آن مشخص است به صورت رادیویی یا همان انتخابی با ظاهر دایره شکل می‌باشد که کاربر قادر است تنها یک دسته بندی را در آن انخاب کنید.
  آموزش نصب وردپرس روی دایرکت ادمین

  • Select: این نوع نیز به صورت انتخاب می‌باشد که یک لیست کشویی با کلیک بر روی آن برای کاربر باز می‌شود و کاربر می‌تواند یکی از دسته‌بندی‌های موجود را انتخاب کند.‌

انتخاب موقعیت نمایش

در بخش Position قادر خواهید بود تا موقعیت نمایش فرم دسته‌بندی را که در سه حالت می‌باشد تعیین کنید.

اگر آن را بر روی حالت Normal بگذارید فرم دسته‌بندی بر اساس آخرین تغییر مکان درج خواهد شد و اگر بر روی حالت Side باشد به صورت نسخه پیشفرض در ستون کناری و اگر در حالت Advanced باشد در زیر ویرایشگر و در اندازه بزرگتری مشابه تصویر زیر درج خواهد شد.

در بخش Priority نیزم می‌توانید مکان نمایش آن را اولویت بندی کنید تا به عنوان اولین فرم، فرم مرکزی و یا پایین‌ترین فرم در صفحه ارسال مطلب درج شود.

حال به قسمت title رفته و یک نام انتخابی برای فرم دسته‌بندی را انتخاب کنید، در اینجا نام آن را همان دسته‌بندی قرار داده‌ایم.

و در نهایت تیک گزینه‌های Indent و Allow new terms را برای نمایش دکمه‌های افزودن دسته‌بندی و پاکسازی فعال کنید.

پشتیبانی از پست تایپ خاص

یکی از قابلیت‌های این افزونه این است که با انواع پست تایپ‌های سفارشی در وردپرس سازگار بوده و به وسیله ان قادر خواهید بود تا برای پست تایپ مورد نظر نیز تنظیمات دسته‌بندی را سفارشی سازی کنید. به عنوان نمونه اگر در سایت خود از ووکامرس یا EDD برای فروش محصولات استفاده کنید در تنظیمات افزونه مشابه تصویر زیر تب جداگانه‌ای برای تنظیم آنها نیز نمایش داده می‌شود.

پس از اینکه تنظیمات بخش دسته‌بندی محصول را سفارشی سازی کنید در صفحه ارسال محصول جدید خواهید دید که دسته‌بندی پست تایپ مورد نظر نیز مشابه تصویر زیر تغییر خواهد کرد.

منبع: wpbeginner

شاد باشید 🙂

دانلود افزونه Categories Metabox Enhanced

دانلود صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.