آموزش تغییر رمز جیمیل و بازیابی رمز فراموش شده

نحوه تغییر رمز جیمیل

جیمیل یکی از بهترین سرویس‌های ایمیلی گوگل است که شما با کمک آن می‌توانید پیام‌هایی را ارسال و دریافت کنید. اما گاهی بنا به هر دلیلی از جمله حفظ مسائل امنیتی تصمیم به تغییر رمز جیمیل می‌گیرید یا پسورد خود را فراموش کرده و مجبور به بازیابی می‌شوید. سوال این است که چگونه می‌توان رمز جیمیل را تغییر داد یا آن را بازیابی کرد؟ نحوه تغییر رمز جیمیل و بازیابی رمز جیمیل را در این مقاله با هم مورد بررسی قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید…

نحوه تغییر رمز جیمیل

تغییر رمز عبور جیمیل ممکن است کاری خسته کننده به نظر برسد، اما این یک امر حیاتی است، به خصوص اگر مرتباً اطلاعات شخصی دیگران را در طول روز مدیریت می‌کنید. نقض امنیت ایمیل می‌تواند منجر به یک فاجعه روابط عمومی برای کسب و کارها شود، بنابراین حتما این وظیفه مهم را انجام دهید. عدم بروزرسانی منظم رمز عبور، شما و کسانی را که با آنها در ارتباط هستید در معرض خطر هک قرار می‌دهد و می‌تواند منجر به سرقت مالی، کلاهبرداری هویت و فروش اطلاعات محرمانه شود. پس با اینکه آموزش عوض کردن رمز جیمیل خسته کننده است اما مراحل ساده‌ای دارد که طی ۸ مرحله آن را پیش می‌بریم.

مرحله ۱. با مرورگر خود وارد جیمیل شوید.
مرحله ۲. روی عکس پروفایل خود در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید:

کلیک روی پروفایل جیمیل

مرحله ۳. روی دکمه «Google Account» در کادری که در گوشه سمت راست بالای صندوق ورودی باز شده، کلیک کنید. این گزینه شما را به صفحه تنظیمات حساب Google می‌برد:

اکانت گوگل

مرحله ۴. روی “Security” کلیک کنید – این گزینه چهارم در نوار کناری سمت چپ است. این گزینه شما را به صفحه “Security” می‌برد:

امنیت جیمیل

مرحله ۵. کادر دوم از بالا با عنوان “Signing in to Google” است. روی گزینه “Password” در این کادر کلیک کنید:

پسورد

مرحله ۶. Google اکنون از شما می‌خواهد که رمز عبور فعلی خود را با ورود به سیستم تأیید کنید. کافیست رمز عبور موجود خود را در کادر تایپ کرده و روی “next” کلیک کنید. اگر رمز عبور خود را نمی‌دانید، روی “Forgot password” کلیک کنید و دستورالعمل های Google را دنبال کنید (اینجا وضع فرق کرده و باید عملیات بازیابی رمز جیمیل را پیش بگیرید). اطلاعات ورود خود را از طریق حساب ایمیل پشتیبان خود بازنشانی کنید.

  آموزش صفر تا صد بازیابی رمز اپل ایدی و تغییر رمز اپل آیدی

وارد کردن پسورد

مرحله ۷. اگر ورود به سیستم با موفقیت انجام شد، به صفحه «Password» هدایت می‌شوید که در آنجا باید رمز عبور جدید خود را تایپ کرده و تأیید کنید. با استفاده از ترکیبی از اعداد، حروف و علائم نگارشی، یکی از حداقل هشت کاراکتر قوی را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید، از رمز عبور واضح مانند نام حیوان خانگی، تاریخ تولد یا رمز عبوری مشابه با رمزهایی که در سایت‌های دیگر به کار بردید، استفاده نکنید.

ورود پسورد جدید

مرحله ۸. هنگامی که از رمز عبور جدید خود راضی شدید، روی «Change Password» کلیک کنید.
تبریک می گویم! کارتان تمام شد. عوض کردن رمز اکانت جیمیل انجام شد. به خاطر داشته باشید که این فرآیند را حداقل یک بار در سال برای امنیت جیمیل بهینه تکرار کنید.

بازیابی رمز جیمیل

اگر رمز عبور یا نام کاربری خود را فراموش کرده‌اید، یا نمی‌توانید کدهای تأیید را دریافت کنید، این مراحل را برای بازیابی رمز جیمیل خود دنبال کنید. به این ترتیب می‌توانید از سرویس‌هایی مانند Gmail، Photos و Google Play استفاده کنید.

مراحل بازیابی حساب Google یا Gmail خود را دنبال کنید.
برای تأیید اینکه حساب شما است، از شما سؤالاتی پرسیده می‌شود. تا جایی که می‌توانید به سوالات پاسخ دهید. اگر مشکل دارید، نکات مربوط به تکمیل مراحل بازیابی حساب را امتحان کنید.
وقتی از شما خواسته شد رمز عبور خود را بازنشانی کنید. رمز عبور قوی را انتخاب کرده که قبلاً با این حساب استفاده نکرده اید. یاد بگیرید چگونه یک رمز عبور قوی ایجاد کنید.

جمع بندی

ما برای حفظ ایمنی اکانت جیمیل خود باید سالی یکبار عوض کردن رمز اکانت جیمیل را امتحان کنیم. علاوه بر این اگر زمانی پسورد خود را فراموش کردید حتما عملیات بازیابی یا امتحان کنید. این دو مورد را در مقاله امروز بطور کامل برایتان توضیح دادیم.

سوالات متداول

به دلیل مسائل امنیتی و رعایت آن لازم است حداقل سالی یکبار رمز جیمیل را عوض کنیم.
شما در زمان تغییر رمز، رمز فعلی خود را دارید و باید وارد کنید اما زمانی که تصمیم به بازیابی رمز میگیرید یعنی رمز قبلی را فراموش کردید
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.