آموزش افزایش امنیت اکانت جیمیل

افزایش امنیت اکانت جیمیل افزایش امنیت اکانت جیمیل

جیمیل یکی از سرویس‌های بسیار محبوب گوگل است که شما می‌توانید از طریق آن، برای خود ایمیل، و یا در اصل جیمیل ایجاد کنید و بتوانید از طریق آن یک ایمیل با امکانات خوبی داشته باشید، اما ممکن است شما از این ایمیل خود یک سری اطلاعات حساس را ارسال یا دریافت کنید به همین دلیل شما باید فرایند افزایش امنیت اکانت جیمیل خود را انجام دهید. در واقع بالا بردن امنیت جیمیل برای همه افراد مورد نیاز است و فقط مختص برخی از افراد نیست، ما در این مقاله قصد داریم که فرایند ایمن سازی جیمیل را به شما آموزش دهیم تا هکر‌ها نتوانند جیمیل شما را هک کنند پس با ما همراه باشید.

اگر تاکنون برای خود اکانت جمیل نساختید، آموزش ساخت اکانت جمیل را در همیار وردپرس مطالعه نمایید:

آموزش کامل ساخت اکانت جیمیل

افزایش امنیت اکانت جیمیل

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

  • روش‌های افزایش امنیت اکانت جیمیل
  • انتخاب یک رمز عبور قدرتمند
  • اضافه کردن شماره تماس برای ریکاوری
  • فعال‌سازی تایید دو مرحله‌ای برای افزایش امنیت اکانت جیمیل
  • اضافه کردن ایمیل ریکاوری برای افزایش امنیت اکانت جیمیل

روش‌های افزایش امنیت اکانت جیمیل

برای ایمن سازی جیمیل خود باید چند مرحله را طی کنید تا بتوانید یک جیمیل امن داشته باشید و هر فردی نتواند به آن نفوذ کند، ما در این بخش مقاله می‌خواهیم روش‌های افزایش امنیت جیمیل را به شما توضیح دهیم تا شما هم با این فرایند آشنا شوید.

انتخاب یک رمز عبور قدرتمند

در مرحله اول شما برای افزایش امنیت اکانت جیمیل باید یک رمز عبور قدرتمند و خوب برای جیمیل خود در نظر بگیرید که برای هر کسی قابل حدس نباشد و نتواند با رمز عبور شما وارد اکانت جیمیل شود، پس حتما یک رمز عبور خوب برای جیمیل خود انتخاب کنید. اکثر افراد برای اینکه رمز عبور هایشان به یاد بماند شماره موبایل یا عدد 1 تا 9 را می‌گذارند که این رمز عبور‌ها بیشترین امکان هک شدن را دارند.

اگر می‌خواهید یک رمز عبور قدرتمند داشته باشید باید حداقل بیشتر از 10 کلمه باشد و در آن کارکتر‌ها و عدد‌های مختلفی هم استفاده شود. اگر نمی‌توانید خود یک رمز عبور حرفه‌ای ایجاد کنید باید از سایت‌هایی که برای شما رمز عبور ایجاد می‌کنند استفاده کنید یکی از بهترین سایت‌ها در این زمینه  lastpass.com هست که می‌توانید به صورت رایگان هر چند رمز عبور که نیاز دارید برای خود ایجاد کنید و یک رمز عبور بسیار قدرتمند داشته باشید.

آموزش ویدیویی استفاده از lastpass را می‌توانید در لینک پایین مشاهده نمایید:

آموزش ویدئویی | مدیریت حرفه‌ای و افزایش امنیت پسورد‌ها با LastPass

اضافه کردن شماره تماس برای ریکاوری

بعد از انتخاب یک رمز عبور قدرتمند برای اکانت جیمیل خود باید ریکاوری را در جیمیل فعال کنید که بعدا اگر رمز عبور یا جیمیل را فراموش کردید بتوانید از طریق این شماره تماس هر دو آنها را بازیابی کنید، حتما اینکار را انجام دهید چون ممکن است افرادی به جیمیل شما دسترسی پیدا کنند و بعد رمز عبور شما را تغییر دهند که دیگر شما نتوانید به جیمیل دسترسی داشته باشید و اگر این قابلیت فعال نباشد شما نمی‌توانید جیمیل را بازیابی کنید.

برای اینکار شما اول باید وارد اکانت جیمیل خود شوید و بعد از وارد شدن بر رویلینک زیر کلیک کنید تا به صفحه مدیریت جیمیل ارجاع داده شوید.

صفحه مدیریت جیمیل

بعد از وارد شدن به این صفحه شما باید بر روی Personal info کلیک کنید و بعد در این صفحه هم باید از طریق بخش Contact info بر روی phone کلیک کنید تا بتوانید یک شماره تلفن برای بازیابی اضافه کنید.

  شماره مجازی چیست؟ راهنمای کامل ساخت آن
Personal-info-ایمن سازی جیمیل
قسمت Personal info در مدیریت حساب جیمیل

بعد از اجرای این مرحله در جیمیل خود یک قدم بزرگ برای افزایش امنیت جیمیل خود برداشته‌اید، پس حتما توجه داشته باشید که این فرایند را در جیمیل خود انجام دهید تا در زمینه امنیت اکانت خود به مشکل نخورید.

در واقع این روش از ایمن سازی جیمیل یکی از بهترین روش‌های افزایش امنیت شماست که اگر آنرا انجام ندهید به هکر‌ها کمک کرده‌اید جیمیل شما را هک کنند؛ پس حتما آنرا انجام دهید.

فعال‌سازی تایید دو مرحله‌ای برای افزایش امنیت اکانت جیمیل

شما اگر واقعا به امنیت جیمیل خود اهمیت می‌دهید باید تایید دو مرحله‌ای را برای جیمیل خود فعال کنید، تایید دو مرحله‌ای به این معنی است که وقتی کسی بخواهد به جیمیل شما وارد شود حتی اگر پسورد هم به درستی وارد کند در مرحله بعدی یک کد برای شما ارسال خواهد که تا کد را به آن فرد ندهید به هیچ وجه نمی‌تواند به جیمیل وارد شود.

این کد هم برای موبایل شما ارسال می‌شود. همچنین حتی اگر خود شما هم بخواهید به جیمیل وارد شوید یک کد برای شما ارسال می‌شود که کد را باید در کادر مربوطه قرار دهید تا بتوانید به جیمیل خود وارد شوید.

Security-بالا بردن امنیت جیمیل
قسمت Security

برای فعال‌سازی این امکان در اکانت جیمیل خود، باید بر روی تب Security کلیک کنید و بعد از بخش Signing in to Google بر روی گزینه 2-Step Verification کلیک کنید و بعد تایید دو مرحله‌ای را بر روی اکانت جیمیل خود فعال کنید. فرایند فعال‌سازی این بخش خیلی پیچیده نیست و در مرحله بعد شما باید یک شماره تلفن برای این قابلیت اضافه کنید تا برای ارسال کد استفاده شود.

اضافه کردن ایمیل ریکاوری برای افزایش امنیت اکانت جیمیل

خیلی خب یکی دیگر از روش‌های ایمن سازی جیمیل اضافه کردن یک ایمیل برای بازیابی است، در بخش اول مقاله‌، ما به اضافه کردن شماره بازیابی در جیمیل پرداختیم که بتوانید از طریق شماره تلفن خود به بازیابی مشخصات جیمیل خود بپردازید اما در این بخش می‌خواهیم یک روش هم به شما معرفی کنیم که ایمیل بازیابی هم برای اکانت جیمیل خود اضافه کنید، تا اگر شماره موبایل در دسترس شما نبود، از طریق یک ایمیل دیگر اطلاعات خود را بازیابی کنید.

برای اینکار باید به قسمت Personal info مراجعه کنید و بعد از قسمت Contact info بر روی گزینه Email کلیک کنید تا بتوانید یک ایمیل برای بازیابی اضافه کنید.

Add Email for Recovery-ایمن سازی جیمیل
اضافه کردن ایمیل بازیابی

بعد از کلیک کردن بر روی این گزینه باید در بخش بعدی یک ایمیل برای بازیابی اضافه کنید تا بعدا برای بازیابی مورد استفاده قرار دهید.

Add recovery Email-افزایس امنیت اکانت جیمیل
اضافه کردن ایمیل بازیابی

در قسمت بعدی شما باید بر روی گزینه ADD RECOVERY EMAIL کلیک کنید تا بتوانید ایمیل خود را اضافه کنید. خیلی خب تا اینجا فرایند اضافه کردن ایمیل بازیابی را به خوبی انجام دادید و توانستید که یک اکانت جیمیل ایمن داشته باشید.

ایمن سازی جیمیل

خیلی خب به پایان این مقاله رسیدیم، ما در این مقاله سعی داشتیم که شما را بیشتر با جیمیل آشنا کنیم و یک سری نکات مانند استفاده از تایید دو مرحله‌ای برای جیمیل یا بازیابی مشخصات جیمیل از طریق ایمیل و شماره موبایل را به شما توضیح دادیم. حتما این موارد گفته شده در این مقاله را انجام دهید تا هر کسی نتواند به جیمیل شما دسترسی داشته باشد.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات مفیدی را دریافت کرده باشید. اگر سوالی در این زمینه برای شما به وجود آمد آن را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید تا حتما پاسخ دهیم.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.