آموزش تغییر ایمیل پیشفرض در وردپرس

تغییر ایمیل پیشفرض در وردپرس تغییر ایمیل پیشفرض در وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس به طور پیشفرض از نام “WordPress” به عنوان نام فرستنده برای تمام ایمیل‌های خروجی وردپرس استفاده می‌کند، اما استفاده از نام پیش فرض وردپرس و یا نام شخصی چندان حرفه‌ای به نظر نمی‌رسد و از همه مهم‌تر با تغییر ایمیل پیشفرض در وردپرس می‌توانید اطمینان حاصل کنید که کلیه‌ی ایمیل‌های اطلاعیه‌ای مهم اعم از بازیابی رمز عبور فراموش شده، اطلاعیه‌های حساب کاربری، ثبت کاربر جدید، ارسال دیدگاه در وردپرس و بسیاری از موارد مهم دیگر را دریافت خواهید کرد. اگر تاکنون نام فرستنده و ایمیل پیشفرض در وردپرس خود را تغییر نداده‌اید با ما همراه باشید تا با معرفی سه روش ساده و کوتاه به راحتی نام فرستنده و ایمیل پیشفرض در وردپرس را تغییر دهید.

تغییر ایمیل پیشفرض در وردپرس

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • چرا باید ایمیل پیش فرض وردپرس را تغییر دهیم؟
 • تغییر اطلاعات ایمیل پیشفرض وردپرس با افزونه WP Mail SMTP
 • تغییر ایمیل پیشفرض در وردپرس با CB Change Mail Sender
 • تغییر ایمیل پیشفرض به صورت دستی

چرا باید ایمیل پیش فرض وردپرس را تغییر دهیم؟

وردپرس چندین اطلاعیه ایمیل برای مدیر سایت و همچنین سایر کاربران در وب سایت شما ارسال می‌کند. این اعلان‌ها شامل اطلاعات بسیار مهمی از جمله ایمیل‌های رمز عبور فراموش شده، خطاهای وب سایت و ایمیل‌های بازیابی، ثبت نام کاربر جدید و موارد بسیار دیگر است. وردپرس به طور پیش فرض، از “WordPress” به عنوان نام فرستنده و آدرس ایمیل (wordpress@yourdomain.com) به عنوان ایمیل فرستنده استفاده می‌کند و به همین خاطر بسیاری از فیلترهای هرزنامه به عنوان اسپم ایمیل‌های شما را مسدود می‌کنند. استفاده از برند و ایمیل خود در آدرس ایمیل باعث افزایش اصالت و شناخت بیشتر در بین کاربران می‌شود. به عنوان مثال، اگر قصد راه‌اندازی یک فروشگاه آنلاین دارید پس بهتر است مشتریان ایمیل‌ها را با نام فروشگاه شما به عنوان فرستنده دریافت کنند.

با توجه به موارد گفته شده، بهتر است آدرس ایمیل پیشفرض در وردپرس را تغییر دهید، انجام این کار را به 3 روش ساده به شما آموزش خواهیم داد.

تغییر اطلاعات ایمیل پیشفرض وردپرس با افزونه WP Mail SMTP

wp-mail-smtp-plugin-تغییر ایمیل پیشفرض در وردپرس
افزونه WP Mail SMTP by WPForms

پلاگین WP Mail SMTP با بیش از 1 میلیون نصب فعال به شما امکان می دهد نام فرستنده و آدرس ایمیل پیش فرض ایمیل‌های خروجی وردپرس را به راحتی تغییر دهید، همچنین به شما کمک می کند مشکل تحویل ایمیل وردپرس را نیز برطرف کنید، همچنین با افزونه‌های محبوب وردپرس مانندWooCommerce و WPForms به طور کامل سازگاری دارد. برای استفاده از این پلاگین پس از نصب و فعالسازی افزونه بر روی وردپرس خود، برای پیکربندی تنظیمات لازم است به قسمت Settings افزونه وارد شوید. در سربرگ General در بخش Mail، می‌توانید آدرس ایمیل و نامی را که می‌خواهید برای ارسال ایمیل‌های وردپرس استفاده کنید وارد و یا ویرایش کنید.

Email info in smtp plugin-تغییر نام فرستنده ایمیل های ارسالی وردپرس
تغییر نام فرستنده ایمیل های ارسالی وردپرس

در ادامه می‌توانید به گزینه‌های راه اندازی یک سرور SMTP وردپرس برای ارسال ایمیل‌های سایت دسترسی پیدا کنید، که به طور پیش فرض از روش PHP استفاده می‌کند، توصیه می‌شود برای ارسال ایمیل با قابلیت تحویل بالاتر و تضمین شده از هر یک از خدمات SMTP دیگر استفاده شود.

SMTP servises-تغییر ایمیل پیشفرض در وردپرس
سرویس‌های SMTP وردپرس

آزمایش ایمیل‌­های وردپرسی

یکی دیگر از امکاناتی که این افزونه در اختیار شما قرار می‌دهد آزمایش کردن ارسال ایمیل می‌باشد، برای تست ارسال ایمیل‌ها نیاز است مطابق تصویر زیر به قسمت Settings افزونه مراجعه و سربرگ Email Test را انتخاب کنید. در این قسمت، باید آدرس ایمیلی ارائه دهید که بتوانید به آن دسترسی داشته باشید و سپس بر روی دکمه “Send Email” کلیک کنید. با این کار افزونه یک ایمیل آزمایشی به آدرسی که وارد کرده‌اید ارسال می‌کند، با بررسی صندوق ورودی خود اطمینان حاصل کنید که ایمیل‌های وردپرسی را دریافت می‌کنید.

send test Email
ارسال ایمیل آزمایشی در افزونه SMTP

دانلود افزونه WP Mail SMTP by WPForms

دانلود افزونه WP Mail SMTP by WPForms صفحه افزونه

تغییر ایمیل پیشفرض در وردپرس با CB Change Mail Sender

CB-Change-Mail-Sender
افزونه CB Change Mail Sender

افزونه CB Change Mail Sender با بیش از 30 هزار نصب فعال یکی از افزونه‌های تغییر نام فرستنده ایمیل های ارسالی وردپرس می‌باشد که کاربری آن فوق‌العاده آسان می‌باشد، اما این روش تنها درصورتی توصیه می‌شود که از سرویس SMTP استفاده نکنید یا روش اول برای شما مناسب نباشد. این افزونه برعکس افزونه WP Mail SMTP در روش قبل، مشکلات ایمیلی شما را عیب‌یابی نمی‌کند و فقط برای تغییر نام فرستنده و آدرس ایمیل مناسب می‌باشد.برای استفاده از این پلاگین ابتدا آن را از مخزن وردپرس نصب کنید، پس از فعالسازی گزینه‌ی CB Mail Sender به پیشخوان وردپرس شما افزوده خواهد شد، با کلیک بر روی این گزینه صفحه‌ی زیر به شما نمایش داده می‌شود.

CB Change Mail Sender options
تنظیمات افزونه CB Change Mail Sender

در این صفحه تنها دو گزینه قابل مشاهده است و باید نام فرستنده و آدرس ایمیلی که می‌خواهید برای ایمیل‌های خروجی وردپرس استفاده شود وارد کنید، پس از اعمال تغییرات بر روی “ذخیره‌ی تغییرات” کلیک کنید.

این افزونه فاقد قابلیت ارائه تست ایمیل می‌باشد، برای اطمینان حاصل کردن از دریافت ایمیل‌های وردپرسی باید با استفاده از موارد دیگر مانند ایجاد یک کاربر جدید یا درخواست بازنشانی رمز عبور و غیره را مورد آزمایش قرار دهید.

دانلود افزونه CB Change Mail Sender

دانلود افزونه CB Change Mail Sender صفحه افزونه

تغییر ایمیل پیشفرض به صورت دستی

روش سوم نیاز به نصب افزونه ندارد و به صورت دستی امکان‌پذیر است، اما استفاده از این روش برای مبتدیان توصیه نمی‌شود. در این روش باید قطعه کد زیر را در فایل function قالب خود کپی کنید. فراموش نکنید حتما از سایت خود قبل از قرار دادن کد، بک آپ بگیرید.

// Function to change email address
function wpb_sender_email( $original_email_address ) { return ‘youremail@example.com';
}
// Function to change sender name
function wpb_sender_name( $original_email_from ) {
  return 'your name';
}
// Hooking up our functions to WordPress filters 
add_filter( 'wp_mail_from', 'wpb_sender_email' );
add_filter( 'wp_mail_from_name', 'wpb_sender_name' );

پس از کپی قطعه کد و اعمال تغییرات زیر، نام فرستنده و آدرس ایمیل پیش فرض با نام فرستنده و آدرس ایمیل سفارشی شما جایگزین خواهد شد.

 • تغییر youremail@example.com به ایمیل مورد نظر
 • تغییر your name به نام سایت خود

در این مورد نیز قادر خواهید بود با افزودن کاربر جدید، تغییر رمز عبور یا هر اقدامی که باعث دریافت اعلان ایمیل می‌­شود دریافت ایمیل از وردپرس را مورد آزمایش قرار دهید.

آموزش ویدیویی تغییر ایمیل پیشفرض در وردپرس

تغییر نام فرستنده ایمیل های ارسالی وردپرس

تغییر ایمیل پیشفرض در وردپرس یکی از اقدامات اساسی هر سایت وردپرسی می‌باشد، بهتر است پس از راه اندازی سایت خود نسبت به تغییر نام فرستنده و ایمیل‌های پیش فرض در وردپرس اقدام نمائید. در این مقاله به معرفی و آموزش سه روش کاربردی و آسان پرداختیم، با کمک هر کدام از این روش‌ها بدون نیاز به داشتن دانش و اطلاعات خاصی قادر خواهید بود نام فرستنده و ایمیل‌های پیش فرض در وردپرس را به راحتی تغییر دهید. شما عزیزان می‌توانید سوالات و نظرات خود را از بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر محتوای امروز همیار وردپرس برایتان مفید بود، خوشحال می‌شویم آن را با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

منبع: wpbeginner.com

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. سلام
  بسیار دنبال این مطلب بودم
  با تشکر

 2. خداخیرت بده
  زکات العلم نشره

  موفق باشی دوست عزیزم

 3. سلام
  راه حلی هست که متن پییش فرض (فرستادن این رمز به‌وسیله‌ی ایمیل به کاربر تازه) تغییر داد؟

 4. با عرض سلام و خسته نباشی خدمت دوستان همیار
  دقیقا این فایل function مجاست؟
  تو فایل های وردپرس قرار داره ؟
  اگه راهنمایی کنین ممنون می شم.
  قربونت

 5. سلام مرسی از سایت خوبتون

  • 13 سال عضو همیار وردپرس

   قربونت !

  • قربون خودت علی 🙂 متوجه هستی یواش یواش از گوگل محو میشی؟ هم همیار هم ژاکت 🙁 چرا پس

 6. کپی ؟
  شما چطور چنین تهمتی میزنین ؟
  مگه شما وردپرس رو نوشتین که این تیکه کد مربوط به شما باشه ؟
  پست فوق از http://www.wprecipes.com ترجمه شده.

 7. با سلام
  این فایل فانکشن که میگین کجاست لطفا دقیق تر راهنمایی کنید ما تازه کارها نمیتونیم خوب بفهمیم با تشکر

  • 55 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در فیل های قالبتون
   وقتی ویرایشگر رو میزنید فایل های قالب میاد. مثلا Single.php , header.php ,… و فایلی بنام Functions.php که منظور همون هست

 8. سلام

  اقا نميدونم چشه اين سيستم ما !!! تا يه خط كوچيك به فايل فانگشن قالب اضافه ميكني همه چي بهم ميريزه!! جالب اينجاست كه اين فايل خاليه و اصلا تو قالب ساده ما نبود و خود دستي ساختمش و چند تا ضمينه دلخواه هست كه منم اخر اخر همه اين كد رو گذاشتم!!

 9. به همین سادگی توانستید این مطلب رو از http://armanam.net/two-way-for-change-wordpress-default-mail-sender-address-and-name/ کپی کنید.
  خسته نباشید.

 10. سلام
  کدوم خط کپی کنیم
  راستی سایت خیلی خوبی دارین من خیلی مطلب یاد گرفتم