آموزش سئوی وردپرس5: تولید محتوای حرفه‌ای در وبسایت

contents-تولید محتوای حرفه‌ای

سلام دوستان وردپرسی؛
با جلسه‌ای دیگر از سری آموزش‌های سئوی وردپرس در خدمت شما عزیزان هستیم.
در سئوی وبسایت موارد زیادی دخیل هستند که رعایت تمامی آن‌ها شما را به موفقیت بالایی می‌رساند اما گزینه‌ای که از همه موارد گفته شده مهم‌تر است محتواست. در واقع اگر نتوانید امکان تولید محتوای حرفه‌ای را فراهم کنید، از همین الان خود را بازنده بدانید.
تولید محتوا به قدری که اهمیت دارد که آن را پادشاه می‌نامند و راهکار‌های متعددی را در مورد آن مطرح می‌کنند.

تولید محتوای حرفه‌ای

بسیاری از همکاران برای تولید محتوای حرفه‌ای سردرگم می‌شوند و بعد از مدتی از کار خود دست می‌کشند و ناامید می‌شوند. همین‌جاست که شکست آن‌ها را باید اعلام کرد!
نوشتن و تولید محتوا کار زمان‌بری است اما اگر روش آن را بیاموزید راحت و لذت‌بخش است و جای هیچ نگرانی ندارد. مطلب امروز ما در مورد تولید محتوای حرفه‌ای و یکتا توسط خودتان است، پیشنهاد می‌کنم اگر می‌خواهید تولید محتوای سایت خود را انجام دهید با ما همراه باشید…

یک محتوای مطلوب و حرفه‌ای چیست؟

یک محتوای خوب دارای 3 ویژگی اولیه است:

  • ارائه اطلاعات مفید در فرمت مشخص به مخاطبان انسانی
  • افزایش رنک سایت در موتورهای جستجو
  • جذب لینک‌های مفید از سایر وبسایت‌ها

همان‌طور که مشاهده می‌کنید اهمیت دادن به مخاطب انسانی در اولویت است و در ابتدای این لیست قرار دادیم. بدین معنا که در قدم اول باید محتوایی تولید کنید که کاربران را جذب کند و ارزش خوانده شدن داشته باشد. در واقع برای تولید محتوای حرفه‌ای باید در بین رقیبان خود، حرفی برای گفتن داشته باشید.

راه‌های رسیدن به محتوای حرفه‌ای

content optimize-تولید محتوای حرفه‌ای

لیستی از نوع فعالیت‌های خود تهیه کنید و در آن بخش‌هایی مانند مصاحبه‌های تخصصی، منابع مرتبط با هدف، سرمایه‌گذاری‌ها و… را تهیه کنید تا به شما در رسیدن به هدف کمک کند. در نظر داشته باشید که موتورهای جستجو مخاطبین اصلی شما نیستند و تنها می‌توانند رتبه وبسایت شما را بهبود بخشند.
با به کار بردن دقیق و به جای کلمات کلیدی، متاتگ‌ها و توضیحات متا در محتوا می‌توانید کاربران را جذب کنید به گونه‌ای که شما را یکی از بهترین مراجع دانسته و برای مطالعه مطالب شما مدام سر بزنند.

  چگونه تجربه کاربری سایت وردپرس را بهبود دهیم؟

تولید محتوای بهینه برای موتورهای جستجو و کاربران

content product-تولید محتوای حرفه‌ای

با اینکه سئو برای وبسایت‌ها بسیار ضروری و پر اهمیت است اما معنای عمیقی ندارد که شما از آن بترسید! تنها کاری که باید انجام دهید این است که گوگل را راضی نگه دارید و این راضی نگه داشتن در گروی رضایت و جذب کاربران است. اگر وبسایت شما دارای کاربران وفادار و متعهدی باشد، گوگل نیز از شما راضی است و برای این امر اولین موردی که باید به آن توجه کنید تولید محتوای حرفه‌ای است. زیرا وبسایتی که فاقد محتواست یا محتوای درستی ندارد از دید کاربر ارزش مشاهده ندارد.

عوامل کشنده محتوای وبسایت

عاملی که می‌تواند محتوای وبسایت را از بین ببرد، استفاده از محتوای کپی است. با وبسایت‌هایی که محتوای کپی شده ارائه می‌کنند به شدت مبارزه می‌شود. موتورهای جستجو کوچکترین محتوای کپی شده را تشخیص می‌دهند و مسلما رتبه سایت شما به صورت چشم گیری کاهش می‌یابد. و این بزرگترین عامل شکست وبسایت شما به حساب می‌آید.
کاربران نیز همیشه ترجیح می‌دهند محتوای وبسایتی را بخوانند که جدید و اصلی است و تمایلی به خواندن متن کپی شده ندارند. پس این فاکتور را رعایت کنید تا محتوای خوبی را ارائه دهید.

موارد کمکی

شاید بپرسید با این حساب چگونه می‌توان یک محتوای خوب و بهینه را ایجاد کرد و روش تولید آن به چه شکل است؟
تولید محتوای اختصاصی فقط به معنای نوشتن اطلاعاتی از ذهن خودتان نیست. بلکه شما می‌توانید از منابع بزرگ و خوب خارجی کمک بگیرید و یک مقاله مطلوب و کامل را با زبان شیوا و رعایت اصول سئو که مهم‌ترینش استفاده از کلمه کلیدی است، تولید کنید. در ابتدا این کار به نظر مشکل است اما به مرور زمان از آن لذت می‌برید و مطمئن می‌شوید که بهترین مطلب را ارائه کردید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.