ایجاد دسته بندی های سفارشی در وردپرس

دسته بندی های سفارشی در وردپرس

آیا شما هم می‌خواهید دسته بندی‌های وردپرس را به طبقه بندی‌های سفارشی تبدیل کنید؟ دسته‌ها یکی از دو طبقه‌بندی پیش‌فرض هستند که به شما در مرتب‌سازی محتوایتان کمک می‌کنند. همچنین شما امکان ایجاد و استفاده از دسته بندی های سفارشی در وردپرس را دارید. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی دسته بندی های وردپرس را به طبقه بندی های سفارشی تبدیل کنید.

دسته بندی های سفارشی در وردپرس

طبقه بندی به شما امکان می‌دهد گروه‌هایی از پست‌ها و انواع پست‌های سفارشی را در وبسایت خود سازماندهی کنید. به طور پیش فرض، وردپرس دارای دو طبقه بندی از پیش ساخته شده است: دسته ها و برچسب ها.
با این حال، شما می‌توانید دسته بندی های سفارشی در وردپرس ایجاد کنید، که می‌تواند با انواع پست‌های موجود یا سفارشی استفاده شود.

همانطور که سایت وردپرسی شما رشد می‌کند، ممکن است لازم باشد دسته بندی‌های خود را به یک دسته‌بندی سفارشی تبدیل کنید زیرا ثبت و پیگیری هر پست در یک دسته بندی با زیرمجموعه‌های مختلف کار دشواری است. استفاده از دسته بندی های سفارشی در وردپرس برای برچسب گذاری امکان طبقه بندی دقیق و دقیق‌تر و سازماندهی بهتر محتوا را فراهم می‌کند.

به عنوان مثال، اگر یک وب‌سایت سفارش غذا دارید، ایجاد دسته‌هایی برای نوع غذا، محدودیت‌های غذایی و نوع غذا می‌تواند کمی گیج‌کننده باشد. با این حال، با ایجاد یک طبقه بندی سفارشی برای هر یک از این موضوعات، می‌توانید سازماندهی محتوا را آسان‌تر کنید. طبقه بندی‌های سفارشی همچنین می‌توانند با ایجاد انعطاف پذیری برای استفاده از اصطلاحات طبقه بندی خاص و هدفمند به بهبود رتبه بندی سئوی شما کمک کنند.
با این اوصاف، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می‌توان به راحتی دسته‌ها را به دسته بندی های سفارشی در وردپرس تبدیل کنید.

روش تبدیل دسته‌ ها به دسته بندی های سفارشی

ابتدا باید افزونه Taxonomy Switcher را نصب و فعال کنید. پس از فعال‌سازی، از نوار کناری مدیریت وردپرس به صفحه ابزارها» Taxonomy Switcher بروید تا دسته‌ها را به طبقه‌بندی سفارشی تبدیل کنید. هنگامی که آنجا هستید، باید از منوی کشویی «Taxonomy to switch from» گزینه «Categories» را انتخاب کنید. این بدان معنی است که ما یک دسته را به یک طبقه بندی سفارشی تبدیل خواهیم کرد.

انتخاب دسته ها

سپس، طبقه‌بندی سفارشی را که می‌خواهید دسته‌ها به آن تبدیل شوند، از منوی کشویی «Taxonomy to switch to» انتخاب کنید. برای مثال، اگر دسته‌ای برای محدودیت‌های غذایی دارید و می‌خواهید به طبقه‌بندی با همین نام بروید، می‌توانید گزینه «محدودیت‌های غذایی» را از منوی کشویی انتخاب کنید.
مشخص کردن دسته موردنظر
اگر می‌خواهید تمام دسته‌های سایت وردپرسی خود را به این طبقه‌بندی سفارشی خاص تبدیل کنید، به سادگی روی دکمه «Switch Taxonomies» کلیک کنید. با این حال، اگر فقط می‌خواهید دسته‌های مفرد یا چندگانه را به این طبقه‌بندی تبدیل کنید، باید شناسه‌های آن دسته‌ها را در فیلد «Comma separated list of term ids to switch» اضافه کنید.

برای پیدا کردن شناسه دسته، باید از صفحه نوشته‌ها » دسته‌ها از داشبورد وردپرس دیدن کرده و ماوس خود را روی دسته مورد نظر قرار دهید. URL ویرایش دسته اکنون در یک کادر بازشو در گوشه سمت راست پایین صفحه نمایش شما ظاهر می‌شود. از اینجا، می‌توانید به راحتی شناسه دسته خود را پیدا کنید، زیرا شماره‌ای است که بعد از «category&tag_ID=» و قبل از «&post_type» در URL آمده است.

شناسه دسته

هنگامی که شناسه‌های دسته‌ها را پیدا کردید، به صفحه «Taxonomy Switcher» برگردید.
در مرحله بعد، به سادگی شناسه‌های تمام دسته‌هایی را که می‌خواهید به یک طبقه‌بندی خاص تبدیل کنید، اضافه کنید. به خاطر داشته باشید که اگر بیش از یک شناسه دسته اضافه کنید، باید آنها را با استفاده از کاما از هم جدا کنید.

وارد کردن شناسه دسته

برخی از دسته بندی‌ها در وردپرس دارای زیرمجموعه (دسته‌های کودک) نیز هستند. با این حال، اگر می‌خواهید از دسته‌های فرزند رد شوید، می‌توانید دسته والد را در کنار گزینه «Limit taxonomy switch for child terms of a specific parent» تایپ کنید. به این ترتیب، تنها دسته والد به طبقه بندی تغییر می‌کند. در نهایت، روی دکمه Switch Taxonomy کلیک کنید تا دسته بندی وردپرس خود را به یک طبقه بندی سفارشی تبدیل کنید.

اکنون طبقه بندی ایجاد شده را به همراه طبقه بندی‌های پیش فرض در تب منوی پست‌ها در نوار کناری وردپرس خواهید دید. با کلیک بر روی دسته بندی های سفارشی در وردپرس، به صفحه جدیدی هدایت می‌شوید، جایی که می‌توانید به راحتی با تایپ یک نام و Slug، اصطلاحات طبقه‌بندی را اضافه کنید.

دسته بندی های سفارشی در وردپرس

زمانی که دسته‌های سایت زیاد می‌شوند نیازمند مدیریت دسته‌ها و استفاده از دسته بندی های سفارشی در وردپرس هستیم. این کار نیز با کمک یک افزونه کاملا ساده در وردپرس امکانپذیر می‌شود.

دریافت افزونه

سوالات متداول

طبقه بندی به شما امکان می‌دهد گروه‌هایی از پست‌ها و انواع پست‌های سفارشی را در وبسایت خود سازماندهی کنید. به طور پیش فرض، وردپرس دارای دو طبقه بندی از پیش ساخته شده است: دسته ها و برچسب ها.با این حال، شما می‌توانید دسته بندی های سفارشی در وردپرس ایجاد کنید، که می‌تواند با انواع پست‌های موجود یا سفارشی استفاده شود.
ابتدا باید افزونه Taxonomy Switcher را نصب و فعال کنید. پس از فعال‌سازی، از نوار کناری مدیریت وردپرس به صفحه ابزارها» Taxonomy Switcher بروید تا دسته‌ها را به طبقه‌بندی سفارشی تبدیل کنید. هنگامی که آنجا هستید، باید از منوی کشویی «Taxonomy to switch from» گزینه «Categories» را انتخاب کنید. این بدان معنی است که ما یک دسته را به یک طبقه بندی سفارشی تبدیل خواهیم کرد.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.