نکات مهم در ایجاد صفحات فرود با نرخ تبدیل بالا

صفحات فرود با نرخ تبدیل بالا صفحات فرود با نرخ تبدیل بالا

صفحات فرود یا اصطلاحا لندینگ (Landing pages) پیج یکی از مهم‌ترین راه‌های تشویق کاربران به تعامل با سایت شماست. شما با طراحی یک صفحه فرود حرفه‌ای می‌توانید رغبت بیشتری در کاربران و مشتریانتان برای خرید یک محصول ایجاد کنید و نرخ تبدیل سایتتان را افزایش دهید. در این مقاله از همیار به شما نکات کاربردی و مهم صفحات فرود با نرخ تبدیل بالا را آموزش خواهیم داد پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

صفحات فرود با نرخ تبدیل بالا

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

  • اهمیت لندینگ پیج‌ها در وبسایت
  • فرمول افزایش بازدهی صفحات فرود
  • گام‌های کاربردی برای طراحی صفحات فرود با نرخ تبدیل بالا

اهمیت لندیتگ پیج‌ها در وبسایت

Importance of landing pages with high conversion rates-صفحات فرود با نرخ تبدیل بالا
اهمیت صفحات فرود با نرخ تبدیل بالا

اگرچه از نظر فنی هر صفحه‌ای در وب سایت شما می‌تواند یک صفحه فرود باشد اما همه صفحات برای هدایت و تشویق به خرید از سایت طراحی نشده اند. هنگامی که می‌خواهید بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل کنید، یک صفحات فرود با نرخ تبدیل بالا می تواند مهم‌ترین صفحه سایت شما باشد.

شما به طور واضح باید بدانید که صفحات لندینگ که صفحات فروش نیز(sales pages) نامیده می‌شوند یک هدف واحد دارند:

” این صفحات باید خواننده را مجاب کند تا برای محصول شما ثبت نام کند و نرخ تبدیل سایتتان را بالا ببرند تا در آینده با یک استراتژی و بازی گونگی مناسب آنها را به مشتریان وفادار خود تبدیل کنید

فرمول افزایش بازدهی صفحات فرود

Formula for increasing the efficiency of landing pages
فرمول افزایش بازدهی صفحات فرود

وقتی کسی از صفحه مقصد شما بازدید می‌کند، باید درباره پیشنهاد شما اطلاعات کافی کسب کند تا تصمیم بگیرد که آیا می‌خواهد مشتری شود یا خیر. به عبارتی دیگر شما در صفحات فرود در اصل کالا یا خدماتی نمی‌فروشید، بلکه مزایای استفاده از محصول یا آن خدمت را می‌فروشید! پس حتما به طور جذاب، دقیق و شفاف به اصل مطلب بپردازید و بگویید که مشتری با خرید آن محصول دقیقا چه مشکلی از اون رفع می‌شود.

بحث درباره ایجاد یک صفحه فرود با نرخ تبدیل بالا، نیازمند ساعت‌ها صحبت و نگارش چندین مقاله است اما ما قصد داریم مهم‌ترین نکات برای افزایش بازدهی صفحات فرود در قالب یک فرمول 3 مرحله‌ای به شما آموزش دهیم.

1. به مشتریانتان نشان دهید که درکشان می‌کنید!

به طور دقیق و واضح از مشکل و چالشی که باعث شده تا این محصول و خدمت را برای آنها ایجاد کنید، صحبت نمایید. چگونگی و نحوه کار با محصول را نشان دهید و از تحقیقات و تلاش های خود برای تولید این محصول صحبت کنید.

به طور خلاصه در این مرحله باید در ابتدا بگویید چرا این مشکل وجود دارد و برای مشتریانتان کاملاً روشن کنید که چرا برای حل مشکل خود به محصول شما نیاز دارند.

2. نشان دهید که به نیاز مشتریانتان اهمیت می‌دهید و با آنها همدل هستید!

همدلی به این معنی است که خود را جای مشتری قرار دهید. اگر مشتریان خود را درک کنید، می‌توانید نیازهای آنها را به شکلی برطرف کنید که باعث احساس ارزش در آنها شود. به بیانی دیگر محصول شما قهرمان داستان نیست، مشتریان شما چون از این محصول استفاده می‌کنند، قهرمان هستند.

از وضعیت فعلی (آنچه مشتری اکنون احساس می‌کند) و بعد از آن (احساسی که مشتری شما بعد از استفاده از محصول شما خواهد داشت) با آنها سخن بگویید. به عبارتی دیگر دقیقا مانند تحت تأثیر قرار دادن رئیس خود هنگام یک مصاحبه شغلی عمل کنید.

3. از مشتریانتان بخواهید برای رفع نیاز خود اقدامی انجام دهند!

بدون درخواست اقدام (call to action)، حتی نوشتن بهترین متن در صفحه فرود هم کاری از شما پیش نمی‌برد و بدرد کسب‌و‌کار شما نخواهد خورد!

به عبارتی دیگر شما باید توجه داشته باشید هر آنچه که در مرحله اول و دوم انجام داده‌اید پیش زمینه‌ای برای این مرحله بوده است. در این مرحله باید هدف اصلی از طراحی یک صفحه فرود یعنی مجاب کردن خواننده برای خرید را انجام دهید.

گام‌های کاربردی برای طراحی کردن صفحات فرود با نرخ تبدیل بالا

Design landing pages with high conversion rates
طراحی صفحات فرود با نرخ تبدیل بالا

از آنجا که هدف صفحه فرود وب سایت شما تشویق بازدیدکنندگان برای افزایش نرخ تبدیل است، عناصر مختلفی وجود دارد که باید هنگام نوشتن و بهینه سازی صفحات فرود خود در نظر بگیرید.

  ردیابی نرخ تبدیل در گوگل یا conversion tracking + راهنمای جامع

انتخاب عنوان چشم نواز (Eye-Catching Headline)

پس از ورود کاربران به صفحه فرود، شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا توجه خواننده خود را جلب کنید. عنوان شما در حکم یک قلاب ماهی گیریست! عنوان شما باید به اندازه کافی جالب و جذاب باشد تا خواننده تا در صفحه سایت شما بماند و در نهایت باعث افزایش بازدهی صفحات فرود شود.

مقدمه‌ای مرتبط و مفید بنویسید!

مقدمه جایی است که با ارائه پیشنهاد ارزشمند و منحصر به فرد شما، بازدید کننده به خواندن ادامه مطلب تشویق و ترغیب می‌شود. به عبارتی دیگر مقدمه فرصتی است تا به مشتریان خود یادآوری کنید، مشکلی که با آن تا به الان دست و پتجه نرم می‌کردند، باعث پرداخت هزینه زمانی یا مالی برای آنها شده است.

اگر لحن شما در نوشتن مطلب مناسب و صمیمی باشد و با لحنی خیرخواهانه با آنها ارتباط برقرار کنید، یقینا آنها احساس می‌کنند که شما نیازهایشان را درک می‌کنید، پس به شما اعتماد خواهند کرد.

پیشنهادتان را به طور شفاف مطرح کنید!

پس از که خواننده شما دانست که شما چالشی را که با آن روبرو می‌باشد را درک کرده‌اید، حال وقت آن رسیده است که جزئیات بیشتری در مورد محصول یا خدمات خود ارائه دهید. لیست ویژگی ها، مقایسه با سایر محصولات یا جزئیات نحوه کار محصولتان را بیان کنید. پیشنهاد شما باید ارزان‌ترین، سریع‌ترین، راحت‌ترین و بهترین خدمت یا محصول باشد. حتما به هرگونه سوال و ابهامی را که ممکن است کاربر با آن روبرو شود در نظر بگیرید و به آن به طور شفاف پاسخ دهید.

قیمت را با جزئیات دقیق بیان کنید!

اگر می‌خواهید مفهوم استراتژی قیمت‌گذاری را به درستی انجام دهید و نرخ تبدیل را بهینه کنید، حتما با بیانی ساده و واضح درباره قیمت‌ها و آپشن‌ها در صفحه فرود با مخاطبانتان سخن بگویید.

توجه داشته باشید در بعضی از موارد ممکن است شرکت شما برای تعیین قیمت، نیاز به صحبت حضوری یا تلفنی با مشتری داشته باشد. در این موارد، قیمت گذاری را می‌توانید در فرصت‌های آینده و خارج از صفحه فرود انجام دهید.در این حالت، اقدامی که باید انجام دهید این است که برای مخاطبتان یک وقت مشاوره تعیین نمایید.

اعتبارنامه‌ها، گواهی‌نامه‌ها و افتخارات خود را به مشتریانتان نشان دهید!

اعتبارنامه‌ها، گواهی‌نامه‌ها و افتخارات یک روش قدرتمند برای اطمینان دادن به مشتریان بالقوه است. با اینکار شما به مشتریانتان نشان خواهید داد که در کار خود حرفه‌ای هستید و یک محصول با کیفیت را ارائه می‌دهید. یک گواهی‌نامه خوب سود شما را تضمین و تقویت می‌کند.

از مخاطبانتان بخواهید اقدامی را انجام دهند!

این مرحله دقیقا همان لحظه‌ای است که همه کارهای قبل از آن برای انجام این مرحله صورت گرفته است. در این مرحله، بازدیدکننده خود را تشویق به کلیک بر روی دکمه جذاب “اکنون بخرید- Buy Now -” کنید.

دکمه فراخوان به انجام عمل(Call To Action) شما بزرگ و پررنگ است و از بقیه صفحه برجسته‌تر می‌باشد. این دکمه باید خواننده را جلب کند و کاملاً واضح باشد که شما می‌خواهید بازدید کننده چه کاری انجام دهد. بازدید کننده شما انتظار دکمه‌ای را دارد که دقیقاً بداند با کلیک کردن روی آن چه اتفاقی می‌افتد.

نکات مهم در ایجاد لندینگ پیج‌ها با نرخ تبدیل بالا

همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره داشتیم، صحبت درباره صفحات فرود با نرخ تبدیل بالا، بسیار گسترده و تخصصی است به طوریکه شرکت‌های معتبر و حرفه‌ای برای این صفحه سرمایه‌گذاری‌های فوق العاده انجام می‌دهند. ما در این مقاله مهم‌ترین و کاربردی ترین موارد را به شما آموزش دادیم. با به کارگیری آنها می‌توانید بازدهی صفحات فرود خود را به طور چشمگیری افزایش دهید.

درنهایت از توجه شما به این مقاله سپاسگزاریم. لطفا سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراگ بگذارید.

منبع: siteground.com

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.