ایجاد نوشته در وردپرس

اولین نوشته در وردپرس
اولین نوشته در وردپرس

همانطور که می‌دانید سایت‌هایی که محتوا ندارند اصلا جذب کاربر هم نخواهند داشت و شما سایتی را بدون محتوا داشته باشید هیچ‌گونه ارزشی نخواهد داشت، وردپرس هم یک بخش دارد با نام نوشته‌ها که می‌توانید از طریق آن محتوا انتشار دهید و روز به روز رتبه خود را از طریق محتوا افزایش دهید، اگر به تازگی با وردپرس آشنا شده‌اید و می‌خواهید شروع به یادگیری آن کنید ما به شما در این مقاله کمک می‌کنیم که اولین نوشته در وردپرس را انتشار دهید، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا انتشار نوشته در وردپرس را به شما آموزش دهیم.

اولین نوشته در وردپرس

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • انتشار نوشته در وردپرس
 • استفاده از ویرایشگر کلاسیک یا ویرایشگر مدرن؟

انتشار نوشته در وردپرس

وردپرس بخش‌های زیادی در پیشخوان خود دارد که یکی از آنها نوشته‌ها است و در این مقاله به کلی با این بخش می‌خواهیم کار کنیم و آموزش آنرا دقیق به شما ارائه دهیم، در واقع وردپرس از دو نوع ویرایشگر برخوردار است که شما می‌توانید با استفاده از آنها محتوای خود را بنویسید و یا ویرایش کنید، ویرایشگر کلاسیک و ویرایشگر مدرن در وردپرس وجود دارند که هر دو برای صفحه نوشته‌ها هستند در واقع وردپرس بعد از چند سال تصمیم گرفت که تغییری در این ویرایشگر اعمال کند و بجای ویرایشگر کلاسیک ویرایشگر مدرن را در آپدیت‌های بعدی در این سیستم مدیریت محتوا قرار داد.

استفاده از ویرایشگر کلاسیک یا ویرایشگر مدرن؟

همانطور که گفتیم ویرایشگر کلاسیک چندین سال بود که به عنوان صفحه نوشته‌های وردپرس در این سیستم مدیریت محتوا قرار داشت که بعد از چند سال تغییر کرد، این دو ویرایشگر تفاوتی از نظر امکانات باهمدیگر ندارد و شما می‌توانید به صورت دلخواه از هرکدام که بخواهید استفاده کنید.

اما ما پیشنهاد می‌کنیم که از ویرایشگر کلاسیک استفاده کنید چون کاربرد آسان‌تر و بهتری را دارد و شما در هنگام نوشتن و یا وارد کردن مقاله در وبسایت خود سردرگم نمی‌شوید، شاید فکر کنید دیگر نمی‌توانید ویرایشگر کلاسیک را به وردپرس بازگردانید اما این‌گونه نیست و شما می‌توانید با استفاده از افزونه ویرایشگر کلاسیک این حالت را به وردپرس بازگردانی کنید و به انتشار مقاله در وب سایت بپردازید، این افزونه در مخزن وردپرس به صورت رایگان قرار گرفته شده است و شما نیاز نیست برای استفاده از آن هیچگونه هزینه‌ای بپردازید.

خیلی خب به سراغ آموزش میرویم، برای نوشتن و انتشار دادن اولین نوشته در وردپرس باید به بخش نوشته‌ها مراجعه کنید و بر روی دکمه افزودن نوشته کلیک کنید تا یک سند جدید برای شما ایجاد شود و بتوانید از طریق این صفحه محتوا خود را بنویسید و آنرا انتشار دهید.

انتشار نوشته در وردپرس
انتشار نوشته در وردپرس با ویرایشگر کلاسیک

شما در کادر اول این صفحه باید عنوان محتوا خود را بنویسید عنوان خیلی مهم است و باید حتما آنرا در این کادر وارد کنید، زیر کادر اول یک لینک آبی رنگ وجود دارد که لینک مستقیم نوشته شما خواهد بود و شما می‌توانید با دکمه ویرایش این لینک را برای خود تغییر دهید و هر آدرس دلخواهی که می‌خواهید به آن اضافه کنید.

با استفاده از دکمه  “افزودن پروندهٔ چندرسانه‌ای” می‌توانید هر فایلی را که می‌خواهید در این نوشته خود اضافه کنید برای مثال می‌توانید تصاویر یا ویدئو در نوشته خود قرار دهید تا بتوانید نوشته خود را جذاب‌تر کنید و آنرا به صورت تکمیلی در سایت قرار دهید.

نوار ابزار نوشته‌ها

این نوار ابزار یک سری امکانات به شما ارائه می‌دهد که می‌توانید از طریق آن نوشته‌های خود را به صورت ایتالیک کنید یا بخشی از محتوا خود را بولد کنید و یا در کل به متن خود تغییراتی دهید، اگر شما با نرم افزار word کار کرده باشید حتما با این نوار ابزار آشنایی دارید این نوار ابزار بر‌گرفته از ابزار‌های word است و همان امکانات را به شما خواهد داد.

اگر این نوار ابزار امکانات مورد نیاز شما را نداشت و نتوانستید به خوبی از آن استفاده کنید بهتر است که یک افزونه را نصب کنید و امکانات آنرا افزایش دهید، یک افزونه با نام TinyMCE Advanced وجود دارد  که از طریق آن می‌توانید نوار ابزار نوشته‌های وردپرس خود را گسترش دهید و امکانات خیلی بیشتری را در این نوار ابزار تجربه کنید، اگر می‌خواهید بیشتر با این افزونه آشنا شوید و آموزش استفاده از آنرا داشته باشید می‌توانید آموزش افزونه TinyMCE Advanced را در همیار وردپرس مطالعه کنید.

  ایجاد برگه یکتا در وردپرس

در بالای نوار ابزار دو تب وجود دارد  که یکی از آنها متن و دیگری دیداری است، شما از طریق تب دیداری می‌توانید به راحتی محتوا خود را بنویسید و به آن تصاویر یا ویدئو اضافه کنید، در تب متن هم شما می‌توانید کد تمامی بخش‌های این محتوا را داشته باشید و در واقع این محتوا به صورت کد Html نمایش داده خواهد شد.

text editor-نتشار نوشته در وردپرس
ویرایشگر متن

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید متن ما به صورت کد شده قابل نمایش است و ما می‌توانیم آنرا کپی کنیم و بعد در صفحه‌ها یا یک سند HTML از آن استفاده کنیم.

به تب دیدادی می‌رویم، همه شما می‌دانید که هر محتوا نیاز به تیتر‌هایی دارد که از H1 الی H6 شروع می‌شوند، شما می‌توانید برای اینکه یک سری تیتر‌ها برای مقاله خود مشخص کنید بر روی گزینه بند کلیک کنید و عنوان خود را انتخاب کنید این بند‌ها از H1 تا H6 هستند و شما می‌توانید از آنها استفاده کنید.

heading-انتشار نوشته در وردپرس
انتخاب سایز برای عنوان

حتما در نوشته‌های خود از تیتر 2 و 3 استفاده کنید اینکار برای سئو سایت وردپرسی شما بسیار مناسب خواهد بود و باعث افزایش رتبه شما خواهد شد،

از طریق ساید بار کناری می‌توانید یک‌سری کار‌های دیگر هم برای نوشته خود انجام دهید.

sidbar1-انتشار نوشته در وردپرس
سایدبار انتشار نوشته

برای مثال از طریق بخش انتشار شما می‌توانید نوشته خود را پیش‌نویس کنید که بعدا ادامه آنرا بنویسید یا بعدا آنرا انتشار دهید یا با دکمه پیش‌نمایش می‌توانید یک دمو از نوشته فعلی خود در صفحه نوشته سایت مشاهده کنید، از طریق انتشار هم می‌توانید نوشته خود را در سایت منتشر کنید که تمامی کاربران بتوانند آنرا مشاهده کنند، و با میتوانید به کلی با کلیک بر روی متن قرمز انتقال به زباله دان این نوشته را از سایت خود حذف کنید، اگر اشتباهی بر روی این متن کلیک کردید و نوشته شما حذف شد نگران نباشید این نوشته از طریق زباله‌دان وردپرس قالب بازگشت است.

سایدبار دسنه‌بندی‌ها
سایدبار دسنه‌بندی‌ها

از طریق این بخش قادر خواهید بود که یک سری دسته‌بندی برای نوشته خود انتخاب کنید و یا می‌توانید با کلیک بر روی افزودن دسته تازه یک دسته‌بندی جدید برای سایت خود ایجاد کنید و نوشته خود را در آن دسته‌بندی قرار دهید.

سایدبار برچسب‌ها
سایدبار برچسب‌ها

از طریق برچسب‌ها می‌توانید برای نوشته خود برچسب ایجاد کنید، اگر اینستاگرام داشته باشید هشتگ را حتما می‌شناسید، این برچسب‌ها هم مانند هشتگ هستند اما با این تفاوت که استفاده از برچسب در وردپرس، باید اصولی باشد و اگر شما بیش از حد از آنها استفاده کنید توسط گوگل جریمه خواهید شد یا حداقل رتبه سایت شما کاهش خواهد یافت، اگر می‌خواهید یک برچسب را هم حذف کنید باید بر روی ایکون آبی رنگ کنار برچسب اضافه کنید تا برچسب برای شما حذف شود.

قرار دادن تصویر شاخص
قرار دادن تصویر شاخص

از طریق بخش تصویر شاخص شما قادر خواهید بود یک یک تصویر کلی برای این نوشته خود قرار دهید تا هنگام نمایش نوشته‌ها در سایت این تصویر هم نمایش داده شود و استایل سایت شما خراب نشود.

انتشار نوشته در وردپرس

ما در این مقاله سعی داشتیم که شما را با وردپرس بیشتر آشنا کنیم و بتوانید در وردپرس نوشته ایجاد کنید و انتشار دهید، در واقع روند این آموزش به طوری بود که شما بتوانید خیلی ساده این کار را در وب‌سایت خود انجام دهید و نیازی نباشد که تخصص خاصی را داشته باشید البته انتشار نوشته در وردپرس یکی از پایه‌ترین کار‌هایی است که هر مدیر سایت باید از آن مطلع باشد.

امروزه چون وردپرس آپدیت شده است و تغییراتی در صفحه ایجاد نوشته به وجود آمده است شاید نتوانید به خوبی با آن کار کنید اما همانطور که در مقاله هم گفته شد شما می‌توانید با نصب افزونه ویرایشگر کلاسیک کاملا این صفحه را به حالت قبل برگردانید و مانند قبل نوشته‌های سایت خود را مدیریت کنید، امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و بتوانید اولین نوشته در وردپرس را به خوبی در سایت اضافه کنید.

دانلود افزونه ویرایشگر کلاسیک

دانلود افزونه ویرایشگر کلاسیک صفحه افزونه
مشاوره آموزشی رایگان
شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه همیار آکادمی استفاده نمائید.
 
مشاوران آموزشی
همیار آکادمی
پاسخگوی شما هستند
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

339,194 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. سلام من میخوام لینک مستقیم تو قسمت نوشته قرار بدم
  که وقتی طرف داخل ادامه مطلب رفت روی دانلود بزنه و دانلود کنه من اون گذاشتن لینک رو بلد نیستم باید چیکار کنم

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   منظورتون اینه که روی متنی لینک بذارید واسه دانلود؟
   اول فایل مورد نظر را در پرونده ی چند رسانه ای بارگذاری کنید و سپس از قسمتی که بارگذاری شد آدرس آپلود شده را بردارید و بر روی گزینه ی مورد نظر لینک کنید.

 2. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام چجوری میتونم تو ورد پرس یه چیزی درست کنم که بالاش عکس باشه پاینش متن واسه گزاشتن برنامه توی سایت ممنون

 3. 5 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  بنده توی پیشخوان یه برگه جدید درست کردم به اسم دانلود و میخوام یه نوشته جدید اضافه کنم که توی برگه دانلود اضافه بشه ولی توی صفحه اول اضافه میشه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام. منظورم این هست که چطور بعد از ایجاد یک نوشته جدید، اون رو توی یک برگه خاص قرار بدم و توی صفحه اول سایت قرار نگیره. ممنون

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   معمولا نوشته ها در صفحه ی اصلی قرار میگیرن اما برگه ها تا به صورت فهرست نباشند خیر در صفحه ی اصلی نمایش داده نمیشن

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگه برگه هست پس نوشته چیه ؟ نوشته ها معمولا در تمامی قالب ها در صفحه ی نخست قرار میگیرند. اما برگه رو میتونید در صفحه ی اول نمایش ندید.

 4. سلام من میخام یه دکمه که. توی اون دکمه عکس هم هست تو سایت ورد پرسی بزارم تقربا مثه سایت بازار اندروید چجوری میتونم این کارو بکنم لطفا ایمیل جواب مرسی

 5. سلام واقعا عالی بود

 6. با سلام و خسته نباشید
  مطالب آموزشی بسیار مفید هستند.
  اما اگر در انتهای هر بخش یک مثال از نحوه استفاده از مورد توضیح داده شده بگذارید به کاربردی شدن مطالب خیلی کمک میکند.

 7. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام یه مشکلی هست خیلی اذیتم می کنه
  من مطلب را آماده می کنم و زمان انتشار را تعیین می کنم
  ولی مطلب اصلا انتشار پیدا نمی کنه
  چرا؟؟

 8. اقا این تنظیمات دیداری شما که عکسشو گذاشتید خیلی کامله
  افزونه ای چیزی هست که به این صورت در بیاد تنظیمات دیداریمون ؟؟

 9. سلام خسته نباشید.
  میشه راهنماییم کنید که کدام قالب فروشگاهی بهتر است؟

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   قالب های زیادی برای فروشگاه در همیار وردپرس و مارکت همیار وردپرس موجود است که همه ی اونها خوبن و میتونید برحسب نیاز انتخاب کنید.

 10. ممنون بابت پست خوبتون

 11. سلام. چطور میتونم meta description رو به سایت وردپرسی ام اضافه کنم ؟

 12. سلام
  خسته نباشید و تشکر از وقتی که برای آگاهی دوستان می گذارید.
  سوالی دارم،من وقتی برای نوشته تصویر شاخص می گذارم ،این تصویر در بالای نوشته هم می اید و اگر بخواهم برای نوشته ام عکسی جدا قرار بدم دو تا تصویر روی هم ایجاد می شود،سوالم اینست چه کار کنم که تصویر شاخص در صورتی که برای نوشته تصویر دیگری قرار دادم ،نیاید. در ضمن قالب سایتم گود نیوز است با تشکر

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   معمولا بعضی از قالب ها این گونه هستند، شما باید هماهنگ کنید که تصویر شاخص همون ابتدا قرار میگیره، تصویر بعدی رو در اواسط متن بذارید که با هم یکی نشن.
   موفق باشید

 13. سلام
  خسته نباشید و تشکر از وقتی که برای آگاهی دوستان می گذارید.
  سوالی دارم،من وقتی برای نوشته تصویر شاخص می گذارم ،این تصویر در بالای نوشته هم می اید و اگر بخواهم برای نوشته ام عکسی جدا قرار بدم دو تا تصویر روی هم ایجاد می شود،سوالم اینست چه کار کنم که تصویر شاخص در صورتی که برای نوشته تصویر دیگری قرار دادم ،نیاید. با تشکر

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بعضی از قالب ها این گونه هستند. شما باید تصویر خودتون رو طوری هماهنگ کنید که با فاصله با تصویر شاخ آپ بشه.
   مثلا در اواسط متن قرار بدید.

 14. با سلام وخسته نباشید خدمت شما خیلی ممنونم که من رو راهنمایی کردید.
  باتشکر از شما وسایت خوبتون همیار وردپرس.

 15. با سلام وخسته نباشيد، بنده وردپرس رو بعد انجام کليه مراحل و … مشکلي نداشتم حتي در حال حاظر قالب هم انتخاب کردم ولي وقتي وارد ادرس سايت ميشم داخلش هيچي نيست فقط يک لينکي هست که اسمش wordpress هست وقتي رو اون کليک ميکنم تازه وارد صفحه اصلي سايت ميشه و اونموقع ميتونم موضوعات سايت رو ببينم، اگه ميشه خودتون به ادرس سايت مراجعه کنيد و ببينيد مشکلش از کجاست ممنون ميشم از شما و همچنين سايت خوبتون هميار وردپرس.

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   وارد پنل سایت شوید. در بخش تنظیمات > همگانی دو ادرس وجود دارد که اخر انها wordpress هست. این دو ادرس را تصحیح کنید تا ادرس سایت شما باشید
   بعد از ذخیره تنظیمات دیگر سایت شما بالا نمی‌آید.
   حالا به هاست رفته و در پوشته public_html پوشه wordpress را باز کنید.هرچی داخل ان هست برداشته و داخل پوشه public_html قرار دهید.
   سایت شما باز می‌شود.

 16. سلام
  وقتی من در قسمت نوشته ها و افزودن نوشتن جدید رو میزنم بعد در قسمت دسته بندی نوع دسته بندی رو انتخاب میکنم . پست در صفحه اصلی سایت نشان داده میشود .
  اما وقتی در منو یا زیر منو یا حتی دسته ها کلیک میکنم پستم نیست در صورتی که در صفحه اصلی است ( فقط دز دستها و منوها کلیک میکنم نست ) اطفا راهنمایی کنید که چکار کنم .
  ممنون

 17. سلام
  من افزونه ووکامرس نصب کردم برای ایجاد برگه و نوشته مشکلی نداشتم اما الان تمام گزینه هایی که مربوط به ویرایش متن (دیداری)حذف شدن!
  چطور می تونم برشون گردونم؟؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   ووکامرس چنین مشکلی ایجاد نمی کند.
   یعنی اصلا حالت نمایش دیداری رو ندارید و فقط نمایش شما متنی است؟

  • باسلام .. دوست عزیز از قسمت تنظیمات پنل وارد ویرایش شناسه خود شوید و تیک تنظیمات دیداری را چک کنید .. به احتمال 90 درصد از اینجا غیر فعال شده است .. باتشکر

 18. 5 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام وخسته نباشيد بنده پايگاه خبري دارم وميخام بدونم براي اينكه مطالب مربوط به خبر ويژه يا عكس روز ويا مطالب مربوط به مقالات ويادداشت ها وگزارش روي صفحه مشروح خبر قرار نگيرد ومستقيم به صفحه خودش برود چيكار كنم با تشكر.
  پايگاه خبري كرات آملي

 19. با سلام خدمت دوستان عزيز من پايگاه خبري دارم ووسالم اينه كه من ميخوام كه نوشته هايي كه جز گزارشات مقالات ويا يادداشت هاي من محسوب ميشه در صفحه مشروح خبر نياد ويا حتي خبر ويژه وعكس هم كه ميزارم تو صفحه مشروح خبر نياد چيكار بايد بكنم؟

 20. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خدا قوت
  من نوشته جدید ک ایجاد میکنم میاد تو صفحه “خانه” ولی نمیخام بیاد میخوام فقط تو برگه هایی که میخام نمایش داده بشه چیکار کنم؟

 21. http://s2.img7.ir/gFDRO.png

  سلام ببخشید من یه سوال داشتم
  قالب من خودش ادامه مطلب داره
  وقتی تو نوشتن پست ادامه مطلب میزارم یه نوشته بالای گزینه دانلود میاد به عنوان (بیشتر) من اگه بخوام اینو حذف کنم باید چیکار کنم؟

 22. سلام ببخشید من یه سوال داشتم
  قالب من خودش ادامه مطلب داره
  وقتی تو نوشتن پست ادامه مطلب میزارم یه نوشته بالای گزینه دانلود میاد به عنوان (بیشتر) من اگه بخوام اینو حذف کنم باید چیکار کنم؟

 23. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وتشکر بابت همه ی آموزش هاتون
  من وقتی که یه نوشته اضافه می کنم و پیش نمایش تغییرات رامیزنم صفحه ای که لود میشه خطای
  (( شما اجازه‌ی دیدن پیش‌نویس‌ها را ندارید.))
  را نشون میده لطفا راهنماییم کنید
  مرسی

 24. سلام
  وقتی بر روی لینک ادامه مطلب کلیک می کنم پیغام اوه!این برگه را پیدا نمیشه را میدهد. ؟؟؟

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   پیوندهای یکتا رو بررسی کنید و درست تنظیم کنید ، همچنین ممکنه htaccess. از بین رفته باشه که می تونید به راحتی آن را بسازید و بارگذاری کنید

 25. سلام مجدد با تنظیم permalink روی defult مشکل برطرف شد.

 26. با سلام و تشکر بابت مطالب خوبتون. من وردپرس رو نصب کردم و پست هم ارسال کردم. . وقتی سایت رو باز می کنم پستم رو نشون می ده اما وقتی روش کلیک می کنم عوض اینکه متن کامل رو نشون بده با پیغام خطای زیر مواجه میشم.
  Not Found

  The requested URL /2015/08/27/my-first-post/ was not found on this server.
  میشه کمک کنید.

 27. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من وقتی نوشته ای رو ایجاد میکنم، اون رو درون یک دسته میزارم و بعد به نمایش سایت میرم، روی دسته که کلیک میکنم قسمتی از نوشته نمایش داده میشه اما وقتی رو گزینه بیشتر نوشته کلیک میکنم میزنه برگه مورد نظر یافت نشد میشه منو راهنمایی کنید…

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   پیوندهای یکتا رو بررسی کنید، فکر میکنم این مشکل شما از پیوندهای یکتا هستش، چون معمولا این مورد باعث میشه که وقتی ادامه مطلب رو کلیک مبکنید ارور ۴۰۴ دریافت کنید

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   همه ی مسیر درسته فقط قسمت پیوند یکتای شما مشکل داره
   در بخش تنظیمات > پیوند یکتا، حالت پیش فرض رو انتخاب کنید.

 28. 5 سال عضو همیار وردپرس

  من هم مشکل دوستان داشتم و وقتی روی عنوان مطلب کلیک میکردم با پیغام نات فاند مواجه میشدم طبق گفته شما تنظیمات پیوندهای یکتا از حالت پیش فرض تغییر دادم و مشکل برطرف شد ولی الا دیگه نمیتونم وارد پیشخوان سایتم بشم و صفحه اول برای ورود به پیشخوان سایتم باز نمیشه
  لطفا راهنمایی کنید

 29. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من یه مشکلی دارم وقتی مطلبی رو تولید میکنم و دسته آن را هم مشخص میکنم انتشار رو میزنم و تموم میشه
  اما وقای از طریق مزوزگز وارد سایت و اون قسمت میشم هیچی نمایش داده نمیشه..
  میشه راهنمایی کنین؟

 30. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام .
  من یه نوشته تازه , نوشتم
  ولی تو نمایش سایت که میرم میاد , ولی روش کلیک که میکنم کل متن رو نشون بده ارور ۴۰۴ میده , میگه برگه پیدا نشد

 31. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سایتی طراحی شده و رو قالب وردپرس ریختنش.من مسئول برورسانی سایت شده ام.هر روز باید تعدادی خبر و نوشته جدید بگذارم روی سایت.با بخش نوشته ها و مدیریتشون آشنا شدم و میدونم اما با وجودیکه دگمه انتشار را بعد هر نوشته می زنیم هیچ نوشته ای روی سایت ظاهر نمیشه.مشکل کجاست؟آیا باید هنگام طراحی ، طراحان جایی را برا درج این نوشته هایی که هر روز نوشته می شوند می گذاشتند یا چیز دیگه ای؟
  آدرس سایت:
  http://www.rayanbasir.com
  و سوال دیگه اینکه اون نوشته ی رایان بصیر : مدرسه ای برای بهترین ها را هر جا گشتم پیدا نکردم که تغییرش بدم.به نظرتون چه شکلی میشه پیداش کرد و کجاست؟اصلا آیا من کاربر با داشتن کد کاربری و رمز ورود به پنل مدیریت سایت در وردپرس به کل محتوای html دسترسی دارم و میتونم تغییرش بدم؟ از چه مسیری و چگونه؟
  و نهایتا یک تصویر واحد با مشخصات یکسان ، یکجای سایت مصلا در بخش ماموریتهای ما کیفیتش عالیه ولی در یک بخش دیگه با همون سایز کیفیت افتضاح میشه.چرا واقعا؟
  ممنون از شما
  من همچنبن نیاز به چند جلسه آموزش خصوصی وردپرس دارم اگر امکانش هست کسی را معرفی کنید که تماس بگیره.ساکن تهران هستم.بلوار قیام.نزدیک میدون خراسون.ناصری
  ۰۹۰۱۰۶۸۶۱۷

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   باید دسته بندی ها تنظیم بشن و با مشخص کردن این دسته بندی ها بتونید نوشته را منتشر کنید! مگه اینکه قالب به گونه ای خاص طراحی شده باشه که باید بررسی بشه.
   اون نوشته ای که میگید در بخش تنظیمات>> همگانی >> توضیحی کوتاه در مورد عنوان سایت هست.
   تقریبا به پنل دسترسی دارید و میتونید ویرایش انجام بدید مگه اینکه برای دسترسی به پایگاه داده باید به شما آدرس های دسترسی به هاست داده بشه.
   تصاویر را با سایز های مشخص شده و کیفیت های بالا بذارید.
   برای این امر به آدرس ایمیل من درخواست خود را کامل ارسال کنید تا صحبت کنیم
   [email protected]

 32. 5 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و خسته نباشید !

  ببخشید من میتونم یک نوشته یا یک برگه ایجاد و منتشر کنم اما وقتی بعد از انتشار رو نوشته یا پست کلیک میکنم تا محتویاتشو مشاهده کنم با پیغام خطا : (چنین صفحه ای وجود ندارد یا این کار بیشرمانه ای است) مواجه میشم . اگه ممکنه کمکم کنید . سپاسگزارم !

 33. 5 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و تشکر از مطالب خوبتون
  آیا در وردپرس این امکان هست که یک نوشته رو در یک برگه مورد نظرمون منتشر کنیم؟
  به این صورت که مثلا یک برگه به نام وبلاگ بسازیم و به جای اینکه در یک برگه مطلب بنویسیم و اون رو زیر مجموعه وبلاگ کنیم،اون مطلب به صورت نوشته انجام بشه و محل نمایش در برگه وبلاگ باشه،اگر این امکان وجود داره به چه طریق هست؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   چنین موردی امکان پذیره و با کمک افزونه هایی مثل page to link خیلی بهتر هم میشه

 34. سلام ، وقت بخیر . ممنون بابت راهنمایی های خوبتون .
  من در ورد پرس در قسمت ها پست ها متن می نویسم و فایل دانلود می گذارم ، که فایل دانلود در گوشی های موبایل دیده می شه ، ولی در کامپیوترهای شخصی دیده نمیشه ، می خواستم بدونم راه حل چیه ؟
  ممنون

 35. سلام من دیروز وردپرس رو روی لوکال هاستم زدم الان هرچی اون لینک دیروزی رو میزنم نمیاره!!!
  لطفا راهنمایی کنید

 36. نه اگه تو دسته هام باشه مشکلی نداره فقط چون قالب آوادا رو روی وردپرس فعال کردم هر پستی که میذارم فقط تو دسته بندی ها میره دیگه تو صفحه اول سایت نشون داده نمیشه .
  لطفا راهنمایی کنین چطور میتونم صفحه اولش رو ویرایش کنم که مشکلم حل بشه؟ من میخوام مطالبی که توی سایت میذارم فقط تو دسته ها نباشه و حتما رو صفحه اصلی هم دیده بشه،

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   من با این قالب کار نکردم اما باید این مورد رو از بخش شخصی سازی قالب حل کنید، باید جوری دسته ها رو گزینش کنید که در صفحه ی اصلی نمایش داده بشه

 37. سلام من میخوام پستهایی که میذارم فقط توی صفحه نخست سایتم نمایش داده بشه میشه لطفاً راهنمایی م کنین که چطور میتونم این کارو انجام بدم.

 38. سلام من میخوام نوشته ام دقیقا تو صفحه اصلی سایت قرار بگیره یعنی به محض اینکه سایتم باز شد اون نوشته هم باشه

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خب ؟ شما دسته بندی انجام بدید و نوشته ی خودتون رو منتشر کنید
   مشکل کجاست؟

 39. با سلام، من تازه وردپرس رو شروع کردم، اولین سوالی که برام پیش اومده اینکه که چطوری میشه یه متنی که جدید نوشتیم رو به یه برگه لینک کنیم؟ من هر چیز جدیدی که مینویسم، فورا میاد تو صفحه اصلی سایتم قرار میگیره، ممنون میشم اگه کمکم کنید!

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام
   شما اگر میخواید متنی که مینویسی فقط توی برگه باشه از قسمت برگه ها>>افزودن برگه اقدام به این کار کنید و برای دسترسی به این نوشته در منو میتوانید در قسمت نمایش >>فهرست یک برگه رو که خواستار اون هستید که در منو اضافه بشه رو انتخاب کنید و اگرم نخواید به منو لینک بدید میتونید لینک برگه رو که زیر عنوان نوشته میشه رو بردارید
   باتشکر

 40. سلام خسته نباشید چرا وقتی من یه پست میذارم که دارای کس میباشد عکس در صفحه اصلی نمایش داده نمیشود؟

 41. سلام من یه سوال داشتم در مورد گزینه ” ادامه مطلب ” :
  میخوام گزینه ادامه مطلب در گوشه باکس بیاد در در ادامه متن یعنی وقتی متن من تموم میشه دنبالش بدون فاصله گزینه ادامه مطلب میاد میخوام مثل اکثر سایتها چند سطر پایینتر و در گوشه هر باکس بیاد و به صورت مجزا و های لایت

 42. من برای عکسم اسم فارسی
  توضیحات فارسی
  متن جایگزین فارسی
  قرار دادم
  ولی الان که می خواهم از عکسم در متن مطلب استفاده کنم عکسم در متن قرار نمیگیرد اصلا عکسم وارد متن نمی شود

 43. عالی بود مرسی

 44. باسلام/چرا وقتی مطلب میذارم عکس مطلب تو مطلب تازه نمایش داره نمیشه؟؟در ضمن عکس مطلبو تو افزونه تصویر شاخص هم قرار میدم باز هم عکس در مطالب جدید سایتم نشون داده نمیشه و فقط متنو نشون میده/رو چن تا قالب دیگه که ویژگی افزودن تصویر در مطالب جدید و مطالب پر بازدیدو داشتو امحتحان کردم اما نشد/مشکل از کجاست؟؟؟

 45. سلام دوست عزیزممنون بابت توضیحات و آموزش کامل و صریحتونسوالی داشتم؟من نوشته را که اضافه میکنم پیش نویس نوشته را که میزنم به همون صورتی هست که میخوام اما وقتی خارج شده و دوباره وارد سایت میشوم فونت و رنگها و ادامه ی مطالب تغییر کرده!!!ممنون میشوم راهنماییم کنین

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   حتما داخل قالب شما باگی وجود داره که این مشکل رو میبینید
   باگ های قالب رو بررسی کنید

 46. سلامچجوری میتونم بک گراند قسمتی از متن رو تغییر بدم؟

 47. چطوری درج ادامه مطلب بزارم؟

 48. سلام من هر صفحه و برگه ای که ایجاد می کنم برای نمایشش با ارور ۴۰۴ not found مواجه می شم. میشه راهنمایی بفرمایید مشکل کارم کجاست؟ بی صبرانه منتظرم هیچ جا بهم جواب نمیدن

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   میتونم اسکرین شاتی از این مشکل شما داشته باشم و اینکه چطوری برگه یا صفحه دارید ایجاد می کنید؟

 49. با سلام .
  من تو اولین مرحله ی کار با ورد پرس هستم و هیچ تجربه ای ندارم. کار نصبش رو روی هاست برام انجام دادن و من فقط باید محتوا رو کامل کنم. ولی موقع نمایش هر برگه یا صفحه ای که ایجاد می کنم با این ارور http. erro 404.0 not fount مواجه میشم
  مشکل از چیه؟

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   الان سایت شما به صورت قالب پیش فرض بالا میاد ؟
   اول قالب مورد نظر خود را نصب کرده و تنظیماتش رو انجام بدید سپس برای افزودن برگه ها از بخش افزودن برگه اقدام کنید ، هیچ موردی پیش نمیاد

 50. سلام، ممنون از کار جالب و آموزش مفیدتون. من توی وبلاگم از وردپرس 3.9.2 استفاده می کنم. مشکل من هنگام نوشتن مطالبم اینه که وقتی قسمتی از متن رو بُلد میکنم یا زمانی که پاراگراف ایجاد میکنم، توی خروجی وبلاگم این تغییرات رو نمیبینم یعنی کلمات بلد شده بلد نیستن یا فاصله پاراگرافها کم هست و انگار پاراگراف جدیدی نیست. یا در مورد ایتالیک نوشتن و… کلا با ادیتور مشکل دارم و خروجی دلخواهی که باهاش مینویسم رو نشون نمیده. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این نسخه به احتمال زیاد با قالب شما ناسازگاری ایجاد میکنه
   لطفا این مورد رو بررسی کنید

 51. سلام خسته نباشید
  آیا امکانش هست مطلبی رو به صورت زمان بندی شده قرار دهم قبل از موعد مقرر نمایش داده نشه؟!آخه قبل از انتشار اگه آدر مطلب رو بزنم نشونش میده.
  با تشکر فراوان

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام.ادرس این مطالب رو خود شما دارید نه دیگران! پس مشکلی نیست.

  • درسته من آدرس رو دارم،حتما گوگل هم همین آدرس رو داره!!!
   خوب این جور انگار نه انگار سایت بروز میشه؟!
   فقط یه مطلب که بقیه حق دیدنش رو نداشتن رو میتونن ببینن.
   میخوام جوری باشه که سایت انگار به روز میشه.اگه اینجور باشه انگار سایت مرده!!!

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام متوجه حرفتن نمیشم.
   وقتی یه مطلب در حالت آماده برای انتشاره نه گوگل کاری بهش داره نه کاربران تا زمانی که مطلب منتشر بشه.

 52. سلام،ببخشید خواهش میکنم کمکم کنید،توی وردپرس من موقع نوشتن قسمت متن باز نمیشه و فقط روی دیداری قفل شده که ابزار ها هم اون بالا برای من برای ویرایش نیستن!خواهش میکنم کمکم کنین،اینم عکسش:
  http://8pic.ir/images/36981227524537318835.jpg

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز این مورد برای تداخل افزونه هاست، یکی از افزونه ها یه احتمال زیاد داره ناسازگاری ایجاد میکنه!
   پیشنهاد میکنم یک بار افزونه هاتونو غیر فعال کنید تا متوجه بشید برای کدوم افزونه هست

   با احترام

 53. سلام
  من هر کاری میکنم و کلید ادامه مطلب رو میزنم و بعد از اون مطالبی تایپ میکنم هیچ اتفاقی نمی افته و بصورت یکنواخت نوشته نمایش داده میشه همینطور در مورد ابزاری مثل رنگی کردن قسمتی از نوشته یا سایز اون میشه بفرمایید ایراد از چیه ؟ ممنون

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اول مطمئن بشید ناسازگاری قالب شما با چه موضوعی هست!
   من دقیقاً نمیدونم الان شما چه افزونه هایی دارید ،ممکنه تداخلی ایجاد کنند که این اتفاق میفته

   با احترام

 54. سلام
  خسته نباشید
  یه سوال داشتم
  اگه من بخوام یه سایت اطلاع رسانی مثلا از مغازه های فلان شهر داشته باشم که ادرس و شماره تلفن و توضیحات رو وارد کنم
  بعد میخواستم بدونم چطوری میشه اینو به پست ها انتقال داد
  مثلا یه حالت جدول بندی برام موقع نوشتن پست جدید بده.
  که توش بتونم تایین کنم چی ها رو میخوام وارد کنم
  مثلا افزونه ووکامرس خیلی به چیزی که میخواستم نزدیک بود ولی مقادیرش رو باید دستی عوض میکردم و برای اضافه کردن تعداد یه ذره اذیت کننده بود و یه ذره خود افزونه تخصصی بود
  اگه یه افزونه مشابه هم معرفی کنین ممنون میشم

 55. 7 سال عضو همیار وردپرس

  از چه مرورگری استفاده می کنید؟

 56. سلام
  بی صبرانه منتظر ادامه ی آموزش هاتون هستم.
  مرسی و خسته نباشید

 57. سلام چرا ویرایشگر مطالب من در قسمت دیداری نمایش داده نمیشه؟
  هزار جا سوال کردم هیچکس جوابمو نمیده حداقل شما جوابمو بدین

 58. سلام
  خسته نباشید
  تو آموزش قسمت دوم شما نحوه انتقال از پوشه تست را گفتید اما من حالا میخوام برعکسش را انجام بدم چون نمیخوام روت اصلی هاستم شلوغ باشه
  توی سایت خود وردپرس آموزشش هست اما من تا حدودی نفهمیدم
  میشه این آموزش را هم ترجمه کنید و قرار بدید؟ لینکش را قرار میدم:
  http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory

  در هر حال ممنون و متشکر از سایت و آموزش های کاربردی شما
  موفق باشید

 59. ممنون اقا عالی بود اماتور های عزیزی میبنید که وردپرس مث اب خوردن ساده و روانه هیچ وقت خودتونو نترسونید از اینکه کار با هاش سخته و اینا سایت من الان سه تا ادمین دختر داره که بعضیاتون میگید دخترا اصن تو این کارا یاد نمیگیرن !!!! پس شروع گنید استارت رو بزنید و با همین اموزشا وبمستری رو شروع کنید اونم با وردپرس یها یه فنجان قهوه شیرین ! من اولین باری که از بلاگر اومدم رو وردپرس کام یه جور استرس داشتم خدایش با اولین پستی که ارسال کردم مزش تو دهنم موند و ……….
  بازم تشکر میکنم بدون هیچ چشم داشتی به توسعه وردپرس کمک میکنید

 60. با سلام
  مرسی از آموزش خوب و کاملتون
  اگه امکانش هست این آموزش و آموزش های قبلی مدرسه وردپرس رو به صورت pdf برای دانلود بذارید خیلی خوب میشه
  با سپاس

مطالب زیر را حتما بخوانید

دوره‌های آموزشی