راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی: اولین محصول خود را در ووکامرس ایجاد کنید

 

ایجاد محصول در ووکامرس

اگر از شما بپرسند چرا فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کرده‌اید، اولین جوابی که می‌دهید چیست؟ من پاسخ می‌دهم برای اینکه محصولاتی را به فروش برسانم! مطمئنم شما هم همین پاسخ را خواهید داد. پس از نصب ووکامرس نوبت به افزودن محصول می‌رسد. آیا می‌دانید دقیقا باید چگونه محصولات خود را در فروشگاه ووکامرسی قرار دهید؟ نگران نباشید در این آموزش ووکامرس به شما خواهم گفت.

ایجاد محصول در ووکامرس

زمانی که ووکامرس به طور کامل راه‌اندازی و پیکربندی شد (پیکربندی را در بخش نصب و راه‌اندازی ووکامرس توضیح دادیم)، نوبت به روش‌های ایجاد محصول در ووکامرس می‌رسد. به نظر شما کار راحتی است؟ هم راحت و هم سخت! البته سختی از جهت تنظیمات خاصی که قرار است برایش در نظر گرفته شود.
گزینه‌ای به نام “محصولات” در پیشخوان وردپرس موجود است. از همین بخش شما می‌توانید تنظیمات محصول را انجام داده و آن را به فروشگاه اینترنتی اضافه کنید.

گزینه‌های موجود را مشاهده می‌کنید: همه محصولات، افزودن جدید، دسته‌بندی‌ها، برچسب‌ها و ویژگی‌ها. ما امروز درباره همه این قسمت‌ها توضیح خواهیم داد.

product menu- ایجاد محصول در ووکامرس

دسته‌بندی‌ها

همان‌طور که شما برای نوشته‌های خود دسته‌هایی را در نظر می‌گیرید، طبیعتا برای محصولات نیز باید همین کار را انجام دهید. در انتخاب دسته‌ها دقت کنید! با توجه به نوع فعالیتتان دسته و زیر دسته را مشخص کنید.

product category- ایجاد محصول در ووکامرس

ایجاد دسته در محصول دقیقا شبیه به ایجاد دسته برای نوشته‌هاست و هیچ فرقی ندارد. به همین راحتی می‌توانید دسته‌های مورد نظر را برای ایجاد محصول در ووکامرس بسازید.

برچسب‌ها

این قسمت نیز مانند برچسب‌ها در قسمت نوشته‌هاست. برچسب‌هایی مرتب در هر محصولی ایجاد می‌کنید در این قسمت قرار می‌گیرند. شما نیز می‌توانید از این بخش برچسب‌های ضروری و مهم را وارد کنید.

add tags- ایجاد محصول در ووکامرس

نکته مهم: لطفا در انتخاب برچسب دقت کنید. برچسب‌ها باید به میزان بهینه و درست استفاده شوند. استفاده بیش از حد و بی ارتباط از برچسب‌ها هیچ سودی به حال وبسایت و محتوای شما ندارد.

افزودن جدید

حال اگر موافق باشید اولین محصول خود را ایجاد کنیم. فروشگاه اینترنتی که من در نظر دارم برای فروش فایل است. شما می‌توانید در همین بخش اطلاعات هر نوع محصول فیزیکی و مجازی را وارد کنید و هیچ فرقی ندارد.

صفحه‌ای که برای افزودن محصول در نظر گرفته شده دقیقا شبیه به صفحه افزودن نوشته است، با این تفاوت که بخشی برای اطلاعات محصول در آن وجود دارد.

عنوان محصول

product title- ایجاد محصول در ووکامرس

عنوان محصول خود را وارد کنید.

توضیحات و انتخاب دسته

description- ایجاد محصول در ووکامرس

توضیحاتی را برای محصول خود در نظر بگیرید. حتما این بخش را با دقت انجام دهید؛ همان‌طور که یک محتوا تولید می‌کنید و به تمامی جوانب آن توجه می‌کنید به محتوایی که برای محصول نیز تولید می‌کنید، لطفا توجه بفرمایید.
همچنین از بخش دسته‌ها، دسته‌ای که مربوط به محصول مورد نظر است را انتخاب کرده و علامت بزنید.

سئو، افزودن تصویر، افزودن برچسب

seo- ایجاد محصول در ووکامرس

با کمک افزونه yoast seo می‌توانید سئوی محصولات خود را انجام دهید. در بخش برچسب‌ها نیز برچسب مرتبط وارد کنید. گزینه تصویر محصول یک عکس شاخص است که مانند تصویر شاخص نوشته باید وارد شود.

نکته مهم: برخی از محصولات دارای چندین وجه تصویر هستند. مثلا شما وقتی محصول فیزیکی به فروش می‌رسانید بهتر است از هر زاویه‌ای، تصویر داشته باشید. برای اینکه بتوانید چندین محصول را اضافه کنید از قسمت گالری محصول اقدام کنید.

اطلاعات محصول

به بخش مهم رسیدیم. در قسمت اطلاعات محصول شما باید برای محصول خوب تنظیماتی را انجام داده و قیمت مشخص کنید. در واقع این بخش به صورت اختصاصی برای محصول در ووکامرس ایجاد شده است.

product info- ایجاد محصول در ووکامرس

همان‌طور که مشاهده می‌کنید قسمت‌های مختلفی در اطلاعات محصول موجود است. منوی کشویی که در ابتدا وجود دارد شامل انواع محصول است. به بررسی دقیق هر بخش می‌پردازیم.

نوع محصول

kind of product- ایجاد محصول در ووکامرس

نوع محصول را باید مشخص کنید.
محصول ساده: محصولی است که به راحتی با وارد کردن قیمت هیچ نوع ویژگی ندارد و می‌تواند اضافه شود. در واقع مانند ایجاد یک نوشته ساده است تنها با این تفاوت که قیمت محصول باید وارد شود.همچنین نوع مجازی و دانلود برای فروش فایل استفاده می‌شود.

محصول گروه‌بندی شده: این نوع محصولات قرار است به صورت عمده به فروش برسند. پس اگر محصولات عمده دارید این قسمت را علامت بزنید.

group product- ایجاد محصول در ووکامرس
محصول معرفی/خارجی: چنانچه می‌خواهید فروشگاهی برای همکاری در فروش بسازید می‌توانید از این قسمت استفاده کنید. لینک فروشگاه مربوطه را وارد کرده و اطلاعات قیمت و… را وارد کنید.

intro product- ایجاد محصول در ووکامرس

محصول متغیر: محصولی است که دارای ویژگی‌هایی است. برای فهم بیشتر مثالی می‌زنم…
شما قرار است یک پیراهن را برای فروش در فروشگاه خود قرار دهید. این پیراهن هم سایزبندی و هم رنگ‌بندی دارد. برای اینکه بتوانید همه این موارد را برای کاربر به حالت انتخاب درآورید باید محصول را به شکل متغیر انتخاب کنید.

veriable product- ایجاد محصول در ووکامرس

بیشترین نوع که در فروشگاه‌های اینترنتی استفاده می‌شود نوع ساده و متغیر است. حال نوبت به آن رسیده که با ایجاد محصول در ووکامرس کارمان را آغاز کنیم.

ورود اطلاعات محصول

همان‌طور که گفتم نوع محصول من فایل است. برای افزودن فایل محصول ساده کفایت می‌کند اما باید تیک گزینه‌های مجازی و دانلود را بزنم.

add files- ایجاد محصول در ووکامرس

قسمت محصول را وارد کردیم، بخشی برای افزودن فایل ایجاد شد که می‌توانید فایل مورد نظر را بارگذاری نمایید. همچنین می‌توانید برای محصول خود محدودیت دانلود و انقضا قرار دهید. سایر بخش‌ها برای محصولات دانلودی نیاز نیست.

حال فرض کنیم محصول مورد نظرمان فیزیکی است. اگر ساده باشد دیگر نیازی به علامت زدن دو گزینه مجازی و دانلودی نیست. بخش‌های دیگر را برای یک محصول ساده فیزیکی بررسی می‌کنیم.

فهرست موجودی

inventory- ایجاد محصول در ووکامرس

در این قسمت می‌توان مشخص کرد که چه تعداد از محصول در انبار موجود است و آیا اصلا انبار برای این محصول موجودی دارد یا خیر. آیا تمایل به تک فروشی دارید یا خیر.

حمل و نقل

shipping- ایجاد محصول در ووکامرس

مبحث حمل و نقل دقیقا برای محصولات فیزیکی آماده شده. با مشخص کردن ورزن یا اندازه کاملا می‌توانید این بخش را تنظیم کرده و برای ارسال کالا آماده کنید. البته برای این منظور باید از کلاس حمل و نقل را آماده کنید. (از بخش تنظیمات محصولات در پیکربندی ووکامرس)

محصولات مرتبط

related product- ایجاد محصول در ووکامرس

برای اینکه مشتریان خود را تشویق به خرید بیشتر کنید می‌توانید محصولاتی که با این محصول مرتبط هستند را در این بخش انتخاب کنید. مثلا فرض کنید قرار است یک گوشی موبایل بفروشید، می‌توانید محصولاتی نظیر محافظ صفحه، هندزفری، شارژر اضافه و… را به عنوان محصولات مرتبط در نظر بگیرید.

ویژگی‌ها

product feather- ایجاد محصول در ووکامرس

ممکن است محصول شما دارای ویژگی‌های رنگ‌بندی، اندازه، نوع و… باشد. بدین منظور ابتدا باید از منوی محصولات، گزینه ویژگی‌ها را انتخاب کرده و ویژگی مورد نظر را وارد کنید. سپس از این بخش آن‌ها را انتخاب کنید.

پیشرفته

advanced- ایجاد محصول در ووکامرس

با ایجاد محصول در ووکامرس می‌توانید امکان کمیسیون تعریف کنید. مثلا برای فرد فروشنده یک درصد مشخص و سهم سایت درصد مشخص دیگری را تعریف کنید.

فروش محصول متغیر

زمانی که می‌خواهید محصول را بصورت متغیر بفروشید اطلاعات برایتان متفاوت می‌شود. در این قسمت گزینه‌ای با عنوان تغییرات اضافه می‌شود. این بخش ارتباط مستقیم با قسمت ویژگی‌ها دارد. پس اول ویژگی مربوطه را تعیین کنید:

add diffrence- ایجاد محصول در ووکامرس

حال بر روی ذخیره ویژگی‌ها کلیک کنید و سپس به بخش تغییرات بروید…

change- ایجاد محصول در ووکامرس

حال اطلاعات را وارد کنید. این بخش مثلا به این صورت است:

تی‌شرت رنگ آبی با اندازه Large، تی‌شرت رنگ آبی با اندازه X-large، تی‌شرت رنگ آبی با اندازه Medium و…
تی‌شرت رنگ قرمز با اندازه Large، تی‌شرت رنگ قرمز با اندازه X-Large، تی‌شرت رنگ قرمز با اندازه Medium و…

توضیح کوتاه درباره محصول

کمی که اسکرول کنید، بخشی را برای توضیحات کوتاه محصول مشاهده می‌کنید. این قسمت را چند خطی توضیح وارد کنید که بنا به قالبی که استفاده می‌کنید در قسمت اولیه محصول نمایان می‌شود.

نتیجه محصول در صفحه فروشگاه

حال که محصول یا محصولات خود را اضافه کردیم بهتر است نگاهی به نتیجه کار بیاندازیم…

ebook shop- ایجاد محصول در ووکامرس

با ایجاد محصول در ووکامرس به صفحه کاملی از فروشگاه مانند تصویر بالا می‌رسیم. حال بر روی هر کدام کلیک کنیم می‌توان صفحه داخلی محصول را مشاهده کرد:

product page- ایجاد محصول در ووکامرس

در تب‌های توضیحات همان اطلاعاتی که برای محصول وارد کردید نمایان می‌شود، در قسمت نظرات، دیدگاه‌های مشتریان درج می‌شود، اطلاعات فروشنده مربوط به مشخصات فروشنده محصول است و محصولات بیشتر هم محصولات مرتبط را نشان می‌دهد.

ویدئوی آموزشی

تهیه ویدئوی آموزشی توسط پویا دارایی

نتیجه گیری

برای ایجاد محصول در ووکامرس باید اطلاعات مختصری داشته باشید و با دقت محصولات خود را وارد کنید. برای اینکه بتوانید آن‌ها را بهتر در فروشگاه اینترنتی نشان داده و به فروش برسانید پیشنهاد می‌کنم حتما مقاله امروز را مطالعه کنید.

سایتت رو خیلی راحت دوزبانه کن
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

443,691 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. سلام خسته نباشید
  چطوری میشه که محصولات در برگه ی پیشفرض ووکامرس (برگه فروشگاه) نروند و در صفحه ی اصلی نمایش داده بشن؟؟؟
  نمیخوام برگه رو به عنوان صفحه ی اصلی انتخاب کنم میخوام محصولات توی صفحه ی اصلی نشون داده بشن
  ممنون

 2. Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in C:xampphtdocswp-includesRequestsTransportcURL.php on line 461
  این ارور رو هنگام نصب ووکامرس فارسی میگیرم .کلا نصب نمیشه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 3. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. سوال کلی. توی صفحه فروشگاه برای اینکه اندازه تصاویر محصو رو بتونیم کوچیکتر انتخاب کنیم یا تغییر بدیم باید چیکار کنیم. تا جایی که من سرچ کردم توی همین قسمت پیکربندی و نمایش هست. ولی با تغییر اون هیچ تغییری ایجاد نمیشه. لطفا راهنمایی کنید.

 4. یه سوال دارم
  خود کلمه ی ووکامرس (woocomerce) یعنی چی؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   woo کلمه اختصاری هستش و commerce هم یعنی تجارت !

 5. با سلام
  چگونه می توانم محدودیت تعداد کاراکتر نام محصول را برطرف کنم؟
  به عنوان مثال نام محصول را در لیست محصولات ( در حالت grid ) در زیر عکس محصول به صورت زیر نشان می دهد:
  گوشی سامسونگ گلکس……
  چه کاری انجام دهم تا نام محصول را کامل نشان دهد؟
  با تشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   فکر نکنم این محدودیت ووکامرس باشه، بیشتر به قالبتون برمگیرده این مشکل

 6. 7 سال عضو همیار وردپرس

  امکانش وجود داره واحد پول رو خود مشتری انتخاب کنه؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   خیر چنین امکانی در خود ووکامرس نیست و افزونه‌ای هم برای این‌کار ندیدم

 7. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من میخوام متن دکمه ی ویژگی محصول و عوض کنم باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

 8. ممنونم از سایت خوب شما

 9. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  در قسمت حمل و نقل در صفحه محصولات فقط یک کلاس میشه تعریف کرد مثلا فقط پیشتاز
  اما یه فروشگاه نیاز داره دیگر کلاس های حمل و نقل هم معرفی کنه / مثلا خود مشتری انتخاب کنه که پیشتاز باشه – سفارشی باشه – پیک موتوری باشه – تیپاکس باشه – فوری باشه و یا …
  لطفا برای این منظور هم افزونه ای اگر موجود است، معرفی کنید.
  ممنون

 10. 7 سال عضو همیار وردپرس

  قیمت محصول ساده به صورت فارسی نمایش داده میشه ولی در محصول متغیر انگلیسی لطفا راهنمایی کنید
  در ضمن در قسمت پرسش و پاسخ کجا باید سوال و مطرح کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 11. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام مچکرم راستش اینکار کردم صفر که میزنم قیمت رو میزنه رایگان ! و البته تو. تو ضیحات هم متن نوشتم ,ولی راه دیگه یا ابزاری برای وارد کردن مستقیم متن تو قسمت قیمت وجود نداره؟؟؟

 12. سلام تو ووکامرس تو قسمت قیمت چطور میتونم متن وارد کنم مثلا بجای قیمت عبارت لطفا تماس بگیرید بنویسم لطفا راهنمایی کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   میتونید در بخش توضیحات این گزینه رو بنویسید و قیمت رو روی 0 قرار بدید.

 13. سلام ممنون از مطالب و آموزشهای خوبتون
  طبق عکسی که شما از صفحه محصول گذاشتید ، نظرات و توضیحات سمت راست هستند اما در ووکامرس سایت من این دو تب در سمت چپ قرار دارن! با اینکه افزونه کمکی woocammerce rtl رو هم نصب کردم فقط عکس محصولم راست چین شد و در مکان تب ها تغیری پیدا نشد.
  میشه بفرمایید راهکاری هست؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما از چه قالبی استفاده کردید ؟
   بستگی به قالب داره

  • قالب zephyer قالب رو از مارکت وردپرس خریدم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خب برای قالب شماست این حالت و اشکال هم نیست

 14. 6 سال عضو همیار وردپرس

  واسه من صفحه محصول مثل بالا نمایش داده نمیشه و وقتی روی محصول کلیک میکنم پیغام این صفحه پیدا نشد نمایش داده میشه
  ممنون میشم کمکم کنین

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بخش پیکربندی رو درست انجام دادید ؟
   اسکرین شات از مشکل بگیرید ببینم

 15. با سلام و خسته نباشید.
  به دلیل اینکه بنده دات نت کار هستم به دلیل کمبود وقت و درخواست مشتری بایستی فروشگاهی وردرپرسی شپطراحی کنم. این اولین تجربه من در وردپرس است.
  از افزونه ووکامرس برای ساخت فروشگاه استفاده کرده ام و چند محصول در سایت به صورت آزمایشی قرار داده ام.
  حال سوال بنده :
  میخوام بتونم به محصولات و اجزاشون به صورت خام دسترسی داشته باشم تا اینکه بتونم قالبم رو به وصورت 100درصد از پایه و اختصاصی طراحی کنم.
  یعنی اینکه مثلا در یک حلقه کوئری ارسال کنم و محصولات رو داشته باشد و با هربار تکرار حلقه به خصوصیات محصول بدون کد html درسترسی داشته باشد.
  برای واضح شدن منظورم به مثال زیر نگاه کنید :

  for products:product
  {
  product->id
  product->price
  product->title
  product->description
  }
  endfor
  به عنوان مثال product->price فقط حاوی مبلغ قیمت بدون هیچ تگ html یا product->title فقط حاوی تیتر محصول باشد. دقیقا مثل کد زیر ک مطالب اخر خود وردپرس رو برمیگردونه

  5, ‘offset’ => 0,’post_status’=>’publish’));
  foreach($myposts as $post) :
  setup_postdata($post);
  ?>

  <?php
  if(has_post_thumbnail()) {
  echo '‘;
  echo get_the_post_thumbnail($post->ID, array(50,50) );
  echo ‘
  ‘;
  } ?>
  <a href="”>

  اگر راهی هست و شدنی هست در صورت امکان راهنمایی کنید.

  پیشاپیش ممنون/

 16. عالی بود آموزش واقعا ممنونم از سایت بینظریتون

 17. 7 سال عضو همیار وردپرس

  یه مشکلی که هست در ووکامرس بعد از خرید فایل لینک دانلود برای مشتری ایمیل نمیشود و فقط بعد خرید نشون میده
  اجبار به خرید و امکان دانلود مججدم فعاله

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   صبر داشته باشید تا در جلسات بعدی به آن پرداخته شود.

 18. 7 سال عضو همیار وردپرس

  قالب من انفولد هستش ولی اون گزینه هایی که تو قسمت اموزش تنظیمات ووکامرس هست را کامل برا من نمیاره…همشون هم اپدیت هستن
  مشکل از کجاس مهندس!!؟؟

 19. سلام با تشکر از کار خوبتان
  تو فیلم نینجا 2 تو قسمت تنضیمات…گزینه های من ناقص هستند
  ووکاکرس من2.3.7هستش

 20. سلام امکان دانلود این فیلم های انلاین نیست؟؟؟

 21. سلام. توی صفحه اصلی سایت بیشتر از چهارتا محصول رو نشون نمیده…میشه راهنمایی کنید ممنون.

 22. سلام میشه لینک ویدِِیِو اموزشی رو بفرستین

 23. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام چجوری میتونم یه چیزی درست کنم که تقریبا شبیه یه دانلود برنامه اندرویدی باشه یه جوری که بالا یه عکس باشه بعد زیرش یه متن توضیحی که وقتی زده شد روش بره واسه دانلودش
  خاهشا برام ایمیل کنید

 24. 9 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  با وجود نصب ووکامرس فارسی باز تومان به ووکامرس من اضافه نشده ؟
  از قالب صحیفه استفاده می کنم .

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   ابتدا حتما باید ووکامرس فارسی را نصب کنید بعد ووکامرس انگلیسی. اگر عکس این عمل کرده اید واحدهای پولی و شهرهای ایران به ووکامرس اضافه نمی‌شوند.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   ووکامرس فارسی و انگلیسی هردو همراه قالب بود و من فقط فعالشون کردم .

   الان چیکار کنم ؟ افزونه انگلیسی رو حذف کنم و دوباره نصب کنم ؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   احتمالا تنها راه پاک کردن هر دو افزونه و نصب مجدد است.(اول فارسی بعد انگلیسی)

 25. سلام . ممنون از آموزش خوبتون . مشکلم حل شد با دیدن این فیلم

 26. 7 سال عضو همیار وردپرس

  واقعا ممنون بابت این مجموعه اموزش استخدام نینجا… واقعا عالی هستش
  بنده در عرض 30 ثانیه در لوکال هاست فروشگاه زدم 🙂

 27. با سلام
  من از قالب makery استفاده میکنم وقتی روی محصول کلیک میکنی میگه (برگه پیدا نشد ، صفحه مورد نظر یافت نشد) لطفا راهنمایی کنید که چطوری این مشکلو حل کنم .

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   به بخش تنظیمات پیوند یکتا بروید و گزینه “نام نوشته” را انتخاب کنید و بعد از ذخیره تنظیمات، تست کنید.
   اگر مشکل حل نشد، به همین بخش بازگشته و این بار “ساختار دلخواه” را انتخاب و ذخیره کنید.لطفا به چیز دیگری دست نزنید.

 28. سلام . مشکل هاستم با ارتقاء php حل شد.php پیش فرض نسخه 5.3 بود که به 5.5 تغییرش دارم .ممنون از راهنماییتون. ولی الان خطای 404 میده .صبح بدون مشکل کار میکرد ولی چند ساعت بعد دیدم خطای 404 میده.به نظر شما مشکل از هاسته؟اگه مشکل از هاسته به نظر شما هاستم رو تغییر بدم ؟چون تازه خریدم میتونم کنسلش کنم

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   در مورد خطای 404 روش زیر را تست کنید.
   به بخش تنظیمات پیوند یکتا بروید و گزینه “نام نوشته” را انتخاب کنید و بعد از ذخیره تنظیمات، تست کنید.
   اگر مشکل حل نشد، به همین بخش بازگشته و این بار “ساختار دلخواه” را انتخاب و ذخیره کنید.لطفا به چیز دیگری دست نزنید.

 29. با سلام
  من قبلا یه مشکل در رابطه با تصویر محصول در ووکامرس مطرح کردم اما الان متوجه شدم که وردپرس کامل مشکل داره.خیلی از گزینه ها مثل تنظیمات صفحه رو که کلیک میکنم هیچی رخ نمیده.چک باکس هارو نمیتونم انتخاب کنم.در قسمت نوشته ها چیزی نمی تونم بنویسم و نوار ویرایش نوشته نمایش داده نمیشه.عکس هم که لود نمیشه .تا حالا چندبار هم وردپرس رو حذف کردم دوباره نصب کردم.در ضمن رو یه دامنه دیگه وردپرس رو نصب میکنم هیچ مشکلی نداره.این هاست رو تازه گرفتم.ممکنه مشکل از هاست باشه؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   وقتی شما وردپرس خام رو نصب کردید و مشکل دارید. مشکل از هاست هست(مخصوصا ممکنه نسخه php هاست قدیمی باشه) یا سرعت لود خیلی پایین هست.

 30. سلام من دارای یک فروشگاه اینترنتی هستم که 2 تا از برگه های آن ، برگه سبد خرید و تسویه حساب ایراد دارد ممنون میشم راهنمایی کنید.
  http://www.khodemoon.ir

  • حل شد

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   صفحه سبد خرید شما sitename.com/cart هست در ووکامرس > پیکربندی این نام را تصحیح کنید اگر این را درست کنید صفحه تسویه حساب شما درست نمایش داده می‌شود.

 31. سلام خسته نباشید من قالب استورفونت رو نصب کردم و روش ووکامرس رو اجرا کردم حالا میخوام توضیحات اضافه کنم ، توی نمایش سایت توضیحات نمایش داده نمیشه و روی توضیحات که می زنی پیام صفحه ای پیدا نشد میده بی زحمت اگه میشه راهنماییم کنید

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   من با قالبی که شما فرمودید کار نکردم ولی
   به بخش تنظیمات پیوند یکتا بروید و گزینه “نام نوشته” را انتخاب کنید و بعد از ذخیره تنظیمات، تست کنید.
   اگر مشکل حل نشد، به همین بخش بازگشته و این بار “ساختار دلخواه” را انتخاب و ذخیره کنید.لطفا به چیز دیگری دست نزنید.

 32. با عرض سلام
  میخواستم بدونم آیا میشه در کنار قیمت محصول (در صفحه اصلی فروشگاه) یک لینک با عنوان توضیحات بیشتر و یا … قرار بدیم، چون به صورت پیش فرض باید رو تصویر یا نام محصول کلیک کنیم تا به صفحه توضیحات بره.
  ممنون و متشکر

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   این به قالب شما بستگی داره.خیلی از قالب ها این امکان رو دارند.

  • ممنون از پاسختون
   فقط میخواستم بدونم آیا در تنظیمات ووکامرس، برای قالبهای پیش فرض یا قالبهایی که از ووکامرس پشتیبانی نمی کنند،میشه از این قابلیت استفاده کرد؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   خیر تنظمیات خود ووکامرس چنین چیزی رو مدیریت نمی کند.

 33. درود و وقت بخیر
  ممنون از آموزشهاتون.
  من از تم makery استفاده میکنم.در هرکدام از فروشگاه ها نمایش تعداد محصولات به چند صفحه تقسیم شده.زمانی که کاربر صفحه 2 را میزند یا صفحات دیگر ،از سایت خارج شده و مینویسد صفحه یافت نشد.چطور حلش کنم؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   قالب makery فکر می کنم فروشی هست و می توانید از جایی که تهیه کردید پشتیبانی بگیرید
   اما این مشکل احتمالا مربوط به بخش تنظمیات > خواندن است و احتمالا با تغییر تیک مربوط به این قسمت(با سعی و خطا) مشکل رفع شود.

  • درود.
   این قالب را رایگان دریافت کردم.
   کدام تیک را تغییر بدم؟
   امکان پشتیبانی آنلاین توسط شما هست؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   خیر چنین امکانی وجود ندارد.

 34. 7 سال عضو همیار وردپرس

  http://www.noghrehfaam.ir/product/woo-album-4/ این لینکه صفحه مورد نظرم هست البته لازم به ذکره که من از تم DIVI استفاده میکنم .

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   باید دموی قالب اصلی رو نگاه کنید اگر در دمو مشکلی نبود احتمالا سایز دهی و تنظیم سایز اشتباه بوده.

 35. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  ممنون از آموزش های خوبی که دارین. من یک سایت فروشگاهی زدم و مطابق آموزش های شما محصولم رو اضافه کردم اما در قسمت گالری محصول عکسهای من مرتب پشت هم قرار نمگیره مثلا تو هر خط یه محصول قرار میگیره با این که جای کافی برای عکس وجود داره. از افزونه هم استفاده کردم جوابگوی کار من نبوده چون فقط گالری محصول بنظرم مشکلم رو رفع کنه..ممنون میشم راهنماییم کنید که گالری محصولم رو چطور مرتب تنظیم کنیم .

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   این مشکل از استایل هست
   یا اندازه عکس ها و تنظیم انها مشکل داره
   یا مشکل استایل دهی در قالب هست
   ادرس صفحه رو لطفا کنید بدید.

 36. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  ووکامرس در وبلاگ هام دچار مشکل شده است و تنظیم نمیشه مثلا هرچی من میزنم کشور ایران ، بعد از سیو کردن دوباره میره روی انگلیس و پیشفرض خودش .من سایتم وردپرش شبکه است .
  چه باید بکنم ؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   اگه قبلا برای شما این تنظیمات کار می کرده ببیند چه افزونه یا قالبی رو جدیدا نصب کردید احتمالا دچار تداخل شده.

 37. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  در قسمت تنظیمات برای بنده تومان و ریال رو نداره
  چه باید کرد؟

  ممنون

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   شما ووکامرس فارسی رو فعال کردید؟
   اول باید ووکامرس فارسی رو فعال کنید بعد نسخه انگلیسی رو.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   ممنونم

   با راهنمایی شما درست شد

 38. سلام
  چطوری میتونم این امکان رو به خریدار بدم که خریدار بتونه تعداد محصول رو انتخاب کنه مثلا ۲ تا یا بیشتر؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام این امکان بصورت پیشفرض در صفحه محصولات هست.

 39. با تشکر بابت پاسخ
  مشکل حل شد.

 40. با سلام و خسته نباشید.
  بنده یک مشکلی پیدا کردم.
  از وقتی که ووکامرس رو اپدیت کردم دکمه اضافه کردن به سبد خرید حذف شده !!!
  دقیق نمیدونم مشکل از کجاست…
  میشه یک راهنمایی بکنید.
  با سپاس فراوان

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   ممکنه پوسته شما خودش صفحات رو بسازه و نسخه قالب شما و ووکامرس هماهنگ نباشند.

 41. سلام و خسته نباشید. من می خوام فقط محصولات فروشگاهم رو در تهران بفروشم و فعلا فروش شهرستان نداشته باشم. چطور می شه شهرستانها رو غیر فعال کرد یا هر راهکار دیگه ای که برای اینکار می شه انجام داد. ممنون از راهنمایی

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام این مورد رو میتونید در قسمت های مختلف ووکامرس مثل صفحه قوانین توضیح بدید اما راه دیگه ای برای شهر ندیدم

  • ممنون از پاسخ شما. اگه یه خریداری توجه نکنه به این قوانین و یا توضیحاتی که برای حمل کالا داده می شه، کالای خودشو سفارش می ده و هزینشم پرداخت می کنه بعد ما به مشکل می خوریم و برای فروشگاه ما خوب نیست. می شه از دوستان ووکامرسی خودتون بپرسید تا ببینید می دونن یا نه؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام با اینکه شما می توانید در قسمت قوانین این موضوع رو ذکر کنید اما باز هم جستجو می کنم و اگه جواب مناسبی بود حتما در اموزش ها قرار میدم

 42. سلام
  می خواستم بدونم در قسمت وارد کردن دسته بندی ها منظور از گزینه ی چگونگی نمایش شامل پیش پندار و کالاها و زیردسته بندی و هردو چیه؟
  باتشکر

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام.هر دسته در حقیقت یک صفحه هم هست که محصولات ان دسته را نمایش میدهد.حالا اگر ما زیر دسته ای داشته باشیم که دسته مادرش دسته الف باشد.با این گزینه میشه رابطه نمایش بین دسته الف و زیر دسته رو تعریف کرد.

  • ببخشید خوب متوجه نشدم! میشه بیشتر توضیح بدید یا اصلا منظور از کلمات پیش پندار و کالاها و زیر دسته بندی و هردو چیه؟ممنون

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام
   یه دسته می تونه زیر دسته هایی داشته باشه
   اگه نوع نمایش رو روی محصولات بگذارید در دسته ای که درست کردید محصولات نمایش داده میشه
   اگه نوع نمایش رو روی زیر دسته بندی(ممکنه در ویرایش های مختلف ووکامرس اسمش فرق کنه) بگذارید در صفحه دسته ای که دارید درست می کنید لینک زیر دسته ها نمایش داده میشه.

 43. سپاسگزارم…
  حل شد

 44. ممنون
  سعی کردم دسته بندی کنم اما همه محصولات باهم نمایش داده می شن ببینید:
  http://kado-pich.ir/
  می خوام همه این محصولات برن زیر عنوان کیف اما نمی شه آموزشی هست که بتونم استفاده کنم؟؟؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام در مورد ووکامرس اموزش حدا قرار ندادم ولی از طریق دسته بندی میشه.این هم که میبینید سایت شما بهم ریخته و همه نمایش داده میشنود به این دلیله که سایت شما جدیدترین محصولات رو در صفحه اول نشون میده در حالی که شما کافیه یه عکس در صفحه اول بگذارید که به صفحه دسته مورد نظر شما لینک شده باشه.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام جناب میشه بگید از چه قالبی استفاده کردین؟

   ممنون میشم
   ایمیل کنید یا همین جا بگید ممنون
   [email protected]

 45. سلام
  وقت بخیر
  من یه مشکلی دارم، چه طور می شه یه محصول مادر تعریف کرد و تمام اجناس مشابه رو زیر گروه اون قرار داد به صورتی که روی صفحه اصلی تنها تصویر مادر نمایش داده شود و بعد از کلیلک روی آن بقیه محصولا را ببینم؟؟؟
  چیزی مثل تصویر زیر مد نظرمه
  http://panup.net/uploads/n3373_woocommerce-home-vii.jpg

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام چیزی که شما می فرمایید براحتی با دسته بندی قابل انجام است.
   از قسمت محصولات>دسته بندی ها میتوانید این کار را انجام دهید.

 46. دستتون درد نکنه دارم مرحله به مرحله پیش میرم .

 47. سلام
  چرا لوگو پوسته bomia تغییر نمیکنه؟
  چطور رنگ پوسته سفید را عوض کنم؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام و احترام پوسته ی boemia بزودی بروزرسانی میشود.
   همچنین بهتر است هر سوال را در مطلب مربوط که خودش بپرسید.
   با تشکر

 48. با سلام خدمت شما
  ببخشید من میخوام این پوسته سایت شما رو داشته باشم .
  چطور میتونم داشته باشم ؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام پوسته هی سایت ما طراحی شده برای این سایت هست اما می تونید از پوسته های حرفه ای که در marketwp.ir فروخته میشه استفاده کنید.

 49. با سلام
  می خواستم ببینم راهی هست که بشه تو قسمت محصولات ووکامرس برای دسته بندی محصولات از منوی کشویی استفاده کرد و وقتی روی فروشگاه کلیک میکند منو باز بشه
  و چگونه میشه محصولات را داخل دسته بندی ها قرار داد که به راحتی جدا بشن و در برگه های زیر مجموعه فروشگاه نمایش بده
  من خیلی سعی کردم و سرچ کردم ولی چیزی در این مورد پیدا نکردم

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام.دقیقا متوجه پرسش شما نشدم.اما دسته بندی در ووکامرس کاملا ساده و کاربردی هست و ممکن!دراین مورد صحبت کردیم.اما شاید دوست داشته باشید که کاربر این دسته بندی ها رو ببینه که دو حالت داره.اگر می خواهید در منو باشه می توانید در قسمت فهرست های وردپرس بالای صفحه گزینه تنظیمات صفحه رو بزنید و دسته بندی ووکامرس رو انتخاب کنید باقی مراحل مثل ساخت فهرست عادی هست.
   اما اگه می خواهید در ابزارک ها باشه این رو در ویدئوها اموزش دادیم.

  • اقای رحیمی برای مثال شما وقتی به یک سایت میروید سایت های فروشگاهی دستبندی های خاصی دارن برای کالا ها و از طریق این دسته بندی ها کالا ها در فروشگاه در برگه های متفاوتی قرار میگیرد
   من دو برگه ساختم و آن ها را در زیر مجموعه فروشگاه قرار دادم ولی نتوانستم محصولاتم را در آنها اد کنم پس ناچار شدم ان برگه ها را پاک کنم
   میخواستم ببینم راهی هست که من محصولاتم را در برگه های مختلف دسته بندی کنم ؟
   که بتونم برا اساس طبقه بندی کالا ها و لوازم جانبی کالاها به مشکل بر نخورم و همه در یک صحفه نمایش داده نشود

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام این که خیلی راحت هست.ووکامرس خودش دسته بندی داره و من در مطالب نینجای وردپرس گفتم.در منو هم براحتی از دسته ها استفاده کنید.در قسمت فهرست های وردپرس بالای صفحه گزینه تنظیمات صفحه رو بزنید و دسته بندی ووکامرس رو انتخاب کنید باقی مراحل مثل ساخت فهرست عادی هست.

 50. سلام
  ممنون از آموزش خوبتون
  چطوری می شه که تمام قابهای محصولات رو یکی کرد
  بطور مثال وقتی عکسی از لحاظ طول بزرگتر باشه، اون باکس بزرگتر می شه و کلا بهم می ریزه
  می خوام تمام قابها به یک اندازه شوند

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام خود ووکامرس یه سیستم کراپ داره که در همین اموزش بهش پرداختم اونجا میتونید اندازه مناسب رو بدید

 51. سلام واقعا دست مریزاد از این مجموعه آموزشهای زیبایتان
  این این موزشها در عین کوتاه بودن خیلی کاربردی هم هستن این نشانگر اینه که تیم کاریتان خیلی هدفمند و کارا هست امیدورام همیشه جسم و جالنتان سالم باشد تا امثال ما شهرستانهیا نیز بتوانیم استفاده کنیم.همیشه شاد و موفق باشید جمیعا

 52. داداش خلاصه اش کنم! در کل حرف نداری! 🙂 ادامه بده! خدا اجرت بده

 53. سلاممیخواستم ببینم میشه محصولی رو تعریف کرد و در ادامه خریدار عکسی رو پیوست کنه و شماره تماس و ایمیل بده و بعد پرداخت کنه تا سفارشش ثبت بشه؟مثلا سفارش چاپ یه عکس بده . میخوام در همون سفارش عکس ثبت بشهممنون

 54. سلام خسته نباشید
  من یک مشکل دارم و واقعاً کلافه ام کرده و این مشکل اینه که بعد از
  پرداخت وجه میخوام یه متنی رو به مشتری نشون بدم مثله فروش اکانت که بعد از پرداخت باید یوزر و پس به مشتری نشون داده بشه ولی این کار انجام نمیشه هر چقدر هم امتحان کردم نشد و فکر کنم اسم قسمت تو ووکامرس یادداشت مشتری هست و اون رو بعد از پرداخت نمایش نمدیه خواهشاً کمک کنید ت
  با تشکر از تیم همیار وردپرس

 55. سلام مرسی بخاطر آموزش هاتون یه سوال ووکامرس این امکان رو داره که مثل مارکت همیار وردپرس کاربر عضو بشه و محصول خودش رو برای فروش بزاره؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام
   افزونه برای ووکامرس هم وجود داره ولی در مارکت از ووکامرس استفاده نشده

 56. سلام
  اگه امکانش هست روش هماهنگ کردن فروشگاه با سیستم های پستی (مثل فروتل) توضیح بدید
  همچنین امکان تعیین هزینه پست برای شهرهای مختلف و پرداخت بصورت نقدی و پرداخت بعد از تحویل کالا رو هم به امکانات فروشکاه اضافه کنید خیلی عالی می شه. بازم می گردم ببینم چه مواردی نیاز هست که به فروشگاه اضافه بشه با این وجود فکر می کنم خیلی موارد ریزو درشت هست که به چشم ما مبتدی ها نمی یاد و بهتره خودتون اموزششون بدید منتظر قسمت بعدی هستم. با تشکر

 57. خیلی عالی بود اگه ممکنه جزییات بیشتر را هم بذارید ممنون میشم.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام و تشکر.
   خوشحال میشیم موارید رو که دوست دارید در اموزش قرار بگیره بگید.

 58. سلام خسته نباشید واقعا مطلب عالی هست منتظر قسمت سوم هستیم.
  با تشکر

 59. عالی بود و بسیار کاربردی. ممنون.—
  یفقط یکم صدا ضعیف بود و اگر از میکروفون بهتری استفاده کنید عالی می‌شه.

 60. سلام. اموزش خوبی رو شروع کردید. این دو جلسه ابتدایی خیلی به من کمک کرد. اگه امکانش هست این بخش رو هر روز اپدیت کنید. با تشکر

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام خوشحالم که راضی بودید.این مطالب ادامه دار هست البته کیفیت رو فدای سرعت نمیکنیم.