آموزش سئوی وردپرس با Yoast SEO

سئوی وردپرس
سئوی وردپرس

همان‌طور که می‌دانید مقوله سئوی وردپرس از موارد بسیار مهم در هر نوعی از وبسایت است که باید توجه شایانی به آن داشت. سئوی وردپرس دارای بخش‌های گسترده‌ای است که برای همگان قابل درک نیست اما به هر جهت باید تلاش کرد تا محتوای وبسایت را به گونه‌ای مناسب برای موتورهای جستجو بهینه کنیم تا بتوان قدمی در جهت بهبود جایگاه وبسایت برداشت. یکی از راه‌کارهای مناسب برای بهینه‌سازی محتوای وبسایت در وردپرس استفاده از افزونه‌های سئوی وردپرس است که در این میان افزونه Yoast SEO جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است و تقریبا می‌توان گفت در امر بهینه‌سازی همه چیز است. 

سئوی وردپرس

افزونه Yoast SEO مورد مناسبی برای ارزیابی عناصر سئوی داخلی است اما به این معنی نیست که پس از نصب آن کار تمام شده! این افزونه مواردی که از نظر موتورهای جستجو حائز اهمیت هستند را بررسی کرده و پیشنهادهایی در جهت بهبود آن‌ها ارائه می‌دهد. ویژگی بسیار خوب افزونه yoast seo این است که هم زمان با تهیه محتوا آن را بررسی می‌کند و در انتهای مقاله بخشی برای بهبود ارائه می‌دهد که نسبت به تغییرات محتوا واکنش داده و کاملاً پویا است.

سئوی وردپرس با Yoast SEO

yoast seo- سئوی وردپرس

افزونه Yoast SEO یکی از افزونه‌های اصلی در حوزه سئوی وردپرس است که فعالیت خود را از سال 2008 میلادی آغاز کرد و بروزرسانی‌های مداوم، آن را محبوب کرده است به‌طوری که هم‌اکنون بیش از 5 میلیون نصب فعال را با امتیاز 4.9 از 5 به خود اختصاص داده است. این افزونه قوانینی را در توابع خود جای داده که نتیجه نهایی موردپسند ربات‌های گوگل و کاربران قرار گیرد.

امکانات افزونه Yoast SEO

 • مدیریت سایت مپ
 • بروزرسانی‌های مداوم
 • توابع قدرتمند
 • پشتیبانی قوی
 • حاوی نکات مورد نظر موتورهای جستجو برای سئوی محتوا
 • کنترل آدرس‌ها برای جلوگیری از ایجاد محتوای تکراری
 • امکان کنترل متاتگ‌ها
 • و…

نصب و راه‌اندازی افزونه

برای شروع کار افزونه سئو را از انتهای مقاله دانلود کرده و در پنل مدیریتی وردپرس به منوی افزونه‌ها و زیر منوی افزودن رجوع کنید. سپس اقدام به نصب و فعال‌سازی افزونه کنید. پس از فعال‌سازی منوی جدیدی تحت عنوان سئو به پنل مدیریتی وردپرس شما اضافه خواهد شد.

general- سئوی وردپرس

نکته: پس از فعال‌سازی افزونه، گزینه دسترسی سریع افزونه به ادمین بار اضافه خواهد شد که این موضوع واقعا برای همه خوشایند است. برای سهولت در پیکربندی افزونه می‌توانید از بخش پیکربندی گام به گام شروع به تنظیم افزونه کنید. نسخه جدید این افزونه به تفکیک بخش‌ها پرداخته و پیکربندی آن بسیار ساده‌تر شده است.

منوی سئوی وردپرس شامل شش زیر منو به شرح زیر است.

 1. عمومی: شامل بخش‌های تنظیمات عمومی و مشاهده اطلاعیه‌ها است.
 2. ظاهر جستجو: شامل تنظیمات نحوه نمایش محتوا است.
 3. میز فرمان جستجو: بخشی برای وارد کردن کد تاییدیه گوگل است. (چنانچه این بخش برایتان فعال نشد مشکلی نیست و سخت نگیرید! تغییری در روند شما ایجاد نخواهد کرد.)
 4. اجتماعی: بخشی برای کنترل و مدیریت شبکه‌های اجتماعی است.
 5. ابزارها: شامل ابزارهایی برای درون‌ریزی و برون‌بری اطلاعات سئوی وردپرس و تنظیمات فایل‌های اصلی است.
 6. فعال‌سازی نسخه پرمیوم: برای مشاهده ویژگی‌های نسخه پرمیوم و ارتقا از این بخش می‌توان کمک گرفت. تنظیمات را از زیر منوی اول شروع می‌کنیم.

زیر منوی اول: عمومی

تنظیمات را از زیر منوی عمومی شروع می‌کنیم. این بخش شامل سه سربرگ است.

 • پیشخوان
 • امکانات
 • ابزارهای وبمستر

پیشخوان

از طریق اولین سربرگ به نام پیشخوان می‌توانید کلیه اطلاعات و اعلان‌های مربوط به افزونه را مشاهده کنید.

dashboard- سئوی وردپرس

امکانات

با مراجعه به سربرگ امکانات می‌توانید کلیه بخش‌ها را در حالت فعال یا غیرفعال قرار دهید. در این بخش امکان فعال‌سازی تجزیه و تحلیل خوانایی مطالب، نقشه‌های XML سایت، نوار منوی مدیریت و… وجود دارد. با توجه به نیازهای خود، بخش‌های دلخواه را فعال کنید. به‌طور پیش‌فرض کلیه موارد در حالت فعال قرار دارند.

facility- سئوی وردپرس

ابزارهای وبمستر

قسمت ابزارهای وبمستر در افزونه سئو شامل سه فیلد است که می‌توانید تاییدیه‌های مربوط به بینگ، گوگل و یاندکس را در این سه فیلد وارد کنید. برای دریافت هر کد می‌توانید بر روی لینک مقابل فیلد کلیک کنید. این بخش برای ایجاد اتصالات و استفاده از انواع ابزارهای وبمستران است. در پایان تنظیمات بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

webmaster tools- سئوی وردپرس

زیر منوی دوم: ظاهر جستجو

با کلیک بر روی زیر منوی ظاهر جستجو به صفحه‌ای مشابه تصویر زیر هدایت خواهید شد. این بخش تنظیمات نسبتاً مهمی را شامل می‌شود که حتماً باید پیکربندی شوند. ابتدا سربرگ عمومی را بررسی می‌کنیم.

عمومی

این سربرگ برای پیکربندی تنظیمات کلی افزونه است که هنگام جستجو به بازدیدکنندگان نمایش داده می شود. دقت کنید این تنظیمات بسیار مهم هستند.

general setting- سئوی وردپرس

جداکننده‌ عنوان: در انتهای عنوان سئوی مطالب، نام وبسایت درج می‌شود در این بخش می‌توانید مشخص کنید که فاصل نام وبسایت و عنوان سئو چه کاراکتری باشد که به‌صورت پیش‌فرض کاراکتر خط تیره انتخاب شده است.

صفحه خانه: در این بخش می‌توانید برای صفحه اصلی خود عنوان و توضیحات مورد نظر را وارد کنید.

گراف دانش: از کشوی مقابل این بخش می‌توانید مشخص کنید که صاحب وبسایت یک شخص حقیقی است یا حقوقی. در صورتی که وبسایت شخصی است گزینه شخص را انتخاب کرده و در فیلد بعدی نام خود را وارد کنید. در صورتی که وبسایت متعلق به سازمان یا شرکت است گزینه شرکت را انتخاب کنید و در فیلدهای بعدی نام شرکت را وارد کرده و تصویری را به‌عنوان نماد شرکت بارگذاری کنید.

انواع محتوا

سربرگ انواع محتوا شامل تنظیمات مرتبط با فعال‌سازی درج تاریخ نوشته‌ها و برگه‌ها در وردپرس، فعال‌سازی نمایش فیلد توضیحات متا برای برگه‌ها و نوشته‌ها، فعال‌سازی امکان نمایش برگه‌ها و نوشته‌ها در موتورهای جستجو است.

multimedia- سئوی وردپرس

سربرگ‌های طبقه‌بندی‌ها و بایگانی‌ها نیز به همین روال و به همین صورت پیکربندی می‌شوند.

زیر منوی سوم: میز فرمان جستجو

پس از تنظیمات، نوبت به برقراری اتصالات می‌رسد. برای این منظور به زیر منوی میز فرمان جستجو رجوع کنید با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر مواجه می‌شوید. تنظیم این بخش باعث می‌شود که نظارت بیش‌تری را بر روی وبسایت خود داشته باشید. در این صفحه بر روی دکمه دریافت کد تصدیق گوگل کلیک کنید.

setting- سئوی وردپرس

پس از آن صفحه‌ای باز شده و می‌توانید جیمیل مورد نظر خود را برای برقراری اتصال انتخاب کنید که درنهایت کدی برای برقراری اتصال بین افزونه سئوی وردپرس و جیمیل انتخاب شده نمایش داده می‌شود. کدد را کپی کرده و در فیلد افزونه درج و بر روی دکمه تصدیق کلیک کنید.

gmail-سئوی وردپرس

زیر منوی چهارم: اجتماعی

این صفحه مربوط به آدرس تمامی شبکه‌های اجتماعی است. می‌توانید آدرس حساب‌های اجتماعی خود را برای برقراری ارتباط با وردپرس وارد کنید. این بخش تأثیر به سزایی در کسب امتیاز برای سئوی وردپرس دارد.

social- سئوی وردپرس

زیر منوی ابزارها

بخش ابزارها شامل سه قسمت به شرح زیر است.

درون‌ریزی و برون بری اطلاعات: به کمک این بخش می‌توانید تنظیماتی که در سایر افزونه‌های سئو وردپرس مانند HeadSpace2، All in One SEO و… اعمال کرده‌اید را درون‌ریزی کرده و یا اینکه تنظیمات جاری خود را برون‌بری کرده و بر روی وبسایتی دیگر پیاده کنید.

ویرایشگر فایل: با کلیک بر روی این گزینه می‌توانید محتوای فایل robots.txt را مشاهده و یا ویرایش کنید. همچنین در زیر این کادر امکان مشاهده و ویرایش فایل مخفی htaccess. را نیز خواهید داشت.

ویرایشگر گروهی: در این بخش لیستی از تمامی برگه‌ها و نوشته‌های خود مشاهده می‌کنید که عنوان سئوی فعلی را در مقابل هر کدام نمایش داده و امکان تغییر آن را خواهید داشت که برای تسریع در روند تغییرات عنوان‌ها در نظر گرفته شده است.

tools- سئوی وردپرس

تنظیمات سئو در نوشته‌ها و برگه‌ها

کلیه تنظیمات پیکربندی مطابق با توضیحات فوق بود که تنها یک‌بار باید آن‌ها را اعمال کنید و در گام‌های بعدی پس از ایجاد هر نوع محتوایی می‌توانید به انتهای محتوا و باکس سئو وردپرس رجوع کرده و آن را بهینه کنید.

ویرایش اسنیپت 

snippet- سئوی وردپرس

عنوان سئو: عنوانی که برای مطلب شما در موتورهای جستجو نمایش داده می‌شود.
نامک: کلمه‌ای است که در انتهای آدرس نوشته شما در مرورگر نمایش داده می‌شود.
توضیحات متا: این توضیحات همان بخشی است که در پایین عنوان سئو وردپرس در موتورهای جستجو به افراد نمایش داده می‌شود.

  پنجره پاپ برای عضویت در خبرنامه با YITH Newsletter Popup + آموزش ویدیویی

keyworords- سئوی وردپرس

کلیدواژه کانونی: همان کلمه کلیدی شماست که براساس آن محتوای خود را ایجاد کرده و در متن بارها آن را تکرار کرده‌اید.
Keyword synonyms: این قسمت به تازگی اضافه شده و می‌توانید مترادف کلمه کلیدی خود را در این بخش وارد کرده و با کاما آن را جدا کنید.

کمی اسکرول کنید! در بخش پایین تحلیل و بررسی عملکردتان را خواهید دید.

analys- سئوی وردپرس

در این بخش برای شما مشخص می‌کند که چه بخش‌هایی مشکل دارد، چه قسمت‌هایی نیاز به بهبود دارند و کدام قسمت‌ها تایید شده هستند. ما تصمیم داریم هر بخش را در جلسات مجزایی برای شما به طور کامل تشریح کنیم. مطمئنم که از مقالات بعدی Yoast Seo لذت خواهید برد چون دقیقا همان چیزی است که منتظرش بودید 🙂

نتیجه گیری

سئوی وردپرس بخش مهمی است که صاحبان وبسایت‌ها باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند. سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیز از این قاعده مستثنا نیست و وبسایت‌های طراحی‌شده با وردپرس نیز باید به این مقوله توجه کنند. خوشبختانه افزونه‌های متعددی در این زمینه طراحی و توسعه داده شده‌اند که از این میان افزونه Yoast SEO جزء برترین‌ها است.

شما با نصب این افزونه می‌توانید گامی محکم برای بهبود وضعیت وبسایت خود بگیرید. پس امتحانش کنید و اگر استفاده می‌کنید به نسخه جدید بروزرسانی کنید. 

با مطالعه ویژگی‌های نسخه 10 yoast seo بیشتر با آن آشنا شوید.
تغییرات نسخه ۱۱ افزونه Yoast SEO در وردپرس را حتما بخوانید.

موفق باشید.

برای دریافت نسخه حرفه‌ای و کامل Yoast SEO نیز می‌توانید به ژاکت مراجعه کرده و آن را خریداری کنید. 

ویدئوی آموزشی

تهیه شده توسط پویا دارایی

دانلود افزونه Yoast Seo

دانلود افزونه صفحه افزونه

سوالات متداول درباره افزونه Yoast SEO

در هر موضوعی معمولا سوالات رایجی وجود دارد که اگر به آن‌ها بتوان پاسخ داد، یعنی پاسخ عده زیادی از افراد داده می‌شود. در مورد افزونه سئوی وردپرس نیز ما به دنبال این سوالات رایج گشتیم و آن‌ها را برایتان آماده کردیم تا اگر سوال شما در آن‌ها وجود داشت، بتوانیم پاسخ قانع کننده‌ای به آن بدهیم.

1- افزونه Yoast SEO دقیقا چه کاری برای ما انجام می‌دهد؟ 

اگر یک سایت یا بلاگ وردپرسی دارید و می‌خواهید آن را در معرض دید افراد قرار دهید باید بر روی سئوی وردپرس آن کار کنید. این عملیات با کمک افزونه حرفه‌ای و فوق‌العاده Yoast SEO امکان‌پذیر است.

2- چگونه می‌توان افزونه Yoast SEO را نصب کرد؟ 

در آموزش بالا تمامی مراحل را گام به گام برایتان شرح دادیم. می‌توانید با کمک آن به راحتی وبسایت خود را راه‌اندازی کنید.

3- چگونه کلمه کلیدی مورد نظر را به مطلب اضافه کنم؟

شما می‌توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در بخش کلیدواژه کانونی وارد کنید.

4- آیا عنوان مطلب با عنوان سئو متفاوت است؟

بله! عنوان سئو وردپرس در واقع باید کلمه کانونی را در ابتدای خود داشته باشد و دقیقا همان عنوانی است که در گوگل ظاهر می‌شود.

5- چگونه یک عنوان سئوی خوب و بهینه انتخاب کنیم؟

به طول عنوان توجه کنید، بیش از حد از کلمه کلیدی در عنوان استفاده نکنید، برای هر صفحه یک عنوان منحصر به فرد انتخاب کنید، کلمه کانونی خود را در ابتدای عنوان سئو بیاورید، از نام تجاری خود در آن استفاده کنید و برای مشتریان خود بنویسید.

6- از زمان نصب تا چه مدت طول می‌کشد، افزونه Yoast SEO سئوی وبسایت شما را انجام دهد؟

از زمانی که این افزونه را نصب کرده و روی آن کار می‌کنید، به مدت 4 الی 6 ماه می‌توانید تغییرات چشم‌گیر آن را بر روی وبسایتتان مشاهده کنید. در واقع طی هر 6 ماه باید نتایجی که می‌گیرید بهبود یابند.

7- چه مبلغی باید برای کار با افزونه Yoast SEO بپردازیم؟ 

این افزونه در دو نسخه رایگان و پرمیوم موجود است که نسخه رایگان آن نیز گزینه کاملی برای استفاده است. اما اگر می‌خواهید بصورت کامل از تمامی امکانات آن استفاده کنید می‌توانید نسخه پرمیوم آن را از ژاکت به قیمت 45000 تومان دریافت کنید. (دریافت نسخه پرمیوم Yoast SEO)

8- آیا با مهاجرت از all in one seo pack به yoast seo مشکلی در سئوی وبسایت پیش می‌آید؟ 

به هر حال بی تاثیر نیست. اما باید روش کار را بلد باشید! بدون اینکه افزونه all in one seo pack را غیرفعال کنید، اول yoast seo را نصب کنید و از بخش import from other seo plugin اطلاعات سئوی افزونه all in one seo pack را درون‌ریزی کنید. اینگونه تمامی اطلاعات به افزونه جدید منتقل می‌شود.

مشاوره آموزشی رایگان
شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه همیار آکادمی استفاده نمائید.
 
مشاوران آموزشی
همیار آکادمی
پاسخگوی شما هستند
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

336,452 نفر

پاسخی بگذارید

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام .

  من هر کاری روی تصاویر سایت انجام میدم این ارور باز تکرار میشه ممنون میشم راهنمایی کنید.

  تصاویر موجود در این صفحه دارای متن جایگزین تصویر هستند ، اما شما عبارت کلیدی را در انتخاب نکرده اید .

 2. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام میشه واسه سئوی سایت katibehbook.ir/ راهنمایی بفرمایید

 3. 1 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام. من متوجه شدم که افزونه seo yoast با تم سایتم سازگار نیست و وقتی از تایتل گذاری yoast استفاده میکنم، تایتل صفحاتم خالی میشه . به ناچار در تنظیمات Force rewrite titles رو disable کردم. وقتی که از قالب های استاندارد وردپرس استفاده میکنم این مشکل وجود نداره.می تونید راهنمایی ام کنید که این مشکل رو رفع کنم و بتونم از تایتلی که yoast برام ایجاد میکنه استفاده کنم؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   من احتمال میدم این افزونه به علت تداخل با افزونه دیگری ناسازگاری ایجاد میکنه. به شما پیشنهاد می‌کنم تمامی افزونه‌هاتون رو غیرفعال کنید و تنها افزونه سئو رو فعال نگه دارید. حالا عملکردش رو تست کنید اگه به درستی کار کرد، یکی یکی افزونه‌ها رو فعال کنید تا افزونه مخرب پیدا بشه.

 4. 1 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام و ممنون از شما به خاطر سایت خوبتون. من افزونه video seo yoast رو نصب کردم. مشکلی که دارم این هست که yoast از ویدئوهای داخل سایت فقط یک ویدئو رو به نقشه سایت اضافه کرده و از یک ماه پیش تا الان آپدیت نمیشه.البته بقیه نقشه های سایت مربوط به نوشته ها و… آپدیت میشه. در تنظیمات Video SEO یک بار درخواست Reindex کردن ویدئوها رو دادم. تعداد زیادی مجدد ایندکس شد اما به نقشه اضافه نشد. در تب features هم XML sitemaps روشن هست و یک بار خاموش کردم و تنظیمات رو ذخیره کردم و کش رو خالی کردم و دوباره روشن کردم اما باز هم نقشه سایت مربوط به ویدئوها آپدیت نشد. وقتی به آدرس mysite.com/sitemap_index.xml میرم، تاریخ این نقشه سایت مال یک ماه پیش باقی مونده و همون طور که گفتم یک ویدئو در اون هست

 5. 4 ماه عضو همیار وردپرس

  آموزش بسیار خوب ممنون

 6. 3 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید
  من قبلا نسخه 11.7 رو نصب داشتم که اجازه اضافه کردن مترادف کلمه کلیدی و 5 تا کلمه کلیدی داشت.
  تو نسخه های جدید تر این امکان برداشته شده !!!؟؟؟

 7. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و درود
  این افزونه که به زبان فارسی هست اگر ما در وردپرس که به زبان انگلیسی هست نصب کنیم مشکلی پیش نماید ؟؟

 8. 11 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام من وقتی میخوام افزونه رو بارگذاری کنم این پیغام رو میده
  Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in C:\xampp\xampp\htdocs\irani\wp-admin\includes\class-wp-filesystem-direct.php on line 81
  دلیل چیه کسی می تونه راهنمایی کنه

 9. 7 ماه عضو همیار وردپرس

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما. چرا هر افزونه ای که دانلود و نصب میکنم به زبان انگلیسی هستش و اصلا فارسی نمیشه.
  قالب سایت بنده قالب خبری multinews است و حتی چند افزونه فارس ساز هم نصب کردم ولی افزونه ها از جمله همین افزونه سئو اصلا فارس نمیشه . ممنون میشم راهنمایی کنید

 10. 3 سال عضو همیار وردپرس

  چرا کامنت من بعد از یک هفته هنوز تایید نشده

  من مشکلی دارم برای اپدیت
  هر موقع که اپدیت این افزونه رو میخوام نصب کنم با ارور زیر روبرو میشم

  پوشهٔ هدف از قبل موجود است.
  نصب افزونه با خطا مواجه شد.
  چکار باید بکنم؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خب طبیعیه دوست عزیز. به خاطر اینکه واقعا پوشه افزونه در سایت شما موجوده و نصب مجددش امکان‌پذیر نیست.
   برای بروزرسانی نیاز نیست مجدد نصب کنید فقط کافیه با مراجعه به بخش افزونه‌ها، افزونه yoast رو پیدا کرده و همان‌جا روی گزینه بروزرسانی کلیک کنید.

  • 3 سال عضو همیار وردپرس

   مشکل اینجاست که چنین گزینه ای نیومده توی بخش افزونه ها
   فقط بالا صفحه یک پیغام اومده که نسخه 11.4.0 در دسترس هست و گزینه برای دریافت بروزرسانی رو داده که لینک شده به سایت ژاکت و فایل جدید رو دانلود میکنه
   اپدیت اتوماتیک انجام نمیشه

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از طریق هاست امتحان کردید؟ وارد هاست بشید و داخل پوشه پلاگین>> فایل مربوط به افزونه رو جایگزین کنید.

  • 3 سال عضو همیار وردپرس

   قبلا هم برای اپدیت از همین روش هاست استفاده میکردم
   اما وقتی جایگزین میکنم تنظیمات به حالت اول برگشته
   چطور باید جایگزین کنم که تنظیمات خراب نشه
   یا اصلا چکار کنم که گزینه بروزرسانی در قسمت پلاگین ها بیاد و نیاز به هاست نباشه؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اول از فایل function.php یک نسخه بک‌آپ تهیه کنید. سپس قطعه کد زیر را در آن قرار دهید:


   add_filter( 'auto_update_plugin', '__return_true' );
   add_filter( 'auto_update_theme', '__return_true' );

 11. 3 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  من مشکلی دارم برای اپدیت
  هر موقع که اپدیت این افزونه رو میخوام نصب کنم با ارور زیر روبرو میشم

  پوشهٔ هدف از قبل موجود است.
  نصب افزونه با خطا مواجه شد.
  چکار باید بکنم؟

 12. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید چرا موقع نصب این افزونه با ارور : نصب شکست خورد: نمی‌توان پرونده را کپی کرد. wordpress-seo/languages/wordpress-seo-de_DE.json برخورد میکنم چیکار درست شه

 13. 8 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام و خسته نباشید
  ممنون از مطالب مفیدتون
  کلمه کانونی همون کلمه ای هست که سئو برای اون انجام میشه؟ من وقتی واسه ی دو مقاله مختلف که موضوع یکسان دارن از یک کلمه کانونی استفاده می کنم پیغام میده که این کار رو نکنید و کلمه کانونی تکراری هست. این که کلمه تکراری باشه آسیب زیادی به سئو میزنه؟؟ وقتی موضوعات خیلی شبیه همدیگه هستن چیکار باید بکنم

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله همونه ولی نباید مشابه استفاده بشه. برای اینکه راحت تر بتونید کلمات کانونی انتخاب کنید حتما در گوگل سرچ کنید و بهترین گزینه رو انتخاب کنید.

 14. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  من افزونه رو نصب کردم برای صفحه اصلی سایت عنوان و متا تگ قرار دادم اما تو نتایج جستجوی گوگل نمایش نمیده مشکل از چی هست میشه راهنمایی کنید؟
  با تشکر

 15. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید

  موقع گذاشتن مطلب در سایت از yoast seo بهم پیغام زیر رو میده

  بیش از 75% از زیرعنوان های سطح بالاتر شما موضوع کپی شما را بازتاب می دهد. این خیلی زیاده

  من تمام مطالب سایت رو خودم مینویسم. چیکار کنم که دیگه این ارور رو نداشته باشم .

 16. 5 سال عضو همیار وردپرس

  من از نسخه پولیش تو سایت خودم nextadmin.net/ استفاده کردم خوب جواب گرفتم فقط نمیدونم چرا ادرس نقشه سایتی که میسازه با باقی افزونه ها فرق داره

 17. 5 سال عضو همیار وردپرس

  افزونه رو نصب می کنم ولی وقتی روی فعال کردن افزونه کلیک میکنم این خطا رو میده
  Parse error: syntax error, unexpected ‘[‘ /public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo-premium/premium/classes/class-wpseo-premium.php on line 64

  دلیلش چیه؟

 18. 9 ماه عضو همیار وردپرس

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما

  بنده افزونه را نصب کردم، اما در بخش نوشته های دیده نمی شود
  متا و توضیحات متا و نامک دیده نمی شود
  لطفا راهنمایی نمایید

 19. 1 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  وقتی جملات داخل مقاله ی سایت رو با نقطه کوتاه میکنم این افزونه این مطلب رو درک نمیکنه و همیشه این پیغام خطا رو میده

  “طول جمله: 38.1% از جمله ها حاوی بیش از 20 کلمه هستند، که این مقدار بیش از حداکثر پیشنهادی 25% کلمه است. جملات را کوتاه‌تر کنید.”

  با یک متن انگلیسی که بررسی کردم که خوب جملات مشکل دار رو به صورت تفکیک شده نمایش میداد اما با فارسی مشکل داره. به کل متنهای مقاله گیر میده غیر از اونهایی که مثلا یک کلمه اش رو تغییر رنگ داده باشم.
  امکانش هست راه حلی بفرمایید…
  باتشکر

 20. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. روزتون بخیر
  سئو بجز این آموزش های ابتدایی نکات کلیدی و آموزش تخصصی تری هم داره؟؟؟برای سئو مستر شدن آموزش خاصی هست که بتونم استفاده کنم؟؟؟
  چون اولین درخواست همه اونایی که وبسایت براشون ایجاد میشه اینه که چجوری میتونن زودتر تو صفحه اول گوگل قرار بگیرن و این به نظر میرسه با استفاده ساده از افزونه سئو نتیجه کامل رو نمیده

 21. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام، من این پلاگین رو نصب کردم ، در تنظیمات وردپرس عنوانم رو قرار دادم ، در تنظیمات افزونه هم قرار دادم ، اجبار باز نویسی عنوان هارو که فعال کردم وقتی ساتو بالا میارم عنوان صفحه اصلیم بالا نمیاد ، بقیه عنوان ها درستن ، عجیبه ، لطفا راهنمایی کنید .
  آدرس سایتم

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   1- باید از بخش تنظیمات همگانی عنوان صفحه اصلی رو ست کنید
   2- عنوان صفحه اصلی همون بخش عنوان سئوی صفحه اصلی هستش که از طریق برگه صفحه نخست باید در تنظیمات افزونه سئو ست بشه.

 22. 2 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  در نسخه پرمیوم یواست سئو در قسمت های خالی ” تمرکز عبارت کلیدی ، Synonyms ، Keyphrase ، مترادف ها ” چی باید قرار دهیم.
  البته در قسمت Synonyms گفته شد مترادف کلمه کلیدی وارد شود ولی قسمت Keyphrase و مترادف ها را چگونه پرکنیم؟

  با تشکر از شما

 23. 3 سال عضو همیار وردپرس

  باسلام
  از وقتی که به نسخه وردپرس 5 بروزرسانی کرده ام افزونه yoast-seo در ویرایش نوشته ها به هم ریخته و کامل نمی‌ آید و نمی توانم تنظیمات سئو را برای نوشته انجام دهم.
  لطفا بفرمایید علتش چیست و راه حل چیست؟

  با تشکر فراوان

 24. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من از آخرین نسخه این افزونه استفاده میکنم اما در بخش افزودن نوشته تمامی توضیحات انگلیسی هستن
  چجوری میتونم افزونه رو فارسی کنم؟؟؟

 25. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  سئوی من این مشکل را پیدا کرده چجوری رفعش کنم لطفا راهنمایی کنید.
  (صفحه اصلی شما نمی‌تواند توسط موتورهای جستجو فهرست شود. این برای سئو بسیار بد است و باید رفع شود.)

 26. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام میخواستم بدونم چرا پس گزینه نقشه xml سایت رو نداره تو نسخه های قبلی وجود داشت!!! اما تو نسخه ی جدید وجود نداره و برای ایجاد نقشه سایت باید از یه افزونه دیگه در کنار این افزونه استفاده کنیم؟؟

 27. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام یک سوال داشتم میخواستم بدونم در قسمت برگه صفحه خانه من نام سایتمو در دوقسمت عنوان وکلمه کلیدی نوشتم پیشنهاد شما در قسمت مترادف چی هست یکی از سایت هام مذهبی است نام ان مثلا همیاروردپرس است مترادفشو بگذارم وبلاگ مذهبی یا میشه در مترادف هم نام سایت را با فاصله مصلا بگذارم همیار وردپرس که در دو صورت چه بیننده فتصله بگذاره چه نگذاره سایتم بیاد ؟

 28. 2 سال عضو همیار وردپرس

  ممنون بابت راهنمایی یک مورد را میخواهم اینجا اعلام کنم واقعا از ژاکت سپاس گذارم من از مارکت های زیادی خرید کردم ولی اگه ناشر سایتشون مشکلی داشته باشه پیگیری نمیکنند و شعار های دروغین میگویند ولی ژاکت اینطور نیست ومعلوم هست که انسان هستند مدتی پیش من برای مشکلی که افزونه ای داشت تماس گرفتم و گفتند اگر ناشر جواب قانع کننده ای نداشت اعلام فرمایید محصول را حذف کنیم که ناشر هم گفت که خود سایت اصلی انطوری تحویل داده ودر نسخه های بروز برطرف میشه مشکل واقعا لذت بردم از برخورد ژاکت و باخیال راحت خرید کردم خیلی موارد راجب سایت های دیگه هست که نمی خوام اینجا راجبش حرف بزنم ولی میخواهم از پست خوانم بهاره کوهستانی استفاده کنم و به همگی خسته نباشید بگم ان شاالله همیشه در کارتون همینطور جدی باشید و رضایت مشتری خواسته اصلی شما باشه.. ماشاالله هر پست جدید و محتوای که من میپسندم را میبینم خانم کوهستانی نوشته مطلبشو برای همین من بیشتر زیر پست شما نظر میگذارم باور کنید زیر پست هیچ کس نظر ندادم چون فقط پست های شما مناسب من بوده بازم تشکر میکنم و ببخشید که پیام درمورد ژاکت را دراین پست گذاشتم

 29. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خانم کوهستانی مهربان

  میخواستم بدونم عکس پروفایل در همیار وردپرس چطور میشه اضافه کرد من از پروفایل کاربریم اضافه میکنم خطای html میده شما از اوترا اضافه کردید یا از داخل همین سایت حجم عکس من 61 کیلوبایت هست

 30. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ، من نسخه رایگان این افزونه رو مدتیه رو وبسایتم دارم و الان میخوام به پریموم ارتقا بدم
  اگه از ژاکت خریداری کنم چجوری میتونم جایگزین نسخه قبلی کنم بدون اینکه اطلاعات و کارهای قبلی که انجام دادم از بین نره

 31. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  این نسخه نسخه رایگان این افزونه هست؟
  نسخه پریمیوم رو از کجا می تونم تهیه کنم؟

 32. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ممنون بابت توضیحات خوبتون فقط یک سوال:
  در قسمت تحلیل و بررسی این افزونه نوشته: “متن هیچگونه زیرعنوانی ندارد. دست کم یک زیرعنوان اضافه کنید.”
  منظورش چیه؟

  انتهای مقاله نوشتین “ما تصمیم داریم هر بخش را در جلسات مجزایی برای شما به طور کامل تشریح کنیم.” ولی نمیدونم اگر تشریح کرده باشین از کجا میشه پیدا کرد، بهتر بود پایین مطلب راهنمایی میکردین یا اون مقالات را میزاشتین.

 33. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وعرض ادب خدمت شما
  یه سوال داشتم
  اينکه شما اگه به اين ادرس بريدsite:matalebemofid.ir ميبينيد که مطالبي که ايندکس کرده اولش بايگاني اورده مثلا بايگاني هاي اشپزي و بايگاني هاي…. من میخوام این متن رو منظورم متن بایگانی ها که اول هر جمله میاره رو پاک کنم و میدونم هم از روزی که افزونه yoast seo رو نصب کردم اینجوری شده برای این که این بایگانی اول هر جمله رو پاک کنم باید از کدوم قسمت افزونه برم پاک کنم
  مثلا
  بایگانی‌های آشپزی – مطالب مفید
  matalebemofid.ir/category/آشپزی/
  طرز تهیه انواع فینگر فود برای تولد کودکان. طرز تهیه انواع فینگر فود برای تولد کودکان و بزرگسالان ایده‌ تهیه فینگر فود برای تولد خلاقانه است. فینگر فود…
  بایگانی‌های تغذیه – مطالب مفید
  matalebemofid.ir/category/تغذیه/
  1 · 2, 3, 4, 5, 6, 7. 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14. 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21. 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28. 29, 30, 31. نوشته های تازه. روش تهیه میگوی کبابی · فواید مصرف آب …

  و بطور کلی میخوام فقط همچین مطالبم ایندکس بشه
  مثلا
  خارش چشم به چه علت بوجود می‌آید و چگونه رفع می‌شود – مطالب مفید
  matalebemofid.ir › بیماری ها
  ۱۲ ساعت پیش – خارش چشم به چه علت بوجود می‌آید و چگونه رفع می‌شود؟ افراد معمولا وقتی به هنگام شب در رختخواب دراز می‌کشند کمتر حرکت می‌کنند و آرامتر از زمان بیدار …

  فقط این مطالبم ایندکس بشه دیگه نمیدونم بایگانی آشپزی و… ایندکس نشه فکر کنم اسمش دسته ها باشه

  و اینکه یه عنوان هم ایندکس کرده ولی اخرش کلمه بی ربطی اورده
  مثلا
  درمان قرمزی چشم – مطالب مفید – میگوی کبابی

  این عنوان بعد مطالب مفید رو چطور پاک کنم اخه میگوی کبابی چه ربطی داره به درمان قرمزی چشم؟؟؟؟

  جسارتا از اون موقع که این افزونه رو نصب کردم ایندکس هام به این روز افتادن خواهشا راهنمایی کنید
  تشکر

 34. سلام
  من این افزونه رو نصب کردم و استفاده می کنم چنین اخطاری به من میده تو قسمت مشکلات :صفحه اصلی شما نمی‌تواند توسط موتورهای جستجو فهرست شود.
  میتونید بگین منظورش چیه؟ و چه کاری باید انجام داد؟

 35. سلام اولا ممنون از سایت خوبتون خسته نباشید. دوما من مشکلی که دارم قسمت نوشته ها و افزودن پست یا ویرایششون، تنظیمات سئو نیست برام!! تو یه سایت دیگه ادمینم وردپرس اونا همه تنظیمات رو داره چرا من این افزونه رو ریختم نداره واسم!!؟

 36. 2 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  از یوست و ووکامرس استفاده میکنم. گاها سلسله مراتب محصولات زیاد میشه و بالتبع لینک اون دسته از محصولات هم طولانی میشه.
  آیا میشه تنظیماتی در یوست قرار داد تا فقط آخرین دسته در آدرس بار نمایش داده بشه؟
  به این صورت :

 37. من شماره موبایل و ایمیل دادم لینک یواست برام ارسال نشد رسما سرم کلاه رفت! :))

 38. سلام
  مال من گزینه کلیدواژه کنونی رو نداره که کلمه کلیدی رو وارد کنم و آنالیز کنه. آخرین نسخه رو استفاده میکنم. چه کنم؟
  اسکرین شات: https://goo.gl/DGwkYW

 39. با سلام خیلی ممنونم از آموزش مفیدتون . بنده یه سوالی داشتم . در آخر تمامی عناوین سؤی بنده یه کلمه ی اضافی میاره . فرض کنید عنوان سؤای که من نوشتم این باشه :
  This is Test – Test
  در موتورهای جست و جو کلمه abc رو هم آخرش میاره .به این صورت : This is Test – Test – abc
  می خوام بدونم این کلمه اضافی از کجا به تمامی عناوین سؤی بنده اضافی میشه؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اول از همه بخش تنظیمات>> عمومی رو چک کنید.

  • راستش این قسمت رو بررسی کردم اما این کلمه رو هیچ جایی ندیده که اضافه شده باشه.از جای دیگه ای هم میتونه این مشکل ایجاد شده باشه؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   فقط از تنظیمات yoast seo و همین بخش امکان داره موردی اضافه بشه. لطفا تنظیمات حتما مجدد بررسی کنید. در افزونه قسمت ظاهر جستجو و بخش عمومی

  • چیزه خاصی رو باید بررسی کنم در این قسمت؟

  • 1 سال عضو همیار وردپرس

   اگه وردپرستون فارسی هست و چند ورژن آخری Yoast رو نصب کردید به مسیر زیر برید:

   سئو > ظاهر جستجو > وارد این بخش که شدید وارد زبانه “انواع محتوا” بشید

   قسمت هایی وجود داره مانند: نوشته ها ، برگه ها ، محصولات
   وارد هر کدوم از این قسمت ها که بشید، بخشی به اسم “عنوان سئو ” وجو داره

   توی همه ی این قسمت ها بگردید تا پیدا کنید که توی کدوم عنوان ها چیزی به اشتباه وارد شده

   ضمنا تب “طبقه بندی ها” هم سربزنید

 40. سلام
  چند سال پیش به اشتباه افزونه SEO Ultimate را نصب کردم و الان می‌خواهم Yoast Seo را فعال کنم
  آیا به سرچ های قبلی و مطالب که برای هر مطلب در بخش سئو افزونه SEO Ultimate قرار داده ام، صدمه وارد می شود؟

 41. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام،این افزونه سئوی تصاویر رو هم انجام میده؟
  نیاز نیست دیگه از افزونه seo friendly imgae استفاده کرد؟

 42. با سلام. از مطالب خوبتون تشکر میکنم. اگر امکان دانلود مقاله ها رو داشته باشیم بهتر میشه. ممنون

 43. سلام
  یه سوال داشتم
  قسمت تحلیل و بررسی من انگلیسی
  من کجا برم فارسیش کنم؟

 44. در ادامه سوالم میشود که هم در برچسب ها وهم Keyword synonyms: این قسمت به تازگی اضافه شده کلمات یک شکل در هردو این بخش ها استفاده کنم مثلا یعنی بیانات رهبر . رهبر . رهبری هم در برچسب هم در Keyword synonyms یک شکل باشه مشکلی نداره از نظر شما بزرگوار

 45. سلام من دقیق متوجه این قسمت نشدم که مترادف کدام است Keyword synonyms ایا میشود برچسب های که در خود ورد پرس اضافه میکردم را در این قسمت وارد کنم از نظر سو خوب است لطفا زود جواب بدید دارم اولین پستم را انتشار میدم

 46. با سلام وعرض ادب یه سوال داشتم این افزونه Yoast در ورژن جدید متای کلمات کلیدی رو کجا بنویسم

 47. 2 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  یک ویژگی محصول تعریف کرده بودم. آنرا حذف کردم . پیغام ری دایرکت یوآست سئو آمد . نخوانده یکی از دو گزینه ری دایرکتش را انتخاب کردم. بعد از آن صفحه اول سایت بالا نیامد به جایش 4xx داد. یوآست سئو را که غیر فعال میکنم سایت درست میشود و اگر فعال کنم صفحه اول سایت 4xx میدهد. چطور این اختلال را حل کنم . لطفا راهنمایی کنید. ممنون . عبادی

 48. 2 سال عضو همیار وردپرس

  برای فعال کردن بخش‌های مختلف افزونه، در تب سئو > پیش‌خوان و قابلیت‌ها وجود ندارد!

 49. مرسی از مقاله خوبتون

 50. سلام
  تو بخش ظاهر جستجو و قسمت طبقه بندی ها تنظیماتی برای برگه ها وجود نداره که title سایت تو صفحه بندی سایت اعداد صفحه رو بزنه که دوبلیکیت حساب نشه
  مثلا تو صفحه 10 همیار وردپرس میزنه همیار وردپرس صفحه 10 از 172 ….
  واسه من توسایت نمیزنه و از زمانی که نسخه های جدید یواست اومد این مشکل برای همه به وجود اومده و مطمئنا سوال خیلی هاست
  لطفا راهنمایی کنید با توجه به اینکه خودتون برها تو پست هاتون گفتید از یواست استفاده می کنید چطور واسه شما میزنه صفحه 10 از … ولی واسه خلی ها نمیزنه چطور باید این مشکل رو رفع کرد؟؟؟؟؟
  تو کدنویسی هام تغییرات اعمال کردم نشد مشکل از تنظیمات یواسته

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز این مشکل ربطی به yoast نداره. این ربط به پیج بندی صفحه داره

  • خب میشه یه راهنمایی کوچیک بکنید که کدوم کدها رو تو قالب باید تغییر بدم یا کار دیگه ای باید بکنم؟ از قالب جنه استفاده می کنم
   خواهشا جواب بدید خیلی دنبالش گشتم و سرچ کردم چیزی پیدا نکردم اولین نفری هستید که جوابمو میدید

  • خب میشه یه توضیح بدید که برای اینکه تو title صفحه اصلی، صفحه بندی هم اضافه بشه که گوگل دوبلیکیت حساب نکنه؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به طور کلی اگه تنظیمات اولیه رو به درستی انجام بدید و همچنین در صفحات مختلف فاکتورها رو رعایت کنید به درستی نمایش داده میشه. تنظیم خاصی نداره که دنبالش باشید

  • اتفاقا داره و تو این چند روز به نتیجه رسیدم و دقیقا مشکل از افزونه یواسته که شما گفتید نیست و برام عجیب بود که جواب اشتباه دادید!!!!
   زمانی که یه برگه میسازی و تو تنظیمات وردپرس اون رو برگه نخست در نظر میگیری تا المان ها رو با برگه ساز بچینی، عنوان سئو با افزونه یواست ساخته میشه و تو اون صفحه نمیشه تو عنوان از %%term_title%% استفاده کرد. و این مشکل به وجود میاد
   اگه تو تنظیمات وردپرس صفحه اصلی رو از آخرین نوشته ها بخونه مشکل حل میشه ولی من میخوام همون برگه ای که ساختم صفحه اصلیم باشه و اینجوری titleها همه شبیه به هم میشه که گوگل دوبلیکیت میزنه همه رو.
   اینم نوشتم برای دوستانی که این مشکل رو دارن حداقل به جواب درست برسن و اگه کسی راه حلی داره بگه تا منم مشکلم حل بشه.
   ممنون

 51. 4 سال عضو همیار وردپرس

  نصب نشد برای من

 52. سلام به دوستی گفته بودید نصب این افزونه فقط مهم نیست و باید کانفیگ هم بشه،آیا کانفیگ همن تنظیماتیه که توی پست آموزش دادین؟

 53. میشه کمی در مورد Keyword synonyms توضیح بدید چطوری باید کار کرد باهاش ممنون

 54. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من این پلاگین رو نصب کردمواین خطا رو دارم
  صفحه اصلی شما نمی‌تواند توسط موتورهای جستجو فهرست شود.
  مشکل کجاست؟

 55. علت اررور چیست؟
  error on line 1 at column 6: XML declaration allowed only at the start of the document

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این معمولا زمانی اتفاق می افتد که یک افزونه یا تابع موضوع به اشتباه یک فضای خالی خالی را در ابتدای نقشه سایت اضافه می کند.
   برای حل این مشکل:
   فضاهای خالی قبل و بعد خطوط را در دو فایل wp-config.php و functions.php از بین ببرید.

 56. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من وقتی این افزونه رو فعال کردم اسم سایتم و که میزدم تو برگه ی 4 گوگل میرفت
  اما وقتی غیر فعال کردم و تگ متا گوگل وبمستر و داخل سورس قالبم ریختم توبرگه ی
  اول گوگل میاره بعد از ویدیو های آپاراتم سایتمو میاره میشه بگین مشکل از کجاست

مطالب زیر را حتما بخوانید

دوره‌های آموزشی