رفع خطای Deceptive Site Ahead در وردپرس

رفع خطای Deceptive Site Ahead رفع خطای Deceptive Site Ahead

داشتن یک سایت روان و ایمن که کاربران سایت شما بتوانند از آن به خوبی استفاده کنند بسیار مهم است. امروزه اکثر سایت‌های وردپرس بر سر رتبه‌های بهتر در گوگل رقابت می‌کنند و تمام سعی و تلاش خود را به کار‌ می‌بندند تا به شکل موثرتر و بهتری در گوگل دیده شوند و به جرات می‌توان گفت که کاربران به گوگل اعتماد زیادی دارند. از این رو کاربران تمایل چندان زیادی نخواهند داشت به صفحه‎ایی وارد شوند که گوگل در ابتدای ورود به آن صفحه هشدار می‌دهد که این یک صفحه ناامن است و از بازدید‌کنندگان برای ورود به صفحه تایید می‌خواهد و همچنین می‌توان گفت که این مشکل می‌تواند از اعتبار سایت وردپرسی شما نیز به شدت بکاهد. این خطا که در شمار خطاهای نسبتا پیچیده قرار می‌گیرد و خطای Deceptive Site Ahead نام دارد و یکی از خطاهای رایج وردپرس می‌باشد. اما اصلا نگران نباشید و بجای نگرانی با ما همراه شوید تا با آموزشی ساده و کامل مشکل Deceptive Site Ahead را با خواندن این مقاله به آسانی حل کنیم.

 • علت به وجود آمدن خطای Deceptive Site Ahead
 • توصیه‌هایی مختصر برای افزایش امنیت سایت
 • رفع خطای Deceptive Site Ahead
 • اطلاع به گوگل برای برسی مجدد سایت

علت به وجود آمدن خطای Deceptive Site Ahead

ارور Deceptive Site Ahead
ارور Deceptive Site Ahead

این خطا به این معناست که سایت شما از نظر گوگل هک شده یا آلوده به ویروس است و یا شما از سایت‌های تبلیغات کلیکی نه چندان معتبر و مشکوک استفاده می‌کنید‌. بنابر‌این گوگل برای محافظت از کاربران خود در برابر کد‌های مخرب سایت شما از ورود مستقیم آنها به سایت جلوگیری می‌کند و با هدایت کردن آنها به صفحه هشدار Deceptive Site Ahead مطابق تصویر بالا به کاربرانی که قصد ورود به سایت شما را دارند هشداری مبنی بر نا‌امن بودن سایت شما می‌دهد.

این هشدار موجب از دست رفتن اعتماد کاربران و بازدید‌‌کنندگان شما شده و بازدید از صفحات سایتتان را به شدت کاهش خواهد داد و در صورتی که این خطا رفع نگردد و در دراز مدت ادامه یابد ضرر‌‌های سنگینی به سئو و همچنین میزان بازدهی سایتتان وارد خواهد کرد پس پیشنهاد می‌کنیم ارور Deceptive Site Ahead را هر چه سریعتر با استفاده از آموزش‌های این مقاله به سرعت رفع کنید. که البته میل خودتان است، می‌توانید هم اکنون این صفحه را ببندید و مانند اکثریت مردم شکست را قبول کنید و تمام تلاش‌ها و هزینه‌هایی که کرده اید را نابود سازید!

توصیه‌هایی مختصر برای افزایش امنیت سایت

1. تهیه هاست از شرکت‌های معتبر:

سعی کنید از بهترین هاست وردپرس استفاده کنید که دارای لایه‌های امنیتی قوی و همچنین مانیتورینگ دائم باشد تا به محض ویروسی شدن هاست، این موضوع به شما اطلاع داده شود و همچنین اقداماتی صحیح در جهت مقابله با آن انجام گردد.

2. انتخاب افزونه و قالب از منابع معتبر:

در صورتی که از قالب‌ها و افزونه‌های رایگان استفاده می‌کنید سعی کنید همیشه آنها را از منابع معتبر و شناخته شده‌ایی مثل مخزن وردپرس و یا از سایت همیار‌ وردپرس تهیه و استفاده کنید.

3. استفاده از افزونه‌های امنیتی:

برای بالا‌بردن امنیت سایت‌تان پیشنهاد می‌کنیم حتما یک افزونه امنیتی مناسب و ترجیحا پرمیوم را بر روی سایت وردپرسی خود نصب کنید.

حالا چرا رایگان نه و پرمیوم؟ به این دلیل که افزونه‌های رایگان امنیتی امکانات بسیار بسیار پایینی را در دسترس شما قرار می‌دهند و از طرفی افزونه‌های امنیتی پرمیوم هزینه ‌چندان بالایی نداشته و با هزینه‌ایی اندک می‌توانید خیال خود را بابت امنیت سایتتان راحت کنید. مطمئن باشید که هزینه و دردسر‌هایی که در زمان هک شدن یا ویروسی شدن سایتتان و برگرداندن آن به وضع سابق می‌کنید خیلی بیشتر از تهیه یک افزونه‌ پرمیوم امنیتی هست ولی باز هم تصمیم گیرنده شما هستید!

پس از نصب افزونه پیشنهاد می‌کنیم به صورت دوره‌ایی با آن سایت خود را اسکن کنید تا از خطر هک‌شدن یا ویروسی شدن سایتتان در امان باشید. افزونه‌های مشهور Wordfence Security، iThemes Security و SecuPress گزینه‌های مناسبی برای افزایش امنیت سایت شما هستند ولی با این حال طبق صلاحدید خود از سایر افزونه‌های امنیتی دیگر نیز می‌توانید استفاده کنید. ما در مقاله بهترین امنیتی وردپرس به معرفی چند مورد از این افزونه‌ها پرداخته‌ایم.

  جدیدترین راهنمای کامل حفظ امنیت وردپرس

رفع خطای Deceptive Site Ahead

1. رفع خطا از طریق حل موارد مشکوک

اگر از سایت‌های تبلیغات کلیکی نه چندان معتبر و ارزان استفاده می‌کنید ابتدا با حذف کردن کد‌های مربوط به آن سایت از سایت وردپرسی خود اطمینان حاصل کنید که علت به وجود آمدن این خطا سایت مذکور نباشد.

2. حل خطا با استفاده از ویروس کشی فایل‌های هاست

در این حالت باید از هاستینگ خود تقاضا نمایید تا فایل‌های هاست شما را با ویروس اسکنرهایی مثل ویروس اسکنر clamav در لینوکس مورد اسکن قرار دهد و منبع ویروس یا نفوذ امنیتی را پیدا کند و با از بین بردن آن خطا Deceptive Site Ahead رفع گردد.

اسکنر clamav
اسکنر clamav

یا در صورت وجود ویروس اسکنر Imunify360 در پنل مدیریتی هاستتان با استفاده از آن به اسکن فایل‌های خود پرداخته و ویروس یا کد مخرب را پیدا کرده و در صدد پاکسازی و رفع آن اقدام کنید.

اسکنر Imunify360
اسکنر Imunify360

3. به دنبال افزونه یا قالب مخرب بگردید!

در این روش می‌توانید تمام افزونه‌های وردپرس خود را غیر فعال نموده و مجددا با فعال سازی تک تک آنها افزونه مخرب وب‌سایت خود را شناسایی کرده و با جایگزین نمودن آن با افزونه‌های مشابه خطای Decptive Site Ahead را رفع کنید.

پس از این کار در صورت نتیجه نگرفتن قالب خود را نيز غیر‌فعال نموده و از عدم وجود خطای یاد شده از آن اطمینان حاصل کنید. (در صورتی که مشکل حل نشد مجددا می‌توانید قالب خود را فعال نمایید)

4. فایل htaccess هاست خود را مورد برسی قرار‌دهید!

در این روش باید با ورود به قسمت روت هاست (Public_html) و فعال نمودن گزینه‌ایی که در تصویر زیر مشخص شده است فایل‌های مخفی هاست خود را قابل نمایش کرده و وارد فایل htaccess شوید و موارد مشکوک را از این قسمت پاک کنید. همچنین اگر توانایی شناسایی کد‌های مخرب این بخش را ندارید می‌توانید از بخش پشتیبانی هاستینگ خود درخواست کنید تا این فایل را با نمونه‌‌ی خام آن در هاست شما جایگزین کند. اگر فایل را مشاهده نمی‌کنید می‌توانید از بخش Perferences تیک گزینه Show Hidden Files را بزنید.

نمایش فایل‌های مخفی در هاست
نمایش فایل‌های مخفی در هاست

اطلاع به گوگل برای برسی مجدد سایت

پس از پیدا‌کردن مشکلات امنیتی و رفع آن‌ها شما باید وارد سرچ کنسول گوگل شوید و طبق تصویر زیر وارد بخش Security & Manual actions می‌شوید و سپس بر‌ روی Security Issues کلیک کرده و درخواست برسی سایتتان توسط گوگل را در همین بخش ارسال می‌کنید.

بخش Security Issues در سرچ کنسول
بخش Security Issues در سرچ کنسول

رفع مشکل Deceptive Site Ahead

خطای Deceptive Site Ahead یک خطا از سمت هسته‌ی امنیتی گوگل است و زمانی به وجود می‌آید که سایت شما هک شده باشد یا دارای کد‌های مخربی باشد که به تشخیص گوگل برای کاربران و بازدید‌کنندگان شما آسیب‌زا هستند. اگر به این خطا توجه نشود علاوه بر اینکه موجب می‌شود اعتماد مخاطبین خود را به سرعت از دست بدهید، بازدید‌های روزانه‌‌یتان هم به دلیل ورود غیر‌مستقیم کاربران با افت بسیار شدیدی همراه خواهد بود و به مرور زمان ضرر‌های فراوانی نیز به سئو و رتبه بندی سایت شما وارد خواهد‌ شد و حتی ممکن است نتایج سایت شما از جستجوی گوگل نیز حذف گردد. در این مقاله به روش‌های حل خطای Deceptive Site Ahead و پیدا‌کردن کد‌های مخرب اشاره شد و همچنین نکاتی در مورد بالا‌بردن ایمنی سایت و جلوگیری از هک‌شدن و بروز خطای Deceptive Site Ahead گفته‌شد.

ممنون که تا پایان این مقاله همراه ما بوده‌اید. اگر سوال، ابهام یا نظری دارید حتما آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من امروز سایتم دچار این ارور شد میخواستم بدونم این ارور میتونه از بایین بودن نسخه php هاست باشه ؟ اخه تو بیشخوان وروبرس هم ارور بروزرسانی php رو داشتم

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خیر ارتباطی با این موضوع نداره و دلیلی که این خطا میتونه براتون به ووجود بیاد رو در مقاله ذکر کردیم.