چرا این 8 روش کاهش رتبه الکسا بهترین بازخورد را دارند؟

کاهش رتبه الکسا

معتبر بودن یک وب‌سایت در بین تمامی وب‌سایت‌هایی که در حال فعالیت هستند، بسیار اهمیت دارد. این اعتبار وب‌سایت توسط؛ ترافیک زیاد، پایگاه داده طرفداران، لینک‌های پشتیبانی در سایت‌های دیگر و سئوی قوی شکل می‌گیرد. به‌دست آوردن رتبه الکسا نشانگر یک عملکرد بسیار خوب در بین تمامی سایت‌های ایرانی و خارجی است، و وب‌سایت شما را در رقابت با دیگران نگه می‌دارد.

داشتن رتبه الکسا یک معیار بسیار خوب برای سنجش محبوبیت وب‌سایت شما است. وب‌سایت الکسا alexa.com با اختصاص دادن عددی که رتبه شما را مشخص می‌کند میزان محبوبیت و جایگاه شما را در بین دیگر وب‌سایت‌ها مشخص می‌کند. افراد و برندهایی که قصد تبلیغ و یا خرید از شما را دارند در ابتدا به رتبه الکسا شما دقت می‌کنند و با توجه به آن برای شما درخواست خرید یا تبلیغات ارسال می‌کنند. با توجه به توضیحات بالا متوجه می‌شویم که هر چقدر رتبه الکسا خود را ارتقا دهید میزان درآمد و پیشرفت شما افزایش پیدا می‌کند.

کاهش رتبه الکسا

رتبه الکسا چیست و چه کاربردی دارد؟

و اما رتبه الکسا چیست؟ رتبه الکسا یک عدد است که باعث می‌شود میزان محبوبیت یک سایت را نسبت به سایت‌های دیگر مشخص کند. افزایش و کاهش این رتبه به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله این عوامل باید به میزان ترافیک وب‌سایت ما و تغییرات ترافیک سایت‌های مختلف اشاره کرد. برای نحوه فهمیدن رنک سایت الکسا  کافیست این مقاله را مطالعه کنید.

الکسا یکی از شرکت‌هایی است که در زیرمجموعه آمازون قرار دارد و با استفاده از آمار و میزان ترافیک وب سایت‌ها که توسط کاربران ایجاد می‌شود رتبه‌بندی انجام می‌دهد. این رتبه بندی بر اساس تعداد دفعات بازدید در ۳ ماه گذشته و تعداد دفعات بازدید کاربران جدید انجام می‌شود، که این اطلاعات از طریق مرورگرهایی مانند؛ فایرفاکس و کروم جمع آوری و به نمایش گذاشته می‌شود.

روش کار الکسا بیشتر بر روی سه ماه اخیر فعالیت شما تأکید دارد و با توجه به این مدت، داده‌ها و اطلاعات وب‌سایت شما را نسبت به دیگر وب سایت‌ها مقایسه می‌کند.

آیا رتبه الکسا بر روی سئو یا ترافیک تاثیر خاصی دارد؟

تاثیر رتبه الکسا بر روی سئو یا ترافیک
تاثیر رتبه الکسا بر روی سئو یا ترافیک

این سوالی است که ذهن خیلی از کاربران اینترنت را مشغول کرده است، اما اگر به دنبال جواب ساده‌ای برای این سؤال هستید باید بگویم، هیچ رابطه مستقیمی بین سئو و ترافیک و رتبه الکسا وجود ندارد. اما نکته‌ای که دراین‌باره وجود دارد این است که معمولاً وب‌سایت‌هایی که دارای رتبه الکسا بهتری هستند از لحاظ سئو نیز کیفیت خوبی دارند.

به‌عنوان‌مثال؛ وب‌سایت‌هایی که دارای رتبه‌ای کم‌تر از ۱۰ هزار هستند، بازدید بیشتری به کمک نتایج در جست‌وجوی گوگل را از آن خود می‌کنند و به همین دلیل مدیران وب سایت‌ها سعی دارند تا رتبه الکسا خود را ارتقا دهند، و بدین‌صورت فروش خود را افزایش دهند.

برای اینکه اعتبار دامنه وب‌سایت خود را بالا ببرید و در جست‌وجوی نتایج گوگل جایگاه خوبی داشته باشید از لینک‌های خارجی برای وب‌سایت خود کمک بگیرید. این کار باعث می‌شود ترافیک زیادی را برای وب‌سایت خود دریافت کنید که باعث بهبود رتبه الکسا می‌شود.

۸ روش برای کاهش رتبه الکسا وب سایت

۸ روش برای کاهش رتبه الکسا وب سایت
۸ روش برای کاهش رتبه الکسا وب سایت

برای کاهش رتبه الکسا وب سایت های ایرانی و گلوبال، راه و روش های مختلفی وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد، اما ما در این مطلب قصد داریم 8 روش بسیار کاربردی را برای شما معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید.

افزایش ترافیک ارگانیک وب سایت از طریق موتور های جستجو گوگل

هنگامی‌که کاربران از طریق گوگل وارد وب‌سایت شما می‌شوند میزان سرچ ترافیک Search Traffic افزایش پیدا می‌کند و از این طریق است که بازدید ارگانیک به وب‌سایت شما ارجاع می‌دهد.

تولید محتوا یونیک و بهینه شده

بدون شک تولید محتوای اختصاصی یا همان یونیک جز نخستین روش‌هایی است که باعث می‌شود جذب ترافیک از وب سایت‌هایی مثل گوگل و بینگ افزایش پیدا کند. برای اینکه ترافیک بیشتری را برای وب‌سایت خود دریافت کنید از کلمات کلیدی در محتوا استفاده کنید و شانس خود را برای دیده شدن افزایش دهید. آموزش نوشتن مقاله و محتوای سئو شده از مهم تارین عوامل رنگ گرفتن وبسایت ها در سال 2021 است.

دیجیتال مارکتینگ

از فضای دیجیتال مارکتینگ نهایت استفاده را ببرید و از آن برای افزایش ورودی و ترافیک سایت استفاده کنید. شما می‌توانید با فعالیت در شبکه‌هایی همچون؛ یوتیوب، آپارات، اینستاگرام، فیسبوک و دیگر شبکه‌های مجازی رتبه الکسا وب‌سایتتان را افزایش دهید.

به روز بودن سایت و محتوا

اگر خودمان را یک کاربر در نظر بگیریم که در حال جست‌وجو در بین صفحات وب است، هنگامی‌که وارد یک وب‌سایت می‌شویم اگر با مطالبی روبه‌رو شویم که قدیمی هستند به چه صورت برخورد می‌کنیم؟ بله، بدون شک از وب‌سایت خارج خواهیم شد، پس حتماً وب‌سایت و مطالب وب‌سایت را بروز نگه‌دارید، تا نرخ ماندگاری وب‌سایت را افزایش دهید و کاربران جدید را از دست ندهید.

نرخ ماندگاری کاربران در صفحه را افزایش دهید

نرخ ماندگاری برای بهبود سئو سایت بسیار اهمیت دارد و هر چه این نرخ ماندگاری بیشتر باشد شانس کسب رتبه‌های نخست در جست‌وجوی گوگل افزایش پیدا می‌کند. به کمک بروز کردن مطالب، ساخت لینک‌های داخلی و همچنین محتواهای جذاب می‌توانید این نرخ ماندگاری را افزایش دهید.

جمع آوری بک لینک با کیفیت فراموش نشود

ساخت بک لینک یکی دیگر از روش‌های کاهش رتبه الکسا می‌شود و در بهبود سئو وب‌سایت بسیار تاثیرگذار است. ساخت بک لینک نیز مراحل خاص خود را می‌طلبد که باید از متخصصان این حرفه کمک بگیرید.

افزایش اتوریتی سایت

استفاده از تمامی روش‌هایی که به آنها اشاره شد بدون شک تاثیر زیادی بر کاهش رتبه الکسا دارد که پس از استفاده از آنها متوجه میزان تأثیر آنها خواهید شد. افزایش دامین اتوریتی یکی دیگر از روش‌های کاهش رتبه الکسا است که به کمک آن می‌توانید رنک ایران و جهانی خود را کاهش دهید.

استفاده از تبلیغات کلیکی (PPC) و ادوردز (Adwords)

استفاده از تبلیغات کلیکی و گوگل ادوردز یک راه مناسب برای افزایش ورودی وب‌سایت است اما این روش با صرف هزینه صورت می‌گیرد. اکثر وب سایت‌های ایرانی از این روش برای افزایش بازدید گوگل و کاهش رتبه استفاده می‌کنند.

چند روش کاربردی برای کاهش رتبه الکسا

  • سعی کنید محتوایی تولید کنید که بالای ۲۰۰۰ کلمه باشد و در آن تمامی مباحث سئو را رعایت کنید.
  • محتوا و مطالب وب‌سایت خود را از طریق تمامی برنامه‌ها و شبکه‌های مجازی به اشتراک بگذارید.
  • از لینک‌های خارجی در وب سایت‌های دیگر برای افزایش اعتبار دامنه استفاده کنید.

جمع بندی

روش‌های مختلفی برای کاهش رتبه الکسا وجود دارد که به بهترین آنها اشاره کردیم اما هیچ‌وقت از تولید محتوا اختصاصی و فعالیت در شبکه‌های مجازی غافل نشوید. شما با تولید محتوا اختصاصی می‌توانید نتایج جست‌وجو گوگل را از آن خود کنید و با فعالیت در شبکه‌های مجازی ورودی کاربر جدید را افزایش دهید. تمام فعالیت خود را بر روی این ۲ مورد قرار دهید تا شاهد پیشرفت در کسب‌وکار خود باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.