آموزش حذف اکانت اینستاگرام به صورت موقت و یا دائم

حذف اکانت اینستاگرام

اینستاگرام از زمانی که روی کار آمد تنها یک شبکه اجتماعی بود اما به مرور زمان رشد کرد و تبدیل به یک بستر عالی برای فعالیت‌های شخصی و کسب و کارها شده است. برای نصب این اپلیکیشن کافیست به اپ‌استور یا گوگل پلی مراجعه کرده و آخرین نسخه را دریافت کنید و با وارد کردن اطلاعاتی نظیر شماره تماس، ایمیل، نام کاربری و پسورد اکانت خود را بسازید. از طرفی ممکن است به دلایل مختلف بخواهید دست به حذف اکانت اینستاگرام برای همیشه بزنید. قطعا چنین کاری امکانپذیر بوده و ما نیز قصد داریم در این مقاله به آموزش حذف اکانت اینستاگرام بپردازیم.

آموزش حذف اکانت اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در سراسر جهان است. اگرچه با پلتفرم‌های مشابه (مانند اسنپ چت، تیک تاک، یوتیوب شورت و غیره) رقابت می‌کند، اما تسلط کاربران روی این پلتفرم بی‌نظیر است. اما گاهی اعتیاد به اینستاگرام مشکلات زیادی از کاهش بهره وری گرفته تا اهمال کاری و حتی افسردگی به وجود می‌آورد. همین امر سبب می‌شود افرادی که کار خاصی با اینستاگرام انجام نمی‌دهد تصمیم به حذف دائم اکانت اینستاگرام می‌گیرند. قبل از وارد شدن به مبحث آموزشی، بیایید درباره مزایا و معایب حذف حساب اینستاگرام صحبت کنیم.
مزایای کلیدی حذف اکانت اینستاگرام کنترل بیشتر بر زمان و احساسات، افزایش بهره وری و توانایی تمرکز بیشتر بر روی اهداف است. معایب کلیدی ناتوانی در ملاقات و ارتباط آنلاین با افراد جدید و فقدان فرصت‌های تجاری است البته در صورتی که یک کارآفرین وب باشید.

چه زمانی باید اینستاگرام خود را حذف کنید؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا افراد تصمیم به پاک کردن اکانت اینستاگرام خود می‌گیرند. برخی از آنها نگرانی‌هایی مربوط به حریم خصوصی، ناتوانی در مدیریت زمان و تمرکز درست، مشکلات سلامت عاطفی، عدم درک نحوه استفاده از پلتفرم و … است. اگر هر یک از این مشکلات را دارید، وقت آن رسیده است که اینستاگرام خود را حذف کنید.
حذف اکانت اینستاگرام بطور کامل قابل برگشت نیست. هنگامی که آن را انجام دهید، برای همیشه از بین می‌رود. اما اگر می‌خواهید بعداً حساب خود را بازیابی کنید، به جای حذف آن، باید آن را غیرفعال کنید.

9 دلیل برای حذف اینستاگرام

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است شخصی بخواهد حساب اینستاگرام خود را حذف کند. ما سعی کرده ایم آنها را در این لیست سازماندهی کنیم.  در اینجا 9 دلیل برای دیلیت اکانت اینستاگرام آورده شده است:

1. کنترل زمان خود را دوباره به دست آورید

اولین مزیت فوری حذف اکانت اینستاگرام این است که می توانید کنترل زمان خود را دوباره به دست آورید. البته اگر این بستر را به عنوان کسب و کار خود استفاده نکنید. به خوبی می‌دانیم که اینستاگرام می‌تواند کاملاً اعتیادآور باشد و افراد هر روز بین 1 تا 3 ساعت را در این پلتفرم سپری می‌کنند. حذف اینستاگرام تمام این زمان را برای شما آزاد می‌کند، بنابراین می‌توانید به امور مهم‌تر زندگی بپردازید.

2- ایجاد ارتباطات واقعی

ما اغلب داستان افرادی را می‌شنویم که به صورت آنلاین با یکدیگر آشنا شده‌اند و یا حتی ازدواج کرده‌اند، یا کسانی که به صورت آنلاین با هم آشنا شده‌اند و کسب و کاری راه اندازی کرده‌اند، به سفر رفته‌اند و غیره. وقتی این موارد را در نظر می‌گیرید، بلافاصله مشخص می‌شود که صرف وقت خود در ارتباطات آنلاین و انتظار بیش از حد از آنها وقت شما را تلف می‌کند. زمان کمتری برای ارتباطات دنیای واقعی شما باقی می‌گذارد که از این ارتباطات آنلاین از راه دور معنی‌دارتر است. حذف اکانت اینستاگرام می‌تواند به شما زمان و فرصتی بدهد تا تمرکز و انرژی بیشتری برای ایجاد ارتباطات معنی‌دار در دنیای واقعی داشته باشید. البته باز هم تاکید می‌کنیم که اگر در این بستر کسب و کارتان را راه انداخته‌اید بسیار عالیست و تمامی صحبت‌هایی که مطرح شد مربوط به افرادی است که زمان خود را به بطالت در این پلتفرم می‌گذارنند.

3- تعلل کمتر و بهره وری بالاتر

اینستاگرام نیز یکی از دلایل اصلی به تعویق افتادن کار بوده و این مسئله در مطالعات متعدد ثابت شده است. هر چه بیشتر از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید، بیشتر دوست دارید در تحصیل یا کار خود آن را دخیل کنید و این خود موجب از بین رفتن زمان طلایی شماست.

با آگاهی نسبت به این موارد اگر می‌بینید که اینستاگرام برایتان هیچ‌گونه کارایی نداشته و به کسب و کارتان کمک خاصی نمی‌کند پس در فکر حذف دائم اکانت اینستاگرام خود باشید. در ادامه به بررسی این مسئله می‌پردازیم.

تفاوت غیرفعال کردن اکانت با حذف اینستاگرام

حذف حساب اینستاگرام برای افرادی است که می‌خواهند برای همیشه اکانت خود را از اینستاگرام پاک کنند. حذف اینستاگرام نه تنها حساب شما را از پلتفرم محو می‌کند، بلکه به این معنی است که همه لایک‌ها، عکس‌ها و ویدیوهای شما برای همیشه حذف خواهند شد. بنابراین اگر عکسی داشتید که در آن حساب‌های دیگر را تگ کرده‌اید، آن عکس دیگر برای مثال در برگه‌های برچسب‌گذاری شده دوستانتان نشان داده نمی‌شود. مهم است که توجه داشته باشید که حذف حساب شما غیر قابل برگشت است.

در مقابل، وقتی حساب خود را غیرفعال می‌کنید، لایک‌ها، عکس‌ها و ویدیوهای شما به طور موقت پنهان می‌شوند تا زمانی که حساب خود را دوباره فعال کنید. در حالی که فعال کردن مجدد حساب اینستاگرامتان به سادگی ورود مجدد به برنامه است، اگر حساب خود را حذف کنید و تصمیم به بازگشت به برنامه داشته باشید، باید کاملاً یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید. شما فقط یک بار در هفته می‌توانید حساب خود را غیرفعال کنید، به این معنی که اگر حساب خود را غیرفعال کنید و سپس تصمیم به ورود مجدد در آن پنجره بگیرید، دیگر نمی‌توانید پروفایل خود را پنهان کنید.

  روش های تضمینی دیدن پیام های حذف شده اینستاگرام

چگونه اینستاگرام را برای همیشه حذف کنیم؟

در برنامه‌های iOS و اندروید اینستاگرام، حذف حساب از طریق صفحه تنظیمات انجام می‌شود. برای شروع، به صفحه حساب خود رفته و روی نماد با سه خط افقی در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید. روی نماد تنظیمات و حریم خصوصی در منوی کشویی در بالای لیست ضربه بزنید. هنگامی که آن نماد را انتخاب کردید، به صفحه جدیدی با لیست کامل ابزارها هدایت خواهید شد. در بالای صفحه تنظیمات جدید، روی Accounts Center ضربه بزنید و سپس Personal details را در تنظیمات Accounts انتخاب کنید. صفحه جدیدی ظاهر می شود که اطلاعات تماس و تاریخ تولد شما را نشان می دهد. روی “Account ownership and control” ضربه بزنید و سپس یک برگه جدید با عنوان “Deactivation or Deletion” ظاهر می‌شود.

تنظیمات اینستاگرام

اگر بیش از یک حساب متا در اینستاگرام خود ثبت کرده‌اید، باید انتخاب کنید که کدام حساب را می‌خواهید غیرفعال یا حذف کنید. پس از انتخاب پروفایلی که می‌خواهید مدیریت کنید، صفحه جدیدی باز می‌شود که گزینه‌هایی را به شما نشان می‌دهد. اینستاگرام به شما امکان می‌دهد در این مرحله بین غیرفعال کردن یا پاک کردن اکانت اینستاگزام یکی را انتخاب کنید. صفحه‌ای که در اینجا مشاهده می‌کنید، توضیحی درباره تفاوت بین حذف یا غیرفعال کردن دائمی حساب شما دارد.

اینستاگرام به شما یادآوری می‌کند که حذف اکانت دائمی است و پروفایل، عکس‌ها، ویدیوها، نظرات، لایک‌ها و فالوورهای شما برای همیشه از برنامه حذف خواهند شد. هنگامی که روی «Delete account» ضربه بزنید، یک منوی کشویی ظاهر می‌شود که از شما می‌پرسد چرا حساب خود را حذف می‌کنید. می‌توانید انتخاب کنید که چه دلیلی برای شما صدق می‌کند، مانند «Too many ads» یا «Too busy/too distracting.». اگر گزینه‌های خاصی مانند «Privacy concerns» را انتخاب کنید، اینستاگرام مقالاتی را که از طریق مرکز راهنمایی خود طراحی شده است به اشتراک می‌گذارد که برای رفع نگرانی‌ها و متقاعد کردن شما برای فعال نگه داشتن حسابتان طراحی شده است.

قانون اینستاگرام برای متقاعدسازی

چگونه اکانت اینستاگرام خود را از مرورگر وب حذف یا غیرفعال کنیم؟

اگر ترجیح می‌دهید از اینستاگرام در کامپیوتر خود استفاده کنید، سایت اینستاگرام برای حذف اکانت مورد استفاده قرار می‌گیرد و کار ساده است. برای حذف اکانت اینستاگرام خود از رایانه، دستورالعمل‌ها تقریباً مشابه زمانی است که در دستگاه تلفن همراه خود اقدام می‌کنید، اما برخی از تنظیمات اضافی داریم. اگر در صفحه Feeds هستید، همان نماد را با سه خط افقی پایین صفحه خود انتخاب کنید. همچنین می‌توانید همان مرحله اولیه را از صفحه پروفایل خود بردارید و روی نماد تنظیمات در سمت راست بالای نمایه خود ضربه بزنید. در هر صورت، به‌طور خودکار در صفحه تنظیمات قرار می‌گیرید یا می‌توانید پس از انتخاب دکمه بیشتر، برای انتخاب آن از یک منوی کشویی ضربه بزنید.

حذف اکانت از کامپیوتر

روی Account Center ضربه بزنید و منویی ظاهر می‌شود که اکانت‌های منفرد یا چندگانه‌ای را که مدیریت می‌کنید و همه ابزارها را در یک صفحه به شما نشان می‌دهد. به جای انتخاب «Personal details» همانطور که در دستگاه تلفن همراه انجام می‌دهید، روی «Your information and permissions» ضربه بزنید، سه منوی کشویی باز می‌شود که یکی از آنها «Deactivation or deletion» است. روی آن ضربه زده و سپس اکانتی را که می‌خواهید غیرفعال یا حذف کنید انتخاب نمایید، سپس اقدامی را که می‌خواهید انجام دهید را انتخاب کنید.

در هر صورت، اگر اکانت خود را غیرفعال یا حذف کنید، از شما خواسته می‌شود که رمز عبور خود را برای آن اکانت بنویسید. در نهایت، باید دلیلی برای حذف یا غیرفعال کردن حساب اینستاگرام خود انتخاب کنید و تمام. هنگامی که دلیل را انتخاب کردید، برای بار دوم، اینستاگرام از شما می‌خواهد که حذف را تایید کنید و تاریخی به شما می‌دهد که جزئیات حساب شما برای همیشه از پلتفرم حذف شود.

مجدداً، پس از انجام درخواست، ممکن است متا تا 30 روز طول بکشد تا حساب کاربری و اطلاعات وابسته را برای همیشه حذف کند. متا هشدار می‌دهد که در طول 30 روز، محتوای شما مشمول سیاست حفظ حریم خصوصی اینستاگرام خواهد بود، اما اطلاعات و پروفایل شما برای سایر افرادی که از اینستاگرام استفاده می‌کنند قابل دسترسی نخواهد بود. همچنین شایان ذکر است که پس از شروع فرآیند حذف ممکن است تا 90 روز طول بکشد. بنابراین اگر واقعاً می‌خواهید ناپدید شوید، باید کمی منتظر بمانید.

تایید حذف اکانت

جمع بندی نهایی

اینستاگرام همانطور که یک بستر عالی برای راه اندازی کسب و کارها و بلاگری است، همانقدر می‌تواند برای برخی افراد از جمله نوجوانان و جوانان مضر باشد. به همین علت راهی برای حذف همیشگی آن وجود دارد. اگر تصمیم گرفتید که با این شبکه اجتماعی خداحافظی کنید با کمک سایت دیلیت اکانت اینستاگرام یا همین اپلیکیشنی که در دستانتان هست، به راحتی می‌توانید اینستاگرام را پاک کنید.

سوالات متداول

دلایل زیادی وجود دارد که چرا افراد تصمیم به پاک کردن اکانت اینستاگرام خود می‌گیرند. برخی از آنها نگرانی‌هایی مربوط به حریم خصوصی، ناتوانی در مدیریت زمان و تمرکز درست، مشکلات سلامت عاطفی، عدم درک نحوه استفاده از پلتفرم و … است. اگر هر یک از این مشکلات را دارید، وقت آن رسیده است که اینستاگرام خود را حذف کنید. حذف اکانت اینستاگرام بطور کامل قابل برگشت نیست. هنگامی که آن را انجام دهید، برای همیشه از بین می‌رود. اما اگر می‌خواهید بعداً حساب خود را بازیابی کنید، به جای حذف آن، باید آن را غیرفعال کنید
حذف حساب اینستاگرام برای افرادی است که می‌خواهند برای همیشه اکانت خود را از اینستاگرام پاک کنند. حذف اینستاگرام نه تنها حساب شما را از پلتفرم محو می‌کند، بلکه به این معنی است که همه لایک‌ها، عکس‌ها و ویدیوهای شما برای همیشه حذف خواهند شد. بنابراین اگر عکسی داشتید که در آن حساب‌های دیگر را تگ کرده‌اید، آن عکس دیگر برای مثال در برگه‌های برچسب‌گذاری شده دوستانتان نشان داده نمی‌شود. مهم است که توجه داشته باشید که حذف حساب شما غیر قابل برگشت است. در مقابل، وقتی حساب خود را غیرفعال می‌کنید، لایک‌ها، عکس‌ها و ویدیوهای شما به طور موقت پنهان می‌شوند تا زمانی که حساب خود را دوباره فعال کنید. در حالی که فعال کردن مجدد حساب اینستاگرامتان به سادگی ورود مجدد به برنامه است، اگر حساب خود را حذف کنید و تصمیم به بازگشت به برنامه داشته باشید، باید کاملاً یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید. شما فقط یک بار در هفته می‌توانید حساب خود را غیرفعال کنید، به این معنی که اگر حساب خود را غیرفعال کنید و سپس تصمیم به ورود مجدد در آن پنجره بگیرید، دیگر نمی‌توانید پروفایل خود را پنهان کنید.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.