هارد های اقتصادی در بازار

هارد های اقتصادی در بازار

افزایش قیمت ارز و تجهیزات کامپیوتری خرید این محصولات را برای بسیاری دشوار کرده است. به تازگی هم با افزایش قیمت جهانی هارد ها این محصولات با ارزش در ایران نیز افزایش قیمت داشتند.

هارد ها در مدل های مختلفی در بازار موجود هستند. بسته به نیاز شما که چه مقدار اطلاعات دارید می توانید هارد مورد نظر خود را خریداری کنید. در این بین قیمت محصول یکی از اولین اولویت ها برای خرید در ایران شده است. تنوع زیاد در هارد ها با قیمت های مختلف در بازار باعث شده است، خرید نسبتا دشواری داشته باشید.

هارد دیسک ها حافظه اصلی ذخیره سازی اطلاعات در کامپیوتر های شخصی هستند، که به دسته کلی اینترنال (داخلی) و اکسترنال (خارجی) تقسیم می‌شوند.

هارد های اینترنال در داخل سیستم شما قرار می گیرند و بزرگ ترین حافظه در لپ تاپ یا کامپیوتر شما است، که اطلاعات شخصی، نرم افزار ها و فایل ها در آن ذخیره می شوند. جابجایی هارد های اینترنال عملا امکان پذیر نیست. حافظه های ذخیره سازی داخلی یا اینترنال از لحاظ تکنولوژی ذخیره سازی اطلاعات به دو دسته درایو سخت (HDD) و درایو جامد (SSD) تقسیم بندی می شوند.

امروزه انواع زیادی از هارد هایHDD  و SDDدر بازار موجود است. که هرکس بنا به نیاز شخصی هارد مورد نظر را برای لپ تاپ خود خریداری می کند. حافظه SDD نسبت به  HDDدارای قابلیت ها و مزایای بیشتری است، به همین دلیل اکثر افراد خرید حافظه SDD برای لپ تاپ را به خرید HDD ترجیح می دهند.

انتخاب بهترین خرید SDD برای لب تاپ

در طی چند سال اخیر به دلیل تنوع زیاد SDD ها خرید آن برای مردم سخت شده است. برای خرید حافظه SDD برای لپ تاپ خود باید چند نکته اساسی و مهم را بدانید تا بتوانید خرید خوبی نسبت به نیاز خود داشته باشید.

-1 اولین نکته مهم برای خرید حافظه SDD، سرعت خواندن و نوشتن آن است. سرعت آن از 520 تا 5000 مگابایت است. باتوجه به فعالیت و نیاز شما با سیستم خود می توانید محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.

2- انتخاب ظرفیت مناسب برای سیستم خود که اکثر کاربران یک اس اس دی با ظرفیت 120 تا 256 گیگابایت برایشان کافی است. در بعضی از کامپیوتر ها به دلیل کاهش قیمت از دو حافظه  اس اس دی و اچ دی دی در کنار هم استفاده می شود.

3- از شرکت های معتبر و با سابقه خرید خود را انجام دهید، تا درصورت مشکل گارانتی تعویض داشته باشد. از کمپانی های تازه کار خرید نکنید، زیرا تکنولوژی ساختSDD  جدید است و نیاز به تجربه دارد.

در طی چند سال اخیر، تقاضای حافظه (SDD) برای لپ تاپ در بازار زیاد شده است. اما به دلیل هزینه آن همه افراد قدرت خرید این محصول را ندارند. نکته قابل توجه این است، همه سیستم ها از تمامی حافظه های اس اس دی پشتیبانی نمی کنند.

هارد اکسترنال، همانطور که از نامش پیداست در خارج از دستگاه قرار می گیرد و ارتباط آن با دستگاه شما توسط یک کابل رابط است، که از طریق پورتی مانند  USBبه کامپیوتر شما وصل می شود. یکی از محبوبیت هایی که هارد های اکسترنال نسبت به اینترنال دارند، قابلیت حمل آن ها است، که به راحتی می توان از سیستم جدا کرد. اما برای جابجای آن بهتر است داخل کیف باشد تا ضربه ای به آن وارد نشود، تا اطلاعات ذخیره شده از بین نرود.

هارد دیسک اکسترنال در دو نوع رومیزی (Desktop) و قابل حمل (Portabel) موجود است. در نوع رومیزی به دلیل سنگین بودن و حجم زیاد بیشتر در شرکت و سازمان های بزرگ برای ذخیره سازی اطلاعات و پشتیبان گیری داده ها استفاده می شود.

اگر برای خرید هارد اکسترنال به بازار مراجعه کرده باشید، به دلیل تنوع زیاد دچار سردرگمی خواهید شد. هارد های اکسترنال با توجه به یکسری مشخصات و اطلاعات در قیمت های مختلفی در بازار موجود هستند، که مهم ترین آن ظرفیت ذخیره سازی است. اگر شما برای خرید هارد اکسترنال فقط انتظار ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات را دارید می توانید با مراجعه به فروشگاه های مختلف خرید هارد اکسترنال ارزان قیمت را تجربه کنید. ولی اگر مواردی دیگری مانند سرعت انتقال بالا اطلاعات و قابلیت امنیتی خوب و غیره داشته باشد بهتر است، هزینه بیشتری کنید.

هارد های اکسترنال SSD هزینه بیشتری نسبت به HDD ها دارند و اقتصادی نیستند. برای تهیه هارد های اقتصادی از هارد هایی با ظرفیت یک ترابایت استفاده کنید. حافظه های HDD با ظرفیت یک ترابایت کمترین هزینه را برای شما دارد که این هارد ها با مزایایی مانند ضد ضربه بودن با قیمت متفاوت عرضه شده اند.

جهت خرید هارد های اکسترنال از برند های معروفی چون Adata و وسترن خرید خود را انجام دهید. معمولا تفاوت قیمتی آن ها با سایر برند ها نا چیز است و می تواند انتخاب خوبی باشد. در صورتی که هارد خود را به صورت مداوم جا به جا نمی کنید یا در شرایط خاص استفاده نمی کنید نیز از خرید هارد هایی با قابلیت ضد ضربه بودن پرهیز کنید. این هارد ها به دلیل ضد ضربه بودن قیمت بیشتری دارند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید