قدرت دیجیتال مارکتینگ در دوران کرونا

قدرت دیجیتال مارکتینگ در دوران کرونا

یادتان می‌آید چند سال پیش، از اینترنت «دیال آپ» با سرعت حلزونی استفاده می‌‌کردیم؟ هنوز هم که هنوز است آن صدای نوستالژیک اتصال اینترنت به گوشمان آشنا است.

بعد کم‌کم ماجرای اینترنت پیشرفت کرد تا الان که بیشتر کارهایمان را به صورت دیجیتالی و در بستر اینترنت انجام می‌دهیم. به زبان ساده، جریان دیجیتال مارکتینگ در ایران به راه افتاده و روز به روز در حال قدرتمندتر شدن است.در حقیقت، جریان دیجیتال، باعث شکل‌گیری بازاریابی در فضای دیجیتال ایران شده است. قایق‌های بسیاری، مدت‌ها است که به آب زده‌اند.

دوران کرونا چگونه باعث قدرتمندتر شدن دیجیتال مارکتینگ شد؟

در اینجا توجه شما را به گزارشی از «ابر آوران» جلب می‌کنیم. بر اساس این گزارش، در طول مدت شیوع ویروس کرونا:

  • فروشگاه‌های آنلاین: 2 برابر
  • سوپرمارکت‌های آنلاین: 10 برابر
  • سامانه‌های نوبت‌دهی خدمات درمانی: ۳ برابر

رشد را تجربه کرده‌اند. این آمار به ما نشان می‌دهد که ویروس کرونا جدا از تمام دردسرها، اشتباه‌ها و تلفاتی که در جهان و ایران داشت، به طور استثنا و به شکلی پُر هیاهو باعث رشد کسب و کارها در فضای دیجیتال شده است. به احتمال زیاد، خودتان شاهد این ماجرا بوده‌اید اما بررسی کردن این گزارش هم خالی از لطف نبود.

چه چیزی مسیر رشد در دنیای دیجیتال مارکتینگ را هموار می‌کند؟

اگر خوب نگاه کنیم می‌بینیم که همه ما سوار یک قایق هستیم و در کنار هم رشد می‌کنیم. تمام کسب و کارهایی که در فضای وب فارسی مشغول به کار هستند، چیزی برای ارائه به کاربران دارند و می‌خواهند از آن طریق، جریان درآمدی ایجاد کنند. به همین دلیل، باید خودشان را به دیجیتال مارکتینگ مسلح سازند.

حالا سوال اصلی این است که چه زمانی می‌توانیم در دیجیتال مارکتینگ، بیشتر و بهتر رشد کنیم؟ پاسخ این پرسش، ساده است. ما زمانی می‌توانیم بیشتر رشد کنیم که مهارت بیشتری داشته باشیم. این مهارت هم از طریق یادگیری به دست می‌آید. در ادامه، شما را با یکی از مدرسه‌های یادگیری بازاریابی دیجیتال، آشنا می‌کنیم.

معرفی یک سایت فارسی آموزش دیجیتال مارکتینگ

صفحه اصلی سایت دیجیتالینگ

«مدرسه دیجیتالینگ» یک سایت فارسی آموزش دیجیتال مارکتینگ است که از شیوه «یادگیری تجربه محور» برای آموزش بازاریابی دیجیتال استفاده می‌کند.

به زبان ساده، چیزی که از آن به عنوان مبنای آموزش‌هایمان بهره می‌گیریم، تجربه‌هایی است که در طول مسیر چند ساله آزمون و خطای خودمان به آنها رسیده‌ایم.

به همین دلیل، آموزش‌هایمان تجربه محور هستند. با وجود آنکه ما در ایران و فضای وب فارسی کار می‌کنیم اما برای به روز نگه داشتن خودمان به طور پیوسته، مقاله‌ها و محتواهای خارجی را بررسی می‌کنیم تا از قافله تغییرات در دنیای دیجیتال مارکتینگ جا نمانیم.

مدرسه دیجیتالینگ بخش‌های مختلفی دارد؛ از مقاله‌های متنی، پادکست‌ها و کتابچه‌های رایگان بگیر تا ابزارک‌های کاربردی و البته دوره‌های آموزشی. در ادامه می‌خواهیم یکی از دوره‌های آموزشی دیجیتالینگ را به شما معرفی کنیم.

دوره دیجیتال مارکتینگ؛ یک تغییر فراموش نشدنی

به احتمال زیاد، قصه دیجیتال مارکتینگ برای شما که در فضای وب مشغول به کار هستید چندان تازه نخواهد بود. دست‌کم می‌دانید که سر این کلاف از کجا باز شده است و به چه سمتی در حال قِل خوردن است. چالش اصلی این است که بین دانستن این موضوع و قدم برداشتن برای حرفه‌ای عمل کردن فاصله بسیاری وجود دارد.

در دوره بازاریابی دیجیتال برای پُر کردن این شکاف از هر چه در توانمان داشتیم استفاده کردیم. ما تمام شاخه‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ را در این دوره آوردیم و آنها را با مثال‌های فراوان و در قالب زبانی ساده توضیح دادیم.

شاخه‌های دیجیتال مارکتینگ

این دوره، سرشار از مثال‌های واقعی‌، تجربه، تمرین و پروژه است. جالب‌تر اینکه از شما می‌خواهیم این تمرین‌ها را روی کسب و کار خودتان یا مجموعه‌ای که در آن کار می‌کنید انجام دهید تا در عمل و به صورت واقعی با عمق یادگیری‌تان رو در رو شوید.

اینجا است که ما دوباره وارد می‌شویم و با پشتیبانی ۱۰۰ روزه پاسخگوی سوال‌های واقعی شما خواهیم بود. به این ترتیب که شما تمرین‌هایتان را با مدرس دوره به اشتراک می‌گذارید و پاسخ آن را دریافت می‌کنید.

در واقع، مبنای اصلی یادگیری در این دوره، تکیه کردن بر آموزش عملی و رفت‌و‌برگشت تمرین‌ها و پروژه‌ها میان شما و مدرس است. چون مطالب تئوری خیلی زود فراموش می‌شوند؛ اما چیزی که آن را با تمرین کردن یاد گرفته باشید در ذهنتان حک می‌شود و سر بزنگاه به کمکتان می‌شتابد. همین ماجرا باعث می‌شود که رشد کنید و رو به جلو قدم بردارید.

دست به آچار، پارو بزنید

جعبه ابزار دیجیتال مارکتینگ

بخش مهمی از دیجیتال مارکتینگ به ابزارها بر می‌گردد. به همین دلیل ما در دیجیتالینگ یک فایل گوگل شیت که شامل بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است را برایتان آماده کرده‌ایم. این فایل که ۴۵۰ ابزار درجه یک را در بر گرفته است و به صورت دوره‌ای آپدیت می‌شود برای شرکت کنندگان دوره دیجیتال مارکتینگ، رایگان خواهد بود.

امیدواریم که در این دوران رشد کسب و کارهای آنلاین، شما هم سهمی بزرگ برای خودتان داشته باشید و با آموزش دیدن، سطح مهارت‌هایتان را ارتقا دهید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید