آموزش افزونه Easy Digital Downloads و ساخت فروشگاه فایل با وردپرس

آموزش افزونه Easy Digital Downloads آموزش افزونه Easy Digital Downloads

در حال حاضر به جرات می‌توان گفت یکی از کاربردهای رایج و بسیار مهم سیستم مدیریت محتوای وردپرس امکان فروش فایل‌های دانلودی درون آن است. به طوری که برای ساخت فروشگاه فایل با وردپرس کافیست افزونه Easy Digital Downloads را بر روی سایتتان نصب کرده و تنظیمات لازم را اعمال کنید. ما در این مقاله از همیار وردپرس قصد داریم به شما نحوه کار با این افزونه را به طور کامل آموزش دهیم و تنظیمات مربوط به آن بررسی نماییم. حتما تا انتهای این آموزش رایگان وردپرس با ما همراه باشید.

آموزش افزونه Easy Digital Downloads

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • نحوه نصب و فعال‌سازی افزونه Easy Digital Downloads
 • بررسی تنظیمات افزونه Easy Digital Downloads

نحوه نصب و فعال‌سازی افزونه Easy Digital Downloads

در ابتدای کار مطابق شکل زیر، در پیشخوان وردپرس وارد قسمت افزونه‌ها و افزودن شوید. در کادر مربوطه نام افزونه را وارد کرده و آن را نصب و فعالسازی کنید.

نصب افزونه Easy Digital Downloads
نصب افزونه Easy Digital Downloads

مطابق شکل زیر، بعد از نصب و فعالسازی افزونه قسمتی به نام دانلودها در پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد. روی آن کلیک کرده تا وارد تنظیمات و بخش‌های مختلف این افزونه شوید.

در ادامه تمامی این بخش‌ها را برای ساخت فروشگاه فایل با وردپرس به شما معرفی خواهیم کرد.

منوی دانلودها در پیشخوان وردپرس
منوی دانلودها در پیشخوان وردپرس

بررسی تنظیمات افزونه Easy Digital Downloads

1. پیکربندی

همانطور که در شکل زیر مشاهده ‌می‌کنید. این قسمت از افزونه خود شامل 7 بخش است. در ادامه با آموزش افزونه Easy Digital Downloads با ما همراه باشید.

منوی پیکربندی در افزونه Easy Digital Downloads
منوی پیکربندی در افزونه Easy Digital Downloads

1.1 سربرگ عمومی

اولین بخش مربوط به تنظیمات عمومی می‌باشد که 3 زیر بخش، عمومی، واحد ارزی و API دارد.

مطابق شکل بالا، در زیر بخش عمومی، چندین برگه‌ای که همزمان با نصب افزونه در سایت شما ساخته شده‌اند به طور پیش‌فرض انتخاب شده است و نیازی به تغییر آنها نیست. در اینجا برای ساخت فروشگاه فایل با وردپرس فقط بایستی نام کشور و استان خود را انتخاب نمایید و دکمه ذخیره تغییرات را بزنید.

در زیر بخش واحد ارزی باید واحد پولی را که قصد دارید در فروشگاه اینترنتی‌تان محصولاتتان را بفروشید انتخاب نمایید. مطابق شکل زیر، در ایران باید واحد پولی ریال را انتخاب کنید و حالت موقعیت نمایش را هم به صورت “قبل” تنظیم نمایید. در نهایت دکمه ذخیره تغییرات را بزنید.

واحد عرضی در پیکربندی افزونه Easy Digital Downloads
واحد عرضی در پیکربندی افزونه Easy Digital Downloads

در زیر بخش آخر در قسمت عمومی، API وجود دارد که اگر نسبت به آن اگاهی ندارید نیازی به فعال کردن آن نیست. این زیر بخش برای بازیابی اطلاعات فروشگاه شما در فرمت XML است.

API در پیکربندی افزونه Easy Digital Downloads
API در پیکربندی افزونه Easy Digital Downloads

2.1 درگاه‌های پرداخت

سربرگ درگاه‌های پرداخت در پیکربندی EDD
سربرگ درگاه‌های پرداخت در پیکربندی EDD

در بخش دوم باید درگاه پرداخت فروشگاه اینترنتی خود را انتخاب نمایید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید تمامی درگاه‌های پیش‌فرض این افزونه غیر ایرانی هستند. پس برای افزودن درگاه ایرانی باید افزونه آن درگاه را که با Easy Digital Downloads سازگاری دارد را نصب نمایید. در حال حاضر تقریبا تمامی درگاه‌های ایرانی مانند زرین پال با افزونه Easy Digital Downloads سازگاری کامل دارند. پس به سایت زرین پال مراجعه کرده و افزونه آن را دریافت کنید و در سایتتان فعالسازی نمایید.

3.1 ایمیل‌ها

در این بخش مطابق شکل زیر 3 زیر بخش عمومی، رسید خرید و اطلاعیه‌های فروش جدید وجود دارد.

در زیر بخش عمومی، همانطور که از نامش پیداست باید تنظیمات عمومی ایمیل خود یعنی لوگو، نام و ایمیل فرستنده را وارد نمایید.

سربرگ ایمیل‌ها در پیکربندی EDD
سربرگ ایمیل‌ها در پیکربندی EDD

در زیر بخش رسید خرید، مطابق آنچه که در تصویر زیر می‌بینید باید قالب و محتویات ایمیلی که بعد از خرید فایل از سایت شما برای کاربران ارسال می‌شود را طراحی کنید.

موضوع ایمیل و سرتیتر ایمیل خود را انتخاب کرده و به کمک تگ‌هایی که در انتهای این صفحه قرار دارد، قالب ایمیل خود را طراحی نمایید. پس از طراحی ایمیل با کلیک بر روی دکمه پیش نمایش ایمیل می‌توانید ایمیل طراحی شده خود را مشاهده کنید.

تنظیمات ایمیل رسید خرید در پیکربندی EDD
تنظیمات ایمیل رسید خرید در پیکربندی EDD

مطابق شکل زیر، در زیر بخش سوم یعنی اطلاعیه‌های فروش جدید مانند زیر بخش قبلی باید قالب و محتویات ایمیل‌های اطلاعیه فروش خود را وارد نمایید.

اطلاعیه های فروش جدید در پیکربندی EDD
اطلاعیه های فروش جدید در پیکربندی EDD

4.1 سبک‌ها

در این بخش می‌توانید سبک‌ها و استایل دهی‌ به دکمه‌هایی که در فروشگاه اینترنتی شما وجود دارد را شخصی‌سازی نمایید.

سربرگ سبک‌ها در پیکربندی افزونه EDD
سربرگ سبک‌ها در پیکربندی افزونه EDD

5.1 مالیات

در این قست شما قادر هستید که به محصولات خود مالیات اضافه نمایید. البته به طور معمول در ساخت فروشگاه فایل با وردپرس نیازی به اعمال مالیات نیست چراکه محصولات به صورت مجازی به کاربران و مشتریان عرضه می‌شوند.

سربرگ مالیات در پیکربندی EDD
سربرگ مالیات در پیکربندی EDD

6.1 حریم خصوصی

این بخش مربوط به تنظیمات حریم خصوصی است که می‌توانید در هنگام پرداخت برای مشتریان آن را فعالسازی کنید.

سربرگ حریم خصوصی در پیکربندی EDD
سربرگ حریم خصوصی در پیکربندی EDD

7.1 متفرقه

این قسمت همانطور که از نامش پیداست مربوط به تنظیمات متفرفه فروشگاه اینترنتی شماست. برای مثال در این قسمت می‌توانید تعیین کنید که مشتری بعد از تکمیل کردن فرایند خرید به کدام برگه از سایت ارجاع داده شود. و یا اینکه در زیر بخش‌ دانلود فایل‌ها می‌توانید محدودیت‌هایی برای میزان و نحوه دانلود اعمال نمایید.

سربرگ متفرقه در پیکربندی EDD
سربرگ متفرقه در پیکربندی EDD

2. افزودن

مطابق آنچه در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، در این بخش شما می‌توانید محصول خود را بسازید. افزودن محصول به کمک  افزونه Easy Digital Downloads  تقریبا مانند افزودن یک نوشته در وردپرس است با این تفاوت که در افزودن محصول شما باید اطلاعات مربوط به قیمت، لینک دانلود، تصویر محصول را نیز وارد نمایید.

منوی افزودن در افزونه Easy Digital Downloads
منوی افزودن در افزونه Easy Digital Downloads

3. دسته‌ها

در این بخش همانند نوشته‌ها و برگه‌های سایتتان شما می‌توانید برای محصولات دانلودی خود در وردپرس دسته‎‌بندی ایجاد کنید و سازمان دهی بهتری به آنها بدهید.

4. برچسب‌ها

در این بخش شما قادر هستید که برای محصولاتتان برچسب انتخاب نمایید.

5. سابقه پرداخت

این بخش همانطور که از نامش پیداست مربوط به تمامی پرداخت‌های صورت گرفته برای فروشگاه شما با ذکر تاریخ و مشخصات می‌باشد. در واقع می‌توانید تاریخچه‌ای از فعالیت‌ها و دانلود‌ها و پرداخت‌ها را در این قسمت مشاهده کنید.

6. مشتریان

در بخش مشتریان موجود در افزونه Easy Digital Downloads می‌توانید تمامی مشتریان خود را با نام و مشخصات ببینید.

7. کدهای تخفیف

برای ایجاد کدهای تخفیف بر روی محصولاتتان باید وارد این بخش شوید و کدهای تخفیف خود را اضافه کنید. سپس بعد از آنکه کد تخفیفی برای فایل‌های دانلودی خود تعیین کردید در این بخش می‌توانید آنها را مدیریت و مشاهده کنید.

8. گزارشات

در بخش گزارشات می‌توان تمامی فعالیت‌های صورت گرفته را مشاهده کرد و نمودار روند کاری را در خرید، دانلود، مالیات‌ها و… دید.

ساخت فروشگاه فایل با وردپرس

همانطور که در ابتدای این مقاله آموزشی اشاره کردیم، قطعا یکی از کاربردهای رایج و بسیار مهم سیستم مدیریت محتوای وردپرس امکان فروش فایلهای دانلودی درون آن است. به طوری که برای ساخت فروشگاه فایل با وردپرس کافیست افزونه Easy Digital Downloads را بر روی سایتتان نصب کرده و تنظیمات لازم را اعمال کنید. ما در این آموزش تمام آنچه که برای ساخت فروشگاه فایل با وردپرس نیاز داشتید را به شما آموزش دادیم. حال نوبت شماست که فروشگاه خود را برپایه وردپرس بنا کنید. در نهایت از توجه شما به این مقاله سپاسگزاریم. لطفا سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

آموزش ویدیویی نصب و راه اندازی افزونه EDD

دانلود افزونه Easy Digital Downloads

دانلود افزونه EDD صفحه افزونه

سوالات متداول

افزونه‌های عالی و استانداردی برای ساخت فروشگاه اینترنتی با وردپرس روی کار آمدند که با توجه به نوع محصولی که می‌فروشید می توانید از آن‌ها استفاده کنید. ووکامرس گزینه خوبی برای انواع فروش محصول دیجیتالی و فیزیکی است از طرفی easy digital download نیز برای فروشگاه‌های فایل گزینه خوبیست.
تنها کافیست افزونه Easy Digital Downloads را نصب کرده و فروشگاه دیجیتالی خود را راه اندازی کنید.
شما می توانید فایل های آموزشی، ایبوک‌ها، موزیک و هر نوع فایل دیجیتالی را بفروشید.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. درود، افزونه easy digital downloads رو به تازگی نصب کردم اما یک مشکلی دارم.
  وقتی به عنوان کاربر ثبت نام کرده در سایت روی دکمه (رایگان – خرید) کلیک میکنم همه چیز کار میکنه و درسته،

  اما وقتی یک کاربر مهمان (ثبت نام نکرده) روی دکمه خرید کلیک میکنه، فقط به آخر آدرس صفحه یک # اضافه میشه (که طبیعی هست و بعد از این عمل باید دکمه خرید نهایی رو نشون بده) اما کاربر به بالای صفحه منتقل میشه و هیچ اتفاقی نمیفته

  اینم لینک یک خرید تست برید ببینید مشکل رو متوجه میشید : https://goo.gl/npWKtF

  فکر میکنم مشکل از یک جای قالب باشه که مثلا یک # تعریف شده که کاربر رو به بالای صفحه منتقل کنه یا..
  چونکه با قالب دیگه امتحان کردم درست بودش.

  خیلی ممنون میشم اگه کمک کنید

 2. با سلام.
  میشه این افزونه رو وصل کرد به سایت پی پینگ و از پی پینگ به عنوان درگاه پرداخت استفاده بشه؟

 3. سلام
  چطور میتوانم کاری کنم تا کاربر زمانی که فایل رو خریداری کرد به جای اینکه بتواند اون فایل را دانلود کند، اون فایل در پروفیلش ذخیره شود و از انجا بتواند از ان استفاده کند؟
  خواهش میکنم راهنمایی کنید لطفا؟

 4. 9 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من این افزونه رو برای دانلود نصب کردم ولی یه مشکلی دارم من منو ها رو از قبل تو قسمت دسته و برگه ایجاد کردم حالا این افزونه میگه باید یه دسته تو خود افزونه درست کنی. حالاسوالم اینه من چجور این دسته ای روکه تو این افزونه درست کردم به برگه خودم و به منو انتقال بدم تا تو هر بخش تو منو خودش نشون داده بشه

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   لطفا جواب بدین بارها پیام گذاشتم ولی هیچ جوابی نیومده

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   من کامنت شما رو ندیدم. میشه سوالتون رو مجدد بفرمایید

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این افزونه کامله و دسته بندی های خودش رو داره. شما اول تمامی امکانات خودتون رو که به صورت دانلودی هست ایجاد میکنید و بعد از بخش برگه ها از قسمت دسته ها میتونید فراخوانی کنید یا از شورت کد استفاده کنید.

 5. سلام من وقتی این افزونه رو فعال میکنم سایتم لود نمیشه ولی وقتی غیر فعالش میکنم سایت بالا میاد میشه بفرمایید با چه چیزی تداخل داره و مشکل از چیه ؟ یه بار پوشه wp-conect رو هم حذف کردم و دوباره نصب کردم بازم همین مشکل رو داشت

 6. سلام. من یه سایت دارم که داخل حدود 4000 تا پست در قسمت دانلود این افزونه قرار دادم. الان دامنه سایت رو تغییر دادم و میخوام به طور یکجا لینکهای دانلود رو هم با نام دامنه جدید تغییر بدم. متاسفانه داخل phpmyadmin که میرم و جداول رو ویرایش میکنم (اطلاعات قسمت لینک دانلود در جدول wp_postmeta هست.) وقتی میام داخل وردپرس کل لینکها خالی میشن.

  لطفا راهنمایی کنید.
  خیای بالا پایین کردم اما به نتیجه نرسیدم. ممنون

 7. سلام و خسته نباشید
  بنده یک سایت دانلود پاورپوینت و تحقیق دارم به نظرتون کدوم افزونه ها و قالبها رو لازمه نصب کنم برای یک سایت دانلود فایل؟

 8. سلام این افزونه با چیزی داخل سایتم تداخل داره. افزونه ها و پوسته رو امتحان کردم از اونها نبود . مشکل چیه به نطرتون؟

 9. سلام.
  میخواستم بدونم در کنار edd میشه ووکامرس هم استفاده کرد

 10. سلام من اگه بخوام از درگاه زرین پال هم استفاده کنم باید شما بنویسید؟

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خیر، زرین پال خودش افزونه داره واسه وردپرس

  • سلام بهاره خانوم.
   افزونه ی easy digital قسمت ایمیلش درست نمیشه یعنی ایمیلی برای خریدار ارسال نمی کنه.
   باید در قسمت ایمیل فرستنده حتما ایمیل ورود به سایت رو وارد کنم؟