17 روش استراتژی ایکامرس مارکتینگ در سال 2021

17 روش استراتژی ایکامرس مارکتینگ در سال 2021 17 روش استراتژی ایکامرس مارکتینگ در سال 2021

در دنیای امروز با توسعه و گسترش خدمات الکترونیکی و فروشگاه‌های آنلاین؛ راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی یک ایده جذاب و سودآور برای شروع یک کسب و کار اینترنتی می‌باشد، اما لازم است بدانید موفقیت در این راه با توجه به وجود رقیبان زیاد و سرسخت بسیار دشوار خواهد بود و نیازمند تلاش و وجود مزیت‌های منحصر بفرد، یکتا و داشتن یک برنامه استراتژی ایکامرس مارکتینگ در حوزه فعالیت شما خواهد بود. برای موفقیت در بازاریابی تجارت الکترونیک می‌بایست استراتژی ایکامرس مارکتینگ و فاکتورهای مهمی موجود در آن را مدنظر قرار داد. چنانچه قصد دارید با کمک این معیارها به کسب و کار اینترنتی خود رونق داده و فروش خود را افزایش دهید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا استراتژی ایکامرس مارکتینگ را مورد بررسی قرار دهیم.

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • ایکامرس مارکتینگ چیست؟
 • استراتژی ایکامرس مارکتینگ

ایکامرس مارکتینگ چیست؟

ایکامرس مارکتینگ یا بازاریابی تجارت الکترونیک به هر گونه فعالیتی از قبیل تبلیغ فروشگاه آنلاین، جذب مشتریان جدید، حفظ مشتریان قدیمی، تشویق و متقاعد کردن کاربران نسبت به خرید و استفاده از خدمات موجود در سایت و بسیاری از موارد دیگر گفته می‌شود که در نهایت به فروش محصولات و ارائه خدمات فروشگاه شما منجر خواهد شد.

توجه و بکارگیری اصولی و بهینه از استراتژی ایکامرس مارکتینگ به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید در عرصه وب اعتبار و برند خود را جهانی کنید، بازدیدکنندگان سایت و یا فروشگاه خود را به مشتریان دائم تبدیل کنید و درآمد خود را چندین برابر افزایش دهید. در ادامه مزایای بازاریابی تجارت الکترونیک را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ایکامرس مارکتینگ چیست؟

استراتژی ایکامرس مارکتینگ

توجه به اصول بازاریابی تجارت الکترونیک و بکارگیری آن‌ها قطعا می‌تواند فروش شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهند و سیل عظیمی از بازدیدکنندگان جدید را برای فروشگاه شما به ارمغان بیاورد، در ادامه این مقاله مواردی که در استراتژی ایکامرس مارکتینگ نقش مهمی را ایفا می‌کنند را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 1. استراتژی سئو و بهینه‌سازی وبسایت

یکی از موثرترین و بهترین استراتژی‌های بازاریابی تجارت الکترونیک، بهینه‌سازی وبسایت برای موتورهای جستجو می‎باشد. سئو و بهینه بودن وبسایت در موتورهای جستجو به شما کمک می‌کند تا زمانی که کاربر یک کلمه کلیدی موردنظر خود را در گوگل جستجو می‌کند، به احتمال زیاد وبسایت شما را به عنوان یک نتیجه برتر به کاربر نشان می‌دهد. در نتیجه ترافیک سایت افزایش یافته، محصولات بیشتری را به فروش رسانده و به درآمد خواهید رسید. مهمترین فاکتورهای سئو که توجه به آن‌ها ضروری می‌باشد عبارتند از:

 • قرار دادن توضیحات متای قوی حاوی کلمه کلیدی و برچسب‌های جذاب
 • تحقیق و شناسایی کلمات کلیدی هدف و بکارگیری اصولی آن در محتوا
 • بررسی ریسپانسیو بودن صفحات وبسایت در دستگاه‌های مختلف
 • بررسی و بهبود مدت زمان بارگذاری صفحات سایت
 • بررسی ایندکس شدن صفحات مهم سایت در گوگل
 • برطرف کردن لینک‌های شکسته و خراب
 • استفاده از متن جایگزین برای تصاویر
 1. استراتژی سئو صفحات کتگوری سایت

همانطور که می‌دانید دسته‌بندی در سایت‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخودار هستند زیرا هم به کاربران کمک می‌کند تا در هنگام جستجو و پیدا کردن یک مطلب یا محصول خاص دچار سردرگمی نشوند و به راحتی آن را بیابند و هم به موتورهای جستجو در داشتن درک بهتر و سریعتر از سایت کمک بسزایی می‌کند؛ علاوه بر بهینه‌سازی سایت، می‌بایست صفحات دسته‌بندی موجود در سایت خود را نیز بهینه کنید، زیرا به دلیل محتوای متنی کمتری که در این صفحات وجود دارند رتبه‌بندی سئو را در موتورهای جستجو کمی دشوار می‌کند.

 • برای این کار می‌بایست در صفحات دسته‌بندی از URLهای کوتاه و توصیفی که حاوی کلمه کلیدی اصلی است استفاده کنید.
 • عنوان صفحه و توضیحات متای این صفحات باید با کلمات کلیدی برای جستجوی گوگل بهینه شود. توضیحات متای صفحه کتگوری تأثیر مستقیمی بر سئوی داخلی صفحه ندارد، اما به دلیل اینکه در قسمت نتایج جستجو نمایش داده می‌شود می‌تواند نقش بسیار مهمی برای به دست آوردن نرخ کلیک بیشتر (CTR) ایفا کند. پس توصیه می‌کنیم برای هر صفحه‌ی کتگوری، توضیحات متای منحصربفرد و یکتایی را اختصاص دهید تا کاربران را به کلیک بر روی سایت، خواندن محتوای صفحه و مشاهده محصولات ترغیب کند.
 • صفحات کتگوری مانند صفحات فرود یا landing pageها عمل می‌کنند و ممکن است نخستین صفحه‌ای باشد که کاربر از طریق موتورهای جستجو و یا شبکه‌های اجتماعی به آن دسترسی پیدا می‌کند، بنابراین لازم است کلیه مواردی که برای متقاعد کردن، تشویق و نگه‌داشتن کاربران در فروشگاه شما ضروری است را در صفحه و در معرض دید کاربر به نمایش بگذارید تا بتوانید با جلب نظر و رضایت کاربر آن را به یکی مشتریان دائم فروشگاه خود تبدیل کنید. برخی از این موارد عبارتند از: لوگو و اطلاعات تماس، پیشنهادات و تبلیغات فروشگاه، دکمه‌های Call to Action، مجوزها و گواهینامه‌های فروشگاه، ثبت‌نام در خبرنامه، نمایش منو، لینک‌هایی برای ورود سبد خرید و حساب کاربری.
 • از تگ H1 تنها یک بار در صفحه استفاده شود.
 • لینک‌های داخلی به صورت اصولی و استاندارد در صفحات کتگوری درج شود.
 • محتوای مرتبط و واقعی با صفحه تولید شود.
 • علاوه بر انتشار محتوای مناسب در وبسایت استفاده از تصاویر و عناصر بصری بسیار مهم و ضروری هستند زیرا به کاربر کمک می‌کند در زمان کوتاه و بدون سردرگمی آنچه را می‌خواهد بیابد و محصولات خود را مشاهده و آن را مورد بررسی و مقایسه قرار دهند. لازم است که تصاویر استفاده شده بهینه، با کیفیت بالا و حجم کم باشد.
 • در زیر تصاویر محصول، اطمینان حاصل کنید که توضیحات دقیقی از محصول داشته باشید و در صورت امکان، رتبه‌بندی و قیمت آن را قرار دهید.
 1. استراتژی سئو صفحات محصول وبسایت

امروزه با رشد و توسعه خدمات الکترونیک اکثر مردم به منظور صرفه‌جویی در وقت، خرید روزمره و نیازهای خود را از طریق اینترنت و وبسایت‌های فروشگاهی آنلاین انجام می‌دهند؛ بنابراین بهینه‌سازی و سئوی صفحات محصول یکی از مهمترین استراتژی ایکامرس مارکتینگ بشمار می‌آید و در موفقیت و فروش محصولات بیشتر  بسیار حائز اهمیت است.

 • تحقیق و استفاده از کلمه کلیدی موردنظر کاربران
 • از URLهای کوتاه و بهینه استفاده کنید که حاوی کلمه کلیدی اصلی باشند.
 • عنوان و توضیحات متا در بهینه‌سازی محصول بسیار مهم هستند، در انتخاب آن‌ها دقت کنید و اطمینان حاصل کنید که کلمه کلیدی و جزییات محصول از قبیل برند و نام محصول، مدل و موارد بسیار مهم دیگری را در متا دیسکریپشن ذکر کرده باشید.
 • توضیحات منحصر بفردی از محصول را بنویسید.
 • از نوشتن و انتشار محتوای تکراری خودداری کنید.
 • تصاویری از محصول را باکیفیت بالا و متن جایگزین بارگذاری کنید.
 • محصولات مشابه با محصول موردنظر را در بخش پیشنهادات به کاربر نشان دهید.
 • به منظور جلب اعتماد بیشتر نظرات واقعی کاربران را در معرض دید قرار دهید.
 • اطمینان حاصل کنید که صفحات محصول با سرعت بالا بارگذاری می‌شوند.
 • ریسپانسیو بودن صفحات در دستگاه تلفن همراه
 1. استراتژی بازاریابی محتوا

بسیاری از مدیران و صاحبان فروشگاه‌ها قدرت بازاریابی محتوا را نادیده می‌گیرند، اما در صورتی که استراتژی بازاریابی محتوا به درستی انجام و اجرا شود بازخورد بسیار خوب و ترافیک بالایی را به همراه خواهد داشت. به طور کلی، بازاریابی محتوا به ایجاد محتوا در قالب‌های مختلف مانند مقالات متنی، فیلم‌های آموزشی، پادکست‌ها، وبینارها، اینفوگرافیک‌ها و به اشتراک‌گذاری آن‌ها با مخاطبان گفته می‌شود؛ این عمل موجب افزایش اعتبار برند شما شده و مشتریان بیشتری را به سمت وبسایت شما هدایت می‌کند. بازاریابی محتوا این امکان را برای شما فراهم می‌اورد تا با ایجاد محتوای طولانی، کلمات کلیدی که در صفحات محصول یا کتگوری نیستند را به راحتی مورد هدف قرار دهید. مطالعات نشان می‌دهد که مقالاتی با بیش از 3000 کلمه، تقریبا 3 برابر ترافیک بیشتر، 4 برابر اشتراک‌گذاری بیشتر و 3.5 برابر بک لینک بیشتر از محتوای کوتاه ایجاد می‌کنند.

همچنین از دیگر مزایای بازاریابی محتوا در بازاریابی تجارت الکترونیک این است که می‌توانید به آسانی و به طور کاملا مستقیم در مورد مشکلات مشتریان خود صحبت کنید و راه حل‌های مفیدی برای آن‌ها ارائه دهید. این روش به روابط قوی‌تر با مشتری و نرخ تبدیل بالاتر نیز منجر می‌شود. در ادامه مزایای بازاریابی محتوا را به طور خلاصه مشاهده خواهید کرد:

 • ایجاد افزایش آگاهی از برند
 • ایجاد وفاداری و اعتماد در مشتری
 • افزایش ترافیک وبسایت و بهبود رتبه‌بندی در موتورهای جستجو
 • ایجاد و برقراری روابط قوی و پایدار با مشتریان
 • اطلاع در مورد مشکلات مشتریان و برطرف نمودن آن‌ها
 1. بهینه‌سازی سئو جستجوی صوتی

جستجوی صوتی روشی محبوب و پرطرفدار برای جستجوی اینترنت از طریق گفتار است. با استفاده از هوش مصنوعی، یک دستگاه صدای شما را تشخیص می‌دهد و نتیجه را در موتور جستجو به نمایش می‌گذارد، این روش جذاب روز به روز در حال افزایش است، بنابراین لازم است که سایت خود را برای جستجوی صوتی بهینه‌سازی کنید تا در این حوزه رو به رشد بتوانید پیشرفت کنید و در بین وبسایت‌های رقیب دارای یک مزیت مثبت و محصربفرد باشید. برخی از تکنیک‌های ساده و موثر برای سئو جستجوی صوتی عبارتند از:

 • ایجاد پاسخ‌های کوتاه و مختصر برای سوالات
 • استفاده از کلمات کلیدی بلند و محاوره‌ای
 • بهینه‌سازی برای جستجوی محلی
 • بهینه‌سازی جستجوهای صوتی در تلفن همراه
 • ایجاد و ساخت صفحاتی برای پاسخ فوری به سوالات متداول
 • تمرکز بر روی اجرای بهبود سرعت صفحه؛ زیرا جستجوی صوتی مانند یک مکالمه است، بنابراین صفحات شما باید سریع عمل کنند در غیر اینصورت گوگل آن‌ها را انتخاب نمی‌کند.
 1. استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسرها افراد غیرسلبریتی محبوبی هستند که دنبال‌کنندگان (فالوور) زیادی در رسانه‌های اجتماعی یا وبلاگ‌ها دارند و می‌توانند بر تصمیمات خرید مخاطبان خود تأثیر بگذارند. به همین دلیل است که آن‌ها امروزه به بخش مهمی از بازاریابی تبدیل شده‌اند، اینفلوئنسر مارکتینگ یکی دیگر از معیارهای مهم و قدرتمند در استراتژی ایکامرس مارکتینگ است که برندها و افراد مختلف می‌توانند محصولات خود را از طریق تایید یا توصیه‌های اینفلوئنسرها و تولیدکنندگان محتوا در اینترنت تبلیغ کنند؛ این به ویژه در هنگام معرفی محصولات جدید نیز به طور کاملا موثر عمل می‌کند.

 1. استراتژی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی یکی دیگر از استراتژی ایکامرس مارکتینگ محسوب می‌شود که روشی بسیار موثر و قدرتمند می‌باشد. استفاده از شبکه‌های اجتماعی با وجود میلیاردها نفر، موجب افزایش تعامل کاربر، فروش بیشتر و در نتیجه بهترین گزینه برای کسب درآمد بشمار می‌آید؛ تعامل کاربر شامل لایک، اشتراک‌گذاری، نظرات و تعامل کلی در پست‌های شما است و این اقدامات به تثبیت برند شما در ذهن مردم کمک فراوانی می‌کند.

  معرفی بهترین نرم افزار ادیت فیلم در سال 2021

رسانه‌های اجتماعی برای بازاریابی تجارت الکترونیک مفید هستند و نباید نادیده گرفته شوند. این پلتفرم‌ها عمدتاً روی عناصر بصری متمرکز هستند و پست‌ها و تبلیغات شما می‌تواند به جای متن ساده در قالب‌های ویدیو، اینفوگرافیک‌ها و عکس‌ها منتشر شود.

 1. استراتژی بازنشر محتوای تولید شده توسط کاربر

بازنشر محتوای تولید شده توسط کاربر یا User-Generated Content بسیار تاثیرگذار و قدرتمند است زیرا زمانی که یک کاربر، محصولی را که برند شما خریداری کرده است را در شبکه اجتماعی خود به اشتراک می‌گذارد به طور غیرمستقیم کاربران و دوستان خود را با برند شما آشنا کرده و آن‌ها را تشویق به خرید و یا اشتراک‌گذاری آن محصول می‌کند. این که مشتریان شما برند و محصولات شما را تبلیغ کنند، بسیار موثرتر از این است که خود برند این کار را انجام دهد تا بازدیدکنندگان را به مشتریان دائم تبدیل کند. چند راهکار برای استفاده از این روش در بازاریابی تجارت الکترونیک عبارتند از:

 • از مشتریان فعلی درخواست کنید از محصولات شما عکسی تهیه کنند و برند شما را بر روی آن تگ کنند.
 • هشتگی ایجاد کنید که برای مشتریان به راحتی قابل یادآوری و تکرار باشد تا بتوانید آنها را پیدا و تگ کنید.
 • برای مشتریانی که تمایل به نشر محصولات خریداری شده ندارند مسابقه جایزه‌دار برگزار کنید. در این صورت، مسابقه را به همراه جایزه‌ای مانند محصولات و خدمات رایگان یا پول نقد در نظر بگیرید. یک جایزه نه تنها می‌تواند به مشتریان پاداش دهد، بلکه می‌تواند باعث افزایش اعتماد و علاقه شود که اغلب منجر به UGC بیشتر می‌شود.
 1. استراتژی بازاریابی دهان به دهان

بازاریابی دهان به دهان (WOM marketing) زمانی رخ می‌دهد که علاقه مصرف کننده به محصول یا خدمات یک سایت یا فروشگاه در گفتگوهای روزانه آنها منعکس شود. به عبارتی دیگر این تبلیغات رایگان توسط تجربیات مشتری ایجاد می‌شود، زیرا محصولی که خریداری کرده‌اند فراتر از انتظار آنها بوده است. در واقع، WOM قابل اعتمادترین شکل تبلیغات است چرا که 92 درصد از مردم سراسر جهان به آن اعتماد دارند. روش‌های بسیاری برای استفاده از این استراتژی ایکامرس مارکتینگ وجود دارد؛ برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • ایجاد برنامه‌ای که سفیران برند پاداش ویژه‌ای می‌دهد.
 • نمایش دادن نظرات مشتریان در وبسایت
 • ارسال محصولات به اینفلوئنسرها بدون درخواست چیزی در مقابل
 • ایجاد یک انجمن آنلاین
 1. استراتژی سوالات متداول مبتنی بر کلمات کلیدی

وجود بخشی به نام سوالات متداول در وبسایت اهمیت ویژه‌ای دارد؛ زیرا کاربران و همچنین

به بخش سوالات متداول یا (FAQ) علاقه خاصی دارند، از این طریق می‌توانید مستقیماً به نیازهای مخاطبان و سؤالات آنها پاسخ ‌دهید و بر مخالفت‌هایی که مشتریان بالقوه ممکن است داشته باشند غلبه کنید. هنگام ایجاد سؤالات متداول، به کلمات کلیدی رایج و سؤالاتی که افراد ممکن است جستجو کنند تمرکز کنید.

با ایجاد بخش سؤالات متداول بر پایه کلمات کلیدی مرتبط، فرصت‌های جدید و ترافیک سایت را افزایش می‌دهید. در نتیجه با جستجوی سریع، یافتن پاسخ‌ها را برای افراد آسان می کنید، که باعث کاهش اصطکاک در فرآیند خرید می‌شود.

 1. استراتژی ساخت ویدئوهای مرتبط با محصول

از مهمترین مواردی که در استراتژی ایکامرس مارکتینگ نقش اساسی را ایفا می‌کند ساخت ویدئوهای مرتبط با محصول می‌باشد. در حال حاضر با افزایش فروشگاه‌های آنلاین و خرید محصولات به صورت مجازی امکان خرید محصولات به صورت فیزیکی و لمس آن‌ها وجود نخواهد داشت که همین مورد می‌تواند یکی از معایب خرید آنلاین باشد و عدم اطمینان را در روند خرید ایجاد کند؛ از همین رو تهیه ویدیوهای محصول می‌تواند یک ابزار بازاریابی قدرتمند برای پر کردن این شکاف و افزایش فروش آنلاین باشد.

ایجاد ویدیوهای مرتبط با محصول می‌تواند عدم اطمینان و اعتماد مصرف‌کننده را کاهش دهد و به خریداران کمک کند تا محصولات را با جزئیات بیشتری درک کنند.

 1. استراتژی تمرکز روی چت آنلاین

داشتن قابلیت چت آنلاین در سایت، می‌تواند یکی از راهکارهای موثر در استراتژی ایکامرس مارکتینگ باشد. استفاده از کانال‌های ارتباطی دیجیتال مانند چت آنلاین به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا به کسانی که تمایل به ارسال ایمیل و یا تماس تلفنی ندارند ارائه شود و فوراً با مشتریان ارتباط برقرار کنند و به سؤالات و مشکلات آنها رسیدگی شود اما در بیشتر وبسایت‌ها توجه کافی به آن نمی‌شود. با اجرای استراتژی چت آنلاین در کسب و کار خود و پاسخگویی در کوتاه‌ترین زمان ممکن، می‌توانید ارتباطات خدمات مشتری را بهبود ببخشید که این امر باعث افزایش بهبود تجربه کاربری و ایجاد روابط قوی با مشتریان می‌شود. مزایای استفاده از این پلتفرم عبارت است از:

 • افزایش تعامل و برقراری ارتباط با مشتری
 • کاهش هزینه‌های تماس تلفنی
 • کاهش روند فرایند فروش و سرعت بالا در خرید
 • عملکرد بالا با پاسخگویی همزمان به چندین مشتری
 1. استراتژی بهبود بهینه‌سازی نرخ تبدیل

به هر گونه اقدامی که به روند تبدیل بازدید‌کننده سایت به مشتری، منجر شود، نرخ تبدیل یا Conversion Rate می‌گویند یا به عبارتی دیگر نرخ تبدیل در بازاریابی اینترنتی به مفهوم درصدی از بازدیدکنندگان یک وبسایت است که واقعاً خرید را انجام می‌دهند. زمانی که نرخ تبدیل سایت خود را افزایش دهید می‌توانید درآمد بیشتری از ترافیک موجود در سایت کسب کنید. چند راهکار برای بهینه‌سازی نرخ تبدیل را مشاهده خواهید کرد.

 • قرار دادن Call to actionهای مبتنی بر متن در پست‌ها
 • استفاده از پاپ‌آپ‌ها در پست
 • انجام تست A/B بر روی صفحات فرود مختلف
 • مورد هدف قرار دادن بازدیدکنندگان قدیمی سایت
 1. پیگیری سبدهای خرید رها شده

یکی از مشکلاتی که مدیران و صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی با آن روبرو می‌شوند کاهش فروش به دلیل افزایش نرخ رهاشدگی سبد خرید می‌باشد. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که افرادی به قصد خرید به وبسایت و فروشگاه شما وارد می‌شوند، محصولات را مشاهده، بررسی و در نهایت به سبد خرید خود اضافه می‌کنند اما بدون آن که خریدی انجام دهند، فروشگاه را ترک و از خرید صرف نظر می‌کنند. برای ترغیب و تشویق این دسته از مشتریان می‌توانید چند ساعت پس از ترک سبد خرید و یا چندین روز بعد از آن ایمیل‌هایی مبنی بر آخرین فرصت برای دریافت تخفیف یا برای ایجاد انگیزه خرید، تخفیف زمانی محدود ارائه و ارسال کنید.

 1. استراتژی بازاریابی ایمیلی

امروزه بازاریابی ایمیلی یکی از موثرترین روش‌های بازاریابی است زیرا ایمیل مقرون به صرفه‌ترین راه برای تبلیغ محصولات، برقراری ارتباط با مشتریان و رسیدن به اهداف تجاری است. در بازاریابی ایمیلی می‌توانید از ایمیل‌ها به روش‌های مختلف استفاده کنید؛ برای معرفی برند خود، اطلاع‌رسانی محصولات جدید، به اشتراک گذاشتن برخی از اخبار برند، تخفیف‌ها و پیشنهادات ویژه. امروزه یکی از بهترین جنبه‌های اجرای کمپین‌های بازاریابی ایمیلی این است که می‌توان آن‌ها را بطور خودکار و با نرم‌افزار بازاریابی ایمیلی پیچیده ردیابی کرد تا به شما در بهینه‌سازی نتایج کمک کند.

شخصی‌سازی ایمیل نیز برای کاربران می‌تواند تاثیر مثبتی در بازاریابی تجارت الکترونیک داشته باشد و تفاوت زیادی در خرید یک شخص از برند شما ایجاد کند، شخصی‌سازی ایمیل به معنای ارسال ایمیل به طور جداگانه برای مشتریان نیست؛ بلکه به این معنی است که از اطلاعات مشتریان در این راستا استفاده کنید، به عنوان مثال به جای استفاده از عبارت “مشتری گرامی” از عبارت “علی عزیز” استفاده کنید. تحقیقات نشان داده است که 91 درصد از مردم بیشتر از شرکت‌هایی خرید می‌کنند که موفق شده باشند از طریق ایمیل‌های شخصی‌سازی شده با مردم ارتباط برقرار کنند. در اینجا چندین راهکار برای شخصی‌سازی ایمیل وجود دارد:

 • محصولات جدید را براساس خرید محصولات قبلی مشتری ارائه دهید.
 • نام فرد را در قسمت موضوع ایمیل ذکر کنید.
 • یک هدیه یا تخفیف ویژه در روز تولد، سالگرد یا سایر تاریخ‌های مربوط به یک شخص ارسال کنید.
 • لیست ایمیل خود را براساس گروه‌بندی مشترک مانند سن، جنسیت، مکان یا علاقمندی‌ها تقسیم کنید.
 • برای شخصی که مدت‌هاست از شما خرید نکرده است از محرک‌های رفتاری استفاده کنید.
 1. ارائه تخفیفات و جشنواره‌های ویژه

ارائه هدایا و جشنواره‌های ویژه در سایت می‌توانند به شما کمک کنند که در بین دیگران متمایز شوید و به مشتریان انگیزه لازم برای خرید را بدهید. این گونه جشنواره‌های ویژه تاثیر بسیار زیادی در تشویق و تحریک مشتریان شده و آن‌ها را نسبت به خرید وادار می‌کند. چند نمونه از این تخفیفات ویژه می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • ارائه تخفیفات ویژه به مناسبت‌های گوناگون
 • سفارشی‌سازی اختصاصی محصولات
 • استفاده از آپشن یکی بخر، دو تا ببر!
 • تضمین بازگشت وجه در صورت عدم رضایت
 • تحویل آنی بسته‌های سفارشی
 • بسته‌بندی ویژه و خاص سفارشات
 • ارسال رایگان
 1. ارائه برنامه وفاداری

برگزاری و ارائه اقدامات و برنامه‌هایی که به تشویق مشتریان برای خرید محصولات موجود در فروشگاه و یا استفاده از خدمات یک کسب و کار است از دیگر استراتژی ایکامرس مارکتینگ بشمار می‌آید. یک برنامه وفاداری می‌تواند شامل کارت پاداش، کارت امتیاز، کارت باشگاه مشتریان یا هر چیز دیگری که منجر به تشویق و خرید مشتریان شود. با ارائه چنین کارت‌هایی، مشتریان قادر خواهند بود تخفیف خرید فعلی یا امتیازی که دریافت می‌کنند را در خریدهای بعدی از آن استفاده کنند. ایجاد برنامه‌ای که به وفادارترین خریداران شما پاداش دهد، قطعا باعث می‌شود که به مشتریان دائمی شما تبدیل شوند و بارها و بارها به وبسایت شما بازگردند.

استراتژی ایکامرس مارکتینگ

استراتژی ایکامرس مارکتینگ

امروزه با گسترش کسب و کارهای آنلاین و فروشگاه‌های مجازی، اکثر مردم خرید و نیازهای روزمره خود را از فروشگاه‌های موجود در بستر اینترنت تهیه می‌کنند، اما موفقیت در این گونه فعالیت‌ها مستلزم داشتن یک استراتژی و برنامه‌ریزی خاص است تا بتوانید بازدیدکنندگان بیشتری را به سمت خود جذب و آن‌ها را جزو مشتریان دائم خود کنید. در این مقاله پارامترهایی که در بازاریابی تجارت الکترونیک نقش مهمی دارند را به شما معرفی کردیم؛ امیدواریم با مطالعه این مقاله بتوانید برای فروشگاه خود یک برنامه‌ریزی و استراتژی دقیق داشته باشید و درآمد خود را تا چندین برابر افزایش دهید. شما عزیزان می‌توانید سوالات و نظرات خود را از بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر محتوای امروز همیار وردپرس برایتان مفید بود، خوشحال می‌شویم آن را با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

منبع :

terakeet.com

reliablesoft.net

techradar.com

adnabu.com

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.