رعایت اصول اولیه در ساخت وبسایت تجاری در وردپرس

ساخت وبسایت تجاری در وردپرس

شما مدیر یگ فروشگاه یا مالک یک کسب و کار هستید و می دانید چگونه از فروشگاه ووکامرس استفاده کنید. به احتمال زیاد، یک کاربر قدرتمند با اندیشه خوب نیز هستید که ممکن است تا به حال چند پلتفرم تجارت اینترنتی را تست کرده باشید و کسب و کار آنلاین خود را بر پایه آن به راحتی اجرا کرده باشید.
اما  کارتان می تواند خیلی راحت تر انجام شود. شاید شما به یک طراحی جدید نیاز دارید، برای یک تم سفارشی آمادگی دارید، یا می دانید که یک پلاگین سفارشی ، گردش کارتان  را خیلی افزایش می دهد. اما مشکل این است که نمی دانید به کجا مراجعه کنید یا چه چیزی را برای رسیدن به وبسایت تجاری در وردپرس جستجو کنید.

وبسایت تجاری در وردپرس

چنین تقاضاهایی را بارها دریافت می کنیم، چون مدیر سایت  واقعاً مطمئن نیست که چه چیزی را می خواهد و چه سئوالاتی را باید بپرسد. اگر در چنین شرایطی هستید، پس با مقاله امروز ما همراه باشید زیرا قرار است یک خط راهنمای دقیق و اصولی را به شما نشان دهیم.

چه چیزی را نباید انجام دهید!

با توقعات به جا و مناسب شروع می کنیم!
وردپرس رایگان است. پلاگین های خیلی خوبی رایگان است. بعضی از اوقات، مشاوره خوب، رایگان است. وقت افراد، رایگان نیست. پشتیبانی معمولاً شامل نصب، سوالات عمومی و کمک به موارد اساسی است، من  پلاگینی یا تمی را نمی شناسم که در بهای خرید یا پشتیبانی شان منحصر به فرد و سفارشی باشند. گاهی اوقات، آنها ممکن است به شما  با ترفند هایی کمک کنند، اما این معمولاً بالاتر از پشتیبانی معمولی است و سفارشی کردن سایت شما رایگان نخواهد بود.

احتمالاً، کارکردی که شما می خواهید برای کاربرهای زیادی جواب نمی دهد و خوب کار نمی کندحتی اگر فکر کنید که موردی ضرروری است. شما می توانید درخواست کنید که کارتان توسعه یابد اما موقعیت های خوبی وجود دارد که توسعه دهنده ها چیزی به شما نمی گویند. کری دیلر یک پست عالی در مورد توسعه و سفارشی کردن سایت و هزینه های مرتبط با آنها نوشت، مردم تصور می کنند که وقتی پلاگین ها یا تم ها ارزان هستند کار با آنها هم خیلی با فایده نیست. به هر حال شما برای محصولات عمومی و با دسترسی آسان چیزی را پرداخت نمی کنید. اما برای روش های سفارشی وبسایت تجاری در وردپرس و موارد توسعه و طراحی، پرداخت دارید.

چه کاری را انجام دهید!

در این جا صحبت از مشخصات و بودجه مربوطه برای وبسایت تجاری در وردپرس است. می دانیم که بعضی از مردم نقل قول هایی دارند اما آنها بودجه ای را در نظر نمی گیرند. چون آنها چیزی را درباره  درگیری کاری شان یا اینکه چطوری باید هزینه کنند نمی شناسند.

آنچه در عوض ما توصیه می کنیم یک لیست کوتاه و واضح از ملزومات کار با برآورد زمان و هزینه مورد نیاز برای اجرا است. در حد امکان همه نیازها و قابلیت کاری تان را شفاف مطرح کنید. زمانی را که شما می خواهید لیست را آماده کنید، ضرب العجل زمانی انجام این کار را در نظر بگیرید و از دو یا سه نمایندگی یا پیمان کاران آزاد در مورد هزینه ها بپرسید و ایده هایی داشته باشید. 

اگر شما به کارهای بیشتری برای وبسایت تجاری در وردپرس نیاز دارید یا بعضی از چیزها را فراموش کردید برآورد تان را به روز کنید و آن را مطابق نیازتان تکمیل کنید. این  را به روز رسانی و تکمیل کردن شرح فعالیت ها می نامند و بیشتر توسعه دهنده ها معمولاً از شما در مورد لیست می پرسند تا کاملاً از همه درخواست شما مطمئن شوند. بعضی از توسعه دهنده ها، از بودجه شما می پرسند اگر شما مشخص نکرده اید آنها هزینه انجام کار را برای وبسایت تجاری در وردپرس ارائه می دهند. با خودتان صادق باشید و در مورد هزینه های پیشنهادی از چند منبع استعلام بگیرید تا به اطمینان برسید.

اگر شما بودجه ای دارید و یک ایده خوبی هم از هزینه ها دارید پس به توسعه دهنده  در مورد  پولی که شما می توانید هزینه کنید، بگویید. یک توسعه دهنده خوب برای امکان انجام کار، اگر پول بیشتری نیاز باشد یا اگر شما می خواهید جزئیاتی را از کل پروژه کاهش دهید به شما می گوید. شما قصد ندارید به اشتباه شروع کنید و فکر کنید که بودجه شما هم شبیه بودجه پیشنهادی است. بررسی لازم از بودجه و قیمت با دریافت چندین یادداشت از منابع مختلف و یا مقایسه نمایندگی ها با فریلنسرها را هم برای وبسایت تجاری در وردپرس داشته باشید.

نمایندگی ها در مقابل فریلنسرها

شما همچنین نیازتان را برای انجام کار با یک نمایندگی یا کمپانی یا یک فریلنسر مشخص کنید که برای هر کدام توافقی وجود دارد. نمایندگی ها نسبتاً گران هستند، اما بهتر از بقیه کار می کنند. گاهی اوقات باید ارتباط با فریلنسرها را در کارها مدیریت و کنترل کنید (هرچند که این مسئله برای همه باید باشد،  هفتگی انتظاراتی را که شما از آنها دارید باید گفته شود.) نمایندگی ها معمولاً ارتباط با مشتری را با تاخیر و انتظار بیشتری مدیریت می کنند.

مزیت دیگر یک نمایندگی این است که شما وابسته به یک شخص نیستید. بلکه فریلنسر شما که یک شخص است و اگر برای یک هفته نتواند کار کند تاخیر در کار به وجود می آید. نمایندگی ها به صورت یک تیم هستند که یک پروژه را می توانند به موقع آنطوریکه شما می خواهید تکمیل و تحویل دهند.

  دریافت اعلان برای تغییرات پست در وردپرس با Better Notifications for WP

فریلنسرها، معمولاً هزینه ای که دریافت می کنند گران نیست و می توانند مانند نمایندگی، کیفیت کار شما را تامین کنند. شما می توانید با یک فریلنسر ارتباط بیشتری از یک نمایندگی یا کمپانی برای وبسایت تجاری در وردپرس داشته باشید.

آنچه را که جستجو می کنیم!

چه شخصی یا کمپانی را برای انجام کارتان جستجو می کنید؟  چه چیزی نا کارآمد بودن یک توسعه دهنده  برای  اجرای نما و باطن وبسایت تجاری در وردپرس یا مکانیسم کاری آن را تعیین می کند؟ خیلی از مدیران فروشگاه ها مطمئن نیستند چه چیزی می خواهند، و حتی نمی دانند که چه چیزی را برای این کار باید بپرسند.

قالب های سفارشی

شما یک توسعه دهنده برای ظاهر و طراحی وبسایت تجاری در وردپرس می خواهید. بعضی از مردم قفط خدمات طراحی را ترجیح می دهند و برای شما با PSD یک طرح را مهیا می کنند. در بعضی از کارها، این یک مشکلی است که برای رفع آن شما باید کسی را پیدا کنید تا این طرح را به یک برنامه قابل استفاده تبدیل کند. بعضی از طراحان، روش کار کردن با وب سایت ها را بلد نیستند، بنابراین آنها همیشه به امکان یا راحتی کار کردن با استفاده از وردپرس آگاه نیستند، وقتی که می خواهند یک تمپلت را طراحی می کنند. شما در واقع هزینه های زیادی را برای یک طراحی سفارشی صرف خواهید کرد.

در عوض، توصیه می کنیم یک توسعه دهنده را پیدا کنید که می تواند به وسیله یک تم یا یک قالب، یک سایت را بسازد سپس روی آن قالب، طراحی کند. هزینه این کار مقرون به صرفه است و یک توسعه دهنده خوب برای ظاهر کار هنوز مطمئن است که سایت شما به نظر عالی می رسد و آن را به نحوی که قرار است اجرا شود، انجام می دهد و این اولین بار نیست که یک طراح برای ساخت وبسایت تجاری در وردپرس با آن روبرو می شود.

وقتی شما اطلاعی از امکان استفاده از تم های مختلف ندارید، توسعه دهنده می تواند برای شما توضیح دهد که چطوری قالب ها یا تم های ساده می تواند با نیاز طراحی سایت شما مطابق و هماهنگ باشد.

تغییرات قالب سایت

اگر شما دنبال تغییر یا اصلاح روی تم موجود برای وبسایت تجاری در وردپرس هستید، احتمالا  یک توسعه دهنده برای طراحی ظاهر کار می خواهید. به هر حال، طراحی در اینجا مهم نیست چون شما فقط می خواهید تم را تغییر دهید نه اینکه از ابتدا ساخته شود، بیشتر توسعه دهنده های PHP/Wordpress قادرند این کار را انجام بدهند. در واقع یک مبلغی را از این بابت پس انداز می کنید.

کیفیت تم سایت شما به این است که چطور به آسانی تغییر کند، آگاه باشید، تم هایی وجود دارد که بدون اینکه دارای فیلتر یا قلابی در اطراف اجزای تم باشند به سختی بالا می آیند که مجبورید تم جدیدی بخرید. اگر مایلید با یک توسعه دهنده، روی برنامه باطنی یا مکانیسم فعالیت های تم مورد علاقه سایت تان، تغییرات یا اصلاحات لازم را ایجاد کنید در واقع به یک سرمایه گذاری خوب و ارزشمندی در طراحی وبسایت تجاری در وردپرس، دست زده اید.

قالب ها و تجارت اینترنتی

قبل از اینکه ما درباره پلاگین ها صحبت کنیم، چیزی است که شما باید به آن توجه کنید. از توسعه دهنده درباره طراحی ظاهر سایت بپرسید که آیا آنها با “پلتفرم ووکامرس” کار کردند و نمونه کار را به شما نشان بدهند. اصلاح تم با بعضی از پلاگین ها مانند” ووکامرس” می تواند سخت باشد و شما هم می خواهید مطمئن باشد که سایت شما در ترکیب با بقیه اجزای تم هماهنگی و سازگاری داشته باشد. دو نمونه از کار در پایین می باشد:

no style-وبسایت تجاری در وردپرسstyling-وبسایت تجاری در وردپرس

در تصویر اول، سبک ووکامرس در تم  استفاده شده است و آن را با بقیه سایت ها متفاوت کرده است. وقتی یک سایت فروشگاهی با سایت های دیگر تفاوت دارد، مردم به آن توجه می کنند و از جایی که مشروع تر است خرید می کنند. در تصویر دوم، تم با ووکامرس در سبک خودش پیوند خورده است و کلاً یک یکپارچگی در سایت ایجاد شده است.

پلاگین های سفارشی

کوتاه اما صریح، توضیح دهید، که پلاگین باید برای شما، چه کاری را انجام دهد. اغلب، هر نوعی از عملکرد ممکن است اما هزینه، بسته به چگونگی اجرای آنها برای وبسایت تجاری در وردپرس تغییر می کند. از توسعه دهنده، نمونه های کار و پلاگین های دیگر درخواست و تست کنید. بررسی کنید که آیا آنها به آسانی کار می کنند و فاقد باگ هستند (یا اگر شما باگ هایی را پیدا کردید، ببینید ،چطوری و با چه سرعتی رفع می شوند).

پیدا کردن کسی برای ساخت یک افزونه سفارشی، فرآیند دشواری است. اما نمونه های کار و پلاگین های دیگر می تواند به شما کمک کند که توانایی توسعه دهنده  در چه اندازه ای است.

تغییرات یا اصلاحات پلاگین

پیدا کردن یک پلاگین سفارشی موجود خیلی مقرون به صرفه تر از ساخت یک پلاگین سفارشی است بنابراین شما می توانید با پایگاه داده موجود، کار بکنید. شما باید مطمئن باشید که از افزونه ای استفاده می کنید که با ایمنی “آپ گرید” می شود و نیازی نیست که پلاگین تغییر کند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.