تکنیک های هک رشد برای تاثیر روی وردپرس با کمک افزونه ها

تکنیک های هک رشد برای تاثیر روی وردپرس

امروزه  هر کسی با وردپرس می تواند یک وب سایت بسازد. این پلتفرم ابتکاری، دوستانه و قدرتمند است و روند را بسیار آسان می کند. با این حال، ساخت یک وب سایت و ساخت یک وب سایت موفق بسیار متفاوت است. هرکسی می تواند قسمت اول را انجام دهد، اما قسمت دوم شامل همه آن ها نمیشود! در این مقاله میخواهیم تکنیک های هک رشد برای تاثیر روی وردپرس را مشاهده کنیم.

تکنیک های هک رشد برای تاثیر روی وردپرس

به عبارت ساده، یک وب سایت که شامل هدف مشخص، ترافیک  مناسب، موفق به سود، محتوا مناسب و… است. حال رشد موثر وردپرس با افزونه ها چگونه است؟سوال مهم تر این است که چگونه شما به آنجا می رسید؟ چگونه از وب سایت ساده تا موفقیت آنلاین رشد می کنید؟
جواب این سوال پیاده سازی تکنیک های هک برای رشد است. هک رشد به تعدادی از شرکت ها و شرکت های شناخته شده کمک کرد تا به سطح بالایی از موفقیت دست یابند، از جمله توییتر، Dropbox و Airbnb و غیره.

در ادامه اینکه: “هک رشد چیست؟ چگونه می توان تاکتیک های هک کردن رشد را به وب سایت ها اعمال کرد؟” رابررسی خواهیم کرد.

تاریخچه هک رشد

اصطلاح هک رشد دقیقا چه معنایی دارد؟  در ابتدایی ترین سطح، هک کردن یک رویکرد بازاریابی را توصیف می کند که از تکنیک های نوآورانه برای دستیابی به رشد پایدار و مقیاس پذیر کمک گرفته و بیشتر برای نهادهای وب استفاده می شود. و می تواند تکنیک های هک رشد برای تاثیر روی وردپرس را مطرح کند.
اولین بار  اصطلاح هکر رشد  در سال 2010 توسط سین الیس ابداع  شد. او تا کنون، نتایج رشد باور نکردنی برای تعدادی از شرکت های اینترنتی، از جمله Dropbox به دست آورده.
“هکرهای رشد  بر روی مقوله رشد و پیشرفت  تمرکز میکنند. هکر رشد، شخصی است که به طور واقعی رشد میبخشد. کسی که در مقیاس رشد و پیشرفت تاثیرات بالقوه ای میگذارد. – سین الیس”

تکنیک های هک رشد برای تاثیر روی وردپرس، تنها یک استاندارد برای موفق شدن دارد: رشد! یعنی توجه و رسیدگی به موارد ریز و پیشرفت به سمت جلو، توجه به روابط باکاربران، درآمد و بازدهی  و یا هر معیاری که برای موفقیت در نظر دارید.

اگر هر تصمیم، استراتژی، تاکتیک، روش و ابزار فقط با هدف ایجاد رشد قابل توجه و مکرر در نظر گرفته  شود، اثربخش خواهدبود.
با این حال، جالب توجه این است که تکنیک های هک رشد برای تاثیر روی وردپرس هیچگونه محدودیتی در چگونگی دستیابی به این اهداف ندارد.

در مسیر رشد وب سایت توجه به بالا رفتن مثبت اعداد و ارقام بسیار مهم است. تکنیک های هک رشد برای تاثیر روی وردپرس با بازاریابی کلاسیک ( دارای مجموعه محدودی از ابزارها و کانالهای ارتباطی) متفاوت است.

امروزه هک رشد کاربر و محصول محور شده است

یکی دیگر از ویژگی های این رشته این است که هیچ مرز مجزا بین محصول و بازاریابی وجود ندارد.
در واقع، محصول اولین گام بازاریابی است. بدون داشتن محصول و تولیدات ارزشمند برای فروش، هک رشد اساسا سقوط می کند. تکنیک های هک رشد برای تاثیر روی وردپرس براساس نیاز و پسند کاربران و چگونگی ارائه محصولات مانور میدهد.

برای انجام این کار، محصول بخشی از دستگاه بازاریابی می شود. به جای تکیه برفضای تبلیغاتی و موارد مشابه، هکرهای رشد تلاش می کنند تا به بازار کالای خود کمک کنند و بخشی از توزیع خودشان باشند.

مثلا ارائه  پیشنهاد  فضای اضافی رایگان برای کاربرانی که با موفقیت از دیگران برای پیوستن به ما دعوت کنند یا به کمک تبلیغات کلیکی آگهی ما را ارسال کرده باشند. هکرهای رشد دارای مجموعه ای از مهارت های مختلف هستند.

از آنجایی که روش های در حال رشد غیر خطی و متنوع هستند، هکرها رشد نیاز به یک مهارت گسترده و طیف متنوعی از دانش دارند. کار آنها شامل کار در زمینه های متعدد نظیر تجزیه و تحلیل داده ها، توسعه محصول و بازاریابی است.

growth hacker-تکنیک های هک رشد برای تاثیر روی وردپرس

به همین دلیل، بسیاری از افراد درگیر در این رشته، سرگردان بین کدنویسی و بازاریابی هستند. آنها از خلاقیت، تفکر تحلیلی، معیارهای اجتماعی و تکنولوژی به طور یکسان استفاده می کنند، آزمون های A / B را اجرا می کنند و باسایر ابزار بازاریابی غیر سنتی برای رسیدن به هدف خود تلاش میکنند. به همین دلیل، تکنیک های هک رشد برای تاثیر روی وردپرس، فرایندی است که برای هر محصول متفاوت خواهد بود.

ماهیت هکرها

کلمه “هک کردن” در عبارت هک رشد به معنای هک نیست بلکه به معنای تسریع بخشیدن به روند پیشرفت وب سایت میباشد. هکرها رشد نمی کنند به دنبال هنجارها و یا یک فرایند مبتنی بر جریان ثابت و اتصال کانال های ارتباطی مدرن هستند.

هک رشد برای وب سایت

اکنون در مورد ماهیت هک رشد میدانیم اما  چگونه می توانیم این روش را روی وب سایت اعمال کنیم؟

هک رشد دارای چندین اصل است از جمله:

 • تمرکز بر داده ها – ردیابی نتایج برای کشف روابط و علیت به منظور تصمیم گیری آگاهانه، تکرار موفقیت و پیش بینی های آینده می باشد.
 • تمرکز بر روی خلاقیت و تجربه – آزمایش و تلاش برای انجام کارهای جدید، کنجکاو و فکر کردن خارج از چارچوب.
 • محصول محوری- تمرکز برای ایجاد چیزی ارزشمند قبل از بقیه، توسعه محصول (به عنوان مثال یک وب سایت) بخشی از روند توزیع است.
 • تفکر بین رشته ای – محدود نبودن به یک کانال ارتباطی، داشتن یک رویکرد چند گانه ای برای بازاریابی(مانند بسیاری از صاحبان وب سایت ها در حال حاضر).
 • تمرکز کم هزینه – استفاده از نوآوری و خلاقیت به جای پرداختن به مسائل مالی و بودجه،با استفاده از ابزارهای موجود .

برای اعمال این اصول به وب سایت، ابزارهایی در اختیار ما قرار گرفته اند (اما فقط  محدود به آنها نشوید):

 • سیستم های مدیریت محتوا  (CMS)
 • طراحی و دیزاین وب سایت
 • بازاریابی محتوا
 • سئو
 • رسانه های اجتماعی
 • بازاریابی ایمیل-ایمیل مارکتینگ
 • تست A / B
 • بازاریابی ویروسی

همانطور که می بینید، اینها چیزهایی هستند که وبلاگ نویسان و صاحبان وب سایت از آنها استفاده می کنند چون وردپرس ابزار مناسب برای هکرهای مشتاق رشد است.

چرا وردپرس ابزار پیشرفته برای هک رشد است؟

wordpress -تکنیک های هک رشد برای تاثیر روی وردپرس

پلت فرم وردپرس یک انتخاب عالی برای کسانی است که مایل به انجام تکنیک های هک رشد برای تاثیر روی وردپرس میباشند. اول از همه، کنترل و انعطاف پذیری زیادی دارد. در واقع، یکی از دلایل اصلی موفقیت وردپرس این است که شما را قادر می سازد تا اساسا هر وبسایتی را که می خواهید بسازید، بلاگ، فروم، فروشگاه آنلاین و…علاوه بر این، وردپرس فرصت زیادی را برای آزمایش و هک فراهم می کند.

شما می توانید در رقابت های بازاریابی تلاش کنید، با تست های A / B عناصر سایت را بررسی کنید و هر چیزی که باعث پیشرفت شما میشود را بهبود ببخشید و در نهایت باعث فراهم آوردن رابط کاربری جذاب شوید. علاوه بر این، وردپرس سئو فرندلی است. جای تعجب نیست که گوگل وردپرس را دوست دارد.

جذب ترافیک و استفاده از پلاگین ها

همیشه توجه کنید که چگونه ترافیک سایت را میتوان بالابرد؟ مثلا امروزه جستجو توسط موبایل بسیار گسترش یافته تا جایی که در بسیاری از مناطق جستجو باموبایل فراگیر تر از دسکتاپ ها شده اند. استفاده از قالب های ریسپانسیو (سازگار با سایزهای مختلف صفحه نمایش) این امکان را برای شما فراهم میکنند که از ترافیک موبایلی بهترین استفاده را بکنید.
همچنین هزاران پلاگین وجود دارند که به شما اجازه می دهد سایت خود را به طرق مختلف بهینه سازی کنید و در نهایت خود را ارتقا دهید و اصطلاحا هک رشد کنید!
برای اینکه پیشرفت دادن یا تکنیک های هک رشد برای تاثیر روی وردپرس خود را آسانتر کنید، درادامه تعدادی از افزونه های مناسب را بررسی میکنیم.

پلاگین های مناسب برای هک رشد وردپرس

 برخی ازایده های  بنیادی پلاگین ، را خواهید آموخت که به شما در ایجاد اصول هک رشد در وب سایت وردپرس کمک می کند.

sumoMe-تکنیک های هک رشد برای تاثیر روی وردپرس

برای هر هدف تعدادی پلاگین معرفی میکنیم اما در حالی که تمام پلاگین های موجود در این لیست مفید هستند، یکی از آنها به عنوان یک راه حل کامل برای تکنیک های هک رشد برای تاثیر روی وردپرس مورد توجه قرار دارد که SumoMe نام دارد و شامل ابزارهایی جهت به اشتراک گذاری، تجزیه و تحلیل و جالب تر اینکه تمامی ابزارها در یک بسته تعبیه شده است. این افزونه  رایگان است اما برای استفاده از موارد پیشرفته تر مانند آزمایش های A / B باید نسخه پرمیوم تهیه کرد. با این حال، بسیار توصیه می شود!

دانلود افزونه SumoMe

دانلودصفحه افزونه

معرفی ابزارهای مناسب

همانطور که قبلا ذکر شد، هک رشد به شدت به اطلاعات متکی است. بنابراین، اطمینان از جمع آوری اطلاعات اولین پله از کار است. پلاگین های مناسب عبارت است از:

Google Analytics by MonsterInsights – گوگل آنالیتکس را به آسانی تنظیم می کند. به معنای واقعی کلمه چند ثانیه طول می کشد تا سایت شما را به سرویس گوگل وصل کند. علاوه بر این، افزونه مهمترین داده های شما را در داشبورد نشان می دهد.

Jetpack Analytics – شبیه به SumoMeاست.Jetpack مجموعه ای از پلاگین های مختلف است که دریک پکیج تعبیه شده. ازافزونه های برجسته تجزیه و تحلیل برای داشبورد وردپرس است.

Clicky – برای افرادی که از Clicky analytics استفاده می کنند بسیار کارآمد است، به شما کمک می کند که سایت خود را با سرویس مرتبط کنید. این پلاگین کمی سنگین شده است امابازهم رتبه خوبی دارد، بنابراین ارزش امتحان را دارد.

Hotspots Analytics  – به شما کمک می کند تا بدانید که چگونه کاربران با سایت شما ارتباط برقرار می کنند. آنچه را که بدان علاقه مند هستند و اقداماتی که انجام می دهند را مشاهده کنید. این مسائل، اطلاعات عالی برای انجام تست A / B است.

Feelback Reactions – بازخورد همیشه به شکل اعداد نیست، بلکه می توانید آن را به طور مستقیم از کاربران خود جمع آوری کنید. Feelback اجازه می دهد تا بازدید کنندگان احساسات خود را در مورد محتوای شما از طریق شکلک های ریز یا ایموجی نشان دهند وبا این کارمیزان رضایت مندی و یا نارضایتی کاربران نسبت به مطالب را متوجه شوید و برای بهبودتلاش کنید.

رسانه های اجتماعی

فیس بوک، توییتر، Pinterest، LinkedIn و دیگر پلت فرم ها شامل میلیون ها کاربر هستند و رسانه های اجتماعی را یک بخش مهم از تکنیک های هک رشد برای تاثیر روی وردپرس خود می دانند، به خصوص اگر شما در مورد تولید محتوای ویروسی برنامه ریزی کرده باشید نقش رسانه های اجتماعی پررنگ ترخواهدشد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.