خروجی گرفتن ایمیل کاربران از کامنت ها در وردپرس با WordPress Comments Import & Export

خروجی گرفتن ایمیل کاربران از کامنت ها در وردپرس

آیا می خواهید آدرس ایمیل را از بخش کامنت‌های کاربران در وردپرس اکسپورت کنید یا خروجی بگیرید؟ افرادی که در سایت شما نظر می‌دهند در حال حاضر با محتوای شما درگیر شده‌اند و این باعث می‌شود که آنها مخاطب مناسبی برای ایمیل مارکتینگ و خرید از شما باشند. به همین علت باید با آن‌ها ارتباط داشته باشید و از خدمات خود آگاهشان کنید. برای این منظور امکان خروجی گرفتن ایمیل کاربران از کامنت ها در وردپرس امری موثر به نظر می‌رسد. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می‌توانید آدرس های ایمیل را از قسمت نظرات وردپرس برداشت کنید.

خروجی گرفتن ایمیل کاربران از کامنت ها در وردپرس

چند دلیل مختلف برای دریافت ایمیل کاربرانی که کامنت می‌گذارند، وجود دارد، اما رایج‌ترین آنها ایجاد یک لیست ایمیلی برای ارسال خبرنامه است. با این حال، طبق دستورالعمل‌های حفظ حریم خصوصی دیجیتال، باید اجازه تماس با افرادی که در وب‌سایت شما نظر می‌دهند، داشته باشید. فرم پیش‌فرض دیدگاه‌ها در وردپرس راهی به کاربران نمی‌دهد تا ایمیل‌ها را به همین راحتی دریافت کنید. یک راه حل آسان این است که فیلدهای سفارشی را به فرم نظر در وردپرس اضافه کنید تا هر کسی که نظری می‌گذارد بتواند از شما ایمیل دریافت کند. تصویر زیر چنین نمونه‌ای را نشان می‌دهد:

دریافت خبرنامه

این تصویر تنها جهت نمونه است. این نمونه از مخاطب می‌پرسد که آیا دوست دارد از وسایت ایمیل‌های خبرنامه دریافت کند یا خیر!

هنگامی که شخص نظر خود را ارسال می‌کند، پاسخ او به عنوان متا داده‌های کامنت اضافه می‌شود. شما می‌توانید متا داده‌ها را همراه با آدرس ایمیل خروجی گرفته و ببینید آیا مجوز ارسال ایمیل به آن شخص را دارید یا خیر. چنانچه مخاطب رضایت داشت می‌توانید ایمیل‌های خود را در زمان مقرر ارسال کنید و او را در لیست ایمیل مارکتینگ خود قرار دهید. حال به سراغ امکان خروجی گرفتن ایمیل کاربران از کامنت ها در وردپرس می‌رویم.

افزونه WordPress Comments Import & Export

آسان‌ترین راه برای خروجی گرفتن ایمیل کاربران از کامنت ها در وردپرس استفاده از افزونه است. افزونه WordPress Comments Import & Export این فرآیند را برایمان ساده می‌سازد. تنها کافیست آن را نصب و فعال کنیم. پس از فعال‌سازی تنظیمات آن را در قسمت دیدگاه‌ها مشاهده می‌کنیم:

افزونه WordPress Comments Import & Export 

به طور پیش فرض، این افزونه داده‌ها را از تمام نظراتی که افراد در وبسایت شما ارسال کرده‌اند خروجی می‌گیرد. بسته به سایت شما، این امکان ممکن است اطلاعات زیادی را خروجی بگیرد. با این گفته، ممکن است بخواهید نظراتی را که افزونه اکسپورت می‌کند فیلتر کنید. یک گزینه این است که فقط نظراتی را اکسپورت کنید که در یک بازه زمانی خاص ارسال شده‌اند.
برای تنظیم محدودیت زمانی، به بخش «تاریخ» بروید. سپس می‌توانید بر روی هر فیلد تاریخ کلیک کنید و سپس تاریخ شروع و پایان را از پنجره بازشو تقویم انتخاب کنید.

تنظیم تاریخ

همچنین می‌توانید نظرات را فقط از یک پست خاص خروجی بگیرید. به عنوان مثال، ممکن است در حال برگزاری یک مسابقه باشید که در آن هرکسی که در مورد یک پست خاص نظر می‌دهد، در قرعه کشی شرکت کند. با این امکان می‌توانید فقط ایمیل دیدگاه‌هی پست موردنظر را اکسپورت بگیرید.
برای محدود کردن خروجی گرفتن ایمیل کاربران از کامنت ها در وردپرس به یک صفحه خاص، روی کادر کنار «نوشته‌ها» کلیک کنید و سپس هر پستی را که می‌خواهید از لیست انتخاب کنید.

انتخاب کامنت های مقاله‌ای خاص

پس از انجام این کار، به بخش “ستون‌ها” بروید که تمام اطلاعاتی را که می‌توانید در خروجی وارد کنید، فهرست می‌کند. به طور پیش‌فرض، افزونه تمام داده‌های هر کامنت را برای اکسپورت درنظر می‌گیرد، بنابراین معمولاً می‌خواهید تیک اطلاعاتی را که نیاز ندارید، بردارید. به عنوان مثال، اگر به آدرس IP نویسنده علاقه ندارید، می‌توانید برای برداشتن علامت کادر comment_author_ip کلیک کنید.

انتخاب امکانات موردنیاز

می‌توانید هر کادری را که می‌خواهید علامت بزنید یا تیک آن را بردارید. با این حال، از آنجایی که می‌خواهیم فهرستی از آدرس‌های ایمیل را اکسپورت کنیم، مهم است که کادر comment_author_email حتما انتخاب شود.
آیا یک فیلد انتخاب سفارشی به فرم نظر اضافه کردید؟ سپس مطمئن شوید که کادر comment_meta را علامت بزنید تا بتوانید ببینید آیا نویسنده به‌روزرسانی‌های ایمیل را دریافت کرده است یا خیر.

لیست بروزرسانی

وقتی از نحوه تنظیم خروجی راضی هستید، ادامه دهید و روی دکمه اکسپورت کامنت کلیک کنید. افزونه اکنون تمام آدرس‌های ایمیل را خروجی گرفته و می‌توانید بصورت فایل CSV آن را دانلود کنید.

چگونه از آدرس های ایمیل اکسپورت شده بیشترین بهره را ببرید؟

پس از خروجی گرفتن ایمیل کاربران از کامنت ها در وردپرس، چند راه مختلف وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید:

-اگر نویسنده کامنت تصمیم گرفت که ایمیل‌های متعدد را از شما دریافت کند، می‌توانید آنها را به خبرنامه ایمیل خود اضافه کنید. سپس می‌توانید اخبار، نکات و بروزرسانی‌های مربوط به کسب و کار یا وبسایت خود را برای این افراد ارسال کنید.

-همچنین می‌توانید کاربرانی را در CRM خود اضافه کنید تا به طور منظم ارتباط شخصی برای ایجاد شبکه انجام دهند.

-یکی دیگر از کاربردهای آدرس‌های ایمیل اکسپورت شده، هدف گذاری مجدد تبلیغات فیسبوک است. فیسبوک به شما امکان می‌دهد لیستی از آدرس ایمیل را آپلود کنید تا بتوانید فقط آن کاربران را با کمپین تبلیغاتی خود هدف قرار دهید.

دریافت افزونه

سوالات متداول

شما با کمک افزونه WordPress Comments Import & Export می‌توانید ایمیل مخاطبینی که برایتان کامنت گذاشته‌اند را در لیستی اکسپورت بگیرید.
عملیاتی برای دیده شدن خدمات و محصولات شماست. در واقع یک امر مارکتینگی است که موجب افزایش مخاطب و مشتری می‌شود اما حواستان باشد که مخاطب باید از ارسال این نوع ایمیل رضایت داشته باشد.
معمولا ایمیل‌های خبرنامه درباره آخرین اخبار جذاب سایت، محصولات و خدمات جدید، یک سورپرایز به همراه کال تو اکشن است.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.