تفکیک دیدگاه های مهم در وردپرس با Featured Comments

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!
همانطور که می‌دانید دیدگاه ها در وردپرس جزء لاینفک این سیستم مدیریت محتوای محبوب می‌باشند که از طریق آن می‌توانید با بازدیدکنندگان و کسانی که به دنبال مقالات شما هستند در ارتباط بوده و به صورت مستقیم به بحث و تبادل نظر بپردازید.
مطمئنا برای شما نیز پیش آمده است که مقاله‌ای را در رابطه با موضوع خاصی گردآوری کرده‌اید اما در نظرات آن که کنکاش کنید می‌بینید کاربرانی هستند که متن دیدگاه آنها ارتباطی به مقاله مورد نظر ندارد.
در این مقاله از همیار وردپرس قصد دارم به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا عملیات تفکیک دیدگاه ها در وردپرس را در یک نوشتهانجام دهید.

تفکیک دیدگاه ها در وردپرس با Featured Comments

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Featured Comments در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است که با استفاده از ان می‌توانید دو نوع استایل مختلف برای نظرات مرتبط با نوشته و نظرات غیرمرتبط در نظر بگیرید و سپس هرگاه کاربری نظری ارسال می‌کندد اگر با نوشته شما مرتبط یا غیر مرتبط بود آن را مشخص کنید تا با استایل مربوط به خود نمایش داده شوند و در واقع تفکیک دیدگاه ها در وردپرس را انجام دهید.
این افزونه تاکنون توانسته است تا بیش از 200 نصب فعال و کسب امتیاز 5 را ازآن خود نماید.

نصب و راه اندازی افزونه

این افزونه دارای تنظیمات خاصی نمی‌باشد، بنابراین پس از نصب و فعال سازی این افزونه هیچ منویی در پیشخوان اضافه نشده و صرفا مطابق تصویر زیر دو دکمه به نام‌های Feature و Bury به بخش دیدگاه‌های وردپرس اضافه خواهد شد.

  قلق هایی درباره آموزش ساخت قالب و مولدهای سیلیکونی و اکسسوریهای سنگی که به شما نمی گویند

تنظیمات افزونه - تفکیک دیدگاه ها در وردپرس

همانطور که گفتم با فعال کردن این افزونه علاوه بر تعیین نوع نظر قابلیت تفکیک دیدگاه ها در وردپرس فراهم می‌شود، بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید این است که برای نظرات مرتبط و غیرمرتبط با نوشته یک استایل مانند نمونه زیر تعریف کنید.
برای این منظور فایل style.css قالب خود را باز کرده و کدهای زیر را در انتهای آن اضافه کرده و آن را ذخیره کنید.

#comments li.featured { background-color:#eee;} #comments li.buried {opacity: 0.5;}

حال به بخش دیدگاه‌ها مراجعه کنید و طبق توضیحات زیر نوع نظر را مشخص کنید.

  • در صورتی که دیدگاه ارسالی با نوشته شما مرتبط است بر روی دکمه Feature کلیک کنید، در این صورت استایلی که برای نظرات  مرتبط نوشته شده است و یک رنگ پس‌زمینه در آن تعیین کرده‌ایم، دیدگاه مورد نظر به این شکل نمایش داده خواهد شد.
  • در صورتی که دیدگاه ارسالی با نوشته شما ارتباطی ندارد بر روی دکمه Bury کلیک کنید، در این صورت استایلی که برای نظرات  غیرمرتبط در نظر گرفته شده است اعمال شده و دیدگاه مورد نظر به صورت هایلایت شده نمایش داده می‌شود.

در تصویر زیر می‌توانید نتیجه کار را مشاهده کنید.

نتیجه دیدگاه ها - تفکیک دیدگاه ها در وردپرس

این تغییرات در بخش مدیریت دیدگاه‌های پیشخوان نیز صورت خواهد گرفت. و تفکیک دیدگاه ها در وردپرس صورت می گیرد.

شاد باشید..

دانلود افزونه Featured Comments

دانلودصفحه افزونه

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.