اهمیت آموزش زبان انگلیسی در کسب و کار های اینترنتی

در دنیای مدرن امروز که تکنولوژی بر همه چیز حکمران است، همه افراد، چه مبتدی و چه حرفه ای می دانند که یادگیری زبان انگلیسی دیگر برایشان صرفا یک ویژگی اضافی تلقی نمی شود بلکه از الزامات است. چون همه ما می دانیم تمامی برنامه ها، نرم افزار ها و … همگی به زبان انگلیسی هستند و دیگر فرصت آن نیست که برای تک تک لغات و اصطلاحات سراغ دیکشنری برویم و کلی وقت صرف کنیم.

سرعت پیشرفت حوزه تکنولوژی و پیچیدگی هایش به قدری بالا است که اگر فقط یک روز از آن غافل شویم، کلی زمان را در بازار حرفه ای کسب و کار های اینترنتی از دست داده ایم. حال می خواهیم به چگونگی فراگیری و اهمیت دانستن زبان انگلیسی در این حوزه بپردازیم. تصور کنید شما با گذراندن زمانی مختصر ولی مداوم و پیوسته به دانش نسبتا خوبی در زبان انگلیسی تسلط پیدا کرده اید و در حوزه فناوری و تکنولوژی هم طی این سال ها از لحاظ فنی حرفی برای گفتن دارید. حال می خواهید دنبال تخصص بیشتر برای کسب درآمد بیشتر و حتی مهاجرت بروید. اکنون می توان گفت با داشتن این دو کارت برنده در جیبتان شما به راحتی می توانید پله های ترقی را خیلی سریعتر از افرادی که انگلیسی بلد نیستند طی کنید. چون شما می توانید از طریق جستجو در گوگل، اپلیکیشن، نرم افزارهای مرتبط و یوتوب به دنیایی از آموزش ها و اطلاعات رایگان و دست اول دسترسی پیدا کنید و از آنها نهایت استفاده را ببرید.

همانطور که می دانید دانش کسب و کار های اینترنتی ابتدا به زبان انگلیسی منتشر می شود. با یادگیری زبان انگلیسی شما می توانید در وبینار های انگلیسی زبان، دوره های آنلاین مرتبط با کسب و کار های اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ، دوره های وردپرس، دوره های سئو و … شرکت کنید و همچنین می توانید جدیدترین مقالات مرتبط با کسب و کار های آنلاین را سریعا بخوانید و در این حوزه که نیاز به آپدیت بودن دارد، به روز بمانید. به روز بودن در این حوزه، مخصوصا اگر متخصص سئو هستید، کلید موفقیت است تا در بازار های پر رقابت تجارت آنلاین، از رقبا جلوتر و پیشتاز بازار باشید.

بدون دانش انگلیسی شما فقط حکم یک فرد معمولی در این حوزه را خواهید داشت و مانند یک ماهیگیر در دریاچه یا برکه کوچک خواهید بود که طعمه ها و صید های محدودی خواهید داشت اما با کسب دانش مناسب زبان انگلیسی شما حکم ناخدا در اقیانوس وسیع با صید های عظیم را خواهید داشت که هر صید و شکار شما به راحتی می تواند مسیر کسب و کار و زندگی شما را برای همیشه تغییر دهد و حتی به فکر مهاجرت به کشورهای پیشرفته با در آمد های دلاری و عالی باشید.

همه تکنیسین ها و متخصصین حوزه IT، کسب و کار های آنلاین، فن آوری و … می دانند که موارد مهاجرتی این حوزه ها خیلی سریعتر از دیگر موارد مورد پذیرش قرار می گیرند ولی لازمه آن داشتن سواد کافی انگلیسی کنار سواد علمی آن حوزه و رشته است. چه بسا در سال ها و حتی دهه های اخیر مشاهده شده است که برنامه نویسان و متخصصین بسیاری برای کسب و کار و زندگی بهتر ترک دیار کرده اند و به کشورهایی با فرصت شغلی مناسب تر مهاجرت کرده اند.

یکی دیگر از مزایای آموزش زبان انگلیسی این است که شما می توانید در سایت های کاریابی یا حتی شبکه اجتماعی لینکدین ارتباطات خوبی با سایر کشور ها، مخصوصا کشور های اروپایی و آمریکا برقرار کنید تا سطح کاری خود و البته درآمد خود را بسیار بالاتر از سایر همکاران خود ببرید. در این سال ها به وفور دیده شده است که ایرانیانی که به زبان انگلیسی تسلط داشته اند، پروژه های مختلفی از کشور های تراز اول دنیا گرفته اند و عده ای نیز به واسطه همین ارتباطات مجازی و بین المللی، موفق به مهاجرت و استخدام در آن شرکت ها شده اند.

کسب و کار های اینترنتی

یا اگر رشته هایی فنی تر نظیر مکانیک، مهندسی و … هم در نظر بگیریم، تمامی مطالب بالا در مورد آنها هم صدق می کند. قطعا مکانیک، مهندس و متخصصی که سواد انگلیسی دارد شانس های کسب و کار و پیشرفت چند ده برابری نسبت به افراد معمولی تر دارد و رزومه و سابقه کاری وی غنی تر خواهد بود. چون استخدام این افراد توسط کارفرماها نوعی اعتبار برای خود شرکت ها و ارگان ها هم محسوب می شود و در صورت داشتن بخش هایی نظیر روابط بین الملل و داد و ستد های خارجی این افراد مسلط به زبان انگلیسی، برگ برنده این ارگان ها محسوب خواهند شد. اگر هم فرد متخصص با دانش مطلوب انگلیسی به طور انفرادی و مستقل بخواهد کار کند، باز هم شانس موفقتیش از باقی افراد بسیار بیشتر خواهد بود.

خوبی مطالعه انگلیسی در این رشته ها هم اینگونه است که شاید فقط ترم های ابتدایی آنها عمومی باشد و پس از گذراندن اندک زمانی فرد می تواند کم کم شروع به مطالعه رشته تخصصی خود کند و لغات و اصطلاحات تخصصی تر را یاد بگیرد و سراغ مجلات، کتب، جزوات، سایت ها و نرم افزار های مربوط به رشته خود برود تا بتواند انگلیسی مرتبط با رشته خود را آنجا به کار بگیرد و از آن لذت ببرد. دلیل بیان این امر این است که بسیار مشاهده می شود دانشجو و یا تکنیسین از نوع کتاب ها و دروس نامرتبط شکوه دارد و مطالب کتاب های عمومی آموزشگاه ها با مطالب رشته های فنی و تخصصی مغایرت دارد. اینحاست که شدیدا توصیه می شود حتما پس از گذراندن دوره های عمومی فرد سراغ کتب، دیکشنری و مجلات تخصصی رشته خود برود تا هر چه زودتر با واژگان تخصصی رشته اش آشنا شود.

اگر فرصت کلاس رفتن به صورت حضوری را ندارید، بهترین روش شرکت در کلاس آنلاین زبان انگلیسی است که سایت های مختلفی مانند سایت فرالن برگزار می کنند. استفاده از اپلیکیشن های آموزش زبان، ویدئو های از قبل ضبط شده و یا حتی کتاب های زبان به خودی خود فایده آن چنانی ندارد و شما نیاز دارید که با یک استاد تعامل داشته باشید تا بتوانید مشکلات خود را رفع کنید. مزیت دیگر شرکت در کلاس این است که شما امکان مکالمه با سایر دانشجو ها را دارید که این کار به شدت روی مهارت مکالمه انگلیسی شما تاثیر گذار است.

آموزش زبان آنلاین

حال در کنار شرکت در کلاس های آموزش زبان انگلیسی، می توانید از سایر منابع آموزش زبان مانند کتاب ها، رمان های انگلیسی، اپلیکیشن ها (گرامر و لغت)، ویدئو های انگلیسی زبان و … استفاده کنید تا دانش زبان خود را با سرعت بیشتر و کیفیت بالاتر ارتقا دهید تا سریع تر به هدف خود دست پیدا کنید. امیدواریم این مقاله توانسته باشد کمک خوبی به شما کرده باشد تا دید بهتری نسبت به اهمیت زبان انگلیسی در حوزه کسب و کار های دیجیتال به دست آورده باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید