5 گام در حل مشکل عدم ارسال ایمیل توسط فرم تماس 7

عدم ارسال ایمیل توسط فرم تماس 7

سلام دوستان؛
همانطور که حتما می دانید فرم تماس 7 یا Contact Form7 یکی از اولین و معروف ترین فرم سازها در وردپرس است که کاربران زیادی از آن استفاده می کنند. علاوه بر اینها این فرم ساز دارای افزونه های جداگانه ای است که نظر افراد را به خود جلب کرده است. اما برخی کاربران با آن مشکلاتی دارند. یکی از مشکلات خیلی بارز، عدم ارسال ایمیل توسط فرم تماس 7 می باشد که باعث می شود افراد از آن استفاده نکنند. اما امروز قصد داریم این مشکل را به کمک همدیگر حل کنیم.

عدم ارسال ایمیل توسط فرم تماس 7

بهتر است قبل از حل مشکل عدم ارسال ایمیل توسط فرم تماس 7 به دلایلی که باعث به وجود آمدن این مورد می شوند بپردازیم:

  • مشکلات سرور
  • درست تنظیم نکردن افزونه
  • وارد کردن اطلاعات نادرست ایمیل

اگر مشکل از سمت سرور باشد باید با سرویس دهنده هاست خود صحبت کنید تا مشکل برطرف شود اما برای سایر موارد با روش هایی که در این مطلب گفته می شود می توان مشکل را حل کرد.

گام اول: بررسی پیکربندی صورت گرفته بر فرم تماس 7

اولین کاری که باید بکنید این است که تنظیمات افزونه را مجددا چک کنید و اینکه حتما آخرین نسخه افزونه را نصب کنید. فرم های موجود را اسکن کنید تا در صورت وجود ارورها، آنها را بررسی کرده و رفع کنید.

form-عدم ارسال ایمیل توسط فرم تماس 7

تنظیمات فرم

در این بخش تمامی موارد به صورت پیش فرض تعریف شده اما می توانید کلمات موجود را تغییر دهید. که قبلا در آموزش افزونه فرم تماس در این مورد توضیح داده شد.

تنظیمات مربوط به Mail

در این بخش باید در ردیف To ایمیل درستی را وارد کنید تا ارسال ها به ایمیل مذکور داده شود.

mail-عدم ارسال ایمیل توسط فرم تماس 7

گام دوم: بررسی منبع پذیرش ایمیل و نام دامنه برای سرویس ایمیل

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود ایمیل ارسال نشود مشکل تنظیمات دامنه ی ایمیل و سرور دریافت کننده ایمیل می باشد. بنابراین باید دامنه ی ایمیلی خود را چک کنید و مطمئن شوید که ایمیل ها در مسیر ارسال مشکلی ندارند. برای این منظور به سی پنل یا پنل هاست خود مراجعه کنید و این مورد را بررسی کنید. (البته این بخش مربوط به افرادی است که از ایمیل اختصاصی دامنه ی سایت استفاده می کنند.)

  انواع خطاهای متداول وردپرس + راه حل آنها

گام سوم: غیر فعال کردن تمامی افزونه ها

گاهی اوقات برای حل مشکل عدم ارسال ایمیل توسط فرم تماس 7 باید به وجود سایر افزونه ها شک کرد. ممکن است افزونه ای با افزونه ی مذکور مشکل داشته باشد پس برای این منظور تمامی افزونه های موجود در وردپرس خود را را غیر فعال کنید و فقط افزونه ی فرم تماس را نگه دارید. اگر مشکل حل شد یعنی یکی از افزونه ها به عنوان مجرم است و باید شناسایی شود.

گام چهارم: تست قالب نصب شده بر وبسایت

در مسیر عیب یابی ممکن است قالبی که استفاده می کنید با فرم تماس دچار تداخل شده و اجازه ارسال و دریافت ایمیل ها را نمی دهد. بنابراین پیشنهاد می شود قالب موجود را غیر فعال کرده و از پوسته ی پیش فرض وردپرس مانند دو هزار و چهارده استفاده کنید. چنانچه مشکل حل شد باید ناسازگاری قالب خود را با افزونه رفع کنید.

گام پنجم: استفاده از پروتکل SMTP

بعضی از سرویس ها از ایمیل های پی اچ پی پشتیبانی نمی کنند، برای این منظور با استفاده از افزونه WP Mail SMTP می توانید مشکل را حل کنید.

با این پنج مرحله مطمئنا مشکل عدم ارسال ایمیل توسط فرم تماس 7 حل خواهد شد و ایمیل ها برای شما ارسال می شوند.

موفق باشید

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.