رفع خطای Destination Folder Already Exists یا پوشه هدف از قبل موجود است در وردپرس

رفع خطای Destination Folder Already Exists یا پوشه هدف از قبل موجود است در وردپرس

آیا با خطای پوشه هدف از قبل موجود است در وردپرس مواجه شده‌اید؟ این خطا معمولا زمانی رخ می‌دهد که شما در حال نصب قالب یا پلاگین خاصی هستید. در این حین این خطا مانع از تکمیل شدن فرآیند نصب می‌شود. اگر می‌خواهید نحوه رفع خطای Destination Folder Already Exists در وردپرس را یاد بگیرید، با ما همراه باشید.

علت بروز خطای Destination Folder Already Exists در وردپرس چیست؟

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، خطای پوشه هدف از قبل موجود است در وردپرس زمانی نمایش داده می‌شود که شما در حالت نصب یک قالب یا پلاگین هستید. در چنین شرایطی وردپرس فایل فشرده (Zip) قالب یا افزونه مورد نظر شما را اکسترکت (Extract) می‌کند. نام پوشه ایجاد شده توسط وردپرس، با اسم فایل مربوطه مشابهت خواهد داشت.

اگر از قبل پوشه‌ای با آن نام در وردپرس وجود داشته باشد، پیغام خطای زیر برای شما به نمایش می‌آید:

Destination folder already exists. /home/user/example.com/wp-content/plugins/wpforms/

Plugin install failed.

علت بروز خطای Destination Folder Already Exists در وردپرس چیست؟

در این شرایط اولین کاری که باید انجام دهید این است که باید به صفحه پلاگین‌ها و قالب‌های‌تان سر بزنید. در واقع باید بررسی کنید که آیا پیش‌تر آن‌ها را نصب کرده‌اید یا خیر.

اگر قبلا آن‌ها را نصب نکرده‌اید، پس دو احتمال زیر برای شما مطرح می‌شوند.

  1. پیش از این تلاش کرده‌اید پلاگین یا قالب مربوطه را حذف کنید، اما این اقدام با موفقیت همراه نبوده است. در نتیجه پوشه مربوط به آن پلاگین یا قالب در وردپرس باقی مانده است.
  2. قبلا سعی کرده‌اید پلاگین یا قالب مربوطه را نصب کنید، اما این اقدام کامل انجام نشده است. در چنین شرایطی نیز پوشه خالی آن قالب یا پلاگین در وردپرس باقی می‌مانند.

در هر دو حالت بالا، یک پوشه هم‌نام با پوشه پلاگین یا قالب شما در وردپرس وجود دارد. زیرا پیش‌تر یا آن‌ها را نصب کرده‌اید، یا برای این کار تلاش کرده‌اید که این اقدام‌تان موفقیت‌آمیز نبوده است. وجود این پوشه‌ها مانع از تکمیل نصب قالب یا افزونه مورد نظر شما می‌شود. اما ما در این آموزش وردپرس به شما یاد می‌دهیم که به راحتی خطای Destination Folder Already Exists در وردپرس را رفع کنید. در نتیجه اگر می‌خواهید از خطای پوشه هدف از قبل موجود است در وردپرس خلاص شوید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

  اجازه دسترسی افزونه ها به داده ها در وردپرس (درست است یا خیر؟)

نحوه رفع خطای پوشه هدف از قبل موجود است در وردپرس

برای رفع این مشکل که یکی از خطاهای رایج وردپرس است، ابتدا باید با استفاده از پروتکل FTP یا cPanel File Manager به سایت خود متصل شوید. پس از برقراری اتصال به مسیر wp-content/plugins/ or /wp-content/themes/ folder بروید. این مسیر کاملا به پلاگین یا قالبی که در حال نصب‌اش هستید ربط دارد. حالا باید در آن جا به دنبال پوشه هم‌نام با پلاگین یا قالب مورد نظرتان بگردید. پس از این که آن را پیدا کردید، حذف‌اش کنید.

نحوه رفع خطای پوشه هدف از قبل موجود است در وردپرس

حالا می‌توانید به صفحه مدیریت وردپرس برگردید و نصب قالب یا افزونه مورد نظر را از سر بگیرید. حالا دیگه نباید هیچ خطایی مانع از نصب پلایگن یا قالب سایت شما شود.

همان‌طور که دیدید خطای Destination Folder Already Exists در وردپرس را می‌توان به سادگی رفع کرد. در مجموع باید همیشه حواس‌تان باشد که اگر نصب قالب یا افزونه‌ای ناموفق بود، پوشه‌ای با آن نام در وردپرس ایجاد می‌شود که در تلاش‌های بعدی شما را به دردسر می‌اندازد. این مورد برای حذف‌های ناقص قالب و پلاگین نیز صدق می‌کند. به هر حال ما در این مقاله ساده‌ترین راه برای رفع این خطا را به شما آموزش دادیم.

این بود هرآنچه باید درباره نحوه رفع خطای پوشه هدف از قبل موجود است در وردپرس می‌دانستید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

منبع : How to Fix Destination Folder Already Exists Error in WordPress (wpbeginner.com)

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. 5 سال عضو همیار وردپرس

    درود. وقت بخیر
    توضیحات کارآمد و عالی بود.
    سپاس. موفق باشید