ساخت فرم حرفه ای در ۶۰ ثانیه در وردپرس با Formidable Forms

ساخت فرم در وردپرس

تا به حال به آموزش‌های زیادی در حیطه ساخت فرم در وردپرس پرداخته‌ایم. در این نوشته هم قصد داریم یکی دیگر از این افزونه‌ها را که محبوبیت بالایی در بین افزونه‌های تماس با ما دارد آموزش دهیم. این افزونه در بین افراد دارای محبوبیت بالایی است. نه تنها فرم تماس ایجاد می‌کند بلکه امکان ایجاد نظرسنجی، آزمون، ماشین حساب و فرم ساز سفارشی را دارد. چنانچه دوست دارید از امکانات و ویژگی‌های این افزونه محبوب باخبر شویدد، این محتوا را با ما همراه باشید…

ساخت فرم در وردپرس با Formidable Forms

در واقع از پیشرفته‌ترین افزونه فرم‌ساز وردپرس است. برای نظرسنجی، آزمون‌ها و موارد دیگر، با کشیدن و رها کردن می‌توان فرم دلخواه را ساخت. تا به امروز بیش از ۳۰۰ هزار نصب فعال داشته و طرفداران زیادی را نصیب خود کرده است. برای شروع کار ابتدا افزونه را دریافت کرده و از بخش افزونه‌های سایت خود آن را نصب نمایید. سپس در بخش پیشخوان سایت بخشی جدید با نام Formidable Forms اضافه شده، روی آن کلیک کنید تا به صفحه ی تنظیمات افزونه بروید.

form-ساخت فرم در وردپرس

ایجاد اولین فرم

add new-ساخت فرم در وردپرس

ابتدا برای ساخت یک فرم روی گزینه ی مورد نظر کلیک کنید.

enter info-ساخت فرم در وردپرس

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید این افزونه برای ایجاد فرم ۴ بخش اصلی دارد که بررسی آن می‌پردازیم:

بخش ۱: در فیلد مربوط به این بخش باید نام فرم را وارد کنید.
بخش ۲: در این بخش فیلدها و یا محتوایی که میخواهید در فرم نمایش دهد را مشاهده می کنید، که برای اضافه کردن هر یک به فرم خودتان باید روی آن کلیک کنید و آن را در بخش ۳ رها کنید.

نکته: از این بخش فقط می‌توانید فیلدها و گزینه‌های محدودی را به فرمتان اضافه کنید، برای دسترسی به تمامی آپشن‌های این افزونه باید نسخه پرمیوم آن را تهیه کنید.

بخش۳: این بخش هم برای نمایش گزینه‌ها و ورودی‌های نمایشی کاربران است.
بخش۴: در نهایت با اعمال تمامی تنظیمات و ایجاد فرم مورد نظرتان روی گزینه ی update برای ذخیره فرم استفاده کنید. با گزینه preview هم می‌توانید پیش نمایشی از فرمتان را مشاهده کنید.

Settings

از این بخش هم می‌توانید تنظیمات مربوطه را برای زمانی که روی دکمه ی ارسال کلیک شد تنظیم کنید.

  آموزش افزونه Easy Digital Downloads و ساخت فروشگاه فایل با وردپرس

settings- ساخت فرم در وردپرس

مثلا می‌توانید تنظیم کنید وقتی کاربر روی گزینه ارسال فرم کلیک کرد یک پیام نمایش داده شود که می‌توانید محتوای نمایشی را در تصویر بالا مشاهده کنید. اینکه درخواست بصورت ایجکس (ارسال درخواست بدون لود صفحه) ارسال شود یا خیر. همچنین استایل دکمه و محتوای متنی آن کاملا قابل سفارشی سازی است. بعد از انجام تنظیمات لازمه دکمه update را برای ذخیره تغیرات کلیک کنید. تا ساخت فرم در وردپرس انجام شود. 

استفاده از شورت کد

حال فرم تماس با ما مورد نظر شما ایجاد شده است و شما می‌توانید این فرم را بصورت کد شورت کد در نوشته/برگه سایتتان به نمایش بگذارید. حال شورت کد مورد نظرتان باید آن را از قسمتی که در تصویر بالا مشاهده می کنید، کپی کنید و در برگه/نوشته بچسبانید.

show shortcode- ساخت فرم در وردپرس

ابتدا روی گزینه show کلیک کرده و سپس شورت کد را که کدی بصورت [8formidable id=] است را کپی کنید. در اینجا من برای اینکه فرم مورد نظر را در سایت به نمایش بگذارم شورت کد مورد نظر را برای ساخت فرم در وردپرس در برگه تماس با ما سایت کپی می کنم. 

put shortcode- ساخت فرم در وردپرس

حال می‌توانید نتیجه تغییرات را در خروجی مشاهده کنید اما قبل از آن باید نکته‌ای را بگوییم. اگر به همین صورت تغییرات را در خروجی مشاهده کنید حتما فرم را بصورت چپ چین شده می‌بینید. مخاطبان سایت‌های ما فارسی زبان هستند و باید محتوای سایت را بصورت راست چین شده مشاهده کنند، پس قبل از مشاهده خروجی ابتدا به بخش style افزونه بروید.

styles - ساخت فرم در وردپرس

حال از ستون کناری که بصورت زیر مشاهده می‌کنید. تمامی تب‌ها را باز کنید و هر جا گزینه ی Align مشاهده کردید آن را برابر right قرار دهید. دقیقا همان گونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

feild description - ساخت فرم در وردپرس

حال می‌توانیم برگه ی مورد نظر را در خروجی مشاهده کنیم. که بصورت زیر نمایش داده می‌شود.

result - ساخت فرم در وردپرس

بدین صورت می‌توانید به ساخت فرم در وردپرس به صورت کاملا دلخواه بپردازید.

ویدئوی آموزشی

دانلود ویدئوی آموزشی

دانلود ویدئوی آموزشی

دریافت افزونه Formidable Forms

دریافت افزونه

سوالات متداول

فرم هایی که در زمینه های متعددی ایجاد شده و در صفحات مربوط به خود در وبسایت وردپرسی قرار می گیرند.
برای برقراری ارتباط مخاطبین با خودتان باید فرم تماسی ایجاد کنید تا آن‌ها اطلاعات و مشکلات خود را با شما درمیان بگذارند.
افزونه های مختلفی برای ایجاد فرم های تماس موجود است که یکی از بهترین آن‌ها Formidable Forms است.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. آیا این افزونه قابلیت ایجاد فرم پرداخت و اتصال به درگاه را دارد ؟