چگونه دامنه رایگان ثبت کنیم؟

دامنه رایگان دامنه رایگان

دامنه یکی دیگر از مهمترین موارد است که مانند هاست در هنگام راه اندازی وبسایت به آن نیاز پیدا خواهید کرد. در صورتی که به خوبی با مفهوم دامنه آشنا نیستید، مقاله دامنه چیست در همیار وردپرس را مطالعه نمایید؛ برای مطالعه مقاله دامنه چیست اینجا کلیک کنید. با انتخاب نام دامنه قادر خواهید بود یک نام منحصر بفرد برای سایت خود در نظر بگیرید تا به کمک آن آدرس وبسایت خود را در دسترس دیگران قرار دهید تا بتوانند به راحتی وارد سایت شما شوند. در صورتی که قصد دارید وبسایت خود را بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای راه اندازی کنید استفاده از دامنه رایگان را به شما پیشنهاد می‌کنیم. با ما انتهای این مقاله همراه باشید تا نحوه ثبت دامنه رایگان در سایت freenom را به شما آموزش دهیم.

ثبت دامنه رایگان

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

  • چرا از دامنه رایگان استفاده کنیم؟
  • آموزش ثبت دامنه رایگان tk

چرا از دامنه رایگان استفاده کنیم؟

دامنه اساسی‌ترین معرف شناسه وبسایت شما در فضای وب می‌باشد که لازم است یکتا، منحصربفرد و واضح باشد، با استفاده از نام دامنه قادر خواهید بود آدرس وبسایت خود را در دسترس کاربران و بازدیدکنندگان خود قرار دهید تا بتوانند با وارد نمودن آدرس دامنه اختصاصی شما در مرورگر به آسانی به وبسایت شما دست پیدا کنند. استفاده از دامنه رایگان زمانی کاربرد دارد که تمایل ندارید برای دامنه خود هزینه‌ای پرداخت کنید، ممکن است به علت مبتدی بودن، انجام پروژه‌های آزمایشی، وبسایت‌هایی که اهمیت چندانی ندارند و به هر دلیل دیگری نخواهید هزینه-ای برای خرید دامنه متقبل شوید، به همین دلیل در این مقاله به مبحث دامنه رایگان و نحوه ثبت دامنه رایگان پرداختیم.

آموزش ثبت دامنه رایگان tk

وبسایت freenom
وبسایت freenom

برای ثبت دامنه رایگان tk لازم است به وبسایت freenom.com مراجعه کنید، برای مراجعه و دسترسی داشتن به این سایت می‌بایست از نرم افزارهای رفع تحریم استفاده کنید. پس از ورود به وبسایت freenom صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد که در کادر موجود در صفحه می‌بایست دامنه مورد نظر خود را وارد نموده و بر روی دکمه Check Availability کلیک کنید.

بررسی موجود بودن دامنه
بررسی موجود بودن دامنه

پس از انتخاب این دکمه، مطابق تصویر زیر کلیه دامنه‌های رایگان موجود با پسوندهای مختلف به شما نشان می‌دهد، که شما می‌توانید بنا به سلیقه خود دامنه دلخواه خود را انتخاب کنید.

نمایش دامنه های موجود
نمایش دامنه های موجود

پس از انتخاب دامنه کافیست بر روی بر روی دکمه Get it now! کلیک کنید، با انتخاب این گزینه دامنه شما در حالت انتخاب selected قرار گرفته و گزینه جدیدی به نام Checkout به بالای صفحه شما افزوده خواهد شد که با کلیک بر روی آن به صفحه زیر هدایت خواهید شد. در این صفحه برای اتصال دامنه به هاست می‌بایست گزینه Use DNS را انتخاب و سپس Use your own DNS را انتخاب کنید و با اطلاعاتی که از شرکت میزبانی خود دریافت می‌کنید تنظیمات dns را به دقت تکمیل نمایید، همچنین می‌توانید مدت زمان استفاده از دامنه رایگان را از این صفحه مشخص کنید، توجه داشته باشید که حداکثر زمانی که از دامنه رایگان می‌توانید استفاده کنید یکسال می‌باشد، در صورتی که تمایل به استفاده از مدت زمان بیشتر و یا تمدید آن دارید می‌بایست هزینه پرداخت کنید.

تنظیم DNS و مدت زمان استفاده برای دامنه رایگان
تنظیم DNS و مدت زمان استفاده برای دامنه رایگان

سپس بر روی دکمه Continue کلیک کنید، در مرحله بعد از شما می‌خواهد از طریق حساب گوگل یا آدرس ایمیل خود فرایند ثبت نام را انجام دهید، در صورت استفاده از ایمیل، باید آدرس ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه Verify My Email Address کلیک کنید. با این کار مطابق تصویر یک لینک تایید به ایمیل شما ارسال می‌گردد که برای ادامه فرایند ثبت دامنه حتما لازم است آن را تایید کنید.

تایید سنجی ایمیل در freenom
تایید سنجی ایمیل در freenom

پس از کلیک بر روی لینک ارسال شده به ایمیل شما، وارد صفحه زیر خواهید شد که می‌بایست اطلاعات خواسته شده را با رعایت قوانین نوشتاری تکمیل نمایید، همچنین توجه داشته باشید گزینه Zip Code را بر روی +98 قرار دهید و در نهایت با فعال کردن گزینه I have read and agree to the terms & Conditions قوانین وبسایت را پذیرفته و بر روی Complete order کلیک نمایید.

وارد کردن اطلاعات صاحب دامنه
وارد کردن اطلاعات صاحب دامنه

در مرحله آخر نیز صفحه‌ای مانند تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد که بیانگر موفقیت آمیز بودن ثبت دامنه شما می‌باشد.

موفقیت آمیز بودن ثبت دومین
موفقیت آمیز بودن ثبت دومین

ثبت دامنه رایگان tk با موفقیت انجام شد و از پنل وبسایت براحتی می‌توانید آن را مدیریت کنید.

آموزش ثبت دامنه رایگان

همانطور که گفته شد استفاده از دامنه‌های رایگان در زمانی توصیه می‌شود که قصد هیچگونه پرداخت هزینه‌ای برای استفاده از آن‌ها را نداشته باشید و همچنین بیشتر برای وبسایت‌هایی که جنبه آزمایشی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا مدت زمان استفاده از دامنه‌های رایگان حداکثر یکسال می‌باشد و پس از آن در صورت عدم پرداخت، تمدید آن‌ها لغو شده و مالکیت آن از دسترس شما خارج خواهد شد. در این مقاله چگونگی ثبت دامنه رایگان در وبسایت freenom را به شما آموزش دادیم تا بتوانید به راحتی و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای دامنه موردنظر خود را ثبت نمایید. شما می‌توانید سوالات و نظرات خود را از بخش دیدگاه‌ها با ما مطرح کنید؛ همچنین اگر محتوای امروز همیار وردپرس برایتان مفید بود، خوشحال می‌شویم آن را با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.