تولید محتوای متنی چیست و چه کاربردی دارد؟

تولید محتوای متنی تولید محتوای متنی

شاید شما تا به امروز نام تولید محتوا را بار‌ها شنیده باشید اما هیچ ایده‌ای نداشته باشید که تولید محتوا چیست؟ و چه کاربردی برای شما خواهد داشت. یا برای مثال تولید محتوای آموزشی چیست؟ و تولید محتوای متنی چگونه می‌تواند به کسب ‌و کار ما کمک نماید؟ ما در ادامه به بررسی پاسخ این سوالات برای شما خواهیم پرداخت.

چرا تولید محتوا مهم است؟

در گذشته تمام رابطه یک فروشنده با مشتری خود از طریق ارتباطات چشمی او و صحبت کردن به وجود می‌آمد، پس از گذشت چندین سال و پیشرفت علم و تکنولوژی این روش تغییر کرد و تبلیغات در تلویزیون‌‌ها، رادیو‌ها، مجلات و روزنامه‌ها و همچنین بیلبورد‌های تبلیغاتی سطح شهر ادامه پیدا کرد. اما امروز با توجه به این ‌که زمینه‌‌های ارتباط ما با کل دنیا با گذشته‌‌های دور تفاوت بسیار زیادی کرده است، اینترنت به یک بستر سریع و راحت برای دستیابی ما به نقاط دسترسی متفاوت در سراسر جهان، گرفتن اطلاعات مختلف در کمترین زمان، خرید انواع محصولات تنها با چند کلیک، و همچنین فروش محصولاتمان تنها با طراحی یک سایت، تبدیل شده است‌. به عبارت دیگر امروز تنها راه ارتباطی شما با کاربران‌تان که قشر کم جمعیتی نیستند و می‌توانند حتی نیمی از جمعیت کره‌ی زمین را تشکیل دهند، محتوا‌های متنی شما است. به همین دلیل تولید محتوای متنی با کیفیت، امروزه به یک چالش برای مدیران سایت‌‌ها و فروشنده‌ها تبدیل شده است. محتوای متنی شما پل ارتباطی شما میان کاربرتان است که می‌تواند تمام اطلاعاتی که شما می‌خواهید را اعم از کاری که می‌کنید، هدفی که دارید، محصولاتی که می‌فروشید، و یا حتی معرفی محصول شما می‌پردازد. نگارش یک محتوای متنی با کیفیت و سرشار از اطلاعات مثبت و مناسب می‌تواند در بالا بردن میزان فروش شما و بازدید سایت شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. پس توجه به تولید محتوای متنی امروز برای اکثر دارندگان سایت‌‌ها به یک چالش بسیار بزرگ تبدیل شده‌است.

content-content-content-تولید محتوای متنی
چرا تولید محتوا مهم است؟

تولید محتوا چیست و چه کاربردی دارد؟

فکر می‌کنیم که با توضیحاتی که دادیم شما جواب این سوال که تولید محتوا چیست و چه کاربردی دارد را گرفتید  اما خب ما در ادامه بیشتر در رابطه با مفهوم محتوا برای شما توضیح خواهیم داد. شما وقتی یک عبارت و کلمه کلیدی را در گوگل سرچ می‌کنید، گوگل برای شما سایت‌ های پیشنهادی را می‌آورد که هر سایتی را که باز کنید اطلاعاتی در رابطه با کلمه کلیدی شما در آن سایت ‌ها قرار دارد، این اطلاعات همان محتوا های متنی هستند که مدیران سایت‌ ها آن‌ ها را در سایت‌ هایشان قرار داده‌اند. همچنین شاید برای شما جالب باشد که بدانید نگارش محتوا ها بر پایه قوانین و قواعد خاصی است که سئو نام دارند. این قوانین خاص و یا سئو باعث می‌شود که رتبه ‌بندی سایت شما در گوگل بالاتر بیاید. هنگامی‌ که کاربر شما یک عبارت را در گوگل سرچ می‌کند که مرتبط با مطالبی است که شما در سایتتان قرار داده‌اید، اگر رتبه ‌بندی شما در گوگل بالا باشد، سایت شما  جزء سایت ‌های اول پیشنهادی به کاربر قرار می‌گیرد و این عامل باعث بالا رفتن بازدید سایت شما می‌شود. اگر شما صاحب کسب‌ و کاری هستید و یا به هر نحوی می‌خواهید میزان بازدید سایت خود را بالا ببرید، باید توجه کنید که تولید محتوای متنی مناسب یکی از اساسی‌ترین و پایه‌ای‌ترین اقدامات برای شما است. اگر محتوای شما بر پایه سئو باشد و جذابیت گیرایی بالایی را داشته باشد باعث می‌شود که مشتریان بالقوه شما در سایت شما حفظ شوند، و همچنین باعث کشیده شدن مشتریان جدید به سایت شما می شود که برای شما یک نکته مثبت عالی است. بطور کلی هدف نهایی تولید محتوای متنی گسترش یافتن کسب و کار شما و پیشرفت شما در زمینه دیجیتال مارکتینگ است. همچنین جالب است بدانید که تولید محتوای کیفیت برابر است با رشد هرچه بیشتر تجارت شما پس آن را جدی بگیرید.

Application of content production-تولید محتوای متنی
تولید محتوا چیست و چه کاربردی دارد؟

چگونگی تولید محتوای متنی

همان‌ طور که پیش‌تر نیز گفتیم تولید محتوای متنی که از نظر قالب ‌بندی گوگل مناسب باشد و بتواند در رده ‌های اول گوگل قرار گیرد، نیاز به داشتن علم در زمینه سئو است. اما همه شما ممکن است که برای تولید محتوای متنی دسترسی به علم سئو، وقت، و یا تخصص این کار را نداشته باشید و علاقه آن‌چنانی نیز به نگارش محتوا های خود نداشته باشید، در این صورت شما می‌توانید از سایت ‌های مختلف و گوناگون و قابل اعتمادی که امروز خدمات تولید محتوای متنی را برای کاربران ارائه می دهند، استفاده کنید. این سایت ‌ها با استفاده از نویسندگانی با تجربه قابل‌اعتماد و مسلط به اصول نگارش تولید محتوای متنی و می‌کوشند که محتوا هایی برای شما تولید نمایند که از هر لحاظ در رتبه یک قرار داشته باشند. شما می‌توانید با پرداخت هزینه بسیار پایین سفارش خود را در این سایت‌ها ثبت نمایید و منتظر تولید محتوای متنی خود باشید. برای مثال سایت رایا مارکتینگ یکی از سایت‌ های قابل اعتمادی است که در درجه ‌بندی تولید محتوای متنی ، جزو ده سایت برتر تولید کننده محتوا است که شما می‌توانید به راحتی و بدون هیچ ‌گونه نگرانی کار تولید محتوا را به این سایت بسپارید و نظاره ‌گر بالاتر رفتن میزان بازدید سایت خود باشید. اما اگر به هر دلیلی می‌خواهید محتوای متنی سایت را خودتان تولید نمایید، و یا زمینه ای از علم سئو داری و یا حتی اگر نویسنده سئو کار هستید و می‌خواهید اطلاعات بیشتری در رابطه با این زمینه بدست بیاورید، ما در ادامه نکاتی را برای شما بررسی خواهیم کرد می‌تواند برای تولید محتوای متنی شما کاربردی مناسب باشد با ما همراه باشید.

How to produce textual content-تولید محتوای متنی
چگونگی تولید محتوای متنی

برنامه ریزی برای تولید محتوای متنی

برای این‌ که شما در تولید محتوای متنی خود موفق باشید و بتوانید صد در صد بازدهی را که می‌خواهید را از آن بگیرید، باید حتماً برنامه ‌ریزی دقیق و ظریفی در این زمینه داشته باشید. هیچ کاری در جهان بدون داشتن برنامه‌ ریزی در راه و روش درست خود پیش نخواهد رفت. شما با داشتن برنامه‌ ریزی می‌توانید دید بازی نسبت به شرایط موجود داشته باشید و در هنگام بروز مشکلات مختلف می‌توانید انعطاف بیشتری از خود نشان دهید. برای تولید محتوای متنی نیز دقیقاً همه این نکاتی که گفتیم صادق هستند. یک برنامه مناسب و کارآمد به شما کمک می‌کند محتوای قوی تولید نمایید. برنامه‌ریزی شما می‌تواند استراتژی تولید محتوای شما را مشخص نماید همچنین این برنامه‌ ریزی می‌تواند نشان‌دهنده لحن مورد نیاز شما برای برخورد با مخاطبان، نحوه تبلیغ محصول خود برای مخاطب، و همچنین جذب مخاطب برای خرید نهایی محصول شما باشد. ما در ادامه به بررسی برنامه‌ریزی‌ هایی که شما برای تولید محتوای متنی می‌پردازیم و شما را بیشتر در رابطه با برنامه‌ریزی و درنهایت  تولید محتوا آشنا میکنیم. برای برنامه‌ ریزی، شما باید در مرحله اول هدف محتوای خود را مشخص نمایید. هدف محتوای متنی شما می‌تواند بازاریابی و یا همچنین توضیحاتی در رابطه با ویژگی ‌های مختلف شرایطی باشد. پس شما باید به کاربر خود دیدی باز از نسبت به کاری که می‌کنید و یا هدفی که دارید بدهید. در مرحله بعد ها باید پرسونای خریدار و یا کاربر خود را به‌ دقت بشناسید و بررسی نماییم. باید تمام ویژگی ‌های خریدار خود مانند سن محل اقامت علاقه‌مندی‌ های او را بدانید تا بتوانید خریدار خود را به سمت خودتان جذب نمایید و بهترین نتیجه ممکن را از او بگیرید. برای مثال سعی نمایید با آن‌ ها به گونه ارتباط برقرار نمایید که حس دوست بودن را به آن ‌ها منتقل نمایید‌.

Planning to produce textual content
برنامه ریزی برای تولید محتوای متنی

فرایند های تولید محتوای متنی

سرچ سئو، اولین مرحله فرایند تولید محتوای متنی

هنگامی ‌که شما برنامه ‌ریزی ‌های خود را انجام دادید و هدف شما از نوشتن محتوا مشخص شد، باید دقت زیادی به پرسونای مخاطب خود داشته باشید. با توجه به پرسونای مخاطبان شما می‌توانید ایده ‌های بسیار مهم و قابل استفاده در رابطه با این‌ که راجع به چه مسائلی صحبت کنید؟ و این ‌که سوالاتی که ممکن است برای مخاطبین شما پیش بیاید چیست؟ برای تولید محتوای متنی یک شروع عالی برای شما محسوب می شود. پس از این ‌که ایده ‌های نحوه نگارش محتوا را جذب کردید باید سعی نمایید که ببینید آیا ایده ‌های شما برای جامعه هدف بزرگ‌ تر شما نیز پاسخ ‌گو خواهد بود یا خیر‌ اگر این ‌گونه نباشد تولید محتوای متنی شما تنها هدر رفت وقت و انرژی خواهد بود.‌ در ابتدا سعی کنید که کلمه‌ های کلیدی که می‌خواهید در تولید محتوای متنی خودتان استفاده نمایید را در گوگل سرچ نمایید سعی کنید کلمات کلیدی مرتبط با متن خود را به گونه‌ای انتخاب نمایید که بیشترین سرچ را در گوگل داشته باشند. پس از انتخاب کلمات کلیدی خود سعی نمایید تشخیص دهید که سوالاتی که ممکن است کاربران شما در رابطه با این نوع کلمات کلیدی بپرسد را تشخیص دهید و سعی کنید بنای تولید محتوای متنی خود را روی پاسخ این سوالات، قرار دهید.

SEO search
سرچ سئو

ایده، دومین مرحله فرآیند تولید محتوای متنی

پس از این ‌که شما کلمه کلیدی خود را انتخاب نمودید و عنوان مطلب خود را پیدا کردید، و آن را براساس سوالاتی که ممکن است برای کاربر شما پیش بیاید بنا کردید، در مرحله بعد شما باید به پرورش ایده متن خود بپردازید. اما منظور از این پرورش ایده چه می‌تواند باشد؟ شما ممکن است که اطلاعات تولید محتوای متنی را داشته باشید اما ذهنتان آن‌ قدر شلوغ باشد که ندانید شروع کردن از کجا می تواند برای گرفتن یک نتیجه خوب، مناسب باشد. در این مرحله ما به شما استفاده از روش ‌های نوشتن متن را توصیه می‌کنیم. طوفان ذهن یکی از این روش ‌هاست. طوفان ذهن یعنی این ‌که برای مثال شما کلمه کلیدی خود را در یک دایره وسط کاغذ بنویسید و بعد عباراتی که برای شما به نوعی با آن کلمه ارتباطی دارند را به طور شاخه‌ای دور کلمه کلیدی خود بنویسید. سپس سعی نمایید که این کلماتی که نوشتید را در جمله های مرتبط با کلمه کلیدی خود به کار ببرید و در نهایت شما با این روش یک پاراگراف خواهید داشت که با بال ‌و پر دادن به پاراگراف خود شما می‌توانید به یک محتوایی به تولید محتوای متنی مورد نظر خودتان نزدیک شوید. شما می‌توانید در هر مرحله با توجه به عنوان خود و سرتیتر های موجود در متن خود، برای نوشتن هر پاراگراف، از روش طوفان ذهن استفاده نمایید. سعی نمایید که از منابع مختلف و متفاوتی مانند کتاب ‌هایی که خوانده‌اید، محتوای سایت های رقیب، و همچنین اطلاعات شخصی خودتان استفاده نمایید.

content Ideas
ایده محتوا

نوشتن، سومین مرحله فرآیند تولید محتوای متنی

پس از پشت سر گذاشتن دو مرحله قبل و دسته‌بندی مطالب خود، شما باید در مرحله بعد به بررسی لحن و محتوای خود بپردازید برای مثال شما نمی‌توانید برای نوشتن یک محتوای تجاری از لحنی دوستانه و خنده ‌دار استفاده نمایید زیرا این لحن هیچ تناسبی با موضوع اصلی شما ندارد. برای تشخیص لحن محتوای خود شما باید در ابتدا به سایت های رقیب مراجعه فرمایید و تشخیص دهید که آن‌ها از چه لحنی برای تولید محتوای متنی خود استفاده نمودند که توانستند مخاطبان زیادی را به سمت خودشان جذب نمایند. توجه نمایید که این کاربر شماست که قرار است با متن شما ارتباط بگیرد، پس با توجه به پرسونای مخاطب تان سعی نمایید که لحن مناسبی برای نوشتن محتوا خودتان انتخاب نمایید تا بیش از پیش مخاطبان بهتری را جذب نمایید و آن ‌ها را در سایت خودتان نگه دارید. همچنین سعی نمایید که پس از این ‌که مطلب خود را نوشتید چندین بار با فاصله ‌های زمانی متفاوت باز گردید و محتوای متنی خود را بخوانید تا بتوانید ایرادات موجود در آن را در طول زمان پیدا نمایید و رفع نمایید. کیفیت تولید محتوای متنی شما همیشه مهم ‌تر از کمیت و تعداد کلمات آن است.

Content writing
نوشتن محتوا

ویرایش و انتشار، مرحله آخر فرآیند تولید محتوای متنی

پس از این ‌که محتوا متنی خود را نوشتید و آن را آماده نمودید، همان ‌طور که پیش ‌تر نیز گفتیم سعی نمایید که همان لحظه (دقیقاً پس از اتمام تولید محتوای متنی خود) اقدام به ویرایش آن ننمایید. سعی کنید که حدود یک الی دو روز میان تمام کردن محتوای تان تا زمان ویرایش آن صبر نمایید بعد به سراغ محتوای متنی خود بروید و به ویرایش آن بپردازید. ویرایش شما ممکن است که شامل تغییر فعل‌ های شما، تغییر نحوه بیان جملات شما، تغییر نحوه گفتار شما، و همچنین کوتاه‌ تر طولانی‌تر کردن جملات شما باشد، که می‌تواند در روان ‌تر شدن محتوای شما کمک بسیاری به شما کند. پس از این ‌که کار ویرایش شما نیز تمام شد شما آماده انتشار محتوای تان هستید، اما باید توجه نمایید که اگر در تاریخ ‌های خاصی محتوای خود را انتشار می کنید سعی نمایید که این نظم را بهم نزنید. برای مثال اگر شما هر هفته شنبه ها محتوای خاصی را در سایت یا صفحه خود قرار میدهید، بد قول نشوید. همچنین سعی نمایید که محتواهای مربوط به رویداد های خاص خاص را در آن رویداد ها انتشار دهید، این کار باعث بالاتر رفتن میزان بازدید سایت شما و تاثیرگذاری بیشتر مطلب شما می شود. برای مثال اگر شما می‌خواهید مطالب را در رابطه با سفره هفت ‌سین و پیشینه آن بنویسید سعی نمایید که این مطلب را در ایام عید انتشار دهید تا مورد پسند مخاطبین شما واقع شود و جذابیت خاص خود را پیدا نماید.  همچنین نکته دیگر که شما باید به آن توجه نمایید این است که اگر کار ویرایش تولید محتوای متنی خود را به شخص دیگری بسپارید تا او اشکالات گرامری شما را بگیرد می‌تواند برای شما مفید تر باشد.

Edit and publish content
ویرایش و انتشار محتوا

راه‌ های جذاب ‌تر کردن تولید محتوای متنی

ما تا این ‌جا در رابطه با اهمیت تولید محتوای متنی متناسب و استاندارد صحبت کردیم که میزان استاندارد بودن محتوای شما دقیقاً با میزان جذب کاربر‌های شما یکسان خواهد بود. اما شما می‌توانید از روش ‌های دیگر نیز علاوه بر تولید محتوای متنی مناسب برای جذب مخاطبان خود استفاده نمایید. برای مثال استفاده از عکس ‌های مناسب و مرتبط با موضوع شما می‌تواند باعث جلب توجه خواننده شما روی متن شما شود. توجه نمایید که اگر شما متن طولانی و پشت سر هم بنویسید و هیچ ‌گونه استراحتی میان متن به کاربر خود ندهید، ممکن است کاربر شما پس از خواندن یک الی دو پاراگراف خسته شود و از ادامه متن دست بردارد اما قرار دادن عکس‌ ها در میان مطالب شما باعث می‌شود که کاربر احساس خستگی نکند و تا انتها مطالب شما را بخواند. همچنین شما می‌توانید علاوه بر اضافه کردن عکس‌ ها از فیلم هایی که مرتبط با محتوای متنی شما هستند نیز استفاده نمایید. شما می توانید به راحتی فیلم‌ های مرتبط با متن خود را از اینترنت و یوتیوب دانلود نمایید و آن ‌ها را در سایت خودتان بارگذاری نمایید. پادکست ‌ها، موسیقی ‌ها، ویس های گوناگون نیز می‌توانند در این راه به شما کمک نماید تا یک محتوای متنی جذاب تولید نمایید.

Attractive ways to make textual content more productive
راه‌ های جذاب ‌تر کردن تولید محتوای متنی

تولید یک محتوای نامناسب ممکن است که شما را احمق جلوه دهد!

سعی کنید با خودتان روراست باشید، اگر شما به نظر خود علم تولید محتوا را ندارید و نمی‌توانید به نحو احسن مطالبی که می‌خواهید را به کاربر خود منتقل نمایید، هیچ اشکالی ندارد. شما می‌توانید به ‌راحتی از متخصصانی که در این زمینه فعالیت می کند بخواهید که کار تولید محتوای متنی را برای شما انجام دهد. ساعت‌های مختلف و متنوعی مانند سایت رایا مارکتینگ در این زمینه می‌کوشند که با تولید محتوا‌های مناسب هزینه تولید محتوای متنی مقرون به صرفه،  نیاز شما بازدید سایت شما را بالاتر ببرند و به شما در رسیدن به اهدافتان کمک نمایند. دقت نمایید که تولید محتوای متنی فرصت آزمون و خطا ندارد، شما تنها یک ‌بار می‌توانید ازاین فرصت استفاده نمایید پس سعی نمایید که به بهترین نحو از آن استفاده کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.