تاثیر پیج رنک گوگل پس از مرگ آن

پیج رنک گوگل

همانطور که میدانید تقریبا یک سالی میشود که دیگر خبری از به روز رسانی های پیج رنک گوگل نیست. بروزرسانی هایی که در ابتدای شروع فعالیت پیج رنک 8 بار در سال انجام میشد و در سال 2016 به یکباره از طرف گوگل اعلام شد که آپدیت های پیج رنک به طور کامل متوقف و دیگر رتبه بندی وب سایت از 0 تا 10 انجام نخواهد شد.

پیج رنک گوگل

بسیاری از وب مستران از جمله سئو کاران بر این عقیده اند که عمر پیج رنک گوگل به انتها رسیده است با توجه به شرایط و مدارک موجود مانند:

  •  کاهش تعداد بروزرسانی های پیج رنک گوگل از سال 2006 به بعد
  •  حذف اطلاعات مربوط به پیج رنک گوگل در سال 2009 از وبمستر تولز
  •  صبحت های مت کاتز درمورد متوقف شدن کامل بروز پیج رنک در سال 2013
  •  از همه مهمتر صفر شدن ناگهانی پیج رنک تمامی وب سایت ها در سال 2016
  •   این نظریه که پیج رنک مرده است را تقویت میشود.

page rank- پیج رنک گوگل

مثال

برای روشن شدن این موضوع مثالی میزنیم. به عنوان مثال شما مدیر یک مجموعه یا تیم هستید و قصد دارید با سیستم های متنوع امتیاز دهی به افراد زیر دستتان امتیاز بدهید و طبق امتیاز آنها به آنها امکاناتی ارائه دهید با این تفاسیر آیا شما مایل هستید تا همه ی مواردی که به کارمندانتان امتیاز میدهد را به آنها بگویید؟ این کار در صورتی که شما یک مدیر کارکشته و با تجربه باشید درست نخواهد بود زیرا کارمندان شما از آن به بعد تنها تمرکز خود را به کسب امتیاز در راستای مواردی که شما برای آنها تعریف کرده اید قرار خواهند داد.
یک مدیر خبره تعدادی از مواردی که دارای امتیاز است را نزد خود به صورت محرمانه نگه میدارد و با توجه به آنها و مواردی که به صورت علنی به کارمندان اعلام کرده است به کارمندان امتیاز میدهد، گوگل هم مانند یک مدیر باهوش همین کار را انجام میدهد و تعدادی از متغیر هایی که باعث افزایش رتبه و اعتبار وب سایت ها میشود را نزد خود نگه داشته و از انتشار و همگانی کردن آنها خودداری میکند.

با توجه به توضیح مفصلی که در بالا داده شد این امکان وجود دارد که پیج رنک گوگل نمرده باشد و فقط به مجموع آن دست از متغیر های تاثیر گذاری که گوگل از ارائه آنها خودداری میکند اضافه شده باشد. پیشنهاد ما به شما کاربران گرامی که به دنبال سئو وب سایت خود هستید این است که وب سایت خود را تنها برای کاربرانتان طراحی و محتوا گذاری کنید زیرا گوگل همه تلاش خود را میکند که بهترین نتایج را به کاربران ارائه دهد و وقتی سایت شما مناسب با احتیاجات کاربران ( و نه گوگل) طراحی و محتوا گذاری شده باشد بی شک یکی از پیشنهادات گوگل در صفحه اول خواهید بود.

در پایان امیدوارم از این آموزش نیز استفاده کافی را برده باشید

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.