چگونه در گوگل استخدام شویم؟

چگونه در گوگل استخدام شویم؟ چگونه در گوگل استخدام شویم؟

آیا می­خواهید در گوگل کار کنید؟ اگر چنین است، شما تنها نیستید؛ سالانه میلیون‌­ها درخواست استخدامی از سراسر جهان به گوگل ارسال می‌شود. چرا که گوگل همواره در لیست برترین کارفرمایان جهان قرار دارد و به طور کلی، جزو انتخاب­‌های اول متقاضیان استخدامی به حساب می­‌آید. اما سوالی که مطرح می‌شود این است که چگونه در گوگل استخدام شویم؟
تنها متقاضیان انگشت شماری از طریق فرآیند غربالگری گوگل انتخاب و استخدام در گوگل می‌شوند. با این تفاسیر، نمی­‌خواهیم ناامیدتان کنیم و شاید برایتان جالب باشد بدانید برای ورود به گوگل، چه ویژگی­‌هایی از شما، نسبت به سایر متقاضیان، ویژه‌تر هستند و اساسا در مصاحبه­‌های گوگل چه چیزی در انتظار شما است.

چگونه در گوگل استخدام شویم؟

در مقالات قبلی زیاد درباره عملکرد گوگل صحبت کردیم، حتی گفتیم گه چگونه در گوگل معروف شویم؛در این مقاله قصد داریم پیرامون استخدام در گوگل و مراحل آن صحبت کنیم. اینکه شما باید چه صلاحیت‌هایی داشته و چه کارهایی انجام دهید تا بتوانید در گوگل استخدام شوید.

what a job- نحوه استخدام در گوگل
نحوه استخدام در گوگل

گوگل از یک کارمند چه می‌خواهد

گوگل چه چیزی از متقاضیانی که استخدام می‌کند، می‌خواهد؟ برای جواب به این سوال، اطلاعات زیادی در سایت استخدام گوگل پیدا خواهید کرد. ولی در حال حاضر، گوگل “به دنبال افرادی است که می‌توانند دیدگاه‌­های جدیدی ارائه دهند و زندگی خودشان و اعضای تیم را به سمت و سوی بهتری هدایت نمایند.” در واقع بخش مهم برای اینکه بدانیم چگونه در گوگل استخدام شویم؟ همین مرحله است که باید ببینیم می‌توانیم در این حد خلاق باشیم یا خیر.

چالش‌ها و رهبری هوشمندانه

گوگل به دنبال کارکنانی است که می‌توانند در خارج از یک شعاع معین، فکر کنند و راه حل­‌های نوآورانه‌ای برای مشکلات مطرح نمایند. به طور خاص در مراحلی از آزمون­‌های گوگل، متقاضیان در شرایط چالشی قرار خواهند گرفت که باید ایده­‌ها و راه‌حل‌­های آنی خود را در لحظه بیان کنند.

ملاک انتخاب کارمندان گوگل، صراحتا، بیان بهترین ایده‌­پردازی است؛ حتی اگر شما از میان 1000 نفر انتخاب شده باشید و با یک فرد دیگر در اتاق قرار گرفته باشید که آن فرد، ایده بهتری نسبت به شما داشته باشد، احتمالا شانس شما برای حضور و استخدام در گوگل، کم خواهد شد؛ البته باز هم معیار گزینش، فقط ایده­‌پردازی نیست و سایر ویژگی­‌های شما نیز می‌تواند تاثیر گذار باشند.

باید هوشمند باشید

گوگل کارمندانی را استخدام می­‌کند که با پیشرفت روزافزون فناوری، هوش بالا و مهارت­‌های جسورانه‌­ای از خود نشان دهند. مثلا دانش و مهارت فنی برنامه­‌نویسی با زبان­‌های روز دنیا را داشته باشند یا خیلی سریع دانش و مهارت خود را به روز کنند.

با این حال، گوگل، اولویت را برای متقاضیانی با «دانش و مهارت­‌های گسترده» در نظر می­‌گیرد، تا افرادی با تخصص‌­های عمیق اما در زمینه­‌های کاری محدود. با توجه به سرعت تغییرات در بخش فناوری، در طرح سوال ” چگونه در گوگل استخدام شویم؟ ” باید به شما بگوییم گوگل به دنبال کارمندانی است که علاقمند به یادگیری باشند و بتوانند ایده‌­های جدیدشان را به عمل تبدیل کنند.

Inteligente- هوشمند باشید
هوشمند باشید

آیا Googleyness را می­شناسید؟

یکی دیگر از عوامل  موثر در استخدام،”Googleyness” است. این همان چیزی است که یک متقاضی استخدام در گوگل، می‌­تواند خودش را به مرز آمادگی برساند. آیا شما فرد مناسبی برای گوگل هستید؟ آیا شما با فرهنگ شرکتی گوگل سازگار هستید؟

در Googleyness می‌­توانید تمامی تجارب افراد از مصاحبه با گوگل، روند استخدامی گوگل و هرچیزی که به استخدام‌­های گوگل مربوط می­‌شود را بخوانید. همینطور نقطه نظرات و بررسی­‌های مطرح شده در Glassdoor.com  هم می‌­تواند یک نقطه شروع خوب برای درک این مسئله باشد.

Glassdoor.com سایت کاریابی است که نمونه‌­های مشابه آنرا در کشورمان هم داریم؛ منتهی با این تفاوت که در Glassdoor امکان اظهار نظر کارمندان در مورد کارفرمایانشان، میسر است.

روند استخدام گوگل

هنگامی که یک موقعیت کاری را در گوگل می‌­بینید که با شرایط شما همخوانی دارد، اقدام به ارسال رزومه خود خواهید کرد، سپس توسط مسئول مربوطه استخدام بازبینی می­‌شود تا میزان مرتبط بودن رزومه شما با موقعیت مورد نظر را بررسی نماید. تماس اولیه با یک مصاحبه تلفنی آغاز می‌­شود و سپس با مصاحبه در محل، ادامه می‌­یابد. این فرایند می‌­تواند چند هفته طول بکشد، زیرا گوگل در استخدام­‌های خود بسیار وسواسی عمل می­‌کند و از کوچکترین معیارها، به سادگی عبور نخواهد کرد.

نکاتی برای مصاحبه در گوگل

گوگل به شدت به کارمندانی با ویژگی­‌های منحصر بفرد علاقمند است و حتی آن‌ها را بیش از سایر کارمندان فنی، مورد تشویق و قدردانی قرار می­‌دهد. با دانستن این راز مهم، می­‌توانید ویژگی‌­های منحصر بفرد خودتان را از همان ابتدا، در رزومه ذکر کنید، هر آنچه که دوست دارید و ندارید و فکر می­‌کنید گوگل با دیدن آن، شگفت زده خواهد شد را بیان کنید. فراموش نکنید که مصاحبه­‌های شما نیز بخش مهمی از روند استخدام در گوگل است.

گوگل یک رویکرد مصاحبه رفتاری را دنبال می­‌کند. به این معنی که شما باید آماده ارائه نمونه کارهایتان به همراه دلیل و استدلال جهت حمایت از رزومه خود را داشته باشید. مصاحبه گران شما (البته انتظار می­‌رود که تعداد کمی از آنها را ملاقات کنید) می‌­خواهند بدانند که چه کارهایی انجام داده‌­اید. پس آماده باشید.

استخدام در گوگل
استخدام در گوگل

استخدام در گوگل

برای جمع بندی این مقاله، ویژگی­‌های کلیدی را درباره اینکه چگونه در گوگل استخدام شویم؟ بیان کردیم که می­‌بایست با دقت بررسی نمائید، چرا که با آگاهی از آنها، شانس خودتان را در رقابت با تعداد زیادی از متقاضیان، برای موفقیت در آزمون­‌های گزینش گوگل، بالا و بالاتر خواهید برد.

20 نکته کلیدی که گوگل می­خواهد در متقاضیان استخدام ببیند

 1. مهارت شناختی
 2. کنجکاوی شدید
 3. نوآوری
 4. توانایی انطباق با تغییر
 5. تفکرات الگوریتمی
 6. کدنویسی روان، منظم و دقیق
 7. تفکرات واگرا
 8. مهارت­‌های تجزیه و تحلیل آماری
 9. توانایی کار روی داده‌­های بزرگ
 10. محبت و اعتبار بخشیدن به دیگران
 11. مهارت‌­های تحلیلی برای حل مشکلات
 12. آشنایی با زمینه‌­های متنوع کاری
 13. قابلیت حل مسئله به صورت خودجوش
 14. کنار آمدن با مسائل مبهم
 15. همکاری در قالب کار گروهی
 16. مدیریت گروه با هدف انگیزه بخشی به دیگران
 17. توانایی نشان دادن مهارت در جهت برطرف کردن چالش ها و همچنان غلبه بر موانع
 18. توانایی رهبری تیم با تعادل برقرار کردن بین شور و شوق با دیگران و پذیرش ایده­‌های برتر از دیگران
 19. عدم واهمه از رودررویی با مشکلات
 20. مسئولیت پذیری و پاسخگویی در مورد پروژه‌ها

شما نیز می­‌توانید با ذکر تجربیات خودتان از مصاحبه‌­های استخدامی جهت استخدام در گوگل که داشته‌­اید، دوستانتان را با روند گزینش و استخدام آشنا نمائید.

منابع:

سوالات متداول

سالانه میلیون‌­ها درخواست استخدامی از سراسر جهان به گوگل ارسال می‌شود. چرا که گوگل همواره در لیست برترین کارفرمایان جهان قرار دارد و به طور کلی، جزو انتخاب­‌های اول متقاضیان استخدامی به حساب می­‌آید. اما سوالی که مطرح می‌شود این است که چگونه در گوگل استخدام شویم؟ تنها متقاضیان انگشت شماری از طریق فرآیند غربالگری گوگل انتخاب و استخدام در گوگل می‌شوند. با این تفاسیر، نمی­‌خواهیم ناامیدتان کنیم و شاید برایتان جالب باشد بدانید برای ورود به گوگل، چه ویژگی­‌هایی از شما، نسبت به سایر متقاضیان، ویژه‌تر هستند و اساسا در مصاحبه­‌های گوگل چه چیزی در انتظار شما است.
مهارت شناختی کنجکاوی شدید نوآوری توانایی انطباق با تغییر تفکرات الگوریتمی کدنویسی روان، منظم و دقیق تفکرات واگرا مهارت­‌های تجزیه و تحلیل آماری توانایی کار روی داده‌­های بزرگ محبت و اعتبار بخشیدن به دیگران مهارت‌­های تحلیلی برای حل مشکلات آشنایی با زمینه‌­های متنوع کاری قابلیت حل مسئله به صورت خودجوش کنار آمدن با مسائل مبهم همکاری در قالب کار گروهی مدیریت گروه با هدف انگیزه بخشی به دیگران توانایی نشان دادن مهارت در جهت برطرف کردن چالش ها و همچنان غلبه بر موانع توانایی رهبری تیم با تعادل برقرار کردن بین شور و شوق با دیگران و پذیرش ایده­‌های برتر از دیگران عدم واهمه از رودررویی با مشکلات مسئولیت پذیری و پاسخگویی در مورد پروژه‌ها
برای جواب به این سوال، اطلاعات زیادی در سایت استخدام گوگل پیدا خواهید کرد. ولی در حال حاضر، گوگل “به دنبال افرادی است که می‌توانند دیدگاه‌­های جدیدی ارائه دهند و زندگی خودشان و اعضای تیم را به سمت و سوی بهتری هدایت نمایند.” در واقع بخش مهم برای اینکه بدانیم چگونه در گوگل استخدام شویم؟ همین مرحله است که باید ببینیم می‌توانیم در این حد خلاق باشیم یا خیر.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 3 سال عضو همیار وردپرس

  گوگل خوب است فقط این شاعیه های که مینویسید رو حذف کنید خیلی ممنون