چگونه با روش‌های یادگیری وردپرس به یک متخصص تبدیل شویم؟

یادگیری وردپرس

یک ایده پرطرفدار وجود دارد که می‌گوید هر کسی توانایی یادگیری یک مهارت جدید را دارد، به شرطی که به اندازه کافی انگیزه داشته باشد. به ‌عنوان ‌مثال، فردی که در دنیای توسعه وب کار می‌کند، باید در هر زمان مهارت‌های جدیدی را یاد بگیرد و همواره بروز باشد. صنعت، هرگز نمی‌‏ایستد و همواره در حال تکامل است… بنابراین اگر دوست دارید یک متخصص وب شوید، یادگیری وردپرس ابزار مهمی برای پیشرفت شما است.

یادگیری وردپرس

اینکه آیا این ابزار جدید است یا یک بروزرسانی مهم برای وردپرس است می‌تواند راهکار شما را تغییر دهد. تغییرات موجب حرفه‌ای‌تر شدن شما خواهند شد. داشتن مهارت‌های جدید می‌تواند شما را در پیشبرد صنعت خود یاری کند. یادگیری مهارت‌های جدید تاثیر مستقیمی بر کسب و کار شما خواهد داشت.

 • وقتی که با موارد جدید مواجه شدید چگونه شروع به یادگیری وردپرس می‌کنید؟
 • چگونه می‌توانید پیش نیازهای لازم را شناسایی کرده و چه روشی را برای دستیابی به این مهارت‌ها یا دانش جدید انتخاب می‌کنید؟
 • تئوری یادگیری وردپرس چیست؟

تئوری یادگیری وردپرس

انتخاب روش یادگیری وردپرس و کسب اطلاعات درباره زمان لازم برای کسب مهارت‌های جدید به شما کمک خواهد کرد که برای فراگیری و تبدیل شدن به متخصص وردپرس برنامه‌ریزی کنید. در ادامه چندین روش کاربردی برای شروع کسب مهارت‌های لازم را معرفی خواهیم کرد.

انواع روش‌های یادگیری وردپرس

learning- یادگیری وردپرس

در روانشناسی شغلی، نظریه‌های مختلفی برای یادگیری وجود دارد. این نظریه‌ها به طور مداوم در حال تکمیل هستند. تئوری غالب سبک‌های یادگیری توسط Honey و Mumford در دهه 1980 ساخته شده، که مردم را به چهار گروه اصلی تقسیم می‌کند:

 1. فعالان
 2. نظریه‌ پردازان
 3. بازتابنده‌ها
 4. پراگماتیست‌ها

هنگام برنامه‌ریزی باید دقت کنید که با کدام سبک یادگیری وردپرس، راحت‌تر هستید. در نظر گرفتن سبک‌های یادگیری فردی و همچنین ترجیح‏‌های درونی و سلیقه‌های شخصی بسیار مهم است.

بارها گفته شده که شیوه یادگیری خود را با سبک یادگیری خود سازگار کنید. اگر یک نظریه‌پرداز هستید، زمان را صرف کار کردن کنید، اگر بازتابنده هستید به امور فکر کنید و… به جز یادگیری به سبک شخصی، چندین روش کلی دیگر نیز وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

یادگیری به صورت تجربی

رویکرد دیگر، یادگیری وردپرس به صورت تجربی است. در این روش، همه آموخته‌های شما از طریق تجربه و تست کسب خواهد شد؛ بنابراین در این روش تنها باید موارد متعدد را ارزیابی و آزمون و خطا کنید. این روش مبتنی بر مهارت است. تمریناتی که انجام می‌دهید، هیچ ارتباطی با تنظیمات شما ندارند. در این روش انجام تکنیک‌های مختلف، بهتر در یاد می‌ماند. اگر می‌خواهید کدنویسی یاد بگیرید، فقط یک روش دارید، کد بنویسید!
این روش زمان‌بر است و ممکن است بارها و بارها یک اشتباه را تکرار کنید؛ اما تمرین زیاد موجب افزایش مهارت‌های شما خواهند شد. هر چه می‌آموزید را به صورت عملی تست کنید. تست کردن بهتر از مشاهده کدنویسی دیگران است.

انجام تمرین دقیق

example- یادگیری وردپرس

مطالعات اخیر نشان داده است که تمرین زیاد در میزان فراگیری مؤثر است. تمرین موجب می‌شود تمرکز بیشتری روی موضوع داشته باشید. تمرین ذهنی شامل تجربه (تست و ارزیابی) به همراه برنامه‌ریزی (تمرین) و بسیار مؤثر است. با این روش، در کنار روش نشستن و نوشتن کدهای متعدد، فعالیت‌های اضافی‌تری را انجام می‌دهید:

 • شناسایی مهارت‌های خاص که برای یادگیری وردپرس نیاز دارید.
 • آشنایی با نحوه انجام فعالیت به صورت صحیح، تماشای فیلم، خواندن آموزش‌های مکتوب و یا از طریق طی کردن دوره‌هایی مانند آکادمی وردپرس خود ما.
 • انجام تمرینات کلی یا پروژه‌هایی که به شما در کسب مهارت‌های جدید کمک می‌کنند.
 • مشاهده فیلم و مطالعه مواردی که در انجام آن‌ها با مشکل مواجه هستید و سپس انجام تمرینات مرتبط با موضوعی که در آن اشکال دارید.
 • بررسی فعالیت‌های انجام شده، دریافت بازخورد از دیگران و شناسایی آنچه برای بهبود تخصص خود نیاز دارید.
 • انجام تمرینات برای توسعه مهارت‌هایی که در آن اشتباه کرده‌اید.
 • و…

آندرس اریکسون، طرفدار تمرینات عملی، استدلال می‌کند که وجود یک مربی می‌تواند فرآیند یادگیری را تسهیل کند، اما ممکن است به یک مربی دسترسی نداشته باشید که در این صورت باز هم با تلاش خود و به صورت خودآموز یا فعالیت در انجمن‌ها می‌توانید به یادگیری ادامه دهید. هیچ‌گاه ناامید نشوید.

روی مهارت‌هایی که نیاز دارید تمرکز کنید و وقت خود را برای برطرف کردن مشکلات وردپرسی صرف کنید. یک بسکتبالیست برای موفق شدن، به طور مداوم ساعت‌ها تمرین و تلاش می‌کند، نیازهای خود را شناسایی و ضعف‌های خود را برطرف می‌سازد. کار شما هم مشابه یک بازیکن خواهد بود.

چگونه از روش‌های یادگیری وردپرس استفاده کنیم؟

تا اینجا با کلیات فرآیند یادگیری وردپرس آشنا شدید؛ اما چطور تشخیص دهید که چه برنامه‌ای برای شما مناسب‌تر است؟ باید طبق اصول و برنامه‌های یادگیری، شروع به کار کنید.

به روش یادگیری خود عادت کنید

تمرین زیاد، سخت است. برخی افراد از داشتن سرگرمی کنار تمرینات لذت می‌برند. انجام یک پروژه شخصی ممکن است سرگرم‌ کننده باشد و به شما کمک کند مهارت‌های چندگانه خود را توسعه دهید. این‌گونه تمرینات به شما فشار نمی‌آورند، اما سرعت فراگیری مهارت‌ها نیز در حد متوسطی خواهند بود و سریعاً به هدف نخواهید رسید.

  آسان‌ترین راه برای رفع خطای اتصال شما خصوصی نیست!

بنابراین برای موفق شدن باید زمان بگذارید و انرژی خود را به تمرینات اختصاص دهید. هر روز زمانی را صرف یادگیری ‌کنید و کم‌کم به این پروسه عادت خواهید کرد.

از یک یا چند کارشناس برای یادگیری کمک بگیرید

professional person- یادگیری وردپرس

این روش موجب می‌شود مواقعی که دچار مشکل هستید، سریعاً به راه‌حل برسید. این کارشناسان راهنمای شما خواهند بود. اگر می‌توانید، فردی را پیدا کنید که آماده حمایت از شما باشد… وجود این فرد موجب صرفه‌جویی در زمان شما خواهد شد. اگر نمی‌توانید مربی پیدا کنید، از کارشناسان آنلاین کمک بگیرید و آن‌ها را دنبال کنید. افراد بسیاری در انجمن‌ها و وب‌سایت‌های آموزشی به صورت رایگان آماده پاسخگویی و راهنمایی به مشکلات وردپرسی هستند. دقت داشته باشید از اشخاصی کمک بگیرید که دارای مهارت کافی باشند و اطلاعات غلط در اختیار شما قرار ندهند.

مهارت‌های خود را شناسایی کنید

دقیقاً مهارت‌های مورد نیاز را شناسایی کنید… برای مشخص کردن مهارت‌هایی که برای توسعه نیاز دارید، وقت بگذارید. توصیه می‌کنیم این موضوع را کاملاً تجزیه و تحلیل و بخش‌های مختلف را ارزیابی کنید. همه جزئیات را بررسی کرده و در نهایت مهارت‌هایی که برای فراگیری نیاز دارید را یادداشت کنید.

شناسایی حیطه فعالیت

زمانی که مهارت‌های مورد نظر برای یادگیری را مشخص کردید، باید روش یادگیری آن را نیز مشخص کنید… به ‌عنوان مثال، انجام یک پروژه می‌تواند موجب بهبود مهارت‌ها و فراگیری فنون جدید شود. با توجه به روش‌های یادگیری که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، شروع به کار کنید.
می‌توانید از روش‌های تجربی یا شرکت در دوره‌های آموزشی و کمک گرفتن از مربیان هم استفاده کنید. این آموزش‌ها می‌توانند در ماهیت کتاب، آموزش ویدیویی، آموزش حضوری و… در اختیار شما قرار بگیرند.

انجام تمرینات متعدد

اکنون وقت آن رسیده که مهارت‌های خود را تمرین کنید. در هر روز، زمان مشخصی را صرف انجام تمرینات کنید. انجام تمرینات منظم موجب افزایش سرعت یادگیری خواهند شد و کم‌کم به این روند عادت خواهید کرد. به این صورت مهارت‌هایی که فراگرفته‌اید تقویت خواهند شد.

 1. حین انجام تمرینات از سایر متخصصین و کسانی که در این زمینه آگاهی لازم را دارند سؤال کنید. آن‌ها فعالیت‌های شما را بررسی کرده و خطاها را به شما گوشزد می‌کنند. بخش‌هایی که نیاز به بهبود دارند را معرفی کرده و حتی ممکن است روش‌های بهتری نیز به شما معرفی کنند.
 2. اگر با مربی یا متخصصان این حرفه آشنایی ندارید، سؤالات خود را در انجمن‌ها مطرح کنید.
 3. در صورتی که به هیچ‌کدام از دو مورد ذکر شده دسترسی ندارید، به صورت خودآموز فعالیت کنید.

در آخر، اگر روی پروژه‌ای کار می‌کنید یا فعالیت شما ماحصلی دارد، آن را به سایرین نشان داده و از آن‌ها بخواهید بازخوردهای خاص و سازنده ارائه دهند.

عمل و عکس‌العمل

به مرور زمان و بعد از انجام تمرینات به زمینه‌های خاصی گرایش پیدا می‌کنید. پیدا کردن یک حیطه برای فعالیت به شما کمک خواهد کرد که به دنبال همان موضوع رفته و مهارت‌های خاصی را تمرین کنید. به‌ عنوان ‌مثال، اگر CSS شما ضعیف است، هنگام تغییر ظاهر سایت با یک چالش مواجه می‌شوید، اما آشنایی نسبی با موضوعات شما را حرفه‌ای‌تر خواهد کرد. توجه کنید که در یک زمینه متخصص شوید و با سایر زمینه‌ها آشنایی نسبی داشته باشید.

تکرار، تکرار و باز هم تکرار

بعد از یادگیری مهارت‌ها و تمرینات روزانه، باز هم باید به مباحث قبلی رجوع کرده و کل روند را تکرار کنید. در دوره‌های تمرینی از دیگران بازخورد دریافت کنید تا میزان پیشرفت شما مشخص شود یا خودتان مباحث را مرور و با تمرینات قبلی مقایسه کنید. مباحثی که به خوبی یاد گرفته‌اید را یادداشت کنید. عناصر باقیمانده که کاملاً متوجه نمی‌شوید را شناسایی کنید.

 1. مقایسه تمرینات و فعالیت‌ها با تمرینات قبلی
 2. دریافت بازخورد و بررسی میزان پیشرفت
 3. شناسایی عناصری که نیاز به تمرین بیشتر دارند.

در این پروسه مهارت‌هایی که فراگرفته‌اید تقویت و مهارت‌های جدیدی به لیست فنون شما اضافه خواهد شد. به این صورت مهارت‌های شما گسترده و عمیق‌تر خواهند شد. همیشه توجه داشته باشید که بخش‌هایی که به خوبی یاد گرفته‌اید را در برنامه تمرینی قرار دهید تا فراموش نشوند و در کنار آن مهارت‌های جدید را تقویت کنید.

اگر قصد دارید در زمینه وردپرس به یک شخص حرفه‌ای تبدیل شوید باید به صورت مداوم تمرین کنید. این کار یک فرآیند بی‌پایان است چون همیشه چیزهای جدیدی برای یادگیری وجود دارند.

یادگیری همیشگی با انجام تمرینات

با اتخاذ مدلی که در بالا توضیح داده شد، می‌توانید مهارت‌های جدید یاد بگیرید. اگر هر روز زمانی را برای یادگیری مهارت‌های جدید وردپرس صرف کنید، زودتر از آنچه تصور کنید به یک حرفه‌ای تبدیل خواهید شد!

این کار همیشه آسان نیست. در روند یادگیری وردپرس ممکن است خسته و بی‌انگیزه شوید، اما تلاش و پشتکار و تحمل سختی‌ها از شما یک متخصص خواهد ساخت.

پیشنهاد همیار وردپرس

با کمک آموزش وردپرس و آموزش ووکامرس در وبسایت ما می‌توانید مهارت‌های خود را تقویت کرده و از پایه تمامی مباحث را یاد بگیرید و سایت خود را بسازید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.