چگونه می توان یک ایده خوب برای راه اندازی استارت آپ پیدا کرد؟

سلام و درود خدمت کاربران گرامی همیار وردپرس؛
اکثر افراد می دانند اولین قدم برای تاسیس و راه اندازی یک شرکت داشتن ایده ای خوب است. یا بهتر است این گونه بگوییم که داشتن ایده خوب برای راه اندازی استارت آپ ضروری است. برای رسیدن به بهترین ایده همیشه یک طوفان فکری ایجاد می شود و پس از گذر زمان و تحقیقات متعدد به نتایج مطلوب خواهیم رسید.
یک کسب و کار اینترنتی خوب براساس ایده های سابق ساخته نمی شود بلکه خود یک کسب و کار جدید است که حرف تازه ای برای گفتن دارد. حال سوالی که مطرح می شود این است که چگونه می توان یک ایده خود برای راه اندازی استارت آپ پیدا کرد؟ 

ایده خوب برای راه اندازی استارت آپ

جستجو در بازار بزرگ صنایع

با جستجو در صنایع بزرگ به علت نامحدود بودن آنها و تلاشی که برای آنها صورت گرفته هیچ کدام از ما نمی توانیم وقت و تلاش خود را برای شرکت های به این بزرگی صرف کنیم. زیرا ضریب شکست ما در این گونه موارد بسیار بالاست. بنابراین باید دنبال فضایی بود تا میزان رقابت در آن کم است.

ایجاد مشکلات

مطالعه در مورد انتخاب ایده خوب برای راه اندازی استارت آپ بسیار خوب است اما در عین حال مشکل است! پیچیدگی هایی در این امر وجود دارد که می توان با گفتگو کردن با افراد متخصص، مشتریان، کاربران، مطالعه ی کتاب های مرتبط و متعددی آن راساده تر کرد.

نیاز شما چیست؟

در واقع می توان گفت یک ایده خوب برای راه اندازی استارت آپ با توجه به نیاز ما شکل می گیرید. با توجه به زندگی روزمره یا شغلی که به آن علاقه داریم! پس می توانیم با توجه به این موارد راحت تر ایده های خود را بسازیم.

بزرگ فکر کنیم

آیا ایده ای که در سر دارید مقیاس خاصی دارد؟ یک ایده خوب برای راه اندازی استارت آپ باید در ابتدا به صورت کاملا جرئی در نظر گرفته شود اما به مرور زمان بر گسترش آن بیافزاییم و در واقع آن را توسعه دهیم. اگر در ابتدای کار سنگ بزرگی بردارید نمی توانید تا انتها آن را با خود حمل کنید.

توجه به ایده های افراد بزرگ

این مورد می تواند یک شاخه ی مهم و خود در داشتن ایده خوب برای راه اندازی استارت آپ شود. باعث می شود بهتر فکر کنید و راحت تر تصمیم بگیرید و در واقع ذهن شما آمادگی بیشتری برای ساخت ایده ی خوب پیدا می کند.

چشمان خود را باز کنید

به آنچه وجود دارد توجه کنید و آنچه را که به آن توجه نشده بیابید! برای اینکار باید دقت فراوانی داشته باشید حتی ممکن است سختی زیادی را متقبل شوید اما مطمئن باشید به هدف خود می رسید. در این مسیر کنجکاو باشید، سوالات موجود در ذهن خود را حتما بپرسید و مشاهدات خود را قوی کنید.

به خودتان وقت بدهید

برای این مورد می توانیم این گونه بگوییم که رم یک روزه ساخته نشد بلکه زمان آن را ساخت. فقط کافیست آمادگی داشته باشید و صبور باشید تا به مرور زمان به نتیجه ی مثبت دست یابید.

یادگیری خود را افزایش دهید

هر روز بر میزان یادگیری خود بیافزایید، هر روز حتی شده یک جمله یاد بگیرید. سطح مطالعات خود را بالا ببرید تا بتوانید همیشه فرد به روز و موفقی باشید.

از رقابت فرار نکنید

رقابت اساس اصلی هر فعالیت درستی است. از اینکه رقیب پیدا می کنید واهمه نداشته باشید. همین امر است که باعث افزایش تلاش شما می شودو به شما جهت می دهد تا اقدامات بهتری انجام دهید و برای رسیدن به هدف خود گام های استوارتری بردارید.

جمع بندی

چنانچه تصمیم دارید کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید باید اول از همه ایده خوب برای راه اندازی استارت آپ داشته باشید. برای رسیدن به این ایده ی خوب پیشنهاد میکنم مقاله ی امروز را حتما مطالعه کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. ممنون.
    خیلی دنبال این آموزش می گشتم.
    چون مطلبی مختصر وکامل بود.
    بازهم ممنون