خطای Failed to Load Resource در وردپرس چیست؟

حل خطای "Failed To Load Resource" در وردپرس حل خطای “Failed To Load Resource” در وردپرس

امروزه با گسترش کسب وکارهای اینترنتی یکی از مواردی که بسیار مورد توجه مدیران کسب وکارها قرار گرفته طراحی سایت با کمترین هزینه و در حداقل زمان ممکن است که با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس قابل انجام است و به همین دلیل طراحی سایت با وردپرس به شدت افزایش پیدا کرده است ولی هنگام طراحی و استفاده از سایت های وردپرسی خطاهای بسیاری بروز میکند که یکی از این خطاها ، خطای Failed To Load Resource در وردپرس است.

 در این مقاله به معرفی این خطای رایج در وردپرس ، دلایل ایجاد آن و راه های حل این خطا میپردازیم.

خطای Failed To Load Resource در وردپرس چیست؟

یک سایت وردپرسی از تعدادی فایل و منبع مثل عکس ، فایلهای استایل­دهی css ، اسکریپتها و انواع دیگر فایلها تشکیل شده است که وقتی یک سایت وردپرسی در مرورگر کاربران بارگذاری میشود باید همه این فایلها اجرا شوند و در صفحه نمایش به کاربر نمایش داده شوند ولی گاهی در هنگام بارگذاری صفحه سایت در مرورگر کاربران برخی از این فایلها به درستی بارگذاری نمیشوند که به این مشکل خطایFailed To Load Resource در وردپرس میگویند.

البته اگر یک یا چند مورد از فایلها در سایت وردپرس به درستی بارگذاری نشوند خود سایت بارگذاری میشود ولی صفحه ای که کاربر مشاهده میکند قطعا با آنچه که مورد نظر طراحان سایت است متفاوت است.

برای مثال فرض کنید یکی از فایلهای css به درستی بارگذاری نشود در این حالت با وجود این که سایت برای کاربران قابل مشاهده است استایلهایی که در آن فایل css تعریف شده روی صفحه سایت اعمال نمیشود و احتمالا چینش المانهای مختلف سایت ، رنگ و نوع فونتها و برخی موارد دیگر مربوط به استایل سایت به شکل نامناسبی به کاربر نمایش داده میشود.

وقتی یک یا چند مورد از فایلها به درستی بارگذاری نشوند یک پیام خطا در کنسول سایت ایجاد میشود که در بخش inspect قابل مشاهده است برای مثال در تصویر زیر همانطور که مشاهده میکنید چند مورد از فایلهای به درستی در صفحه سایت بارگذاری نشده اند .

 خطای Failed To Load Resource در وردپرس چیست؟

همانطور که در شکل بالا مشاهده میکنید در هنگام بروز خطای Failed To Load Resource در وردپرس پیامهای متفاوتی به کاربر نمایش داده میشود که به خوبی علت بروز ارور را به کاربر توضیح میدهد چند نمونه از پیامهایی که در هنگام بروز این خطا به کاربر نمایش داده میشود عبارتند از:

 • Failed to load resource: net::err_name_not_resolved
 • Failed to load resource: the server responded with a status of 500 (Internal Server Error)
 • Failed to load resource: the server responded with a status of 404 (Not Found)
 • Failed to load resource net::ERR_CONNECTION_REFUSED

اگر چه هنگام بروز این خطا در وردپرس صفحه سایت برای کاربران قابل نمایش است ولی قطعا آنچه در معرض دید کاربران خواهد بود خیلی مناسب و جذاب نخواهد بود و این موضوع میتواند باعث کاهش ترافیک سایت و درنتیجه کاهش میزان اثرگذاری سایت برای رسیدن به اهداف مورد نظر خواهد شود.

نحوه رفع خطای Failed To Load Resource در وردپرس

در این بخش در مورد روشهای رفع خطای بارگذاری ناموفق منبع در وردپرس صحبت میکنیم ولی دقت کنید که قبل از هر کاری برای رفع این خطای رایج در وردپرس حتما از تمام فایلها یک نسخه بک­آپ بگیرید تا در صورت بروز مشکل برای هریک از فایلها بتوانید از فایل بک­آپ آن استفاده کنید.

در برخی مواقع این خطا به دلیل وجود پلاگینهای ناسازگار ، مشکلات موجود در پیکربندی URL یا پلاگینها و قالبها ایجاد میشود.

برای رفع این خطا در وردپرس میتوانید از روشهای زیر استفاده کنید :

 1. ویرایش آدرس وردپرس
 2. تغییر قالب سایت
 3. غیرفعال کردن همه پلاگینها
 4. غیر فعال کردن Adblockers، SSL و Firewall
 5. جایگزین کردن فایل معیوب

در ادامه این محتوا در حوزه آموزش وردپرس هر یک از روشهای بالا را جداگانه توضیح میدهیم.

 1. ویرایش آدرس وردپرس

یکی از مواردی که میتواند باعث ایجاد خطای بارگذاری ناموفق منبع در وردپرس شود وجود خطا در آدرس URL وردپرس است که برای اصلاح آن باید از بخش تنظیمات یا همان setting اقدام کرد.

مطابق شکل زیر برای اصلاح URL در داشبورد مدیریت وردپرس یه بخش تنظیمات و سپس عمومی بروید:

Settings -> General

 خطای Failed To Load Resource در وردپرس چیست؟

و در این بخش دو فیلد آدرس وردپرس یا همان WordPress Address(URL) و آدرس سایت یا همان Site Address(URL) را به دقت بررسی کنید و اگر مشکلی داشت آن را اصلاح کنید. دقت کنید که سایتهایی که درآنها SSL فعال است پروتکل HTTPS باشد و به اشتباه HTTP قرار داده نشده باشد. بعد از اصلاح مشکلاتی احتمالی موجود در این بخش با کلیک روی دکمه save ، تغییرات را ذخیره کنید و دوباره سایت را بررسی کنید و ببینید که آیا خطا برطرف شده است. به این نکته هم توجه کنید که اگر تنظیمات بخش URL را به درستی انجام ندهید کل سایت برای کاربران غیرقابل دسترس خواهد شد پس اگر در این موضوع تخصص لازم را ندارید حتما از یک برنامه نویس خبره کمک بگیرید.

 1. تغییر قالب سایت

یکی دیگر از عواملی که میتواند باعث ایجاد خطای Failed To Load Resource در وردپرس شود ناسازگار بودن قالب فعال روی سایت وردپرسی باشد که در این حالت باید قالب سایت را تغییر دهید تا مشکل حل شود.

  ۴ روش کاربردی برای تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس

اگر به پنل مدیریت سایت دسترسی دارید به راحتی و از مسیر زیر میتوانید قالب سایت را تغییر دهید:

Appreance -> Themes

در این بخش قالبهای موجود در سایت قرار دارند که به راحتی میتوانید یکی از قالبهای پیشفرض وردپرس را جایگزین قالب فعلی کنید. ولی اگر به بخش پنل مدیریت سایت دسترسی ندارید میتوانید از طریق پنل مدیریت هاست هم اقدام به تغییر قالب کنید برای این کار کافی است مطابق شکل زیر به بخش File Manager بروید

 خطای Failed To Load Resource در وردپرس چیست؟

با پیمایش مسیر زیر به بخش قالبهای سایت بروید.

wp-content -> themes

بعد از پیمایش این مسیر به صفحه زیر هدایت خواهید شد

 خطای Failed To Load Resource در وردپرس چیست؟

همانطور که در تصویر بالا میبینید قالبهای موجود در این بخش قرار دارند که قالب فعال سایت هم در بین آنهاست.  در این مرحله نام پوشه قالب فعال سایت را تغییر دهید با تغییر نام پوشه تم ، یکی از قالبهای پیشفرض وردپرس جایگزین قالب فعلی که نام پوشه آن  تغییر داده شده ، میشود. بعد از تغییر قالب سایت ، مجددا سایت را بارگذاری کنید و بررسی کنید که آیا خطا رفع شده است.

 1. غیرفعال کردن همه پلاگینها

یکی از عواملی که میتواند باعث ایجاد خطا بارگذاری ناموفق منابع شود وجود یک یا شاید هم چند افزونه ناسازگار باشد در این حالت ساده ترین روش برای حل این مشکل این است که مطابق شکل زیر در پنل مدیریت سایت از بخش پلاگینها همه پلاگینها را غیرفعال کنید.

 خطای Failed To Load Resource در وردپرس چیست؟

بعد از غیرفعال کردن همه پلاگینها آنها را یک به یک دوباره فعال کنید و بررسی کنید که مشکل با فعال کردن کدام یک از پلاگینها مجددا رخ میدهد با انجام همین کار به ظاهر پیش پاافتاده اگر این خطا از یکی از پلاگینهای موجود باشد به راحتی میتوان تشخیص داد.

 1. غیر فعال کردن Adblockers، SSL و Firewall

گاهی اوقات خطای Failed To Load Resource در وردپرس از سرور سایت نیست و علت بروز این خطا را باید در مرورگر پیدا کرد. افزونه Adblocker در مرورگرهایی مثل گوگل کروم میتواند باعث بروز این خطا شود پس برای رفع این خطا باید مطابق شکل زیر این افزونه را غیرفعال کنید.

 خطای Failed To Load Resource در وردپرس چیست؟

آنتی ویروسها ، فایروالها و یا سایر برنامه های امنیتی هم میتوانند باعث بروز این خطای رایج در وردپرس شوند که برای رفع این مشکل باید آنها را غیرفعال کنید.

 1. جایگزین کردن فایل معیوب

یکی دیگر از مواردی که میتواند باعث ایجاد خطای Failed To Load Resource در وردپرس شود این است که فایل مورد نظر از هاست حذف شده باشد یا حتی در هنگام بارگذاری به درستی آپلود نشده باشد که در این مواقع باید فایل مورد نظر را جایگزین کرد و دوباره آن را آپلود کرد. برای مثال اگر اخیرا عکسی را در هاست آپلود کرده اید و آن عکس در سایت نمایش داده نمیشود بررسی کنید که آیا عکس به درستی بارگذاری شده است و اگر مشکلی دارد مجددا آن را آپلود کنید.

برای این کار به مسیر زیر در داشبورد وردپرس بروید.

Media -> Library

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید یکی از تصاویر موجود در بخش رسانه های سایت به درستی آپلود نشده است و باید مجددا آپلود شود.

 خطای Failed To Load Resource در وردپرس چیست؟

اگر به پنل مدیریت سایت دسترسی ندارید میتوانید از بخش مدیریت هاست هم مطابق شکل زیر فایلهایی که معیوب هستند را مجددا آپلود کنید.

 خطای Failed To Load Resource در وردپرس چیست؟

کلام آخر

در این مقاله در مورد خطای Failed To Load Resource در وردپرس که یکی از خطاهای رایج در وردپرس است با شما صحبت کردیم و در مورد علل بروز این خطای رایج و نحوه رفع آن به شما آموزش دادیم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. از نظرات ، انتقادات و پیشنهادات شما در مورد این مقاله صمیمانه استقبال میکنیم.

منابع:

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ممنونم از مطالب مفیدتون من این خطا رو دارم
  index):1 500() Failed to load resource: the server responded with a status of)
  آدرس فایلی هم که لود نمیشه داخل amlaksoomand.com/:1 میتونید بهم کمک کنید این خطا برای چی هست، البته یک فایل فونت هم داخل دایرکتوری تم قالب گم شده بود جایگزین کردم الان این خطا نمیدونم برای چی هست اگر کسی کمکم کنه هزینه ای داشته باشه پرداخت میکنم 09114271633

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   طبق این آموزش انجام دادید؟

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   بله ظاهرا مشکل از فایل ایندکسه که اینجوری نشون میده ی فایل فونت هم داخل تم نبود اون جاش ی چیزی گذاشتم الان شما ی inspact element بگیرید روی سایت ببینید چیزی متوجه میشید بهم بگید

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خطایی مشاهده نکردم.اگر مشکلی بود با پشتیبان قالبتون صحبت کنید.

 2. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ببخشید این پست ربطی به مقاله نداره ولی من یه مشکلی دارم چرا هر بار میرم مسابقه همیار وردپرس بدم میگه شما قبلا این فرم را تکمیل نموده اید. آخه چطور مسابقه رو دادم وقتی اصن تو سایت نرفتم امروز؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ۳ باره این مشکل رو دارم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دقیقا لینکی که برای هر مسابقه بهتون ارائه میشه رو میزنید؟
   معمولا یک بار حتی نصفه و نیمه هر لینک رو باز کنید دیگه حق شرکت در مسابقه ندارید.