چگونه می توان وردپرس را اسکن کرد؟

مشکلات سایت وردپرسی خود را حل کنید!

سلام؛

شاید با خواندن عنوان، با خود بگویید مگر سایت هم نیاز به اسکن شدن دارد؟! بله سایت هم همانند کامپیوتر شما نیاز به اسکن دارد تا کاملا بررسی شده و مشکلات آن مشخص شود.
ما در وردپرس بر حسب نیاز خود، افزونه های متعددی نصب می کنیم، همچنین ممکن است از قطعه کدهای بسیاری برای ساخت بخش هایی از سایت کمک بگیریم و همین ها ممکن است مشکلاتی را با خود به همراه داشته باشند که اگر به آن توجه نشود باید منتظر مشکلات بعدی بود. برای اینکه از مشکلات این چنینی در امان باشید، پیشنهاد میکنم حتما آموزش امروز را دنبال کنید. در آموزش وردپرس به بررسی دو افزونه ی قوی پرداختیم که بسیار موثر هستند و به شما کمک می کنند.

افزونه ی TAC)Theme Authenticity Checker)

افزونه TAC را قبلا به صورت موردی معرفی کردیم. این افزونه تمامی قالب وردپرس را اسکن و بررسی می کند و کدهای مخربی که در آن موجود است را شناسایی می کند. حتی اگر سایتی توسط هکرها دچار مشکل شده و کدی را در آن وارد کرده باشند این افزونه قادر به یافتن آن می باشد.

نکته!!! لازم به ذکر است که این افزونه بسیار سبک است و عملکرد آن خیلی سریع اتفاق می افتد.

افزونه ی TAC را روی وردپرس خود نصب و فعال می کنیم. هم اکنون به منوی نمایش رفته و گزینه ی TAC را در زیر منوی آن مشاهده می کنید. بر روی آن کلیک کنید!

قالبی که را در حال حاضر از آن استفاده می کنید اسکن کرده و مواردی را که پیدا شده است، نمایش می دهد. با کلیک بر روی گزینه ی Details می توانید لینک مربوط به آن را ببینید.

  بهترین افزونه های رایگان رای گیری در وردپرس را بشناسید

TAC hamyarwp

در حال حاضر می توانید با کمک این اطلاعات، راه حل مشکل خود را بیابید.

دانلود   صفحه افزونه

افزونه ی Exploit Scanner

این افزونه بسیار قوی تر از TAC عمل می کند زیرا نه تنها قالب را بلکه تمامی قسمت های یک سایت از جمله سیستم آن، پایگاه داده و… را بررسی و اسکن می کند. پس می توان گفت افزونه ی کامل تری است.

افزونه را در وردپرس نصب و فعال می کنیم. گزینه ی “Exploit Scanner” در زیر منوی ابزارها نمایان می شود. با کلیک بر روی آن به بخش تنظیمات هدایت می شویم…

explor setting hamyarwp

Search for suspicious styles>> جستجوی موارد مشکوک
Upper file size limit>> حداکثر اندازه ی فایل ها
Number of files per batch>> تعداد فایل هایی که در صورت بررسی می تواند گزارش دهد

حال پس از تنظیم کردن موارد گفته شده می توانید بر روی گزینه ی “Run the scan” کلیک کنید تا بررسی ها را آغاز کند. همچنین گزارش ها را به ایمیل مدیریت شما نیز ارسال خواهد کرد.

result scan hamyarwp

همانطور که مشاهده می کنید نتیجه ی اسکن را به صورت کامل با جزئیات به شما نمایش می دهد.

دانلود   صفحه افزونه

جمع بندی! 

اگر می خواهید سایت خود را ایمن کنید و مشکلات آن را به راحتی بررسی و حل کنید می توانید با کمک افزونه های قوی آن را اسکن کنید.
اگر می خواهید مشکلات قالب را بررسی کنید می توانید از افزونه ی “TAC” استفاده کنید و اگر تمایل دارید که کل سایت شما تحت بررسی و نظارت قرار بگیرد بهتر است به سراغ افزونه ی قوی تری به نام “Exploit Scanner” بروید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.