چگونه در گوگل سرچ کنیم؟

چگونه در گوگل سرچ کنیم؟ چگونه در گوگل سرچ کنیم؟

گوگل پرطرفدارترین موتور جستجو در دنیاست. در ایران هم گوگل رتبه 1 را دارد و روزانه بیش از 20 میلیون جستجو با استفاده از آن انجام می‌شود. اگر استفاده فعلی شما از گوگل محدود به تایپ کردن چند کلمه می‌شود و چندین بار برای پیدا کردن یک موضوع در گوگل جستجو می‌کنید تا به نتیجه برسید، من اینجا هستم که به شما بگویم که راه‌های بهتری برای رسیدن به نتیجه مورد نظرتان وجود دارد و یادگیری آن سخت نیست. حتی اگر شما یک گیک (Geek) تکنولوژی هستید و می‌توانید به بهترین نحوه ممکن از گوگل استفاده کنید، توصیه می‌کنم این مقاله را بخوانید تا متوجه شوید چگونه در گوگل سرچ کنیم؟

چگونه در گوگل سرچ کنیم؟

برای اینکه بدانیم چگونه در گوگل سرچ کنیم؟ باید این را بدانید که می‌توانید از همه مرورگرها استفاده کنید. کافی است آدرس google.com را در نوار مرورگر خود بنویسید و اینتر را بزنید. البته مرورگرهای گوگل کروم و فایرفاکس موزیلا به‌صورت پیش‌فرض از گوگل پشتیبانی می‌کنند. می‌توانید کلمه یا عبارت خودتان را در نوار مرورگر بنویسید و اینتر را بزنید تا با استفاده از گوگل برای شما جستجو انجام دهد.

جستجو در گوگل کروم

search chrome- جستجو در کروم
جستجو با مرورگر کروم

جستجو در فایرفاکس موزیلا

firefox search- جستجو در مرورگر فایرفاکس
جستجو در مرورگر فایرفاکس

در اینجا به معرفی و مرور کلی بر برخی از ترفندهای جستجو در گوگل که بسیار مفید هستند، میپردازیم. با یادگیری این روش‌ها شما به یک جستجوگر حرفه‌ای تبدیل می‌شوید.

1- عبارت واضح

اگر شما یک عبارت واضح را می‌خواهید جستجو کنید بهتر است آن را به‌صورت نقل‌قول قرار دهید. به‌عنوان مثال بهتر است به‌جای قالب وردپرس، از نقل‌قول استفاده کنید و به‌صورت زیر جستجو کنید.

مثال جستجو: “قالب وردپرس”

2- حذف کلمات

اگر شما یک عبارت پرطرفدار را در گوگل جستجو کنید به‌احتمال‌زیاد چند نتیجه‌ی اول تبلیغات است. به‌عنوان مثال اگر شما کلمه‌ هاست را جستجو کنید این موضوع را می‌بینید. برای اینکه این تبلیغات را مشاهده نکنید و نتایج واقعی را مشاهده کنید از منها استفاده کنید و مانند زیر جستجو را انجام دهید.

مثال جستجو: هاست – تبلیغات

3- چگونگی جستجو در یک وب‌سایت خاص

اغلب، شما می‌خواهید برای پیدا کردن مطالب خود در یک وب‌سایت خاص جستجو کنید. حتی اگر آن سایت از قابلیت جستجوی داخلی پشتیبانی نکند، شما می‌توانید از گوگل برای جستجو در آن سایت استفاده کنید. در این حالت همه‌ی مطالب مرتبطی که در آن سایت قرار دارد را می‌توانید مشاهده کنید.

مثال جستجو: همیار وردپرس: هاست چیست

4- کلمات مشابه و مترادف

فرض کنید شما می‌خواهید یک کلمه را در گوگل جستجو کنید و می‌خواهید نتایجی را به شما نشان دهد که حاوی کلمات یا مترادف مشابه با آن باشد. برای انجام این کار، از ~ در مقابل کلمه استفاده کنید.

مثال جستجو: “قالب وردپرس” ~پوسته وردپرس

5- کلمات فراموش شده

آیا همیشه یک یا دو کلمه از یک عبارت خاص، شعر، آهنگ، نقل‌قول فیلم یا هر چیز دیگری را فراموش می‌کنید؟ این مورد را چگونه در گوگل سرچ کنیم؟ شما می‌توانید از ستاره * به‌عنوان یک wildcard استفاده کنید که می‌تواند به شما در پیدا کردن کلمه گم‌شده در یک عبارت کمک کند.

مثال جستجو: بنی آدم * یکدیگرند

6- اخبار در یک مکان خاص

اگر شما به دنبال اخبار مربوط به یک مکان خاص هستید، می‌توانید از دستور زیر برای جستجوی اخبار در گوگل استفاده کنید. در این حالت اولین نتیجه‌ها مربوط به اخبار موردنظر شما در آن مکان است.

  چگونه تجربه کاربری سایت وردپرس را بهبود دهیم؟

مثال جستجو: جنگ ستارگان: لندن

7- انواع سند خاص

اگر شما دنبال یافتن یک فایل از یک نوع خاص هستید، می‌توانید با اضافه کردن نام فایل به آخر کلمه موردنظرتان به‌راحتی به آن‌ دسترسی پیدا کنید. به‌عنوان مثال، ممکن است بخواهید در مورد بازاریابی یک مقاله با فایل pdf را دانلود کنید و یا می‌خواهید برای یک ارائه فایل پاورپوینت دانلود کنید. کافی است مانند زیر عمل کنید.

مثال جستجو: بازاریابی pdf

8- ترجمه

آیا می‌خواهید یک کلمه یا عبارت ساده را از یک زبان به زبان دیگر ترجمه کنید؟ بدون نیاز به وب‌سایت ترجمه و مانند زیر می‌توانید این کار را انجام دهید.

مثال جستجو: مهربانی به انگلیسی یا kindness به فارسی

translate- ترجمه کلمات
ترجمه کلمات

9- ماشین‌حساب

دفعه بعد که خواستید محاسبه‌ای را انجام دهید از گوگل استفاده کنید. ماشین‌حساب گوگل بلافاصله جواب شما را می‌دهد.

مثال جستجو: 458554 * 25.8

calculating- انجام محاسبات
ماشین حساب گوگل

10- محاسبه سود

برای محاسبه سود چگونه در گوگل سرچ کنیم؟ گوگل علاوه بر ماشین‌حساب پیشرفته، یک ماشین‌حساب برای محاسبه سود و زیان شما هم قرار داده است. عبارت tip calculator را در گوگل بنویسید تا این ماشین‌حساب برای شما ظاهراً شود.

مثال جستجو: tip calculator

profilt- محاسیه سود
محاسیه سود

11- تایمر

یک تایمر دستی ندارید؟ گوگل این مورد را پوشش داده است، فقط یک زمان مشخص را تایپ کنید و کلمه “timer” را اضافه کنید. شمارش معکوس به‌طور خودکار شروع می‌شود. بعد از اتمام زمان موردنظر شما، با صدا دادن شما را مطلع می‌کند.

مثال جستجو: 20 min timer

timer- تایمر
تایمر گوگل

12- کرونومتر

برای نمایش کرونومتر کافی است عبارت ” Stopwatch” را نوشته تا صفحه کرونومتر برای شما باز شود. روی start کلیک کنید تا زمان شروع شود.

مثال جستجو: Stopwatch

cornometr- کورنومتر
کورنومتر گوگل

13- آب‌وهوا

دفعه بعد که شما به دنبال آمار سریع آب‌وهوا یا پیش‌بینی برای یک منطقه خاص بودید از گوگل کمک بگیرید. گوگل بلافاصله به شما یک آمار کلی از آب‌وهوای منطقه موردنظر شما را نشان می‌دهد.

مثال جستجو: Weather Tehran

Weather - آب و هوا
آب و هوا در گوگل

14- برنامه‌های ورزشی

آیا می‌خواهید آخرین اخبار و برنامه‌های آینده تیم‌های موردعلاقه را بدانید؟ نام تیم را بنویسید تا گوگل از Google Sports استفاده کند و امتیازات و برنامه‌های تیم موردعلاقه شما را نمایش دهد.

مثال جستجو: Chelsea

15- پیشنهاد گوگل

شما می‌توانید از پیشنهادهای خود گوگل هم استفاده کنید. مثلاً هنگامی‌که قالب وردپرس را تایپ می‌کنید خود گوگل علاوه بر این پیشنهادهای دیگری را نیز می‌دهد. این پیشنهادها درواقع پرطرفدارترین جستجوها هستند و می‌تواند به شما کمک کند.

جستجو در گوگل
پیشنهادات گوگل

جستجو در گوگل

برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از گوگل بگیرید و بدانید چگونه در گوگل سرچ کنیم؟ حتماً این راه‌ها را امتحان کنید و با آن‌ها کار کنید. این راه‌ها می‌توانند به سریع شدن شما در گوگل و به دست آوردن بهترین نتیجه کمک کنند.

در این مقاله سعی کردیم که 15 راه مفید برای کسب بهترین نتیجه از گوگل را ارائه دادیم. شما هم اگر راه دیگری می‌شناسید می‌توانید در بخش دیدگاه‌ها ذکر کنید.

منابع:

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.