نحوه خاموش کردن نمایش خطاهای PHP

نحوه خاموش کردن نمایش خطاهای PHP نحوه خاموش کردن نمایش خطاهای PHP

برخی اوقات خطاهای PHP بسیار آزار دهنده هستند و اجازه نمی‌دهند کاربر بتواند بدون مشکل به فعالیت خود ادامه دهد. آیا شما هم با این مشکل مواجه شده‌اید؟ ما در این مطلب می‌خواهیم نحوه خاموش کردن نمایش خطاهای PHP را به شما آموزش دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید. خطاهای PHP معمولا کاربران را در محیط مدیریتی به دردسر می‌اندازد. به این دلیل که شما با خطاهای زیادی روبه‌رو می‌شوید و قابلیت ارائه عملکرد صحیح را نخواهید داشت. در چنین شرایطی وردپرس همچنان سایت شما را نمایش می‌دهد، اما وجود مکرر این مشکل می‌تواند تاثیر منفی روی عملکرد کسب و کارتان داشته باشد. اگر می‌خواهیم نحوه خاموش کردن نمایش خطاهای PHP را یاد بگیرید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چرا و چه زمانی باید نمایش خطاهای PHP را خاموش کرد؟

خطاهای PHP که شما در سایت‌تان می‌بینید، معمولا همان اخطارهای، نکات و هشدارهای مختلف هستند. این موارد به مواردی نظیر  خطای سرور داخلی، خطای Syntax یا سایر خطاهای رایج وردپرس شباهتی ندارند. خطاهای مذکور مانع از بارگذاری سایت شما می‌شوند. هشدارها و اخطارها در واقع خطاهایی هستند که مانع بارگذاری سایت توسط وردپرس نمی‌شوند. در حقیقت هدف از این خطاها کمک به توسعه دهندگان وب برای رفع کردن باگ‌های (Debug) موجب در کدهای‌شان است. توسعه دهندگان قالب‌های سایت و پلاگین‌های مختلف به این اطلاعات نیاز دارند تا بتوانند پروژه‌های بهتر و سازگارتری را ارائه دهند.

چرا و چه زمانی باید نمایش خطاهای PHP را خاموش کرد؟

هرچند اگر شما توسعه دهنده قالب، پلاگین یا بخش‌های دیگر سایت نیستید، بهتر است نمایش خطاهای PHP را خاموش کنید. زیرا اگر این خطاها در فرانت اند (Front-End) نمایش داده شوند، تمام بازدید کنندگان می‌توانند آن‌ها را ببینند؛ این اتفاق اصلا جلوه خوبی برای سایت شما نخواهد داشت.

چرا و چه زمانی باید نمایش خطاهای PHP را خاموش کرد؟

اگر در سایت‌تان با خطایی مشابه نمونه بالا روبه‌رو شدید، بد نیست آن را به توسعه دهنده قالب یا پلاگین مربوطه اطلاع دهید. آن‌ها می‌توانند به شما برای رفع این خطا کمک کنند. با این حال یک راه حل دیگر این است که شما به کلی نمایش خطاهای PHP را خاموش کنید. ما در این بخش از آموزش وردپرس قصد داریم نحوه خاموش کردن نمایش خطاهای PHP را به ساده‌ترین شکل ممکن به شما آموزش دهیم.

  فوتر وردپرس و گزینه‌ هایی که باید به آن اضافه شوند

نحوه خاموش کردن نمایش خطاهای PHP

برای خاموش کردن نمایش خطاهای PHP شما باید فایل wp-config.php را ویرایش کنید.

در داخل فایل wp-config.php به دنبال خط زیر بگردید:

define(‘WP_DEBUG’, true);

همچنین امکان دارد که این خط از قبل روی حالت false تنظیم شده باشد. در این صورت شما خط زیر را خواهید دید:

define(‘WP_DEBUG’, false);

در هر یک از حالات فوق، شما باید آن‌ها را با موارد زیر جایگزین کنید:

  1. ini_set(‘display_errors’,’Off’);
  2. ini_set(‘error_reporting’, E_ALL );
  3. define(‘WP_DEBUG’, false);
  4. define(‘WP_DEBUG_DISPLAY’, false);

پس از این کار حتما تغییرات اعمال شده را ذخیره کرده و فایل wp-config.php را مجددا روی سرور بارگذاری کنید.

سپس از سایت خود بازدید کنید تا ببینید آیا خطاهای PHP نمایش داده می‌شوند یا نه.

نحوه روشن کردن نمایش خطاهای PHP

 اگر شما روی سایتی در سرور محلی (Local Server) کار می‌کنید، ممکن است بخواهید خطاهای PHP را همیشه مشاهده کنید. در این شرایط هم باید دست به ویرایش فایل wp-config.php بزنید. برای روشن کردن نمایش خطاهای PHP باید کدهایی که در بخش قبلی اضافه کردید را با کدهای زیر جایگزین کنید:

  1. define(‘WP_DEBUG’, true);
  2. define(‘WP_DEBUG_DISPLAY’, true);

پس از وارد کردن این کدها، وردپرس خطاهای PHP را برای شما به نمایش در خواهد آورد.

کلام آخر

در مجموع باید گفت که این خطا مشکلات بنیادی ایجاد نمی‌کند و مانع از فعالیت شما هم خواهد شد. اما به این دلیل که بازدیدکنندگان نیز آن را مشاهده می‌کنند، خاموش کردن نمایش آن‌ها امر اجتناب ناپذیری است. چرا که در صورت نمایش آن‌ها روی سایت‌تان وجهه شما را خدشه‌دار خواهد کرد. در هر حال ما در این مقاله سعی کردیم ساده‌ترین راه برای رفع این مشکل را ارائه کنیم. این بود هرآنچه باید درباره نحوه خاموش کردن نمایش خطاهای PHP می‌دانستید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

منبع :

How to Turn Off PHP Errors in WordPress (wpbeginner.com)

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.