۵ افزونه برتر برای بهبود بخشیدن به تصاویر در وردپرس

بهبود بخشیدن به تصاویر در وردپرس

بروز رسانی توسط محدثه اسماعیلی در ۶ آبان ۱۳۹۶
با توجه به اینکه تصاویر، حجم وسیعی از سایت وردپرسی ما را تشکیل می‌دهند پس توجه به میزان بزرگی و حجم آن‌ها بسیار مهم است. عوامل متعددی در بهبود بخشیدن به تصاویر در وردپرس دخیل هستند. اما مهم‌ترین نکته اینست که در هنگام کار با تصاویر،به سه مورد اصلی حجم، سایز و کیفیتشان توجه کنید. در این آموزش قصد داریم افزونه‌های کاربردی را جهت سهولت در بهینه کردن تصاویر و افزایش زمان بارگذاری سایت وردپرسی، معرفی کنیم.

بهبود بخشیدن به تصاویر در وردپرس

۱- EWWW Image Optimizer

یکی از افزونه‌های محبوب جهت کنترل و بهینه‌سازی حجم تصاویر، افزونه EWWW Image Optimizer است. که با بررسی و اسکن تصاویر، عملیات بهبود بخشیدن آنها و کاهش حجم را آغاز می‌کند و نتیجه مثبتی را در جهت افزایش سرعت و بهبود سئوی تصاویر به همراه دارد.

Ewww-بهبود بخشیدن به تصاویر در وردپرس

امکانات

 • بررسی فایل‌های تصویری و کاهش حجم تصاویر
 • تأثیر مثبت بر سئو
 • افزایش زمان بارگذاری صفحات
 • کاهش پهنای باند مصرفی
 • بهینه‌سازی تصاویر به‌صورت خودکار

این افزونه تاکنون ۵۰۰۰۰۰ نصب فعال را به نام خود در مخزن وردپرس به ثبت رسانده است.

۲- WP Smush

wp smush-بهبود بخشیدن به تصاویر در وردپرس

افزونه WP Smush  نیز در جهت بهبود حجم تصاویر و بهینه‌سازی آن‌ها بسیار مؤثر است. مزیت این افزونه بر سایر افزونه‌های مشابه، بهبودبخشی تصاویر بدون افت کیفیت است. به‌گونه‌ای که اطلاعات غیرضروری را از فایل تصویری جدا کرده و باعث کاهش چشم‌گیر حجم آن خواهد شد. عملکرد خودکار افزونه باعث سهولت کار کاربران شده و با بارگذاری هر تصویر، افزونه اقدام به اسکن خودکار خواهد کرد.

smush setting-بهبود بخشیدن به تصاویر در وردپرس

امکانات

 • بهینه‌سازی حجم تصاویر و فشرده‌سازی بدون افت کیفیت
 • پشتیبانی از انواع فایل‌های تصویری
 • تغییر عرض و ارتفاع تصاویر با توجه به تنظیمات شما
 • قادر به انجام عملیات خودکار
 • تأثیر مثبت بر سرعت بارگذاری صفحات

نکته: افزونه WP Smush  برنده جایزه بهترین بهینه‌ساز تصویر شده است.
این افزونه تاکنون بیش از ۹۰۰۰۰۰ نصب فعال داشته است.

۳- Lazy Load

یکی از عواملی که باید برای بهبود بخشیدن به تصاویر در وردپرس در نظر داشت توجه به زمان بارگذاری آن است. در صورت قرار دادن تعداد بالایی از تصاویر با مشکل کندی و کاهش سرعت بارگذاری صفحه مواجه می‌شویم. افزونه Lazy load تنها هدفش، بهبود زمان بارگذاری تصاویر موجود در صفحه است. این افزونه به کمک jQuery  بستری فراهم می‌کند که تصاویر به‌صورت یک‌جا بارگذاری نشوند. به این صورت هیچ وقفه‌ای در بارگذاری نخواهید داشت. پروسه بارگذاری تصاویر در زمان اسکرول و تا رسیدن به آن تصویر انجام خواهد شد که علاوه بر زیبایی، تأثیر مثبتی بر سرعت خواهد داشت.

امکانات

 • افزایش سرعت بارگذاری صفحات
 • بارگذاری تصویر هنگام رسیدن اسکرول به آن
 • تأثیر مثبت بر سئو (به دلیل افزایش سرعت بارگذاری صفحه)
 • اعمال افکت زیبا به تصاویر
 • کارکرد خودکار بدون تنظیمات

این افزونه هیچ تنظیم خاصی ندارد و با تمامی نسخه‌های وردپرس سازگار است و تاکنون توانسته بیش از ۹۰۰۰۰ نصب فعال را به نام خود ثبت کند.

۴- Imsanity

Imsanity-بهبود بخشیدن به تصاویر در وردپرس

همان‌طور در که موارد قبلی نیز اشاره کردیم توجه به عرض و ارتفاع تصاویر بسیار مهم است. افزونه Imsanity  قابلیت تغییر عرض و ارتفاع تصاویر به‌صورت خودکار را برای شما فراهم می‌کند. به‌گونه‌ای که امکان تغییر اندازه تصاویر آپلود شده و تصاویر قبلی به‌صورت یکجا را دارد. افزونه مذکور برای کسانی که به تصاویر رزولوشن بالا نیاز ندارند مناسب است و برای تغییر سایز تصاویر در اندازه‌ای ثابت مورداستفاده قرار می‌گیرد. (مانند تصاویر شاخص)

برای تصاویر هر قسمت سایز موردنظر خود را وارد کنید. افزونه از این‌پس نسبت به تنظیم عرض و ارتفاع تصاویر آن بخش اقدام خواهد کرد و نیازی به تغییر سایز تصاویر هر بخش به‌صورت دستی نخواهید داشت!

resize-بهبود بخشیدن به تصاویر در وردپرس

امکانات

 • تغییر سایز تصاویر به‌صورت گروهی بر اساس سایز واردشده
 • اعمال نظم در سایز تصاویر و مرتب شدن هر بخش
 • تبدیل فرمت‌های تصویری به فرمت jpg جهت مقیاس‌پذیر شدن تصویر.

نکته:  قبل از استفاده نسخه پشتیبان تهیه کنید. چون افزونه به‌صورت خودکار تمامی تصاویر موجود را بر اساس سایز انتخابی شما تغییر خواهد داد.
این افزونه تاکنون توانسته ۲۰۰۰۰۰۰ نصب  فعال را به نام خود ثبت کند.

۵- Prizm Image

prizm image-بهبود بخشیدن به تصاویر در وردپرس

افزونه Prizm Image یکی دیگر از افزونه‌های مطرح در زمینهٔ بهبود بخشیدن به تصاویر در وردپرس و کاهش حجم است. به صورتی که بدون افت کیفیت از تصویر اصلی،  اقدام به جداسازی متا دیتاهای متصل به تصاویر کرده و تأثیر مثبتی را بر روی کاهش حجم و بهینه‌سازی خواهد داشت.

edit prizm-بهبود بخشیدن به تصاویر در وردپرس

امکانات

 • بهینه‌سازی و فشرده‌سازی تصاویر بدون افت کیفیت
 • امکان بهینه‌سازی خودکار
 • جدا کردن متا دیتاها از تصاویر

نکته: برای فعال شدن و استفاده از تمامی امکانات افزونه نیاز به ثبت‌نام و درج ایمیل در سایت مخصوص این افزونه رادارید که مراحل آن بسیار کوتاه و ساده است. پس‌ از آن امکان بهینه‌سازی تصاویر به‌صورت تکی و دسته‌جمعی را خواهید داشت.
این افزونه تاکنون ۲۰۰۰نصب فعال داشته است.

جمع‌بندی 

یکی از مهم‌ترین موارد موجود در هر وب‌سایت، تصویر است. توجه به بهبود بخشیدن به تصاویر در وردپرس یا هر سیستم دیگری علاوه بر تأثیر مثبت بر روی سئو، باعث افزایش زمان بارگذاری صفحات نیز خواهد شد. بهینه‌سازی تصاویر شامل مواردی مانند:

 • تناسب در سایز تصاویر
 • مناسب بودن حجم تصاویر
 • کیفیت مطلوب
 • داشتن نام مناسب
 • و…

در این آموزش پنج افزونه کاربردی را جهت بهینه‌سازی تصاویر و سئو فرندلی کردن سایت معرفی کردیم و حال برای اینکه بتوانید نتیجه درستی بگیرید، جدول زیر را مشاهده کنید:

conclution-بهبود بخشیدن به تصاویر در وردپرس

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) کانال تلگرام همیار وردپرس

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

۲۶۰,۷۶۱ نفر

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته جدید شاخص

 1. […] ذکر است افزونه‌های متعددی برای بهبود بخشیدن به تصاویر در وردپرس وجود دارند که در این بین افزونه WP Smush مورد بسیار مناسبی […]

 2. […] ذکر است افزونه‌های متعددی برای بهبود بخشیدن به تصاویر در وردپرس وجود دارند که در این بین افزونه WP Smush مورد بسیار مناسبی […]

 3. […] ذکر است افزونه‌های متعددی برای بهبود بخشیدن به تصاویر در وردپرس وجود دارند که در این بین افزونه WP Smush مورد بسیار مناسبی […]

 4. ببخشید من از smush it استفاده کردم
  اما دیگه تصویری در سایت لود نمیشه
  فکر میکنم به خاطر اینه که تغییر نام پیدا نکرده
  اگر کمکم کنید بسیار سپاسگذارم

 5. ببخشید من از این افزونه استفاده کردم
  اما دیگه تصاویر در سایت لود نمی شه
  اگر کمکم کنید بی نهایت ممنون میشم

 6. 3 سال عضو همیار وردپرس

  باتوجه به اینکه افزونه smusch خیلی بیشتر از همه نصب شده و محبوب تر از همه هم هست. میشه گفت که بهترین افزونه برای بهینه سازی عکس هاست؟؟؟

 7. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید.
  همیار وردپرس از کدوم افزونه استفاده میکنه؟؟

 8. […] طوری که در مقاله های قبلی در همیار وردپرس به بهینه سازی تصاویراشاره کردیم یک پلاگین مانند Smush Image Compression and Optimization یا […]

مطالب زیر را حتما بخوانید

محبوبترین‌های آموزش آنلاین

 • دوره ۱۳ جامع وبمستران هوشمند

  ۶.۸ میلیون تومان
  ساخت کسب‌و‌کار اینترنتی امروزه یکی از اساسی‌ترین کارها برای ایجاد یا توسعه درآمدزایی میباشد. هر ایده‌ای که دارید میتوانید آنلاین در فضای اینترنتی راه اندازی نمایید فقط کافیست که بخواهید. یا اگر چندین سال...
 • دوره جامع ۰ تا ۱۰۰ آموزش طراحی سایت و آموزش طراحی فروشگاه اینترنتی

  ۱.۹ میلیون تومان
  آموزش صفر تا صد دوره طراحی سایت یاد میدهد به شما که چگونه یک طرح گرافیکی بزنید‌‌‌‌‌‌ ،‌کد نویسی کنید و یاد بگیرید که چگونه آن را تبدیل به قالب وردپرس و ووکامرس کنید .با این آموزش میتوانید ،هر نوع سایت خبری و...
 • کسب‌ و کارهای اینستاگرامی

  ۲۹۰ هزار تومان
  اینستاگرام فرصتی فوق‌العاده است. با توجه به اینکه هر روز آمار استفاده کنندگان ایرانی از اینستاگرام افزوده می‌شود و واقعا خود اینستاگرام هم به شدت قوی و مرتب بروزرسانی می‌کند، بازار خیلی خوبی برای تجارت...
مشاهده همه آموزش‌های آنلاین