نمایش دسته بندی مطالب در پیوندهای یکتای وردپرس

با عرض سلام خدمت کاربران همیار وردپرس؛
بدون شک دسته بندی مطالب در نوشته ها امکان مرتب کردن مطالب براساس محتوا را فراهم می کند و باعث می شود تا کاربران راحت تر به مطالب مورد علاقه خود دسترسی پیدا کنند. همانطور که می دانید برای ایجاد دسته ها و ویرایش آنها در وردپرس کاملا آزادانه از بخش دسته ها و افزودن آن می توان اقدام کرد.
شما می توانید در پیشخوان از طریق گزینه دسته ها در بخش نوشته، دسته بندی مطالب در وردپرس را انجام دهید و به هر دسته از مطالب چندین زیر دسته اختصاص دهید.

نمایش دسته بندی مطالب در پیوندهای یکتای وردپرس

در این آموزش می خواهیم اسم دسته ها را نیز در بخش پیوندهای یکتا و ر انتهای آدرس نوشته ها قرار دهیم. شاید بپرسید چه لزومی دارد؟
این خود یک گزینه است که می توانید امتحان کنید و بعضی افراد خواهان آن بوده اند. و از طرفی در سئوی مطالب وردپرسی شما موثر است و می تواند نقش اساسی ایفا کند. پس می توانیم به عنوان یک گزینه به آن نگاه کنیم و به بررسی آن بپردازیم.

بررسی دسته ها

پس اول از همه دسته بندی مطالب در وردپرس را ایجاد کنید و یا دسته های خود را چک کنید.
در هر نوشته کافیست ابتدا به بخش تنظیمات وردپرس در پیشخوان مراجعه کنید و مطابق شکل زیر بر روی گزینه پیوندهای یکتا کلیک کنید و url را در بخش پیوندهای یکتا تعریف کنید.

  نحوه ارسال خودکار پست به فیس بوک از وردپرس

تغریف پیوندهای یکتا- دسته بندی مطالب در وردپرس

حال برای اینکه در پیوندهای یکتای خود از حالت دسته بندی مطالب در وردپرس استفاده کنید می توانید در بخش ساختار دلخواه از کد زیر استفاده کنید :

/%category%/%postname%/

استفاده از کد در ساختار دلخواه برای دسته بندی مطالب در وردپرس

در قسمت ساختار دلخواه ، لینک هر نوشته براساس نام دسته وعنوان نوشته را در بالا مشاهده می کنید که به آن صورت نوشته می شود.

افزودن نوشته جدید

حال به بخش نوشته ها رفته و روی افزودن نوشته ی جدید کلیک می کنیم. سپس عنوان نوشته را وارد کرده و دسته ی مربوطه را انتخاب می کنید. بعد از آن می توانید مشاهده کنید که دسته ی مورد نظر نیز در آدرس نوشته نمایان خواهد شد:

نتیجه ی پایانی دسته مطالب در وردپرس

موفق باشید…

منبع: wpbegginer

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.