ابعاد استاندارد استوری و پست در اینستاگرام

ابعاد استوری و پست در اینستاگرام

اینستاگرام؛ یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی که گاهی فراموش می‌کنیم واقعا یک شبکه اجتماعی است. در واقع تبدیل شده به یک بستر کاملا قوی و تجاری که افراد با کمک آن کسب و کارهای خود را معرفی کرده و رشد می‌دهند. هر پلتفرمی قوانین مخصوص به خود را دارد. مثلا در اینستاگرام برای انواع پست‌ها سایزهای مشخصی تعیین شده که باید محتوای خود را در قالب این اندازه‌ها بسازیم. در این مقاله قصد داریم ابعاد استوری و پست در اینستاگرام را با هم بررسی کرده و هر کدام را بطور جداگانه شرح دهیم.

ابعاد استوری و پست در اینستاگرام

حتما تا به حال شنیده‌اید که می‌گویند پست ۱:۱ یا ۹:۱۶ یا امثال این موارد! این‌ها به اصطلاح Aspect Ratio نام دارند که یک نسبت مشخص برای عرض و طول تصویر محسوب می‌شود. وقتی می‌گوییم برای پست خود ابعاد ۱:۱ درنظر بگیرید یعنی نسبت طول و عرض تصویر باید یکی باشد. یعنی چه ابعاد پست شما ۱۰۰۰ در ۱۰۰۰ پیکسل باشد چه ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ فرقی ندارد و در یک قالب مربعی شکل قرار می‌گیرد. اما باز هم بهتر است همان ابعادی که سایز پست های اینستاگرام است، رعایت کنیم.

یادتان باشد فرمت اندازه‌های پست و ابعاد استوری اینستاگرام با پیکسل درنظر گرفته می‌شود. پس هر عددی که مشاهده می‌کنید باید به پیکسل محاسبه شده و برای ساخت پست و استوری درنظر گرفته شود. با رعایت کردن این موارد قطعا تصاویر و ویدیوهای باکیفیت‌تری را ارائه می‌دهید و مخاطب نیز از آن بهتر بهره‌ می‌برد.

سایز پست تصویری اینستاگرام

پست اینستاگرام بصورت تصویری یا ویدیویی است که برای مخاطبین خود در پیج قرار می‌دهید. اما قبل از هر چیزی اول باید بدانید ابعاد پست اینستاگرام چقدر است و سپس برای آن مشغول به ساخت محتوا و ادیت آن شوید. شما در سه اندازه مشخص می‌توانید پست‌های خود را بسازید.

  • ۱:۱ یعنی بصورت مربعی و در ابعاد ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ پیکسل: این ابعاد از همان ابتدا در اینستاگرام موجود بود که برای پست‌های تصویری و انواع پست‌های اسلایدی کاربرد دارد.
  • ۴:۵ یعنی بصورت مستطیل عمودی در ابعاد ۱۰۸۰ در ۱۳۵۰ پیکسل: به عنوان پست‌های اینستاگرام کاربرد داشته و می‌توان ویدیوها و پست‌های تصویری را در این ابعاد ایجاد کرد و حتی می‌توان به عنوان پست‌های چند اسلایدی مورد استفاده قرار داد.
  • ۱.۹۱:۱ یعنی بصورت مستطیل افقی در ابعاد ۱۰۸۰ در ۶۰۸ پیکسل: معمولا از این نوع پست‌ها هم در اینستاگرام و هم برای کانال‌های دیگر مانند یوتیوب استفاده می‌کنند. قرار دادن ویدیوها در این ابعاد در اینستاگرام نیز امکانپذیر است.
  • ابعاد کاور و ویدئو instagramTV: این قابلیت با عنوان IGTV روی کار آمد که یک ویدیوی عمودی در ابعاد همان استوری و ریلز یعنی ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ است. همچنین کاور آن با نسبت ابعاد  1:1.55 یعنی 654×420 در نظر گرفته شده است.
  روش های دیلیت اکانت واتساپ در گوگل، ios و اندروید

ابعاد استوری و پست در اینستاگرام

این اندازه‌ها برای پست‌های تصویری و ویدیویی یکی است اما نکاتی در مورد هر مدل پست وجود دارد.

  • اندازه عکس برای پست اینستاگرام افقی: معمولا از این مدل پست‌ها کمتر برای حالت تصویری استفاده می‌شود. اما گاهی ممکن است تصویر به گونه‌ای باشد که برای نمایش تمام بخش‌های آن مجبور به استفاده از این سایز یعنی ۱۰۸۰ در ۶۰۸ پیکسل باشیم.
  • سایز پست تصویری عمودی: در حال حاضر از این اندازه عکس بیشتر استفاده می‌شود که بصورت عمودی و در ابعاد ۱۰۸۰ در ۱۳۵۰ پیکسل قابل تنظیم است.
  • سایز پست بصورت مساوی و مربعی: این اندازه مربعی یعنی ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ برای تصاویر زیاد مورد استفاده قرار گرفته و بسیار بی‌دردسر تنظیم می‌شود. این ابعاد بصورت ۱:۱ تنظیم می‌شوند.

سایز پست ویدیویی اینستاگرام

تفاوتی از نظر ظاهری در پست‌های تصویری با ویدیویی وجود ندارد اما با توجه به اندازه‌های گفته شده باید مواردی را برای پست‌های ویدیویی درنظر گرفت:

  • ویدیو ۳۰ فریم بر ثانیه است.
  • طول هر ورقه ویدیویی ۶۰ ثانیه است.
  • اندازه ویدیو نباید بیشتر از ۴ گیگ باشد.

ابعاد ریلز در اینستاگرام

ریلز نوع دیگری از پست اینستاگرام بصورت ویدیویی بوده که نهایتا ۹۰ ثانیه است و معمولا بصورت تکنیکی خلق می‌شود. مدتی است که پا به عرصه گذاشته و با انتشار منظم آن، بازدیدها به میزان قابل توجهی بالا می‌روند. سایز استاندارد پست اینستاگرام از نوع ریلز با ابعاد ۹:۱۶ بصورت عمودی است که به اندازه ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ پیکسل ساخته می‌شود. این ابعاد در زمان نمایش مشخص است و در بخش ریلزها نمایان می‌شود. اما ابعادی که از کاور هر ریلز در فید اینستاگرام قابل مشاهده است ۱:۱ بوده که همان ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ است. شما برای نمایش جذاب و بهتر پست‌ها در بخش فید باید سایز پست اینستا را برای کاور همان ۱:۱ درنظر بگیرید. یعنی در وسط کار قرار دهید تا کاملا مشخص باشد.

اندازه استاندارد ریلز

ابعاد استوری اینستاگرام

یکی دیگر از گزینه‌های مفید و ضروری در اینستاگرام که مدرسین اینستاگرام بسیار روی آن تاکید دارند، استوری‌های اینستاگرام است. با کمک این استوری‌ها اتفاقات روزمره، بلاگری و نکات مهم روز را به مخاطبین خود منتقل می‌کنیم. ابعاد استوری اینستاگرام مانند ریلز ۹:۱۶ بوده یعنی ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ پیکسل است. در استوری‌ها تصاویر را به مدت زمان ۵ ثانیه و استوری ویدیویی را تا ۱۵ ثانیه می‌توان دید.

جمع بندی

اینستاگرام بستر خوبی برای راه اندازی کسب و کارها یا فعالیت‌های شرکتی است. شما در این بستر هر نوع کسب و کاری از انواع بلاگری تا بیزینس‌های حرفه‌ای را می‌توانید ایجاد کنید و مخاطبین خود را داشته باشید. اما یادتان باشد برای داشتن عملکردی بهتر حتما باید یک سری قانون مانند سایز عکس برای پست اینستاگرام، سایز استوری اینستاگرام، سایز ویدیوها و … را حتما مطابق با آنچه اینستاگرام تعریف شده در نظر گرفت.

سوالات متداول

یک شبکه اجتماعی حرفه ای که تبدیل به یک بستر کسب درآمد شده و افراد به طرق مختلف از آن درآمد کسب می کنند.
زیرا در اینستاگرام ابعاد مشخصی برای هر مدل پست، استوری، ریلز و ... مشخص شده و بهتر است ما نیز مطابق با همان پست‌های خود را بسازیم.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.