آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوای مختلف، نیازمند نصب بر روی ‌وب‌سرور مناسب جهت پاسخگویی آن سیستم است. وردپرس نیز به عنوان یکی از برترین سیستم‌های مدیریت محتوا، نیازمند نصب بر روی هاست مناسب است و استفاده از هاست لینوکس بهترین گزینه برای راه‌اندازی سایت با وردپرس است. در مقاله قبلی نحوه نصب وردپرس روی سی پنل را آموزش دادیم اما امروز قصد داریم به شما نحوه نصب وردپرس در دایرکت ادمین را آموزش دهیم.

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

در ابتدا شما نیاز به تهیه هاست دایرکت ادمین از هاستینگ معتبر دارید. در تهیه هاست موارد زیادی حائز اهمیت هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به فضا، پهنای باند، تعداد ساب دامین، تعداد ادان دامین و به طور کلی امکاناتی که هاستینگ به شما ارائه می‌کند اهمیت زیادی خواهند داشت.

دانلود وردپرس

پس از تهیه هاست موردنیاز خود، باید آخرین نسخه CMS وردپرس را دانلود کنید. پس از دانلود آخرین نسخه وردپرس، وارد هاست دایرکت ادمین خود شوید.

برای ورود به هاست دایرکت ادمین خود کافی است پورت ۲۲۲۲ را پس از دو نقطه در ادامه دامین خود تایپ کنید و آن را در مرورگر خود باز کنید. به طور مثال اگر دامین شما site.com باشد، آدرس ورود به دایرکت ادمین خود به صورت site.com:2222 خواهد بود.

login direct admin-نصب وردپرس در دایرکت ادمین

پس از ورود به دایرکت ادمین، از طریق منوی دایرکت ادمین یا بخش مشخص شده در تصویر زیر، وارد فایل منیجر هاست خود شوید. پس از ورود به این بخش باید فایل مربوط به وردپرس را که به صورت Zip در دسترس شما است در آدرس دلخواه خود آپلود کنید. اگر نیاز دارید وردپرس بر روی دامین اصلی شما نصب شود، کافی است پس از ورود به فایل منیجر، وارد فایل Public_html شوید و در پایان همین صفحه بر روی گزینه Upload files to current directory کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه وارد صفحه آپلود فایل می‌شوید که باید فایل وردپرس را از طریق بخش Browse انتخاب کنید و در نهایت بر روی گزینه Upload Files کلیک کنید تا فایل‌ وردپرس از کامپیوتر شخصی شما به هاست منتقل شود.

upload-نصب وردپرس در دایرکت ادمین

پس از مدت زمان کوتاهی با پیغامی مبنی بر موفقیت آپلود مواجه می‌شوید که در اینصورت باید به محل قبلی بازگردید. در این بخش فایل آپلود شده مربوط به وردپرس مشاهده می‌شود که می‌توانید با استفاده از گزینه Extract آن را از حالت فشرده خارج کنید. با کلیک بر روی این گزینه فایلی به نام WordPress می‌بینید که باید تمامی فایل‌ها را انتخاب کنید. پس از انتخاب فایل‌ها بر روی Add to Clipboard کلیک کنید. سپس به محل Public_html بازگردید و در نهایت بر روی Move Clipboard Files here کلیک کنید تا فایل‌های وردپرس به این محل منتقل شوند و در نهایت نصب وردپرس در دایرکت ادمین صورت گیرد. 

start-نصب وردپرس در دایرکت ادمین

پس از انتقال فایل‌ها باید آدرس سایت خود را در مرورگر باز کنید. پس از باز کردن آدرس سایت، نصب‌کننده وردپرس را مشاهده خواهید کرد. در این بخش باید بر روی بزن بریم! کلیک کنید تا ادامه نصب را مشاهده کنید.

بخش ورود اطلاعات دیتابیس

در این بخش شما باید اطلاعات دیتابیس را وارد کنید و نیاز به ساخت دیتابیس دارید. برای ساخت دیتابیس باید مجددا وارد هاست خود شوید. پس از ورود به بخش اصلی هاست، وارد بخش MySQL Management شوید و اقدام به ایجاد دیتابیس کنید. در این بخش بر روی  Create new Database کلیک کنید.

create new db-نصب وردپرس در دایرکت ادمین

در صفحه نمایان شده باید اطلاعات مربوط به دیتابیس خود را وارد کنید.

enter data-نصب وردپرس در دایرکت ادمین

Database Nameدر این بخش باید نامی را جهت استفاده از دیتابیس انتخاب کنید.
Database Username: در این بخش باید نام‌ کابری برای دیتابیس خود انتخاب کنید.
Username Password: در این بخش باید پسوردی را برای دیتابیس خود انتخاب کنید.
Confirm Password: پسورد وارد شده در بخش قبلی را در این بخش نیز وارد کنید.
Randomبا کلیک بر روی این گزینه دایرکت ادمین به صورت خودکار برای شما یک پسورد ایمن انتخاب می‌کند که به شما نیز نمایش داده می‌شود.

done-نصب وردپرس در دایرکت ادمین

اطلاعات وارد شده در بخش بالا، برای ادامه‌ی نصب وردپرس در دایرکت ادمین لازم هستند. پس از وارد کردن آن‌ها را برای خودتان ذخیره کنید تا در ادامه بتوانید از آن استفاده کنید.  با کلیک بر روی گزینه Create بخش دیگری به شما نمایش داده می‌شود که اطلاعات دیتابیس در آن دیده می‌شود.

db info-نصب وردپرس در دایرکت ادمین

نام پایگاه داده: نامی که در بخش ایجاد دیتابیس وارد کرده‌اید، اینجا نیز وارد کنید.
نام کاربری: نام‌کاربری‌ انتخاب شده در بخش ایجاد دیتابیس را در این بخش وارد کنید.
پسورد: پسورد انتخاب شده در بخش ایجاد دیتابیس را در این بخش وارد کنید.
میزبان پایگاه داده: میزبان پایگاه داده مربوط به هاست مورد استفاده است که برای هاست‌های لینوکس به صورت پیشفرض localhost است و نیازی به تغییر این بخش نخواهید داشت.
پیشوند جداول: پیشوند جداول برای ایجاد جدول در دیتابیس مورد استفاده قرار می‌گیرد که نیازی به تغییر آن نیست. البته اگر نیاز به تغییر آن دارید، می‌توانید به جای کلمه wp از کلمه دیگری استفاده کنید.

اکنون به آدرس سایت خود مراجعه کنید و در بخش قبلی اطلاعات دیتابیس را وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات بر روی گزینه فرستادن کلیک کنید تا اطلاعات جدول‌های مربوط به وردپرس بر روی دیتابیس ایجاد شوند. در بخش بعدی نیز بر روی اجرای نصب کلیک کنید تا در صفحه نمایان شده اطلاعات اصلی سایت خود را وارد کنید.

welcome-نصب وردپرس در دایرکت ادمین

عنوان سایت: در این بخش باید نامی را برای سایت وردپرسی خود انتخاب کنید.
نام‌کاربری: در این بخش باید نام کاربری جهت ورود به بخش مدیریت انتخاب کنید.
رمز: در این بخش باید برای نام‌کاربری انتخاب شده، پسوردی را انتخاب کنید.
تایید رمز: در صورتی که پسورد شما ایمنی کافی  را نداشته باشد، باید این گزینه را انتخاب کنید تا وردپرس از شما ایراد نگیرد و اجازه ثبت اطلاعات با پسورد ضعیف را بدهد.
ایمیل شما: در این بخش باید ایمیلی جهت ارسال نوتیفیکشن‌ها و اطلاع‌رسانی‌های وردپرس وارد کنید. همچنین با استفاده از ایمیل نیز می‌توانید وارد سایت وردپرسی خود شوید.
نمایش به موتورهای جستجو: با استفاده از این گزینه می‌توانید به موتور‌های جستجو اجازه بررسی سایت خود را ندهید! اگر نیاز دارید سایت شما توسط موتورهای جستجو بررسی شود و نتایج آن در ایندکس‌های گوگل نمایش داده شوند، این گزینه را تیک نزنید.

enter wp-نصب وردپرس در دایرکت ادمین

پس از درج اطلاعات بالا نصب وردپرس در دایرکت ادمین انجام می‌شود و می‌توانید آن را مدیریت کنید. پس از نصب، اطلاعات شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید با کلیک بر روی ورود وارد سایت شوید.

enter data-نصب وردپرس در دایرکت ادمین

در این بخش می‌توانید با استفاده از نام‌کاربری و پسورد خود وارد پیشخوان وردپرس شوید و سایت خود را مدیریت کنید.

جمع بندی

بهترین هاست جهت نصب وردپرس، هاست لینوکس است که در سیستم‌ عامل‌های مختلف ارائه می‌شود. مهم‌ترین این سیستم‌ عامل‌ها سی‌پنل و دایرکت ادمین هستند که در هاستینگ‌های مختلف ارائه می‌شوند. نصب وردپرس بر روی هاست‌های مختلف کاملا مشابه یکدیگر صورت می‌گیرد اما تفاوت‌های کوچکی با یکدیگر دارند. در این مقاله اقدام به آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین کردیم.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

۲۶۷,۱۰۹ نفر

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته جدید شاخص

 1. سلام من همه مراحل رو انجام دادم ولی وقتی ادرس سایت رو میزنم هیچی نمیاد

 2. سلام.
  من هاست دایرکت ادمین با دامنه خریدم
  دامنه هنوز فعال نشده و و با ایپی فایل های ورد پرس را اپلود و اکسترکت کردم ولی وقتی ای پی سایت رو میزنم با این ارور روبه رو می شم.
  Apache is functioning normally

 3. سلام من دامنه ای خریدم به همراه هاست. بعد وردپرس رو نصب کردم. ولی وقتی سایت باز میشه این ارور رو میده/:

  lookup malileh-store.ir on 67.207.67.2:53: no such host

 4. سلام و خسته نباشید.
  من همه ی کار هایی که شما گفتین رو انجام دادم ولی وقتی سایت رو باز میکنم باز نمیشه .
  لطفا میشه منو راهنمایی بکنید؟

 5. 2 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  همه کارا رو کردم
  ولی آدرس سایت رو میزنم این پیغام میاد
  This site can’t be reached
  bookseller.ir’s server IP address could not be found.
  Did you mean http://bookseller.com/?
  Search Google for bookseller ir
  ERR_NAME_NOT_RESOLVED
  چکارش کنم

 6. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من هم دقیقا همین سوال دارم ،
  وردپرس رو کامل نصب کردم به کنترل پنلم وارد میشم ویک قالب انتخاب میکنم ولی وقتی آدرس سایت رو تو مرورگر وارد میکنم سایت بالا نمیاد و با پیغام
  Welcome to the home of
  To change this page, upload your website into the public_html directory
  روبه رومیشم
  ۰
  مراحل انجام دادم و پایگاه داده هم ساختم اما صفحه نصبی وردپرس باز نمی شه ؟
  شما ارسال کردین که
  اطلاعات پوشه ی wordpress رو به روت یعنی public_html منتقل کنید.
  ۰
  یعنی باید add to cliboard

  برنم ، و اینکه لطفا بگین خود پوشه وردپرس باز کنم و add to cliboard بزنم آیا؟؟

 7. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ، وقت بخیر ممکن هست راهنمای م کنید ، من میخوام ورد پرس را در هاست نصب کنم ، اما من در هاست سرور م تعداد زیادی هاست دیگه دارم برای نصب این چنینی باید چکار کنم؟ اگر می شه مراحل دقیق بهم بگین؟
  مشابه این چنینی
  روی هاستم دامنه های متعددی وجود داره که همه اونام با ورد پرس هستن
  باید فقط یه پایگاه داده جدید درست کنم؟
  چیکار باید بکنم برای اینکه دامنه جدید رو بالا بیارم رو این هاست؟
  ۰

 8. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من همه مراحل رو انجام دادم ولي آدرس سايت رو كه وارد می كنم پیغام working رو نشون میده

  • تنظیمات DNS را چک کنید. شاید آدرس ها درست نوشته نشده اند. مطمین شوید همان دو آدرسی که شرکن هاستینگ به شما داده است را در تنظیمات DNS دامنه خود ثبت کردید

 9. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر
  روی هاستم دامنه های متعددی وجود داره که همه اونام با ورد پرس هستن
  باید فقط یه پایگاه داده جدید درست کنم؟
  چیکار باید بکنم برای اینکه دامنه جدید رو بالا بیارم رو این هاست؟

 10. با سلام من هاست و دامنه گرفتم و تو دایرکت ادمین میرم همین کارها رو انجام میدم دیتا هم درست کردم ولی آدرس سایتم رو وارد میکنم میگه server not found
  پوشه زیپ شده وردپرس را در درایو c گذاشته ام مشکل چیه؟کمکم کنید ممنونتون میشم

 11. سلام
  ببخشید من فایلهای ورد پرس رو به پوشه File Manager انتقال دادم و همه مراحل رو تا مرحله نصب وردپرس انجام دادم. الآن وقتی آدرس سایت رو تو مرورگر میزنم صفحه مربوط به نصب وردپرس رو نمیاره و این پیام رو میده
  This web site has just been created from WebsitePanel and it is still under construction.
  The web site is hosted by AcmeHosting.

 12. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  وردپرس رو کامل نصب کردم به کنترل پنلم وارد میشم ویک قالب انتخاب میکنم ولی وقتی آدرس سایت رو تو مرورگر وارد میکنم سایت بالا نمیاد و با پیغام
  Welcome to the home of
  To change this page, upload your website into the public_html directory
  روبه رومیشم

 13. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من پس از اضافه کردن چندین افزونه به یک اروری بر میخورم که نمیتونم افزونه هارو آپدیت کنم و ارور Internal Server Error را میدهد و اینکه نمیتونم تغییری در قسمت سفارشات انجام بدم و دکمه ذخیره را هر چندبار که میزنم بدون تغییر نمایش داده میشه.

  ممنون میشم زودتر راهنماییم نمایید

 14. سلام خدمت تیم همیار وردپرس

  من میخوام برای دامین اصلی ساب دامین بسازم توی دایرکت ادمین و تمام کارارو هم درست انجام میدم ولی با ارور زیر مواجه میشم .

  Fatal error: Call to undefined function deactivate_plugins() in /home2/omidmark/domains/omidmarket.com/public_html/mag/wp-content/plugins/wp-statistics/wp-statistics.php on line 19

  ممنون میشم راهنماییم کنید.

 15. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید
  من بعد از اینکه اطلاعات پایگاه دادمو وارد می کنم و روی (بزن بریم)کلیک می کنم صفهحه میاد که میگه((خب، رفیق! دیگه تو این مرحله از نصب کار شما انجام شد و وردپرس میتونه با پایگاه‌داده ارتباط برقرار کنه، اگه آماده‌ای، وقتش شده که…))بعد از این پیام می زنم رو اجرای نصب اما صفحه سفید میشه و هیچی نمیاد میشه منو راهنمایی کنید >؟؟؟

 16. 2 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و خسته نباشید..من ورد پرس رودر قسمت فایل منیجر ریختم و تغییرات مربوط رو هم در فایل wp_config انجام دادم اما هرچی آدرس سایت رو وارد میکنم نصب ورد پرس رو شروع نمیکنه و همش منو به پنل هاست منتقل میکنه…ممنون میشم راهنماییم کنید.

 17. با سلام و خسته نباشید
  من تا مرحله ی قبل از نصب ورد پرس رو به دقت انجام دادم اما وقتی که آدرس سایت رو میزنم تا نصب ورد پرس شروع بشه باز دوباره لوگوی پارس پک رو نشون میده و منو دوباره به پنل هاست تو سایتش منتقل میکنه…نمیدونم چرا نصب رو شروع نمیکنه…ممنون میشم راهنماییم کنید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

محبوبترین‌های آموزش آنلاین

 • دوره ۱۳ جامع وبمستران هوشمند

  ۶.۸ میلیون تومان
  ساخت کسب‌و‌کار اینترنتی امروزه یکی از اساسی‌ترین کارها برای ایجاد یا توسعه درآمدزایی میباشد. هر ایده‌ای که دارید میتوانید آنلاین در فضای اینترنتی راه اندازی نمایید فقط کافیست که بخواهید. یا اگر چندین سال...
 • دوره جامع آپ استارتاپ

  ۵.۸ میلیون تومان ۴.۱ میلیون تومان
    تمام بیلبوردهای شهر پر شده از تبلیغات کسب‌و‌کارهای آنلاین یا همان استارتاپ‌ها. استارتاپی‌هایی برای درخواست تاکسی، سفارش غذا، تعمیرات خودرو در محل، کارواش و حتی خشکشویی آنلاین! نمی توان انکار کرد که...
 • دوره جامع ۰ تا ۱۰۰ آموزش طراحی سایت و آموزش طراحی فروشگاه اینترنتی

  ۱.۹ میلیون تومان
  آموزش صفر تا صد دوره طراحی سایت یاد میدهد به شما که چگونه یک طرح گرافیکی بزنید‌‌‌‌‌‌ ،‌کد نویسی کنید و یاد بگیرید که چگونه آن را تبدیل به قالب وردپرس و ووکامرس کنید .با این آموزش میتوانید ،هر نوع سایت خبری و...
مشاهده همه آموزش‌های آنلاین