کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه راه بیندازید!

کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

امروزه شما ‌می‌توانید از اینترنت درآمد بسیار زیادی داشته باشید! در واقع شما اگر این جمله‌ را سال‌ها پیش می‌خواندید اصلا باور نمی‌کردید، اما امروزه اصلا اینگونه نیست، گسترش اینترنت موجب شده است که راه‌ و روش‌هایی برای درآمد‌زایی از آن وجود داشته باشد و شما بتوانید از طریق آنها کسب درآمد میلیونی داشته باشید. کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه یکی از مهم ترین مزیت‌های اینترنت است که شما نیاز نیست سرمایه اولیه زیادی داشته باشید و حتی ‌می‌توانید یک شغل اینترنتی در خانه داشته باشید به عنوان شغل اول یا شغل دوم، ما در این مقاله می‌خواهیم به شما آموزش دهیم که با چه روش‌هایی ‌می‌توانید کسب درآمد اینترنتی داشته باشید.

کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • کسب و کار فیزیکی یا اینترنتی مسئله این است؟!
 • روش کسب درآمد اینترنتی بدون سرمایه
  • کسب درآمد اینترنتی از طریق طراحی سایت
  • کسب درآمد اینترنتی از طریق طراحی گرافیک
  • کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه از طریق برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل
  • کسب درآمد اینترنتی از طریق مدیریت تولید محتوا
  • کسب درآمد اینترنتی از طریق مدیریت شبکه‌های اجتماعی
  • کسب درآمد اینترنتی از طریق سئو
  • کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه از طریق همکاری در فروش
  • کسب درآمد اینترنتی از طریق راه‌اندازی فروشگاه آنلاین
  • کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه از طریق وبلاگ
  • کسب درآمد اینترنتی از طریق فروش دوره آموزشی

کسب و کار فیزیکی یا اینترنتی مسئله این است؟!

Physical or Internet business-کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه
کسب و کار فیزیکی یا اینترنتی

خیلی خوب! بهتر است همین اول مقاله به این سوال پاسخ دهیم که کدام این روش‌ها برای شما مناسب می‌باشد، اکثر افراد هستند که به اینترنت هیچ علاقه‌ای ندارند و حتی اینترنت را مضر می‌دانند، اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید این مقاله اصلا به شما پیشنهاد نمی‌شود، اما اگر علاقه‌مند به داشتن درآمد میلیونی هستید حتما این مقاله تا انتها مطالعه کنید.

کسب و کار‌های فیزیکی چندین سال رواج داشتند و همچنان هم یک منبع درآمدی هستند برای افراد، اما برای راه اندازی کسب و کار فیزیکی شما نیاز به سرمایه دارید تا بتوانید یک جایی را اجاره یا خریداری کنید تا بتوانید محصولاتی را از طریق آنجا بفروشید، اما کسب و کار اینترنتی اصلا اینگونه نیست و شما بدون سرمایه اولیه ‌می‌توانید شروع به درآمد کنید؛ پس تصمیم‌گیری با خودتان است که می‌خواهید کدام روش را برای راه‌ا‌ندازی کسب و کار انتخاب کنید.

و یا شاید جزو دسته افرادی باشید که می‌خواهید یک شغل اینترنتی در خانه داشته باشید که بتوانید کسب درآمد خود را افزایش دهید، اینترنت برای شما بسیار مناسب است. با روش‌هایی که ما در ادامه این مقاله به شما معرفی می‌کنیم، ‌می‌توانید یک شغل اینترنتی در خانه داشته باشید.

روش‌های کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه

روش‌های زیادی برای سب و کار اینترنتی بدون سرمایه وجود دارد که شما با استفاده از آنها قادر خواهید بود که کسب درآمد میلیونی داشته باشید، ما در این بخش مقاله قصد داریم یک سری روش‌هایی که در ایران برای کسب درآمد از اینترنت به کار می‌رود را معرفی کنیم و توضیحاتی درباره آنها به شما ارائه دهیم.

1. کسب درآمد اینترنتی از طریق طراحی سایت

web design business-کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه
کسب درآمد اینترنتی از طریق طراحی سایت

با گسترش اینترنت و استفاده کردن عموم مردم از اینترنت وب سایت‌ها بسیار افزایش یافته‌اند، در این بین شرکت‌ها و افرادی هستند که نیاز به سایت دارند اما تخصص کافی را برای انجام ‌این‌کار ندارند، شما ‌می‌توانید با یادگیری طراحی سایت پروژه‌هایی را که در این زمینه هستند از افراد و سازمان‌های مختلف دریافت کنید و درآمد خود را از این طریق شروع کنید، یکی از مزیت‌های این روش دورکار بودن شما است، یعنی ‌می‌توانید در خانه و وقت‌های اضافه خود پروژه‌های خود را انجام دهید و در زمان کاری به یک کار دیگر بپردازید.

طراحان وب درآمد خوبی دارند و اگر شما هم در این زمینه بتوانید تخصصی کار کنید حتما موفق خواهید بود، البته توجه داشته باشد که بازار طراحی وب در ایران خیلی شلوغ شده است و اگر بخواهید به صورت خیلی مبتدی در این بازار وارد شوید هرگز درآمد خوبی هم نخواهید داشت پس حتما قبل از شروع کار طراحی وب باید ‌این‌کار شوید و بتوانید سایت‌های تخصصی و خوبی را طراحی کنید.

افرادی هستند که علاقه به شغل طراحی وب دارند اما چون طراحی وب نیاز به کد نویسی دارد به سمت طراحی وب نمی‌روند، کد نویسی در سایت و اجرا هر سایتی مورد نیاز است اما شما ‌می‌توانید بدون کد نویسی هم یک طراح سایت باشید و پروژه‌های طراحی وب دریافت کنید.

سیستم‌های مدیریت محتوایی وجود دارند که با استفاده از آنها می‌تواند شروع به طراحی وب کنید بهترین این سیستم‌ها وردپرس است، شما هم ‌می‌توانید با وردپرس در عرض 5 دقیقه سایت را اجرا کنید و بعد با یک سری از افزونه‌ها آنرا طراحی کنید، توجه داشته باشید کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه از طریق طراحی سایت، یکی از گزینه‌هایی می‌باشد که شما ‌می‌توانید از آن به عنوان یک منبع درآمد بزرگ استفاده کنید.

2. کسب درآمد اینترنتی از طریق طراحی گرافیک

Graphic Design business-کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه
کسب درآمد اینترنتی از طریق طراحی گرافیک

طراحی گرافیک یکی دیگر از شغل‌هایی است که ‌می‌توانید از آن کسب درآمد داشته باشید، به افرادی که طراحی گرافیک انجام می‌دهند گرافیست می‌گویند، که افرادی بسیار خلاق و ایده پرداز هستند. حال طراحی گرفیک به زیر شاخه‌های مختلفی تبدیل ‌می‌شود، برای مثال یک سری طراح گرافیک وجود دارد که بنر‌های تبلیغاتی طراحی می‌کنند یک سری طراح UI و UX هستند و…

درآمد هرکدام از این طراحان گرافیک در زیر شاخه‌های مختلف متفاوت است، شما هم باید زیر شاخه مورد نظر خود را در زمینه گرافیک انتخاب کنید. شاید فکر کنید که ‌این‌کار اصلا اینترنتی نیست! اما اینطور نیست گرافیست‌ها نیاز به اینترنت دارند و طرح‌های مختلفی را هر روز از طریق اینترنت مشاهده می‌کنند تا خلاق‌تر شوند.

یکی دیگر از کار‌هایی که گرافیست‌ها با اینترنت انجام می‌دهند، دریافت و تحویل پروژه‌ها است و اکثر پروژه‌های طراحی گرافیک از این طریق انجام می‌شود.

توجه داشته باشید همان‌طور که گفتیم شغل طراحی گرافیک نیاز به ایده پردازی و خلاقیت دارد تا بتوانید نظر کارفرما‌های خود را جلب کنید، اگر شما پروژه‌های خود را خیلی ساده و بدون ایده خاصی طراحی کنید هرگز نمی‌توانید کارفرما‌های خود را راضی کنید و به همین دلیل مشتریان شما خیلی کم خواهند بود.

درآمد تقریبی یک گرافیست چقدر است؟

همان‌طور که گفته شد درآمد گرافیست‌ها در زیر شاخه‌های مختلف متفاوت است و نمی‌توان دقیق این درآمد را مشخص کرد، البته در کل کار‌های فریلنسری و اینترنتی قیمت ثابتی ندارد و بستگی به کیفیت کار، این قیمت‌ها متغیر است؛ برای مثال طراحان UI و UX که درآمد خوبی دارند، البته این درآمد باز هم نسبت به کیفیت کار تفاوت است.

البته توجه داشته باشید یکه سری از گرافیست‌ها هستند که به صورت آزاد کار نمی‌کنند و با یک سازمان و شرکت خاصی همکاری دارند، این نوع کار کارمندی است و یک حقوق ثابت برای آن در نظر گرفته ‌می‌شود، البته این حقوق ثابت خیلی زیاد نیست.

یکی از مزیت‌های طراحی گرافیک نسبت به طراحی سایت نیاز نداشتن به دانش کد نویسی است و شما داشتن خلاقیت و یادگیری نرم افزار‌های گرافیکی ‌می‌توانید طرح‌های خود را ایجاد کنید و به همین دلیل است که کمی بازار گرافیکی ایران شلوغ شده است اما باز هم اگر در این زمینه تخصصی کار کنید ‌می‌توانید به خوبی یک شغل اینترنتی در خانه داشته باشید.

3. کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه از طریق برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل

Mobile application programming-کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه
برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل

یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از اینترنت برنامه نویسی اپلیکیشن‌های موبایلی است که امروزه خیلی رواج پیدا کرده است. درواقع برنامه نویسی یکی از 10 شغل پر درآمد دنیا است، البته این شغل نیاز به پیش نیاز‌های زیادی دارد و شما باید زبان‌های برنامه نویسی زیادی را یاد بگیرید تا بتوانید اپلیکیشن‌های اندرویدی را توسعه دهید.

به دلیل استفاده اکثر مردم از موبایل‌های هوشمند پروژه‌های زیادی هم توسط کارفرما‌ها وجود دارد که نیاز به اپلیکیشن‌های موبایلی دارند این پروژه‌ها از سطح مبتدی تا سخت وجود دارد و قیمت هر کدام از آنها هم متغیر است و اگر شما تخصص انجام این‌ها را داشته باشید ‌می‌توانید کسب درآمد بسیار عالی داشته باشید، البته سیستم عامل‌های موبایل هم متفاوت است، سیستم عامل‌های IOS و اندروید از مهم‌ترین و محبوب‌ترین سیستم‌های موبایل‌ها هستند که افراد در حال استفاده از آنها هستند.

کدام سیستم عامل درآمد بیشتری دارد؟

سیستم عامل اندروید محبوب‌ترین سیستم عامل است و اکثر افراد جامعه از این سیستم عامل استفاده می‌کنند، اگر می‌خواهید درآمد بیشتری داشته باشید و پروژه‌های بیشتری را هم کسب کنید، بهتر است سیستم عامل اندروید را برای آموزش و کار انتخاب کنید.

پیشنهاد ما هم این است که شما برای یادگیری سیستم عامل اندروید را شروع کنید و در این زمینه به یک متخصص تبدیل شوید و بعد از متخصص شدن در این زمینه شما ‌می‌توانید از طریق سایت‌های استخدامی و پروژه‌یابی که هم در ایران وجود دارند و هم خارجی هستند پروژه دریافت کنید و از طریق آنها کسب درآمد خود را شروع کنید. البته شما ‌می‌توانید به صورت کارمندی هم در شرکت‌های مختلفی که نیاز به برنامه نویس اندروید دارند استخدام شوید و هر ماه حقوق ثابت داشته باشید.

4. کسب درآمد اینترنتی از طریق مدیریت تولید محتوا

Content production management-کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه
کسب درآمد اینترنتی از طریق مدیریت تولید محتوا

تولید محتوا یکی از پرطرفدارترین و بهترین شغل اینترنتی در خانه است که می‌تواند برای شما خیلی مناسب باشد. امروزه اینترنت پراز محتوا‌های مختلف شده است و سایت‌های مختلف از نظر محتوایی درحال رقابت با همدیگر هستند و این یک فرصت شغلی بسیار خوب برای شماست.

اهمیت تولید محتوا روز به روز بیشتر ‌می‌شود و همه سایت‌هایی که در اینترنت فعالیت می‌کنند نیاز به تولید محتوا دارند تا بتوانند موفق شوند؛ درواقع یک سایت بدون محتوا خیلی بی‌ارزش است و هیچ مخاطبی را سمت خود جذب نخواهد کرد و تولید محتوا به سایت ارزش می‌دهد و هر سایتی که بتواند محتوا‌های غنی و خوب تولید کند حتما رتبه بهتری در موتور‌های جستجو خواهد داشت.

  روش های دیلیت اکانت واتساپ در گوگل، ios و اندروید
مهارت‌های مورد نیاز برای تولید محتوا

شغل تولید محتوا نیازمند مطالعه زیاد می‌باشد تا از نظر نگارش و لحن نوشتن، به یک نویسنده خوب تبدیل شوید. اما این تمام ماجرا نیست و شما باید یک فرد خلاق و ایده پرداز باشید تا بتوانید محتوا‌های متفاوت‌تری را تولید کنید.

درآمد تولید محتوا هم به صورت ثابت نیست و شما ممکن است در یک سایتی با یک قیمت پایین کار کنید اما در سایت‌ها و شرکت‌های دیگر با قیمت بالاتر کار کنید. این مبلغ توسط کارفرما‌ها تعیین ‌می‌شود و در بیشتر موارد به صورت کلمه‌ای محاصبه می‌شود.

یکی از مزایای ویژه تولید محتوا دورکار بودن آن است و شما ‌می‌توانید در ساعات غیر کاری، محتوا تولید کنید و درآمد خود را افزایش دهید. این شغل اینترنتی در خانه بسیار پر طرفدار است و افراد زیادی هم از آن کسب درآمد می‌کنند و درآمد‌های بسیار خوبی هم دارند.

5. کسب درآمد اینترنتی از طریق مدیریت شبکه‌های اجتماعی

Social network management
مدیریت شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی امروزه بسیار فراگیر شده‌اند و کاربران زیادی در آن حضور دارند و تعداد آنها روز به روز در حال افزایش است؛ به همین دلیل کسب و کار‌های آنلاین زیادی در این شبکه‌های اجتماعی به وجود آمده‌اند و حتی شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ هم در آن فعالیت می‌کنند و این یک فرصت شغلی بسیار عالی می‌تواند برای شما باشد!

این سازمان‌ها و شرکت‌ها به دلیل کمبود وقت نمی‌توانند به خوبی این شبکه‌های اجتماعی را مدیریت کنند و معمولا افرادی را برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود استخدام می‌کنند و این موضوع می‌تواند یک فرصت شغلی برای شما باشد!

پس شما ‌می‌توانید با یادگیری یک سری مهارت‌های مربوط به مدیریت شبکه‌های اجتماعی، در این شرکت‌خها استخدام شوید و از این طریق کسب درآمد نمایید.

یکی از مزیت‌های این شغل دورکار بودن است و شما قادر خواهید بود که شغل اینترنتی در خانه برای خود داشته باشید.

چه مهاریت‌هایی برای این سغل اینترنتی در خانه نیاز است؟

برای این شغل شما نیاز نیست که ماه‌ها و سال‌ها به کلاس‌های آموزشی مراجعه کنید و فقط با یک سری آموزش‌های کوتاه مدت می‌توانید به خوبی مدیریت شبکه‌های اجتماعی را در دست بگیرید.

این شغل تلفیقی از طراحی گرافیک و تولید محتوا است که باید به هردو این موارد مسلط باشید تا بتوانید پست‌های خوبی را تولید کنید. البته توجه داشته باشید شما برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی علاوه بر تولید محتوا، باید توانایی جذب مخاطب نیز داشته باشید تا در این شغل موفق باشید.

اگر از نظر درآمدی این شغل را بررسی کنیم، باید بگوییم که درآمد مناسبی دارد، و به عنوان شغل دوم می‌تواند بسیار مناسب باشد. این شغل می‌تواند به دو صورت برای شما درآمدزایی داشته باشد که یکی از آنها دریافت حقوق ثابت از کارفرماست و دیگری به صورت پورسانتی است که بر اساس میزان فروش هر محصول و یا خدمات کسب درآمد می‌کنید.

6. کسب درآمد اینترنتی از طریق سئو

seo master
کسب درآمد اینترنتی از طریق سئو

سئو یکی از پر درآمدترین شغل‌هایی است که شما ‌می‌توانید آنرا به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کنید و کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه خود را داشته باشید. درواقع سئو به یک سری از اصول گفته ‌می‌شود که شما ‌باید آنها را در سایت آنها را رعایت کنید تا وب سایت در نتایج موتور‌های جستجو رتبه بالاتری کسب کند؛ البته برای داشتن این شغل شما نیازمند مطالعه و تجربه زیادی در این زمینه، هستید.

در عین سخت بودن این کار، درآمد آن بسیار بالاست و می‌توان این شغل را به عنوان شغل اصلی در نظر گرفت و درآمد میلیونی در ماه داشت.

شما اگر بخواهید به یک سئو کار حرفه‌ای تبدیل شوید باید به تمامی قوانین گوگل پایبند باشید و قادر به تحلیل و بررسی داده‌های سنگین در ابزارهایی مانند گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول باشید.

آیا بعد از یادگیری می‌توانیم پروژه سئو پیدا کنیم؟

پروژه‌های سئو در سطح اینترنت فراوان هستند و اگر شما یک سئوکار حرفه‌ای باشید، حتما ‌می‌توانید پروژه‌های خوبی را دریافت کنید؛ پس نگران پروژه نباشید.

توجه: قبل از پذیرفتن هرگونه پروژه آنرا به خوبی بررسی کنید و توانایی‌های خود را بسنجید که آیا واقعا ‌می‌توانید آنرا انجام دهید یا نه، اگر شما نتوانید پروژه‌های سئو را به خوبی انجام دهید و یا به شکل نادرست آنها را انجام دهید ممکن است گوگل سایت مشتریان شما را جریمه کند و مشتریان می‌توانند خسارت بزرگی از شما دریافت کنند پس قبل از شروع کردن کار همه جوانب را در نظر بگیرید.

7. کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه از طریق همکاری در فروش

Sales cooperation
سیستم همکاری در فروش

یکی از بهترین‌ شغل‌ها در زمینه شغل اینترنتی در خانه همکاری در فروش است. همکاری در فروش تا چندین سال قبل خیلی در ایران رواج نداشت اما امروزه خیلی محبوب شده و توسط سایت‌ها و شرکت‌های فروش کالا ارائه ‌می‌شود. شاید خیلی اطلاعات زیادی از این شغل نداشته باشید پس کمی بیشتر این شغل را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا بیشتر با آن آشنا شوید.

همکاری در فروش چیست؟

همکاری در فروش همان‌طور که از اسمش مشخص است، این است که شما ‌می‌توانید با شرکت‌ها و یا سایت‌های فروش کالا و خدمات همکاری داشته باشید که کالا‌ها و خدمات آنها را به فروش برسانید و از تعداد فروشی که شما برای این سایت‌ها ایجاد کردید پورسانت دریافت کنید.

این سیستم در دنیا اولین بار در آمازون اجرا شد اما امروزه در ایران هم رواج پیدا کرده است و حتما ‌می‌توانید از طریق آن کسب درآمد خوبی داشته باشید البته برای این کار نیاز است که کمی درباره بازاریابی هم مطالعه داشته باشید تا بتوانید محصولات بیشتری را به فروش برسانید.

همکاری در فروش چقدر درآمد دارد؟

همکاری در فروش توانسته در ایران برای افراد زیادی درآمد‌های خوب ایجاد کند؛ به طوری که افرادی هستند ماهانه از طریق همکاری در فروش بیش از 50 میلیون تومان کسب درآمد دارند! کسب درآمد از این طریق بسته به نبوغ شما در بازاریابی و فروش می‌باشد.

8. کسب درآمد اینترنتی از طریق راه‌اندازی فروشگاه آنلاین

start saling in online shop
راه‌اندازی فروشگاه آنلاین

یکی از شغل‌هایی که می‌توان به صورت شغل اینترنتی در خانه داشت، ساخت یک فروشگاه آنلاین و عرضه کردن محصولات است. در حال حاظر افزاد زیادی هستند که برای خود یک فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کردند و از این طریق کسب درآمد می‌کنند.

البته این روش کسب و کار اینترنتی برای افرادی مناسب است که محصولات و خدماتی برای فروش دارند و این محصولات می‌توانند فیزیکی یا مجازی باشد؛ برای مثال شما یک سری کفش برای فروش دارید و یا یک فروشگاه سنتی فروش کفش دارید که می‌خواهید به صورت اینترنتی هم فروش انجام دهید.

شما به دو صورت می‌توانید برای خود یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید و فروش آنلاین انجام دهید؛ یکی از آنها فروش از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام است و دیگری وبسایت فروشگاهی!

9.کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه از طریق وبلاگ

Business Blogging
کسب درآمد اینترنتی از طریق وبلاگ

یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از اینترنت، بلاگری است و شما ‌می‌توانید از طریق این راه کسب درآمد خوبی داشته باشید. درواقع بلاگری یعنی شما درباره یک سری محصولات، یک سری ترفند‌ها و… به صورت متنی آموزش و یا توضیحاتی در اینترنت منتشر کنید. مزیت‌های این شغل طوری است که شما  نه، وابسته به پروژه یک فرد یا شرکت هستید و نه کاملا برای خودتان کار می‌کنید.

البته این روش از کسب درآمد اینترنتی کاملا بستگی به تلاش و انگیزه شما دارد و شما در این روش از کسب درآمد نمی‌توانید کمتر از یک سال به درآمد مطلوبی برسید و باید صبر زیادی داشته باشید.

اولین روش بلاگر بودن در شبکه‌های اجتماعی است، که شما ‌می‌توانید از طریق این راه کسب درآمد خوبی داشته باشید. اگر می‌خواهید یک شغل اینترنتی در خانه کم دردسر داشته باشید بلاگری برای شما خیلی مناسب خواهد بود. یکی دیگر از روش‌ها نیز این است که شما یک وبلاگ اینترنتی برای خود داشته باشید و از طریق آن به شغل بلاگری بپردازید که این روش کمی دیرتر از روش شبکه‌های اجتماعی به نتیجه خواهد رسید.

درآمد این شغل هم در کل به صورت تبلیغات است و شما ‌می‌توانید با افزایش تعداد مخاطب‌های وبلاگ خود تبلیغات برای خود جذب کنید تا از این روش کسب درآمد داشته باشید.

10. کسب درآمد اینترنتی از طریق فروش دوره آموزشی

Sales training course
فروش دوره آموزشی

یکی از برترین شغل‌های اینترنتی که درآمد بسیار زیادی را برای شما در پی خواهد داشت فروش دوره آموزشی است! کسب درآمد از این طریق نیازمند داشتن علم کافی در یک زمینه خاص می‌باشد که شما باید در آن زمینه دوره‌های آموزشی تولید کنید و در نهایت، به صورت اینترنتی این دوره‌ها را به فروش برسانید؛ برای مثال، شما در زمینه دیجتال مارکتینگ متخصص هستید و به غیر از راه‌های دیگری که از طریق این علم کسب درآمد می‌کنید، می‌توانید دوره‌های آموزشی، چه به صورت وبینار و یا آموزش ویدیویی و… تولید کنید و به فروش برسانید.

کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

برای کسب درآمد از طریق اینترنت راه‌های بسیار زیادی وجود دارد که هرکسی می‌تواند با توجه به علایق خود، یکی از آنها را انتخاب کند و با تلاش و کوشش به موفقیت برسد. ما نیز در این مقاله یک‌سری ایده برای کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه و یا با یک سرمایه ناچیز به شما ارایه کردیم، که توسط آنها می‌توانید کسب و کار خود را شروع کنید و یا از طریق آنها به ایده‌های جدید برسید.

در صورت بروز هر گونه سوال می‌توانید آن را از بخش دیدگاه‌ها بپرسید. همچنین اگر محتوای امروز همیار وردپرس برایتان مفید بود، خوشحال می‌شویم آن را با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

منابع: thebalancesmb.com و smallbiztrends.com

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.