بهترین تامین کننده امنیت وردپرس با نام iThemes Security

تامین کننده امنیت وردپرس

وردپرس به خودی خود از امنیت خوبی برخوردار است اما برای هکرهای حرفه‌ای همیشه راه نفوذی وجود دارد. هیچ یک از نرم افزارهای موجود عاری از خطا نیستند. کاربران بسته به نوع سایتشان از افزونه‌های مختلفی استفاده می‌کنند که تعدد افزونه‌های غیرضروری می‌تواند در کاهش امنیت سایت وردپرسی‌شان تاثیرگذار باشد. تلاش ما ارتقای این امنیت و رساندن آن به سطحی قابل قبول است. تامین کننده امنیت وردپرس افزونه‌های امنیتی خوبی هستند که یافت می‌شوند اما امروز می‌خواهیم یکی از بهترین گزینه‌ها را با هم بررسی کنیم. پیشنهاد می‌کنم برای اینکه وبسایت خود را ایمن سازید با ما همراه شوید.

تامین کننده امنیت وردپرس

لازم است به شما بگویم که تامین امنیت وردپرس فقط با نصب افزونه امکان‌پذیر نیست. قبل از اینکه به فکر افزونه باشید لطفا روش‌های دیگر امنیت وردپرس را مطالعه کرده و در نظر بگیرید. سپس به فکر نصب افزونه وردپرس باشید. چندی پیش درباره حفظ امنیت وردپرس با افزونه Wordfence Security صحبت کردیم اما امروز نیز می‌خواهیم درباره افزونه iTheme Security که بهترین‌ تامین کننده امنیت وردپرس است، صحبت کنیم.

حفظ امنیت وردپرس با iThemes Security

itheme security- تامین کننده امنیت وردپرس

همانطور که گفتیم افزونه‌های مختلفی برای تامین کننده امنیت وردپرس ساخته شده‌اند؛ اما از بهترین و محبوب‌ترین آن‌ها می‌توان به افزونه iThemes Security  اشاره کرد با بیش از ۹۰۰ هزار نصب فعال در مخزن وردپرس موجود است. این افزونه در دو نسخه حرفه‌ای و رایگان ارائه می‌شود.

مزایای افزونه iThemes Security

 • جلوگیری از هک شدن
 • اصلاح نقص‌های امنیتی وردپرس
 • حفاظت در برابر بدافزارها
 • امتیاز دهی امنیت سایت
 • اسکن بدافزارها
 • محافظت در برابر ورود کاربران مخرب
 • و …

نصب و راه اندازی افزونه

ابتدا افزونه را از انتهای این پست دانلود کرده و در پیشخوان وردپرس به افزونه ها > افزودن > بارگذاری افزونه رجوع کنید. فایل zip افزونه را انتخاب کرده و افزونه را نصب کنید. حال در صفحه افزونه‌ها، افزونه مذکور را فعال نمایید. در پیشخوان وردپرس سایت گزینه‌ای جدید به نام امنیت جهت تامین کننده امنیت وردپرس ایجاد خواهد شد.

security menu- تامین کننده امنیت وردپرس

گزینه‌های اضافه شده به شرح زیر است:

 1. تنظیمات: شامل تمامی تنظیمات افزونه اعم از کلی و جزئی
 2. بررسی امنیت: ابزاری برای بررسی فعال یا غیر فعال بودن ماژول‌های امنیتی مهم و پیکربندی آنها
 3. گزارشات: شامل رویدادها و گزارش‌های امنیتی مهم سایت
 4. به نسخه پولی بروید: برای خرید نسخه Pro استفاده می‌شود

تنظیمات افزونه

در قدم اول روی گزینه تنظیمات کلیک کنید. در صفحه باز شده انواعی از ماژول‌های امنیتی را مشاهده می‌کنید که اکثرا به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرند و تعدادی هم مربوط به نسخه Pro هستند که در این آموزش کاری با آن‌ها نداریم. تعدادی از این ماژول‌ها به صورت پیش‌فرض فعال هستند.

general settings - تامین کننده امنیت وردپرس

ماژول تنظیمات کلی

تنظیمات پایه و اساسی افزونه را شامل می‌شود که به صورت پیش‌فرض استانداردسازی شده است. اما در صورتی که نیاز داشته باشید می‌توانید تغییرات خود را اعمال کنید. پیشنهاد می‌شود فقط پیام‌های مختلف مثل پیام قفل میزبان و یا قفل کاربر را به فارسی روان ترجمه کنید و تنظیمات را ذخیره کنید.

ماژول رهگیری ۴۰۴

از امکانات جالب افزونه امنیتی iThemes Security، رهگیری افرادی است که مدام صفحه ۴۰۴ سایت شما را می‌بینند. افزونه احتمال می‌دهد این افراد دنبال آدرسی خاص در وبسایتتان هستند که راه نفوذی در آن پیدا کنند در حالی که این صفحات بر روی سایت شما نیستند. پس از تکرار دفعاتی مشخص، افزونه، کاربر مورد نظر را مسدود می‌کند. در صورت نیاز می‌توانید این ماژول را فعال نمایید و در تنظیمات ماژول، تعداد دفعات بازدید صفحه ۴۰۴ برای مسدودی کاربر جهت تامین کننده امنیت وردپرس را تغییر دهید.

404 pages- تامین کننده امنیت وردپرس

ماژول مرکز اعلانات

این ماژول مربوط به ایمیل‌هایی است که افزونه برای شما ارسال می‌کند. به عنوان مثال؛ خبر حملات مخرب یا مسدودی کاربران را برای شما ایمیل می‌کند. تنظیمات این بخش هم از قبل بهینه شده‌اند اما می توانید برحسب نیاز تنظیمات را تغییر دهید. می‌توانید تعیین کنید خلاصه روزانه امنیت سایتتان را برایتان ایمیل کند یا خیر؛ یا زمانبندی ارسال آن را از روزانه به یکبار در هفته تغییر دهید.

notification- تامین کننده امنیت وردپرس

ماژول کاربران مسدود

این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا به راحتی تمام میزبان‌ها و عامل‌های کاربری را از سایت خود، بدون نیاز به مدیریت هر گونه تنظیمات سرور، ممنوع کنید. هر یک از آدرس آی پی یا عوامل کاربر در لیست‌های مربوطه هیچ گونه اجازه دسترسی به سایت شما را نخواهند داشت. سایت hackrepair.com به صورت پیش‌فرض لیستی از IP های مخرب تهیه کرده که با تیک زدن گزینه مربوطه می‌توانید از این لیست استفاده کنید.

ban users- تامین کننده امنیت وردپرس

ماژول خارج از دسترس

پوشه wp-admin از مهم‌ترین پوشه‌های وردپرس محسوب می‌شود. چرا که برای مدیریت وردپرس، فایل‌ها از این پوشه فراخوانی می‌شوند. افزونه iThemes Security  این امکان را فراهم کرده که در ساعات خاصی این پوشه در دسترس نباشد. به عنوان مثال شما از ۸ صبح تا ۴ بعدازظهر روی سایت خود کار می‌کنید و بعد از این زمان نیازی به مدیریت سایتتان ندارید و با فعال کردن این ماژول، پوشه مدیریت را در زمان‌هایی که ساییتان نیاز به بروزرسانی ندارد از دسترس خارج می‌کنید تا هیچ خطری این پوشه مهم را تهدید نکند. فقط دقت کنید زمانی که در کادر خاکستری نمایش داده می‌شود با زمان واقعی یکسان باشد. در غیر اینصورت تنظیمات شما به درستی اعمال نخواهد شد. در صورتی که تاریخ نمایش داده شده با تاریخ واقعی مغایرت داشت، در تنظیمات عمومی وردپرس منطقه زمانی خود را اصلاح کنید.

not access- تامین کننده امنیت وردپرس

ماژول رهگیری تغییر پرونده

یکی از نقاط قوت این افزونه همین ماژول تشخیص تغییر فایل‌ها است. به این‌صورت که فایل‌های سایت شما را اسکن کرده و تغییراتی که توسط شما اعمال نشده‌اند را به شما نشان می‌دهد. با فعال کردن این ماژول به بخش تنظیمات ماژول رفته و گزینه اسکن را کلیک کنید تا تمامی فایل‌های مهم در جهت تامین کننده امنیت وردپرس، اسکن شوند.

lists- تامین کننده امنیت وردپرس

همانطور که در عکس بالا می‌بینید، این ماژول به صورت پیش‌فرض لیستی از پوشه‌های مهم برای اسکن را دربر دارد که می‌توانید آن‌ها را از لیست اسکن حذف کنید. در فیلد پایین لیستی از پسوندهای فایل‌هایی را می‌بینید که معمولا تغییر می‌کنند و تغییر آن‌ها از لحاظ امنیت سایت اهمیت چندانی ندارد. مانند فایل‌های mp3 یا jpg که ممکن است نام این فایل‌ها یا خودشان به دلایل مختلف از طرف شما یا افزونه‌های سایت، تغییر کند.

  ارسال خبرنامه در ووکامرس با WooCommerce MailChimp

ماژول پشتیبان‌گیری پایگاه داده

به شما این امکان را می‌دهد تا از دیتابیس سایت، فایل پشتیبان تهیه کنید تا اگر زمانی سایت شما با اختلال مواجه شد و یا اطلاعات آن از دست رفت، نسخه پشتیبان را بازگردانی کنید و نگران از دست دادن اطلاعات سایت نباشید. در تنظیمات این ماژول، با کلیک کردن روی گزینه “ایجاد پشتیبان پایگاه داده”، یک نسخه از اطلاعات سایت شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

می توانید روش پشتیبان گیری را “ذخیره محلی و ایمیل” انتخاب کنید تا فایل بک آپ سایت هم در فضای هاست و هم در ایمیل شما قابل دسترسی باشد. همچنین با زمانبندی کردن بک آپ، افزونه به صورت خودکار این کار را برای شما انجام می‌دهد که تنظیمات آن در همین بخش است.

backup db- تامین کننده امنیت وردپرس

ماژول محافظت مقابل حملات Brute Force محلی

Brute Force یک اصطلاح عمومی برای حملاتی است که هکرها سعی در یافتن نام کاربری و رمز عبور سایت را دارند. برای یک هکر، استفاده از صفحه Log In می‌تواند یکی از بهترین وسیله‌ها برای سازمان‌دهی یک حمله باشد؛ مثل صفحات wp-admin و یا wp-login. در این روش هکر ها از یک لیست که شامل رمزهای عبور رایج یا رمزهایی که در طول سال‌های قبل با استفاده از آن‌ها به خیلی از سایت‌ها نفوذ کرده‌اند، استفاده کرده و هر رمز را برای نفوذ، امتحان می کنند. این‌کار را تا زمانیکه ترکیب صحیح نام کاربری و رمز عبور سایت را کشف کنند، ادامه می‌دهند. بطور کلی امتحان این ترکیب رمز و نام کاربری چند دقیقه بیشتر طول نخواهد کشید.

در تنظیمات این ماژول می‌توانید تعداد دفعات تلاش ورود کاربران را تنظیم کنید که به صورت پیش‌فرض تنظیم شده است. تفاوت میزبان و کاربر در تنظیمات این ماژول در این است که در حداکثر تلاش ورود هر میزبان، تعداد دفعات مجاز وارد کردن نام کاربری و رمز عبور (به صورت اشتباه) برای یک کامپیوتر یا سیستم است. اما مورد دوم درباره یک نام کاربری خاص است که می‌تواند از کامپیوترهای مختلف، ورود ناموفق داشته باشد.

ماژول محافظت مقابل حملات Brute Force شبکه هم همین کار را انجام می‌دهد با این تفاوت که اطلاعات سایت‌های دیگر را هم جمع آوری می‌کند و به طور خودکار آدرس‌های آی پی تلاش‌های ورود ناموفق به سایت را گزارش می‌دهد و آنها را برای مدت زمان لازم برای محافظت از سایت شما براساس تعداد سایت‌های دیگر که حمله مشابهی را دیده‌اند، مسدود می‌کند.

brute force- تامین کننده امنیت وردپرس

ماژول دسترسی‌های پرونده

در این ماژول با کلیک کردن روی گزینه جزئیات مجوز پرونده، لیست پوشه‌های مهم با سطوح دسترسی فعلی و پیشنهادی به شما نشان داده می‌شود که می توانید از طریق هاست، سطح دسترسی پیشنهادی ماژول را برای پوشه مربوطه اعمال کنید تا تامین کننده امنیت وردپرس باشد.

file and document- تامین کننده امنیت وردپرس

ماژول الزامات رمز عبور یا Password Requirements

این ماژول کاربران را مجبور می‌کند تا رمز عبور قوی؛ شامل حروف و ارقام و نشانه‌ها انتخاب کنند. و درجه قوی بودن رمز عبور انتخابی را به صورت خودکار نشان می‌دهد و اگر به اندازه کافی قوی نباشد، اجازه استفاده از آن را نمی‌دهد. این نیز خود تامین کننده امنیت وردپرس است.

ماژول ترفندهای سیستم

شامل چندین تنظیم مختلف است که به گفته سازنده، ممکن است با همه قالب‌ها و افزونه‌ها سازگار نباشند. پس در صورت نیاز، موارد را یک به یک فعال کرده و سایت خود را از لحاظ کارکرد درست، بررسی نمایید. پیشنهاد می‌شود در حالت معمول از این تنظیمات استفاده نکنید و در صورت نیاز این ماژول را فعال کنید.

password- تامین کننده امنیت وردپرس

ماژول پروتکل SSL

حتما عبارت https را قبل از آدرس بسیاری از سایت‌ها مشاهده کرده‌اید. این سایت‌ها از پروتکل SSL استفاده می‌کنند که امنیت بیشتری نسبت به http دارند. همچنین داشتن این پروتکل یکی از موارد بهبود رتبه سایت از نظر گوگل است. در نظر داشته باشید، اول باید از طریق پشتیبانی هاستتان این پروتکل را فعال کنید و سپس این ماژول را فعال نمایید. در غیر اینصورت ماژول به درستی کار نخواهد کرد.

ssl- تامین کننده امنیت وردپرس

ماژول ترفندهای وردپرس

شامل تنظیمات پیشرفته برای بهبود امنیت وردپرس، مانند مدیریت روش‌های ورود و مدیریت دیدگاه‌ها و … است. در صورت نیاز می‌توانید طبق توضیحات زیر، موارد دلخواه را اعمال کنید. به گفته سازنده ممکن است با همه قالب‌ها و افزونه‌ها سازگار نباشند. پس در صورت نیاز، موارد را یک به یک فعال کرده و سایت خود را از لحاظ کارکرد درست بررسی نمایید.

trends- تامین کننده امنیت وردپرس

ماژول وردپرس Salts

در فایل wp-config.php، کدهای خاصی وجود دارند که برای امنیت بیشتر می‌توان آن ها را تغییر داد. کار این ماژول هم همین است. با فعال کردن این ماژول، کدهای یونیک این فایل تغییر کرده و امنیت سایت بهبود می‌یابد. دقت داشته باشید؛ تمامی کاربرانی که در سایت شما Log in کرده‌اند و اطلاعات ورود در مرورگرشان ذخیره شده، بعد از تغییر این کدها باید دوباره در سایت شما Log in کنند.

salt- تامین کننده امنیت وردپرس

نتیجه گیری

بسیار خوب! تا اینجا با تنظیمات نسخه رایگان افزونه آشنا شدید و اطلاعات جامعی در مورد آن بدست آوردید. شاید اوایل کسب و کارتان خیلی بحث امنیت برای شما مهم نباشد، اما هرچه جلوتر می‌روید بدون شک امنیت سایتتان بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند؛ چرا که زحمات چندین ساله شما می‌تواند با یک کلیک از بین برود! پس امنیت سایت وردپرسی‌مان را می توانیم با افزونه iThemes Security بهبود ببخشیم.
طبق گفته‌های سازنده، این افزونه با بیش از ۳۰ روش متفاوت، از سایت شما محافظت می‌کند و تامین کننده امنیت وردپرس است.
چنانچه سوالاتی برایتان پیش آمده حتما در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید تا به آن‌ها پاسخ دهیم.

بروزرسانی محتوا و تولید ویدئوی آموزشی توسط پویا دارایی

ویدئوی آموزش کار با افزونه iTheme Security

دانلود افزونه iTheme Security

دانلود افزونه صفحه افزونه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

۲۸۶,۳۲۹ نفر

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته جدید شاخص

 1. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام از کسی تونسته باشه با این افزونه کار کرده باشه و مشکل پریدن wp-login.php را حل کند درخواست کمک دارم لطفا کمک کنید
  با تشکر
  ۰۹۱۲۹۴۱۰۸۹۰

 2. سلام. ظاهرا با کمبود ابزار های مناسب و بخصوص آموزش های تخصصی در خصوص امنیت وب سایت های ورد پرسی مواجه هستیم. من که خودم خیلی ضعف دارم در این زمینه.
  به نظر شما برای قالب های فارسی شده ای که برخی سایت های دیگر ارائه می دهند و مشکلات امنیتی و اسپم در آن ها وجود دارد چه کاری می شود انجام داد؟ چگونه می توان قبل از آسیب دیدن سایت و یا قطع شدن آن توسط هاستینگ مشکل قالب را فهمید؟
  با تشکر از شما.

 3. […] زیادی برای حفظ امنیت یک وبس&#1575… معرفی می شود که […]

 4. سلام
  عاقا من https رو فعال کردم اصن باز نمیشه صفحم دیگه…
  چیکار کنم؟؟

 5. به فنا داد

 6. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. بنده این پلاگین رو بر روی وردپرس نصب کردم و قسمت تغییر صفحه ورود رو فعال کردم. بعد متوجه شدم که برای ورود هر بار آدرس تغییر میکنه (مثلا wp-login با یه پسوند). افزونه رو غیر فعال و پاک کردم. متاسفانه الان سایت هر با آدرس ورودش تغییر میکنه و من باید فایل های اصلی وردپرس رو هر بار از روی هاست حذف کنم و مجددا upload کنم تا صفحه login درست بشه و بعد از یه مدت حدودا یک رو باز همون آش و همون کاسه. لطفا من رو راهنمایی کنید.
  با تشکر فراوان

 7. سلام و عرض ادب
  متشکرم از مرجع کاملتون …
  این افزونه رو نصب کردم و مدتی هست رو سایته اما الان می خوام حذفش کنم ولی چون تیبل ها و… رو تغییرات اساسی داده ، چجطوری می تونم بدون مشکل به وجود اومدن حذفش کنم ؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   قبل از اینکار یه نسخه ی پشتیبان بگیرید و بعد تغییرات رو بررسی کنید و تا جایی که میتونید بر گردونید

 8. بین این افزونه و simple firewall کردومو ترجیح میدید؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   هر کدوم مزیت های خاص خودشون رو دارند و شما هستید که باید بین مزیت ها اونی که به هدف نزدیکه انتخاب کنید!
   این افزونه ، افزونه ی کاربردی و خوبیه
   موفق باشید

 9. سلام.وقتی این پلاگین رو نصب کردم باید تنظیماتی رو هم ویرایش کنم داخل این پلاگین؟؟؟؟؟
  اگه میشه بگید باید چیکار کنم

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اینجور مواقع باید به صفحه ی افزونه مراجعه کنید و ببینید :
   Upload the zip file to the /wp-content/plugins/ directory
   Unzip
   Activate the plugin through the ‘Plugins’ menu in WordPress
   Visit the Security menu for checklist and options

 10. بنظر منکه این افزونه عالیه .
  ولی کاش یک /آموزش کامل براش بود

 11. سلام
  من روی فولدر wp-admin پسورد گذاشتم و سایت مشکلی نداشت تا وقتی که افزونه Better WP Security یا همون ithemes رو نصب کردم ،همه توصیه های افزونه رو با هم انجام دادم ، بعدش متوجه شدم هر کسی وارد سایت میشه تولبار ادمین بالای سایت میاد و پنجره مربوط به پرسش پسورد wp-admin ظاهر میشه و با کنسل کردن مشکلی پیش نمیاد !!
  هرچیزی رو غیر فعال نشد که بشه الان اگر پسورد Wp-admin هم بردارم به هر حال هر کسی وارد سایت بشه ادمین سایته !!
  خیلی مهم لطفا راهنمایی کنیدبا تشکر

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   متوجه منظورتون نمیشم! مگه چنین چیزی ممکنه؟! واضح تر بفرمایید و همچنین قبلش تست کنید از چند راه

 12. این افزونه یا خیلی قدرتمنده یا ما کار باهاش را بلد نیستیم ٬‌ چون بنده هم نصب کردم و از سیر تا پیازش را انجام دادم و او هم از سیر تا پیاز سایتم را  دگرگون کرد ٬  به طوری که دیگر خودم هم نمی‌توانستم با سایتم کار کنم ٬‌ به نظر بنده عطایش را به لقایش ببخشید و بی‌خیال این افزونه بشید به نفع خودتونه.

 13. سلام من افزونه رو نصب کردم مسیر لوگین و ادمین اینا رو عوض کردم حالا تو نمیره 🙁

 14. دوستان یه پیامی ایمیلی چیزی به بنده بدن گروهی ۵ نفره فارسیش کنیمحسش نیست تنهایی …

 15. سلام
  عالی بود مطالب.

 16. سلام
  مطالب عالی بود.

 17. سلام و عرض خسته نباشید
  مشکی که من دارم هر چند وقت یک بار سایتم هک میشه سوالم اینه که این مشکل با این افزوونه حل میشه یا نه؟
  چون هر افزونه ای نصب میکنم یک ساعت بعد میام میبینم سایتم هک شده واسه این اعتماد ندارم به هر افزوونه ای..
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   قطعاً این افزونه میتونه به امنیت سایت شما کمک کنه و افزونه ی امنیتی باعث هک شدن نمیشه مسلماً
   اما طوری که شما گفتید من فکر میکنم بهتره قضیه رو اساسی مورد بررسی قرار بدید تا مشکلاتش ریشه ای حل بشه

   با احترام

  •  از راهنماییتون متشکرم

 18. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  در صورتی که پوشه wp-content رو تغییر نام بدیم ؟ باید دوباره سایت رو ویرایش کنیم؟
  مثلن لینک ها رو بررسی کنیم؟ پست ها و عکس ها ممکنه دچار مشکل بشن؟
  مخصوصن عکس هایی که برای پست ها قرار دادیم؟
  یا در نسخه جدید این مشکل برطرف شده؟ یا اینکه هیچی معلوم نیست؟

 19. دوستان این افزونه رو نصب کنید
  و ورد پرس با ورژن ۳٫۸ رو نصب کنید (این ورد پرس جدید و نگارش فارسیست)
  سپس افزونه رو نیز ارتقاع بدید
  نتیجه کارتون رو ببینید
  فوق العادست
  من خودم تعجب میکنم چرا این همه افزونه نصب میکنید در حالی که همین یه دونه همه رو در خودش داره
  ممنون از همگی

 20. آقایون.
  با این همه بدبختی شما مگه مبجورید میرید رو سایت نصبش میکنید؟
  خوب از شبیه ساز های سرور یا همون لوکال هاست که نرم افزار داره استفاده کنید!که اگه خرابم شد راحت وردپرسو حذف کنید نصب کنید…

مطالب زیر را حتما بخوانید