دانلود رایگان افزونه Lazy Load for Comments

بارگذاری مرحله ای دیدگاه ها در وردپرس

همانطور که می‌دانید یکی از بخش‌های مهمی که می‌تواند در سرعت و لود صفحه وبسایت تاثیر به‌سزایی داشته باشد بخش نظرات یا همان دیدگاه‌هاست. زمانی که سایت شما مخاطب بیشتری جذب کند قطعا کامنت‌هایی که ددر انتهای پست‌ها و محصولات گذاشته می‌شود نیز زیاد می‌شود. تعداد بالای کامنت‌ها امکان پایین آمدن سرعت سایت را فراهم می‌کند. برای این منظور باید بارگذاری مرحله ای دیدگاه ها در وردپرس را دشته باشیم. در این پست این امکان را به شما آموزش خواهیم داد.

بارگذاری مرحله ای دیدگاه ها در وردپرس

بارها و بارها گفته‌ایم که نظرات در هر سایتی یک راه برای تعامل بین کاربران است و با استفاده درست و پاسخ‌دهی سریع به کاربران می‌توانید تاثیر به‌سزایی در برندینگ و ایجاد حس اطمینان در بین آنها ایجاد کنید. اما با این حال نظرات با تعداد بالا می‌توانند تاثیر منفی در بارگذاری سایت شما بگذارند که راه‌های مختلفی برای بهبود آن وجود دارد از جمله صفحه‌بندی نظرات، کم کردن تعداد نظرات موجود در هر صفحه و یا غیرفعال کردن نمایش گراواتار در وردپرس!

شاید شما نیز بخواهید امکان ارسال نظر را در سایت خود غیرفعال کنید که می‎توانید به مقاله نحوه غیرفعال سازی نظرات در وردپرس رجوع کنید، اما در این مقاله قصد داریم تا افزونه‌ای کاربردی به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن قادر هستید تا نظرات را به صورت مرحله‌ای بارگذاری کرده و یا اینکه کاربر با یک کلیک بر روی دکمه‌ای بتواند نظرات را مشاهده کند.

افزونه Lazy Load for Comments

افزونه Lazy Load for Comments

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را داریم با نام Lazy Load for Comments در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تا کنون بیش از ۴۰۰۰ نصب فعال را به خود اختصاص داده. افزونه را در وردپرس یافته و پس از نصب و فعال سازی این افزونه مشابه تصویر زیر در منوی پیشخوان سایت وردپرسی خود به قسمت تنظیمات> گفت‌وگوها مراجعه کرده و به پایین اسکرول کنید تا افزونه را تنظیم کنید.

همانطور که در تصویر می‌بینید قادر هستید با استفاده از این افزونه نظرات وردپرس را در حالت دو نوع لود مرحله‌ای و لود با کلیک بر روی دکمه مشاهده نمایید. برای اینکه بخواهید نظرات به صورت مرحله‌ای و با اسکرول کردن صفحه بارگزاری شوند آن را بر روی on scroll و چنانچه بخواهید با کلیک بر روی دکمه خاصی بارگزاری شوند آن را بر روی on click تنظیم کنید؛ با تعیین گزینه no lazy load نیز هر دو قابلیت غیرفعال خواهند شد. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید اگر در تنظیمات آن را بر روی حالت on click تعیین کرده باشید دکمه‌ای در انتهای مطالب افزوده خواهد شد که با کلیک بر روی آن نظرات بارگذاری خواهند شد.

اما اگر آن را بر روی on scroll تعیین کرده باشید بسته به تعداد نظرات هر نوشته با اسکرول کردن به سمت پایین در مرورگر نظرات به مرور بارگذاری و لود خواهند شد.

چرا از این افزونه استفاده کنیم؟

  • لود نظرات تنها زمانی که به آنها نیاز است!
  • افزایش سرعت سایت و بهبود صفحات!
  • کاهش تعداد درخواست‌های HTTP
  • لود مرحله‌ای تصاویر گراواتار

افزونه Lazy Load for Comments

دریافت افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.