بارگذاری مرحله ای دیدگاه ها در وردپرس با Lazy Load for Comments

بارگذاری مرحله ای دیدگاه ها در وردپرس

بارگذاری مرحله ای دیدگاه ها در وردپرس با Lazy Load for Comments

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

همانطور که می‌دانید یکی از بخش‌های مهمی که می‌تواند در سرعت و لود صفحه وبسایت تاثیر به‌سزایی داشته باشد بخش نظرات یا همان دیدگاه‌ها می‌باشد. بسیاری از سایت‌ها نیز در فواصل زمانی مشخصی اقدام به حذف کلیه نظرات در سایت خود به دلیل تاثیری که بر روی سرعت سایت و همچنین حجم دیتابیس دارد می‌کنند.

چرا نظرات مهم هستند؟!

بارها و بارها گفته‌ایم که نظرات در هر سایتی یک راه برای تعامل بین کاربران می‌باشد و با استفاده درست و پاسخ‌دهی سریع به کاربران می‌توانید تاثیر به‌سزایی در برندینگ و ایجاد حس اطمینان در بین آنها ایجاد کنید. اما با این حال نظرات با تعداد بالا می‌توانند تاثیر منفی در بارگزاری سایت شما بگذارند که راه‌های مختلفی برای بهبود آن وجود دارد از جمله صفحه‌بندی نظرات، کم کردن تعداد نظرات موجود در هر صفحه و یا غیرفعال کردن نمایش گراواتار در وردپرس!

شاید شما نیز بخواهید امکان ارسال نظر را در سایت خود غیرفعال کنید که می‎توانید به مقاله نحوه غیرفعال سازی نظرات در وردپرس رجوع کنید، اما در این مقاله قصد دارم تا افزونه‌ای کاربردی به شما معرفی کنم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا نظرات را به صورت مرحله‌ای بارگذاری کرده و یا اینکه کاربر با یک کلیک بر روی دکمه‌ای بتواند نظرات را مشاهده کند.

افزونه Lazy Load for Comments

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با نام Lazy Load for Comments در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و با اینکه دوران طفولیت خود را می‌گذراند تاکنون توانسته است تا بیش از 20 نصب فعال و کسب امتیاز 5 را ازآن خود نماید :D.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه مشابه تصویر زیر در منوی پیشخوان سایت وردپرسی خود به قسمت تنظیمات> گفت‌وگوها مراجعه کرده و به پایین اسکرول کنید تا افزونه را تنظیم کنید.

همانطور که در تصویر می‌بینید قادر خواهید بود تا با استفاده از این افزونه نظرات وردپرس را در حالت دو نوع لود مرحله‌ای و لود با کلیک بر روی دکمه مشاهده نمایید. برای اینکه بخواهید نظرات به صورت مرحله‌ای و با اسکرول کردن صفحه بارگزاری شوند آن را بر روی on scroll و چنانچه بخواهید با کلیک بر روی دکمه خاصی بارگزاری شوند آن را بر روی on click تنظیم کنید؛ با تعیین گزینه no lazy load نیز هر دو قابلیت غیرفعال خواهند شد.

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید اگر در تنظیمات آن را بر روی حالت on click تعیین کرده باشید دکمه‌ای در انتهای مطالب افزوده خواهد شد که با کلیک بر روی آن نظرات بارگذاری خواهند شد.

اما اگر آن را بر روی on scroll تعیین کرده باشید بسته به تعداد نظرات هر نوشته با اسکرول کردن به سمت پایین در مرورگر نظرات به مرور بارگذاری و لود خواهند شد.

چرا از این افزونه استفاده کنیم؟

  • لود نظرات تنها زمانی که به آنها نیاز است!
  • افزایش سرعت سایت و بهبود صفحات!
  • کاهش تعداد درخواست‌های HTTP
  • لود مرحله‌ای تصاویر گراواتار

شاد باشید 🙂

دانلود افزونه Lazy Load for Comments

دانلود صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.