بررسی لینک های غیر واقعی از نگاه گوگل

گوگل پس از انتشار الگوریتم پنگوئن و پنگوئن 2، ضد اسپم خود را تا بالاترین حد ممکن فعال میکند و بخش جداگانه ای را با نام واکنش دستی به آن اختصاص داده است که توسط کارمندان گوگل اداره میشود و آن را نیز ارتقا میدهد.
هدف آن حذف و یا به حداقل رساندن غیر کارآمد کردن بک لینک ها و بک لینک فروشی میباشد. برای رسیدن به جایگاه مطلوب و اوج اقتدار در گوگل دو راه پیشنهاد میکنیم: راه هایی نظیر نوشتن در سایت های دیگر به عنوان نویسنده ی مهمان و یا انجام فعالیت حرفه ای ست.

لینک های غیر واقعی

اما حال میخواهیم با شما در رابطه لینک های غیر واقعی صحبت کنیم!
درگذشته فروختن بک لینک به یک نوع تجارت راحت و آسان تبدیل شده بود و این به این معناست که کاربران ایرانی بدون وجود تخصص در این زمینه و برای تفریح یا از روی علاقه یکدیگر را لینک میکردند. اما امروزه به گونه ديگريست وسایتهایی به وجود آمده اند که ممکن است محتوای آنها در تعداد زیادی سایت تکرار شده باشد.
مدیران این تارنماها بعد از مدتی تلاش که موفق به دریافت رتبه از طرف گوگل شده اند لینک تمامی سایت های خود را به یک صفحه استاتیک ساده منتقل میکنند و از این طریق اقدام به بازاریابی میکنند و برای ارائه دادن تبلیغ محصول شما از رتبه ای که از گوگل گرفته اند سوء استفاده میکنند و براساس همان به مدیران سایتهای دیگر تعرفه میدهند و این مدیران کاملا از این مسائل بی خبر بودند چرا که اگر مطلع بودند چنین کاری را هیچگاه انجام نمیدادند و راه دیگری را انتخاب میکردند که برایشان سودمند باشد.
جالب است بدانید که امروزه این سایت ها که لینک های غیر واقعی دارند توسط گوگل مشمول جریمه میشوند.

وبمستر تولز مقاله ای درمورد لینک های ساختگی و اختلالاتی که برای کاربر مبتدی پیش می آورند، تدوین کرده است. به بیانی میتوان گفت به لینکی، لینک های غیر واقعی میگوییم که پیوند آن ها به جهت بالا بردن رتبه سایت باشد و این سایت ها برخلاف شرایط و راهنمایی های وبمستر تولز و گوگل عمل میکنند که میتواند بر روی لینک های ورودی و خروجی نیز تاثیر گذار باشد.

  اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای وب مستران هوشمند!

اختلال در بک لینک های غیر واقعی

به شما راه حلی پیشنهادی ارائه  میدهیم: وب سایت هایی که فقط با هدف گرفتن بک لینک از آنها و یا فروختن بک لینک آنها تشکیل میشوند و مطالب غیرقابل استفاده برروی خروجی آنها ثبت میشود درصورتى که این تارنماها و مشابه های آن، بعد از مدتی که فعالیت های خود را شروع کردند، عملکرد خود را درجهت لینک دادن به سایتی خاص تغییر دهند. پیامد های آن این  است که نه تنها بک لینک های غیر واقعی مشمول جریمه میشوند بلکه سايتی که توسط چنین سایت هایی به آن لینک داده شده است در معرض ربات های جستجوگر و جریمه قرار میگیرد.

راه حل

در یک کلام Disavow نمودن لینک های غیر واقعی و سایت های این چنینی را میتوان پیشنهاد دادحال شاید برایتان سوال پیش آید که Disavow linksچیست؟ نحوه عملکرد آن به چه صورت است؟
وبمستر پس از اطلاع از مخرب و غیراستاندارد بودن سایتی با استفاده از یک فرم، عدم تمایل خود را برای لینک شدن با آن سایت به ربات های مربوطه ی گوگل اعلام میکند.

نحوه عملکرد Disavow links در وبمستر تولز

به صفحه اصلی وبمستر تولز رفته و سایت موردنظر خود را انتخاب کنید.

عکس داشبورد گوگل - لینک های غیر واقعی

درقسمت داشبورد، روی search Traffic کلیک کرده و سپس Links to your site را برگزينید.

عکس داشبورد وب مستر-لینک های غیر واقعی

زیر عبارت who links the most برروی more کلیک کنید.

عکس داشبورد وبمستر-لینک های غیر واقعی

روی Download more sample linksکلیک کنید. اگر روی Download latest links کلیک کنید نیز آخرین تاریخ ها را مشاهده خواهید کرد.

عکس وبمستر گوگل-لینک های غیر واقعی

زمانیکه درحال دیدن لینک های غیر واقعی سایت خود در وبمستر تولز هستید ممکن است تمایل داشته باشید هر دونسخه با www و بدون آن را تایید کنید. برای گوگل این دو مبحث کاملا جداگانه به حساب می آید. توجهی به اطلاعات هر دوی این موارد در پایین داشته باشید ؛ به ترتیب زیر میتوانید لینک های موردنظر را Disavow کنید.

1_به صفحه disavow links tool page بروید
2_سایت موردنظر را انتخاب کنید
3_برروی Disavow links کلیک کنید
4_برروی choose file کلیک کنید

موفق باشید

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.